Home \ Finanse i biznes
 

Jak zdobyć kontakty.

 

Być może słyszałeś powiedzenie: "Nie ma znaczenia to, co wiesz, ale kogo znasz." Jest to obecnie podwójne, ponieważ odległość między ludźmi jest prawie całkowicie usuwana przez Internet i inne media. Twoje talenty, umiejętności i doświadczenie nie dotrą wszędzie, chyba że kogoś znasz. Aby uzyskać to, czego chcesz, musisz być kreatywny. A ludzie wokół ciebie są cennym zasobem.

               

Procedura .

    

    1      Zacznij od najprostszej  .

    
   
 1.            1      Rozpocznij od istniejących kontaktów. Nawiązywanie kontaktów ze starymi przyjaciółmi, dalszymi krewnymi lub byłymi kolegami z klasy może być dobrą odskocznią. Rozszerzasz krąg kontaktów, ale nie traktujesz zupełnie obcych osób. Zacznij od tego poziomu, zanim skontaktujesz się z osobami, które znasz tylko zdalnie.       
 2.  
 3.             2      Zastanów się z kim chcesz porozmawiać. Jako profesjonalny lub przyszły profesjonalista, musisz być w stanie obsłużyć swój czas. Bądź wyzywający i wybredny - robisz to dla siebie. Po prostu przyjdź do kogoś, podaj mu rękę i wyobraź sobie. To nie jest łatwe, ale im bardziej będziesz próbować, tym łatwiej będzie się wypróbować.  
    
  • Wzbudzić pewność siebie. Wiele osób, które są pewne siebie, nie są naprawdę pewne siebie. Nauczyli się tylko działać z poczuciem pewności, i stało się rzeczywistością. Dopóki nie staniesz się naprawdę pewny siebie, przynajmniej udawaj.
  •  
  • Zachowajcie to tak, jakbyście byli gospodarzami i organizatorami akcji, w którą faktycznie właśnie uczestniczycie. Zachowuj się tak, aby inni czuli się tak przyjemnie, jak to możliwe, bądźcie rozważni i pomocni. Dzięki temu niezwykłemu podejściu poczuje się bezpieczna i zrelaksowana.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotuj skok lub prezent windy w windzie. Skok wysokości jest osobistą prezentacją, która reprezentuje własną jaźń. Jest szybki i zwięzły, aby dotrzeć do pasażera podczas podróży windą. Nie musisz uczyć się zapamiętywać, ale powinieneś mieć kilka podstawowych punktów, na których możesz dalej budować sytuację. Oto przykład:  
    
  • "Właśnie uzyskałem dyplom na Uniwersytecie XYZ w dziedzinie biologii zwierząt wodnych i pracowałem nad adaptacją organizmów wodnych do życia w strumieniach, a obecnie podejmuję akcję ratunkową w celu ochrony zagrożonych zawirowań w basenie rzeki Łaby.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dowiedz się małe rozmowy. W tłumaczeniu niewielka, mało znacząca rozmowa jest często ważniejsza niż myślisz. To okazja, by poznać i zbliżyć się. Rozmowę można porównać do drabiny, w której jej pierwszy takty to tylko mała rozmowa. Nie martw się, jeśli poczujesz się nienaturalnie na początku. Uśmiechaj się, bądź pewny siebie i dobrze słuchaj.  
    
  • Znajdź wspólny temat. Może to być wszystko, co masz wspólnego z drugą osobą. Może to być szkoła, przyjaciel lub te same zainteresowania, na przykład hobby w nurkowaniu. Najpierw musisz poprosić o więcej, aby dowiedzieć się, co robisz, ale jeśli ci się uda, wygrywasz.
  •  
  • Mów o sobie. Jeśli masz już wspólny motyw, porozmawiaj o swoich doświadczeniach. Pytanie jest wspaniałe, ale rozmowa musi być dwustronna.
  •  
  • Zachęć drugą osobę, aby mówiła o sobie. Po wymianie kilku zwrotów grzecznościowych staraj się trzymać wspólnego tematu i rozwijaj go dalej.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie bój się iść głęboko. Jeśli twoja rozmowa pozostaje na dnie drabiny, ryzykujesz, że popadniesz w zapomnienie. Osoba, z którą się kontaktujesz, przeprowadziła w tym roku dziesiątki podobnych wywiadów. Aby wyróżnić się ponad innych, konieczne jest, aby nie pozostać tylko na powierzchowne plotki, ale raczej powiedzieć coś, co druga osoba zmusza do zatrzymania się i pomyślenia o tobie.  
    
