Home \ Filozofia i religia
 

Jak świadome śnienie.

 

Świadome śnienie jest stanem, w którym zdajesz sobie sprawę, że jesz. Możemy sklasyfikować tę wiedzę od słabej świadomości samego snu do bardzo znaczącego rozszerzenia chwilowej perspektywy percepcji. Świadome śnienie zazwyczaj pojawia się, gdy osoba znajduje się w środku normalnego snu i nagle staje się świadoma swojego snu. Ten stan nazywany jest "świadomym marzeniem snem zainspirowanym snem". Czujność zainicjowana świadomym snem ma miejsce, kiedy przechodzisz ze stanu przebudzenia bezpośrednio do snu bez jakiejkolwiek znaczącej zmiany świadomości. W obu przypadkach sny są znacznie dziwaczniejsze i bardziej emocjonalne niż zwykłe sny. Najważniejszym aspektem świadomego śnienia jest oczywiście to, że jesteś w stanie kontrolować swoje "śniące ja" i wpływać na wyobrażone otoczenie i przebieg samego snu.

              

Procedura .

    

    1      Zastosowanie techniki świadomości snu  .

    
   
 1.            1      Mieć dziennik snów. Trzymaj go blisko stolika nocnego i natychmiast obudź wszelkie marzenia, emocje lub inne doświadczenia. Stopniowo dowiesz się, jak najlepiej wykorzystać swoje koszmarne wspomnienia, co jest bardzo ważne dla świadomych snów. Kontrolowanie swoich marzeń również nie ma sensu, jeśli zapomnisz ich wszystkich, zanim się obudzisz. 
    
  • Zamiast dziennika można użyć urządzenia nagrywającego.
  •  
  • Uzyskanie szczegółów snu może dać ci chwilę całkowitego spokoju, zanim złapiesz ołówek i zaczniesz pisać.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Często wykonuj test rzeczywistości. W ciągu dnia zadawaj sobie kilka godzin: "Czy marzę?" i wykonaj jeden z następujących testów rzeczywistości. Z pewną praktyką, wcielisz ten zwyczaj w swoje sny i będziesz w stanie rozróżnić stan snu i czujności. 
    
  • Przeczytaj stronę jakiegoś tekstu lub spójrz na zegar, a następnie zamknij oczy i wróć do tekstu lub zegara. We śnie tekst i czas będą nieostre lub bezsensowne lub będą się różnić między kontrolami.  
  •  
  • Naciśnij nos, zamknij usta i sprawdź, czy nadal możesz oddychać.
  •  
  • Pozostań na rękach i nogach. W snach często są rozmazane przy bliższym zbadaniu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Powtórz technikę weryfikacji stanu snu przed każdym snem. Każdej nocy przed zaśnięciem powtarzaj frazę "Wiem, że śnię" lub coś podobnego, aż stracisz przytomność. Technika ta jest nazywana "mnemoniczną indukcją świadomego snu" lub MML (Mnemoniczna indukcja świadomego śnienia). Mnemoniczna indukcja oznacza "użycie pomocy pamięci" lub w tym przypadku zerwanie rutynowej frazy, która automatycznie uświadamia ci stan umysłu podczas snu. 
    
  • Niektórzy ludzie łączą ten krok z testem rzeczywistości i wpatrują się w swoje dłonie na kilka minut przed snem.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Naucz się rozpoznawać swoje osobiste marzenia o śnieniu. Często czytaj swój pamiętnik o marzeniach i próbuj szukać powtarzających się znaków. Są to powtarzające się sytuacje lub doświadczenia, które regularnie rejestrujesz w swoich snach. Poznaj je dokładnie. W oparciu o tę wiedzę będziesz mógł później rozróżnić, czy jesz, czy nie. 
    
  • Możliwe, że znasz już niektóre z tych postaci. Typowe doświadczenia związane ze snem obejmują utratę zębów, prześladowanie czegoś gigantycznego lub publiczny wygląd bez ubrania.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Kiedy nagle budzisz się ze snu, znowu zasypiasz. Kiedy budzisz się w nocy, napisz swoje marzenie natychmiast, a następnie spróbuj ponownie z zamkniętymi oczami z zamkniętymi oczami. Wyobraź sobie, że znowu jesteś w środku snu i masz poczucie sen lub test rzeczywistości i zdajesz sobie sprawę, że to był sen. Skoncentruj się na tym pomyśle i pozwól sobie na spokojny sen. W ten sposób możesz zagnieździć się w świadomym śnie.  
    
  • Należy rozumieć, że świadome sny zwykle pojawiają się u osób śpiących, które nagle zauważają coś bardzo dziwnego i zdają sobie sprawę, że znajdują się w środku snu. Opisany powyżej sposób uzyskania świadomego snu to tylko około 25% wyzwalacza.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zastanów się nad zakupem alarmu świetlnego. Przejrzyj kilka stron internetowych i kup lekki budzik jako zamiennik klasycznej akustyki lub spróbuj zdobyć wyspecjalizowane urządzenie DreamLight zaprojektowane w celu stworzenia świadomego snu. Ustaw go na 4,5, 6 do 7 godzin po zaśnięciu lub biegnij co godzinę, jeśli to możliwe. Mimo, że faza snu REM w fazie REM (Rapid Eye Movement) może pomóc w dotyku lub dźwięku snów, badania wykazały, że przewodniki światła są znacznie bardziej skuteczne.  
    
