Home \ Filozofia i religia
 

Jak zostać naśladowcą Jezusa.

 

Jeśli chcesz, nic nie przeszkadza ci w studiowaniu życia Jezusa i nawiązaniu z nim silnej więzi. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę i dołączyć do naśladowców Chrystusa, możesz pozwolić jej mieć pozytywny wpływ na twoje życie. Możesz poczuć obecność rodziny Bożej i podążać za życiem Jezusa. Weźcie Chrystusa jako część swojego życia i podzielcie się nim z innymi ludźmi.

              

Procedura .

    

    1      Zmień swoje życie na obraz Chrystusa  .

    
   
 1.            1      Bądź pomocny, otwarty i pokorny. Chrystus i jego naśladowcy byli zwykłymi ludźmi, którzy pracowali, pomagali potrzebującym i dawali ludziom nadzieję. Żyli w drodze, często bez dachu, i spędzali większość czasu na uczeniu się, medytowaniu i dawaniu ludziom mądrości Bożej. Nie musisz brać udziału w pielgrzymce i żyć jako misjonarz, ale musisz zdać sobie sprawę, że nie musisz być bogaty w tym samym czasie i nie potrzebujesz dobrego statusu społecznego ani specjalnych umiejętności. Bóg używa absolutnych podstaw - prostych słów i wiadomości. Im mniej będziesz zainteresowany materialnym aspektem życia, tym bardziej będziesz mógł skoncentrować się na tym, co Jezus mówi ci o życiu i prawdzie. Jeśli zrobisz coś złego, musisz poprosić o przebaczenie, aby dostać się do nieba. 
    
  • Spróbuj uprościć swoje życie. Nie trzeba być misjonarzem ani księdzem. Po prostu kup Biblię i zacznij ją studiować. Przeczytaj książki apostołów i Nowego Testamentu. Nie oglądaj telewizji wieczorem, raczej przeczytaj Biblię i zastanów się, co oznaczają dla Ciebie te fragmenty. Módlcie się i myślcie o Chrystusie i Jego ludzie.  
  •  
  • Chrześcijanie często muszą pracować, aby nie być dumnymi i próżnymi. Naśladowcy Jezusa nie powinni być dumni ze swej pokory lub chwalić się swoim życiem duchowym. Musisz spróbować uprościć swoje życie - nie dlatego, że sprawia, że ​​czujesz się "lepiej" niż inni. Możesz sam wybrać, w jaki sposób pójdziesz za Jezusem, ponieważ będziesz bliżej Boga i będziesz w stanie docenić innych wierzących. Jesteś jednym z braci i sióstr Jezusa Chrystusa.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Mów o Jezusie. Chociaż Jezus często komunikował ludziom tajne historie, zawsze był uczciwy wobec swoich naśladowców, niczego nie ukrywał i nie ufał swoim słowom. Powinieneś zawsze rozmawiać bezpośrednio ze swoimi przyjaciółmi i współpracownikami oraz rodziną. To znacznie ułatwi ci życie. 
    
  • Ukryte intencje i wysiłek manipulacji z innymi są bardzo powszechnym zjawiskiem w miejscu pracy, ale także w rodzinach. Zawsze mów, co myślisz i rozmawiaj z miłością. Większość ludzi szanuje szczerość i dobre zachowanie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Kochaj bliźniego jak siebie samego. Nie potępiajcie innych - tylko Bóg może osądzić. Ponieważ "miłość nigdy nie zawodzi" i "Bóg jest miłością", szukajcie innych w dobru i bądźcie przyjaciółmi: zawsze oczekujcie najlepszych i utrzymujcie pozytywne relacje z ludźmi. Nie rób z siebie zbyt wiele. Zawsze zakładaj, że wpadniesz w oko z nowymi ludźmi i spróbujesz nauczyć się czegoś nowego od każdego, kogo spotkasz. Pomagajcie innym, zawsze mówcie prawdę i starajcie się być szczęśliwi i uprzejmi w każdych okolicznościach. Poświęć czas również osobom, które różnią się od ciebie lub mają inne doświadczenia niż ty i słuchaj ich z otwartym sercem.       
 6.  
 7.             4      Dowiedz się zawodu lub rzemiosła. Zanim Jezus przekazał ludziom Ewangelii, wiele lat spędził jako cieśla u Józefa, męża Maryi Dziewicy. Kiedy angażujesz się w rzemiosło i uczysz się czegoś nowego, będziesz mógł pomóc ludziom i żyć o wiele prostszym życiem. Bądź dobry w tym, co robisz i poświęć trochę swojego życia, pomagając innym, bez względu na to, czy są chrześcijanami, czy nie. Bądź pomocny i niezawodny.       
 8.  
 9.             5      Pomóż potrzebującym. Kto potrzebuje twojej okolicy, aby stać za nim? Kto potrzebuje okazji porozmawiać? Jezus szukał ludzi, którzy zostali wygnani i potrzebni, i pomagał im w prawdziwych czynach, a nie tylko w słowach. 
    