  • Jeden z wiodących blogerów zaleca znalezienie wspólnego entuzjazmu dla czegoś lub problemu. Entuzjazm może być bardziej pewnym wyborem, ale nie bój się wyrazić zrozumienia, jeśli druga osoba zacznie mówić o problemach w pracy lub gdzie indziej.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Najpierw myśl, a potem porozmawiaj. W normalnej rozmowie często mówimy i staramy się unikać kłopotliwych pauz. Ale jeśli zbyt angażujemy się w mówienie czegoś, często zapominamy o słuchaniu drugiej osoby i nie możemy reagować inteligentnie.  
    
  • Nie bój się przez sekundę lub dwie, aby przestać myśleć o tym, co mówisz. Da ci to mnóstwo czasu na myślenie, a druga osoba nawet tego nie zauważy. Jeśli powiesz coś inteligentnego, to wysiłek zostanie zapłacony.
  •  
  • Dziennikarz Shane Snow opisuje, jak ceni swojego przyjaciela, który pierwszy myśli, a następnie mówi: Większość z nas (i silni ludzie przede wszystkim) są zmuszeni do natychmiastowej odpowiedzi na wszystko (pchanie nas do pracy w wywiadach i na różnych kursach komunikacji i retoryka). Nie pozostaje nam nic innego jak strzelać z boku, aby uniknąć tematu lub po prostu opróżnić policzki. Ale Fred daje ci czas. Kiedy zadajesz mu pytanie, najpierw o tym myśli. Czasami ta cisza wprawia cię w zakłopotanie. Pomyśl dobrze o swojej reakcji, a wtedy odpowiesz tak, jak się tego naprawdę nie spodziewasz.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zdobądź kontakty, aby zapytać: "Jak mogę pomóc tej osobie?" "Niektórzy uważają, że zdobywanie kontaktów jest działaniem samolubnym, ponieważ jest środkiem do osiągnięcia celu, a nie samego celu. To nie jest bardzo wyrafinowane podejście. Spróbuj wyszukać kontakty, aby sprawdzić, czy możesz komuś pomóc. Jeśli naprawdę spróbujesz pomóc innym, zrobią to samo dla ciebie. Motywacja do wzajemnej współpracy będzie się rozwijała na właściwej podstawie.        
 14.  
 15.             8      Dowiedz się, kto wie, kto. Rozmawiając z ludźmi, spróbuj dowiedzieć się, co robią i jakie są ich hobby, co robią i czym są zainteresowani, innymi ważnymi członkami rodziny lub bliskimi przyjaciółmi. Zapisz te informacje w książce adresowej i możesz być przydatny później.  
    