  • Twoja intencja nie jest samo-przebudzeniem (jeśli nie spróbujesz metody przebudzenia i ponownego uruchomienia poniżej). Ustaw budzik w miejscu, do którego nie dotrzesz. Można go również przykryć ściereczką, która przyciemnia jej jasne światło.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Zastosowanie dodatkowych technik  .

    
   
 1.             1      Medytuj. Zanim medytujesz, medytuj w cichym, ciemnym pokoju. Później możesz wziąć udział w kursie medytacyjnym, który pomoże ci to zrobić, ale na początku możesz to zrobić, skupiając się na prawidłowym oddychaniu lub wyobrażając sobie schody rosnąco lub zstępujące. Celem jest przestać myśleć i doprowadzić do spokojnego, wygodnego stanu, w którym wpadniesz w świadomy sen. 
    
  • Szczęśliwe sny spowodowane przebudzeniem są znacznie rzadsze i trudniejsze do osiągnięcia niż sny o jasnym śnie.
  •  
  • Możesz znaleźć wiele filmów medytacyjnych i nagrań w Internecie, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby przynieść świadome sny.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Gdy świadomy sen zacznie zanikać, przedłuż go. Najczęstszym doświadczeniem tych, którzy dopiero zaczynają od świadomego śnienia, jest nagłe przebudzenie spowodowane podnieceniem świadomości, że doświadczają własnego snu! Zwykle jednak wcześniej otrzymasz ostrzeżenie o zaniku stabilności snu. Możesz również doświadczyć prawdziwych doświadczeń i uświadomić sobie, że marzenie stopniowo zanika. Rozwiń świadomy sen jedną z następujących technik:  
    
  • Odwróć swoje wymarzone ciało dookoła lub upadnij do tyłu. Niektórzy ludzie udowadniają, że ta procedura naprawdę działa, chociaż jej przyczyny nie są znane.
  •  
  • We śnie pocierasz ręce. Pomożesz rozpraszać uczucia własnego ciała.
  •  
  • Kontynuuj aktywność, którą wykonałeś, zanim sen zaczął się topić i upewnij się, że wciąż jesteś we śnie. Jednak ta technika jest znacznie mniej skuteczna niż powyższe.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Posłuchaj dudnień różnicowych. Jeśli wysyłasz inną częstotliwość do każdego ucha, mózg ocenia to jako dwie fale dźwiękowe zachodzące na siebie w próbce rytmu, która nie jest faktycznie zawarta w dźwięku. To całkowicie zmienia aktywność elektryczną mózgu. Jednak eksperci nie są pewni, czy naprawdę możesz stymulować świadome śnienie. Istnieje wiele witryn internetowych, które zapewniają dwuuszne nagrania całkowicie za darmo, więc jeśli nie masz nic przeciwko zasypianiu za pomocą słuchawek, możesz natychmiast wejść w tę metodę. Większość początkujących używa rytmów, które naśladują fale mózgowe theta, które pojawiają się podczas fazy snu REM, ale inne polecają fale alfa lub gamma lub progresywną kombinację wielu typów. 
    
  • Obuuszne rytmy są często dostępne z kojącą muzyką w tle, ale także w czystej postaci.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zagraj w gry komputerowe. Gracze doświadczają znacznie wyższego stopnia świadomego snu niż reszta zwykłej populacji. Mimo że wiele testów wciąż musi zostać wykonanych, istnieje szansa, że ​​gra zaledwie kilka godzin w tygodniu może zwiększyć szanse na uzyskanie świadomych snów. Okazuje się, że nie ma to znaczenia dla konkretnego typu gry komputerowej.        
 8.  
 9.             5      Rozważ użycie galantaminy. Galantamina to lek, syntetyzowany z przebiśniegów, który może być najskuteczniejszym preparatem do wywoływania świadomych snów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, weź 4-8 gram galantaminy w środku nocy. Jeśli zastosujesz lek przed snem, możesz znacznie pogorszyć jego jakość i spowodować nieprzyjemne sny. Z powodu nieprzyjemnych skutków ubocznych wymienionych poniżej, galantamina jest zalecana tylko jako okazjonalny suplement. 
    
  • Jeśli masz problemy ze zdrowiem, najpierw skonsultuj się z lekarzem, aby zabrać galantaminę. Galantamina może zaostrzyć już istniejące problemy, takie jak astma lub choroby serca.
  •  
  • Lek ten zwiększa również ryzyko paraliżu sennego, nieszkodliwego, ale przerażającego, gdy nie jesteś w stanie poruszać mięśniami przez kilka minut w pełnej świadomości.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zastanów się nad przerywanym stosowaniem witaminy B. Witamina B5 lub witamina B6 mogą zwiększyć życie marzeń, ich ciekawość i intensywność emocjonalną, wszystkie elementy niezbędne do zapewnienia świadomego śnienia. Aby uzyskać wyraźny efekt, należy przyjąć dawkę około 100 miligramów. Ta dawka jest znacznie wyższa niż zalecana dzienna dawka witaminy B, więc długotrwałe stosowanie tej ilości może spowodować uszkodzenie nerwów obwodowych. Rób to na własne ryzyko tylko wtedy, gdy masz specjalną okazję do świadomego śnienia. 
    
  • Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Zrób to samo, jeśli cierpisz na chorobę, która wiąże się z nadmiernym krwawieniem lub która dotyczy żołądka, jelit lub serca.
  •  
  • Ten suplement może również wywoływać nocne podekscytowanie, więc jeśli zwykle masz płytki sen, jego użycie może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.
  •  
         
 12.  
             

    3      Zastosuj metodę wybudzania i przewrócenia  .

    
   
 1.             1      Dowiedz się, kiedy zwykle spodziewane są świadome sny. Świadome sny, a także wszystkie inne bardzo żywe sny, najczęściej występują podczas fazy REM, stanu głębokiego snu charakteryzującego się szybkimi ruchami gałek ocznych. Pierwsza faza REM występuje zazwyczaj około dziewięćdziesiąt minut po zaśnięciu, a następnie powtarza mniej więcej co 90 minut. Celem tej metody jest obudzenie się podczas fazy REM, a następnie powrót do snu i kontynuowanie snu z pełną świadomością, że jesz. 
    
  • Absolutnie niemożliwe jest dokładne dostosowanie snu bez wizyty w centrum uśpienia (jeśli nie oczekujesz, że ktoś będzie mógł siedzieć całą noc obserwując ruchy powiek). Bardziej realistycznym podejściem jest zastosowanie poniższej metody, aby pomóc Ci rozpoznać fazę REM snu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zachęcaj ciało do częstszych lub dłuższych faz snu REM. Istnieje wiele różnych sposobów na zwiększenie fazy REM. Jednym z najskuteczniejszych sposobów wprowadzenia faz REM w regularnych odstępach czasu jest regularny reżim snu i wystarczająco długi, wysokiej jakości sen, który powoduje, że budzisz się rano. 
    
  • Ta metoda może być dość trudna do połączenia z poniższymi krokami, które obejmują przerwanie snu w środku nocy. Jeśli masz trudności z ponownym uruchomieniem po przebudzeniu, wypróbuj inną metodę lub ogranicz liczbę prób tej metody do jednego lub dwóch tygodni.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Obudź się w środku nocy. Ustaw alarm na 4,5, 6 lub 7 godzin po zaśnięciu. Podczas tych przedziałów czasowych prawdopodobieństwo trafienia REM jest znacznie większe, ale wciąż jest bardzo trudne do przewidzenia. Najodpowiedniejszy powinien być okres sześciu lub siedmiu godzin, ponieważ późniejsze fazy REM są dłuższe i bardziej prawdopodobne, że przyniosą bardzo żywe lub świadome sny.        
 6.  
 7.             4      Nie śpij przez chwilę. Jeśli miałeś sen, zapisz go natychmiast, przygotuj przekąskę lub po prostu odejdź chwilę. Twoim celem jest uzyskanie pełnej świadomości i czujności, podczas gdy twoje ciało jest pełne hormonów snu. 
    
  • Jedno z badań wykazało, że 30-60 minutowa przerwa na sen daje największą szansę na wywołanie świadomego snu.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Skoncentruj się na swoim śnie i spróbuj ponownie zasnąć. Zamknij oczy i ponownie spocznij. Jeśli pamiętasz poprzednie marzenie, skoncentruj się na nim i wyobraź sobie, że kontynuujesz to. Praktykowanie tej metody prawdopodobnie zajmie ci trochę czasu, ale szanse na uzyskanie świadomego snu są bardzo wysokie.       
 10.  
 11.             6      Wypróbuj różne techniki koncentracji. Jeśli twój umysł ciągle rozprasza lub jeśli w ogóle nie pamiętasz snu, spróbuj skupić palce zamiast myśleć. Użyj serii mniejszych ruchów, takich jak "palec wskazujący w górę, środkowy dół, środkowy do góry, palec wskazujący w dół". Powtarzaj ten rytmiczny ruch, aż wrócisz.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (16)                   
Filozofia i religia popularny:
Jak zostać pastorem.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak się modlić w islamie.

Jak myśleć jak Leonardo da Vinci.

Jak nigdy się nie poddawać.

Jak studiować Biblię.

Jak widzieć aury.

Jak widzieć aury.

Jak zrobić lalkę voodoo.

Jak myśleć jak Leonardo da Vinci.

Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak podróżować astralnie.

Jak założyć własny kraj.

Jak założyć własny kraj.

Jak nosić hidżab.

Zdobywanie mądrości.

Jak zahipnotyzować swoje oczy.

Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak zostać medium.

Jak świętować Chiński Nowy Rok.

Jak świadome sny.