  • Bądź empatyczny i spędzaj czas z ludźmi, którzy nie mają tyle szczęścia, co Ty. Możesz pomóc bezdomnym, zrobić wolontariusza w szpitalu itd. Spędzaj czas z ludźmi, bądź dla nich miły i ucz się od nich. Nie bądź tylko turystą w swojej nędzy - pomóż im.
  •  
  • Miłość. Nie musisz dawać dużo pieniędzy. Twój prezent może być inny.
  •  
  • Zaproponuj komuś odbieranie, kup bilet autobusowy lub eskortuj starszą osobę do lekarza. Możesz także spróbować znaleźć pracę dla bezrobotnego.
  •  
  • Odwiedź wdowy i sieroty. Spróbuj zaskoczyć swoją babcię, odwiedzając.
  •  
  • Ugotuj obiad i zaproś przyjaciela, który ma problemy finansowe, lub pozwól komuś na anonimowe jedzenie i nie mów, że to od ciebie.
  •  
  • Napisz list do dzieci, których ojcowie są żołnierzami za granicą i daj im znać, że troszczą się o ciebie i doceniaj to, co robią ich ojcowie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Znajdź kościół, który będzie pasował zarówno do wiary, jak i miłości. Współpracuj z organizacjami charytatywnymi. Niektóre kościoły kładą duży nacisk na działalność charytatywną i misyjną.       
 12.  
 13.             7      Nie masz własnego krzyża. Nie musisz być męczennikiem, aby naśladować Chrystusa, ale musisz sam nauczyć się rozwiązywać własne problemy. Przejmij władzę, niż ty sam. Powinieneś być w stanie stawić czoła wszystkim, którzy tego potrzebują i zostać strażnikiem polityki społeczności. 
    
  • Większość chrześcijan czasem ma wątpliwości. Nawet Chrystus przeżył czterdzieści dni pokus na pustyni, oszołomiony ludzkimi wątpliwościami. Był po prostu człowiekiem i musiał oprzeć się pokusie takiej jak my. A on na krzyżu zawołał: "Ojcze, dlaczego mnie przekląłeś?" "Poddaję się Twoim rękom!" Konflikt się skończył. Wkrótce nadszedł czas zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. I możesz poradzić sobie ze słabością, pokusą i wątpliwościami, i ostatecznie staniesz się silniejszy, a twoja wiara stanie się niewzruszona.
  •  
  • Podejmij wszystkie trudności i problemy uporczywie i koncentrycznie: uczyni cię lepszym człowiekiem i lepszym naśladowcą Chrystusa.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Szukajcie mądrości i dawajcie ludziom dary od Boga. Staraj się przywrócić równowagę życiu chrześcijan. Jeśli ślepo walczysz o jakąś tradycję lub dogmat i ogrzewasz ławkę kościelną, nie będziesz chrześcijaninem. Zastanów się, jak będziesz wspierać wiarę. Dzięki Bogu za wszystko, co masz. Pozostańcie za tym, czego nauczyliście się od Jezusa i weźcie te rzeczy jako część normalnego życia.                 
 16.  
             