  • Wyobraź sobie, że poznałeś Marie na imprezie klubu książki i dowiedziałeś się, że jej kuzyn jest wspinaczem. Kilka miesięcy później twoja siostrzenica mówi ci, że jednym z celów jej życia jest nauczenie się, jak grać w górach. Skontaktuj się z Mary i spytaj ją, czy jej kuzyn mógł dać twojej siostrzenicy kilka godzin prywatnych na wspinanie jako prezent urodzinowy. Marie mówi, że zdecydowanie porozmawia z kuzynem, aby dać ci zniżkę. Twoja siostrzenica jest podekscytowana. Miesiąc później twój samochód pójdzie źle i będziesz pamiętać, że przyjaciel twojej siostrzenicy uczy się mechaniki samochodowej...
  •  
  • Znajdź ekstrawertycy. Gdy zdobędziesz kontakty, okaże się, że niektórzy ludzie znają znacznie więcej osób niż inni. Trzymajcie ich, mogą was spotkać z wieloma ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania i cele jak ty. Więc jeśli jesteś introwertykiem, znajdź ekstrawertyka, który otwiera ci drzwi.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Jeśli wszystko ewoluuje tak, jak jest, powiedz im o wizytówce i zaproponuj następną rozmowę. Jeśli dobrze się bawisz, wymieniasz opinie lub krzyczysz na okropnego szefa, nie przejmuj się miłym uczuciem rozmowy. Powiedz coś w tym sensie: "Lubię cię poznać, wyglądasz jak mądra i szanowana osoba, chciałbym znów z tobą porozmawiać".        
 18.  
 19.             10      Zdobądź pierwsze wprowadzenie. Nie zapomnij porozmawiać z osobami, od których otrzymałeś wizytówkę. Staraj się pozostać z nimi w kontakcie. Dbaj o swoich znajomych. Są jak drzewa, chyba że się nimi zajmą, umrą. Poświęcajcie tyle uwagi, aby utrzymać ich przy życiu.  
    
  • Na przykład, jeśli znajdziesz artykuł, który może kogoś zainteresować, wyślij go do niego. Lub jeśli dowiesz się o katastrofie, takiej jak powódź, która miała miejsce w pobliżu jej miejsca zamieszkania, zadzwoń do niego i upewnij się, że wszystko w porządku.
  •  
  • Obserwuj urodziny swoich znajomych i zaznacz je w kalendarzu. Nie zapomnij wysłać życzenia wszystkim, których znasz. Niech wiedzą, że ich nie zapomniałeś i że nie chcesz, aby zapomnieli o tobie.
  •  
                   
 20.  
             

    2      Skorzystaj z internetu  .

    
   
 1.             1      Korzystaj z własnych zainteresowań i ulubionych zajęć w Internecie. Dlaczego nie wiesz o szachach grających z jakimś interesującym przeciwnikiem z Rosji? Lub poznać nowych ludzi na popularnym forum zdrowia, gdy szukasz informacji na temat choroby autoimmunologicznej małżonka. W Internecie dużo łatwiej spotkasz ludzi o tym samym umyśle. Spójrz na fora, serwery reklam i serwisy informacyjne o lokalnych wydarzeniach i spotkaniach, które są przeznaczone dla osób o takich samych zainteresowaniach i hobby.        
 2.  
 3.             2      Znajdź ludzi, których podziwiasz i którzy zajmują ważne stanowiska. Wyszukiwanie informacji o znanych (nawet mniej znanych) osobach jest bardzo łatwe w Internecie. Wystarczy wpisać ich nazwę w Google lub połączyć się z jedną z wielu sieci społecznościowych, z którymi wiele osób spędza dużo czasu. Możesz mieć dwa powody do zbierania informacji:  
    
  • Informowanie o różnych wykresach kariery i opcjach. Kiedy odkryjesz karierę innych, przekonasz się, że istnieje wiele możliwości i możliwości, aby stać się, na przykład, przedsiębiorcą.
  •  
  • Poznaj ich życie osobiste. Te informacje mogą być przydatne, gdy się z nimi skontaktujesz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zrób wywiad. Wywiad informacyjny to nieformalne spotkanie z ekspertem w celu uzyskania informacji o konkretnym polu lub stanowisku. Może mieć formę sesji kawowej po dniu roboczym lub czacie Skype w środku dnia roboczego. Zwykle nie trwa to zbyt długo, 30 minut lub mniej, i wskazane jest, aby zapłacić innej osobie za drugą osobę, być może w kawiarni.  
    
  • Wywiad informacyjny jest doskonałą okazją do poznania i poprawy drugiej osoby podczas przesłuchania i przesłuchania. Nigdy nie wiadomo, czy nie będzie działać na drugiej osobie, która zaoferuje ci pracę, jeśli ma takie uprawnienia. Wywiady informacyjne mogą być czasem lepszym rozwiązaniem niż wysyłanie CV.
  •  
  • Pod koniec wywiadu dziękuję i proszę o kontakt z trzema innymi osobami. Skontaktuj się z tymi osobami i skontaktuj się z oryginalną osobą kontaktową.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Regularnie korzystaj z kontaktów. Gdy następnym razem będziesz szukać nowej pracy, wybierz się na noc do baru lub zagraj w tenisa, przeglądaj sieć kontaktów. Zaproś kilka osób i wyślij kilka e-maili, aby opisać swoją sytuację w przyjazny sposób: "Witam, mam drobny problem, mam dwa bilety na sobotni koncert, ale nie mam z kim się dogadać, naprawdę kocham zespół i chcę iść z kimś, kto też to lubi Czy nie wiesz, że ktoś idzie ze mną?  
    
  • Nigdy nie przepraszaj, gdy prosisz o przysługę lub czyjś pomoc. Sygnalizuje brak pewności siebie i profesjonalizm. Nie musisz przepraszać, tylko dowiedzieć się, czy jest ktoś, kto może ci pomóc. Nie prosisz nikogo o nic, czego nie chcesz.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nigdy nie ograniczaj swoich kontaktów do Internetu. Możesz znaleźć wiele cennych kontaktów w Internecie, ale możesz osiągnąć prawdziwy sukces, jeśli możesz zamienić relacje online na osobiste. Możesz iść na lunch, kawę lub kieliszek z ludźmi. Możesz też zaprosić ich bezpośrednio do aktywności związanej ze wspólnymi interesami. Kiedy spotykasz kogoś na Forum dyskusyjnym Forum Speleologii, dlaczego po prostu nie poprosisz go o odwiedzenie nowej jaskini? Celem jest przeniesienie twojego związku ze świata internetu do prawdziwego świata. Najlepszą rzeczą jest spotkanie w zaledwie dwóch.        
 10.  
             

    3      Dlaczego budować kontakty  .

    
   
 1.             1      Przezwycięż swoje uprzedzenia dotyczące budowania kontaktów. Czytając ten artykuł, prawdopodobnie zgadzasz się z wieloma korzyściami płynącymi z dobrej sieci kontaktów. Ale może z jakiegoś powodu unikasz jej budowania (i może być z tego wiele powodów) i wybierasz łatwiejszy sposób. Przestań wyolbrzymiać swój strach. Bądź pewny siebie i zdaj sobie sprawę, że istnieje wiele powodów, dla których utrzymujesz kontakty.        
 2.  
 3.             2      Ponownie oceń swoją postawę, co powoduje, że budujesz swoje kontakty jako nieuczciwe, snobskie lub nawet manipulujące. Czasami tak naprawdę może być. Niektórzy działają samolubnie i lekkomyślnie wykorzystują kontakty dla swoich własnych interesów. Ale są też ludzie, którzy chcą budować wzajemnie korzystne relacje. Kto może robić wspaniałe rzeczy tylko po to, by pomagać innym. Cieszą się poczuciem przynależności, że gęsta sieć kontaktów przynosi i pokocha ich znajomych w każdej chwili.  
    
  • Podczas budowania kontaktów konieczne jest rozróżnienie, które osoby chcemy poznać, a które nie. Dobrą wiadomością jest jednak to, że po dłuższej praktyce rozpoznamy, kto jest warty poznania.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zastanów się, czy jesteś zbyt nieśmiały, czy nieśmiały. Uzyskiwanie nowych kontaktów wymaga pewnego odwagi. Ale dzięki sieciom społecznościowym możesz znaleźć ludzi o takich samych zainteresowaniach, bez konieczności szukania pokoju pełnego ludzi.  
    