    2      Stań się częścią Kościoła  .

    
   
 1.             1      Znajdź kościół, aby wzmocnić swój związek z Chrystusem. Dla ludzi świeckich liczba kościołów, doktryn i denominacji może być całkowicie przytłaczająca. Istnieją specyficzne doktryny, które pomogą ci odróżnić podstawowe modele, ale możesz zacząć szukać siebie i uczestniczyć w różnych kościołach, dopóki nie znajdziesz społeczności, której chcesz stać się częścią. 
    
  • Kościół protestancki. Jeśli interesujesz się naukami Jezusa, chcesz stworzyć osobistą relację z nim, ale nie interesujesz się zbytnio tradycjami i formalnościami, Kościół protestancki prawdopodobnie ci odpowiada. Do powszechnych protestanckich denominacji należą: metodyści, baptyści, prezbiterianie, luteranie i Oddział Episkopalny. W Stanach Zjednoczonych często można znaleźć kościoły nie denominowane.
  •  
  • Kościół rzymskokatolicki. Jeśli interesujesz się tradycjami, rytuałami i uroczystymi ceremoniami, znajdź kościoły rzymskokatolickie w twoim mieście. Kościoły protestanckie zostały oddzielone od rzymskokatolickiego w 16 wieku, ponieważ te dwie gałęzie nie zgadzają się na niektóre teologiczne aspekty chrześcijaństwa.
  •  
  • Cerkiew prawosławna. Jeśli interesujesz się tradycjami i historycznymi więziami z Jezusem, Cerkiew Prawosławna jest dla ciebie wystarczająco konserwatywna. Kościół ten ma swoje fundamenty w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie iw Rosji i twierdzi, że jest bezpośrednio związany z pierwszymi apostołami.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Porozmawiajcie z innymi naśladowcami Chrystusa. Idź do kilku różnych kościołów i porozmawiaj z ludźmi, których tam spotkasz. Jednym z najważniejszych aspektów podążania za Jezusem i budowania silnego związku jest dzielenie się wiarą i przemyśleniami z innymi. Znajdź społeczność ludzi, którzy myślą podobnie jak ty, a droga do Jezusa będzie dla ciebie łatwiejsza, ponieważ będziesz czuł się tak, jakbyś miał rodzinę i gdzieś należysz. 
    
  • Nie bój się odwiedzać wielu różnych kościołów. Idź do każdego kościoła, który cię interesuje i poczuj jego atmosferę. Dowiedz się, czy możesz porozmawiać z lokalnym księdzem i powiedzieć ludziom, że szukasz społeczności. Poproś kogoś o pomoc - większość kościołów entuzjastycznie odnosi się do każdego nowo przybyłego.
  •  
  • Porozmawiaj z innymi ludźmi, którzy chodzą do kościoła i dowiedz się, czy istnieje potrzeba przeprowadzenia procedury wstępnej. Jest to głównie krótka lekcja i chrzest.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Chrzcij. Kiedy zdecydujesz się zostać członkiem kościoła i pójdziesz do kościoła, będziesz musiał być publicznie ochrzczony. Cały proces jest bardzo prosty - pastor zanurzy cię w świętej wodzie, albo tylko zanurkujesz. Chrzest symbolizuje nowe życie. Jeśli dasz się ochrzcić jak Jezus, będzie to miało dla ciebie wielkie znaczenie w drodze do niego. Jest to bardzo silna determinacja, aby naśladować Chrystusa. Jeśli chcesz być naśladowcą Jezusa, będziesz musiał zostać ochrzczony.       
 6.  
 7.             4      Bądź kimś więcej niż tylko członkiem Kościoła. Gdy zostaniesz członkiem Kościoła, ochrzcisz się i zaczniesz chodzić do kościoła, nie możesz myśleć, że twoja praca się kończy - wręcz przeciwnie. Dobrze jest iść do kościoła dwa razy w tygodniu, aby się modlić i czytać Biblię, ale jeśli chcesz być naśladowcą Jezusa, będziesz musiał poświęcić to całe życie. 
    
  • Tylko ty możesz stworzyć silną osobistą więź z Jezusem. Przeczytajcie Pismo i pomyślcie o tym. Rozmawiaj z ludźmi o chrześcijaństwie i Jezusie i żyj swoim nowym życiem w imię Chrystusa.
  •  
         
 8.  
             