  • Nieśmiali i nieśmiali ludzie często stają się bardzo komunikatywni, gdy napotykają na temat, którym są bardzo zainteresowani. Jeśli poznasz kogoś, kto jest jak szalony w ornitologii, origami lub komiksie, możesz z łatwością nawiązać bliższą relację z nim.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie wierz w mit, że budowanie kontaktów wymaga zbyt wiele czasu i wysiłku. Jeśli nie jesteś ekstrawertykiem, który lubi kontakt z ludźmi przy każdej okazji, może być dla ciebie wyczerpujący. Dlaczego więc zawracasz sobie głowę, prawda? Masz rację, trochę czasu i wysiłku jest tego warte. Ale czas i wysiłek, jaki zaoszczędzisz dzięki nowym kontaktom, mogą być kilka razy większe. Wyobraź sobie, ile czasu i kłopotu zaoszczędzisz, jeśli cokolwiek potrzebujesz lub chcesz rozwiązać za pomocą jednego lub dwóch połączeń telefonicznych. Budowanie kontaktów to inwestycja, której zyski znacznie przewyższają jej koszty. Po prostu czekaj i obserwuj jego pozytywne efekty.        
 8.  
 9.             5      Twórz kontakty i przewijaj. Na pewno chcesz, aby jednostka osiągnęła rozwój osobisty i zawodowy. Dzięki kontaktom poprawiasz podstawowe relacje interpersonalne, które są ogromne w dzisiejszym świecie. Pomogą ci pójść za twoim, nauczą cię słuchania innych i skromności, która wynika z wysiłków innych, aby ci pomóc. Jeśli nie chcesz zdobywać nowych kontaktów do niczego innego, zbuduj je przynajmniej dla swojego rozwoju osobistego. Kontakt z ludźmi pomoże ci stać się najlepszą wersją ciebie.        
 10.  
             

Wskazówki .

    
   
 • Możesz nawiązać kontakt z politykami z powodu wolontariatu w wyborach lub angażowania się w działalność partii politycznych.
 •  
 • Użyj narzędzi online, aby rozwinąć sieć kontaktów w swoim prawdziwym życiu. Czatowanie przez Internet może czasami być wygodniejsze niż połączenie telefoniczne. Internet to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i kontakt z ludźmi z całego świata.
 •  
 • Rozpocznij skromnie. Nie rejestruj się w 12 różnych wydarzeniach miesięcznie. Długotrwała stała aktywność jest o wiele lepsza, niż zrobienie wielkiego wysiłku raz na jakiś czas, a następnie wypalenie. Pamiętaj, że musisz utrzymywać kontakty. Nie dostań większego kęsa niż możesz połknąć.
 •  
 • Zawsze pomaga patrzeć i otwierać. Z biegiem czasu łatwiej Ci będzie dotrzeć do nieznanej osoby.
 •  
 • Nie możesz znaleźć klubu lub grupy o takich samych zainteresowaniach jak ty? Więc go skonfiguruj!
 •  
             

Ostrzeżenie .

    
   
 • Uważaj na pasożyty - ludzi, którzy tylko otrzymują pomoc od innych i nigdy nie oferują własnych. Jeśli spotkasz taką osobę (a jeśli będziesz przyjazny, na pewno napotkasz), odmawiaj jej bardzo: "Przykro mi, ale nie mogę tego zrobić jutro. Jeśli spróbuje sprawić, że poczujesz się winny, wymyślić pretekst, aby uniknąć kolejnej rozmowy. Nie marnujcie nerwów i nie krępujcie się, ponieważ mogliby mieć plotki o sobie, na przykład: "Jasne, George... kiedyś oskarżył mnie o bycie przegranym..." - nie dawaj im okazji.
 •  
          (5)                     
Finanse i biznes popularny:
Jak rozpoznać fałszywe banknoty USA.

Jak obliczyć bieżącą wartość netto NPV.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak załamać się podczas przenoszenia.

Jak żebrać.

Jak utrzymać klientów.

Jak otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal.

Jak budować bogactwo.

Jak zarządzać finansami osobistymi.

Jak zarabiać w serwisie eBay.

Jak uniknąć błędów w transakcjach dziennych.

Jak rozpoznać pedofila.

Jak zmienić imię i nazwisko.

Jak założyć własną firmę.

Jak rozwiązać umowę.

Jak obliczyć zysk.

Jak kupić dom.

Jak zarabiać szybko.

Jak zdobyć kontakty na konferencji.

Jak zostać miliarderem.

Jak zarządzać finansami osobistymi.