    3      Przestudiuj nauki Jezusa  .

    
   
 1.             1      Przeczytaj o Jezusie biblijnym. W Biblii historia Jezusa pojawia się w czterech ewangeliach: Mateuszu, Marku, Łukaszu i Janie. Każda z tych Ewangelii opowiada o Jezusie z innej perspektywy. Według Ewangelii Jezus jest Synem Bożym, poczętym niewinnie z Maryi Dziewicy i urodzonym w stajni. Został ochrzczony w Jordanie przez Świętego Jana i stał się kimś więcej niż prorokiem Boga i przywódcą ludu. Ukrzyżowali Go na Golgocie, a potem został pochowany, aby zmartwychwstać w trzy dni i wstąpić do nieba. Chrześcijanie wierzą, że Jezus zapłacił za grzechy ludzkości i że jeśli uwierzą w Jego proroctwo, wszyscy je uratują. Większość chrześcijańskich teologii i doktryn czyni życie Jezusa w pięciu częściach:  
    
  • Chrzest Chrystusa pojawia się w: Mateuszu 3, 1, Łukasza 3 i 1 Jana. Chrzest jest ważny, ponieważ oznacza publiczne początki Chrystusa jako nauczyciela i proroka.
  •  
  • Przemiana uważana jest za jeden z największych cudów Chrystusa. Jego wyznawcy zobaczyli święte światło u szczytu Góry Nawrócenia po tym jak Mojżesz, Eliasz i Bóg, porozumieli się z Jezusem. Ten epizod pojawia się w Mateuszu 17, Ew. Marka 9 i Łukasza 9, ale nie znajdziesz go w Ewangelii Jana.
  •  
  • Ukrzyżowanie opisuje aresztowanie, tortury i wykonanie Chrystusa. Aresztowali go w Getsemane i oskarżyli go o bluźnierstwo, podarowując mu koronę z cierni, torturując i gwoździąc na drewnianym krzyżu. Chrześcijanie wierzą, że przez ukrzyżowanie dobrowolnie złożył życie dla całej ludzkości. Pisma ukrzyżowania można znaleźć w Ewangelii Mateusza 27, Ew. Marka 15, Łukasza 23 i Ew. Jana 19.
  •  
  • Pochwycenie umarłych opisuje, w jaki sposób Jezus wyszedł z grobu trzy dni po tym, jak go włożyli. W ciągu 40 dni ukazał się swoim zwolennikom. W tym czasie jego ciało nie podlegało naturalnym prawom. Dowiesz się o tym wydarzeniu w Mateusza 28, Marka 16, Łukasza 24 i Jana 20.
  •  
  • Wniebowstąpienie opisuje wydarzenie, w którym Jezus wezwał swoich naśladowców na Górę Oliwną w Jerozolimie, przemówił do nich i wstąpił do nieba. Obiecał im, że powróci i zabierze ich do królestwa niebieskiego. To wydarzenie jest zapisane w Ew. Marka 16, Łukasza 24, a także w Księdze Prawa 1 iw Tymoteusza 1, Rozdział 3.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, czego Jezus nauczał. Jezus podróżował i nauczał tysiące ludzi przez całe życie. Jego nauki można znaleźć w biblijnych ewangeliach i kilku innych księgach biblijnych. Najczęściej pojawiają się w postaci opowiadań i przypowieści, które często są tajemnicze, poetyckie, złożone i bardzo piękne. Większość z tych historii można znaleźć w Ewangelii według Mateusza. Najważniejsze nauki Jezusa obejmują: 
    
  • Kazanie na Górze, Ew. Mateusza 5-7. Ta sekcja zawiera Bożą modlitwę i błogosławieństwo, które jest ważną częścią chrześcijańskiej teologii i wiary. Jeśli chcesz wiedzieć, w co wierzyli Jezus i jego wyznawcy, ten rozdział będzie dla ciebie ważny.
  •  
  • Chrzest przez Ducha Świętego. Dzieje Apostolskie 1: 4. Gdy był z nimi przy stole, polecił im, aby nie opuszczali Jerozolimy: "Poczekajcie, aż spełni się obietnica Ojca, którąście ode mnie usłyszeli. Jan ochrzcił wodą, ale zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym, aż miną te dni. "
  •  
  • Rozprawa Misji w Mateuszu 10. Rozdział ten opisuje oczekiwanie Chrystusa dotyczące zachowań jego naśladowców i narzuca zasady. Jeśli chcesz być dobrym naśladowcą Chrystusa, ten rozdział nie powinien zostać pominięty.
  •  
  • Przypowieści, które pojawiają się we wszystkich Ewangeliach, szczególnie w Ew. Mateusza 13, Ew. Marka 4, w Ewangelii Łukasza 12-18 i w Ew. Jana 15. Są to pozornie proste historie, które zawierają złożone metafory i rozwiązują wiele różnych tematów. Wśród znanych przypowieści są: Dobry Samarytanin, Kvasek i Dwóch Dłużników.
  •  
  • Pożegnanie z Ewangelią według Jana, 14-17. Jest to zapis tego, co Chrystus powiedział apostołom w przeddzień swojej śmierci po Ostatniej Wieczerzy. To jeden z najpotężniejszych fragmentów Biblii. Jana 14: 16-17: "Poproszę Ojca, a On da wam innego Orędownika, aby był z wami na zawsze, Duchem prawdy, którego świat nie może otrzymać, ponieważ On Go nie widzi lub nie zna, znacie Go, ponieważ on pozostaje z wami i w was będzie. "
  •  
  • The Discurz Olivet, który znajduje się w Ewangelii Marka 13, Mateusza 24 i Łukasza 21, jest proroctwem Chrystusa, w którym przepowiada koniec czasu, wielki ucisk i jego powrót. Interpretacja tego proroctwa jest różna.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się o Jezusie jako o postaci historycznej. Jezus, przywódca skromnych początków, pojawia się nie tylko w Biblii chrześcijańskiej, ale także w innych historycznych i religijnych zapisach. Rzymscy historycy Józef Flawiusz i Tacyt trzymali zapisy o istnieniu Chrystusa i jego uczniów. Józef napisał, że Jezus był "mędrcem" i "uczonym", a obaj historycy uznali jego wykonanie za znaczące wydarzenie historyczne.  
    
  • Jezus urodził się między 2 a 7 rokiem naszego roku w Nazarecie. Większość historyków zgadza się, że Jezus Nazaret był stolarzem, który miał wizje i społeczeństwo przyjęło go jako nauczyciela i uzdrowiciela. Jego chrzest i ukrzyżowanie są ogólnie akceptowane jako prawdziwe wydarzenia historyczne.
  •  
  • Chrystus pojawia się w innych religijnych tradycjach. Islam przyjmuje Chrystusa za innego proroka obok Mahometa, hinduizm ma Jezusa jako jedną z inkarnacji boga Wisznu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przyprowadźcie Chrystusa do swojego świata. Jedną z najbardziej skomplikowanych rzeczy, które musisz zrozumieć, są starożytne słowa Biblii. Czasami nie jest łatwo zrozumieć wszystko, co w nim napisano. Dlatego ważne jest, aby umieć wcielić Jezusa w swoje życie, wyobrażając sobie, co osobiście powiedziałby i jak postrzegałby twoje życie i cały świat. Jezus może powiedzieć wiele o świecie.  
    
  • Nauczanie Jezusa Chrystusa jest prawdopodobnie jedną z najbardziej zinterpretowanych nauk na świecie. Jeśli chcecie być naśladowcami Jezusa i chcecie, aby to się objawiło w waszym życiu, musicie się o tym dowiedzieć, czytać Biblię i nie zwracać zbytniej uwagi na współczesnych interpretatorów jego nauk. Idź bezpośrednio do źródła i przeczytaj Pismo Święte.
  •  
  • Biblia chrześcijańska, którą większość chrześcijan uważa za Słowo Boże, jest dokumentem o fascynującej historii, która zdecydowanie opłaca się studiować. Biblia nie pojawiła się nagle w XX wieku. Im więcej starszych czytasz, tym lepiej rozumiesz, co Jezus mówi ci w Biblii. Uważaj na poprawki i nowsze interpretacje.
  •  
  • Różne nowsze tłumaczenia i interpretacje mogą zmienić znaczenie i sens ważnych tekstów. Musisz zawsze myśleć o tym, czy te nowsze subiektywne zapisy są zaufane i czy możesz je dosłownie dosłownie. W Biblii czytacie o Jezusie, który powiedział: "Ja jestem prawdziwy, życie i właściwą drogę", a także obiecałem pokój i wolność, kiedy powiedział: "Prawda was wyzwoli".
  •  
         
 8.  
 9.             5      Stwórz osobistą relację z Chrystusem poprzez modlitwy. Jeśli dopiero zaczynasz poznawać Jezusa i chcesz lepiej to zrozumieć, zacznij się modlić. 
    
  • Nie ma właściwego sposobu na modlitwę: nie musicie odmawiać głośnych modlitw. Możesz znaleźć księgę modlitwy, ale jeśli nie, po prostu musisz medytować i próbować połączyć się z Jezusem. Komunikuj się z nim i zadawaj mu pytania.
  •  
         
 10.  
             

    4      Mów o Chrystusie  .

    
   
 1.             1      Kiedy będziesz gotowy, zacznij uczyć się Jezusa o Jezusie. Kiedy będziesz bardziej pewny siebie i zrozumiesz Biblię, zacznij dzielić się swoją wiedzą z innymi. Nie ukrywaj swojej wiary przed ludźmi - noś ją dumnie jako odznakę. 
    
  • Jeśli ludzie nie chcą, abyś słuchał, nie zmuszaj ich. Możesz dyskutować z ludźmi, którzy nie chcą cię słuchać. Nie trzeba przekonywać ludzi, że masz rację. Rozmowa o waszym związku z Jezusem i to, czego się nauczyliście, jest najlepszą i najszczerszą drogą.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Daj swój czas i zasoby Kościołowi. Kościoły przetrwają tylko dzięki darom swoich członków. Dziel się swoimi zasobami z kościołem i poświęć swój czas. 
    
  • Zaproś swoich znajomych do kościoła. Nie musisz ich wymuszać - staraj się traktować to jako zabawę. Zapytaj znajomych, czy chcą iść z tobą do kościoła w weekend i zobaczyć, co mówią.
  •  
  • Jeśli jesteś biznesmenem, poświęć czas na kościół. Na przykład, jeśli jesteś elektrykiem, możesz zająć się linią energetyczną w kościele. Jeśli jesteś mówcą, możesz poprowadzić grupę modlitewną. Bierz odpowiedzialność za różne zadania, aby być silniejszym członkiem Kościoła.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Podróżuj i myśl o pracy misjonarza. Z biegiem czasu będziesz musiał znaleźć nowe rodzaje stymulacji, aby twoje życie stało się niestabilne. Łatwo jest pomyśleć, że już rozwiązałeś wszystkie swoje problemy. Jezus jest z nami, więc łatwo jest myśleć, że nie musimy nic robić. 
    
  • Jeśli chcesz tego uniknąć, od czasu do czasu powinieneś opuścić strefę komfortu. Odwiedzaj nowe miejsca, czytaj nowe książki i odkrywaj nowe pomysły. Bądź rozważny i zachowuj się właściwie.
  •  
  • Wiele kościołów organizuje wyjazdy misyjne, buduje domy dla potrzeb i oferuje różne inne usługi na całym świecie. Jeśli chcesz, możesz wybrać się w podobną podróż.
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (3)                     
Filozofia i religia popularny:
Jak przytłoczyć ul Josefa.

Jak żyć prostym i spokojnym życiem.

Jak radzić sobie ze stresem.

Jak przytłoczyć ul Josefa.

Jak odmawiać różaniec.

Jak świętować Chiński Nowy Rok.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak zahipnotyzować kogoś.

Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak nosić hidżab.

Jak nigdy się nie poddawać.

Jak wykonać Wudu.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak medytować (dla początkujących).

Jak pobłogosławić dom.

Zdobywanie mądrości.

Jak uzyskać pozaziemskie doświadczenie.

Jak utopić.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak wykonać Wudu.

Jak radzić sobie ze stresem.