Home \ Filozofia i religia
 

Jak wykonać Wudu.

 

Wudu, czyli mycie, to tradycyjny i fizyczny rytuał, za pomocą którego muzułmanie utrzymują higienę fizyczną i psychiczną. Tradycyjnie Wudu odnosi się do przygotowania mentalnego i fizycznej czystości muzułmanów do Salat (modlitwa / Tholugai), który jest jednym z pięciu filarów islamu.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Przed czyszczeniem, wykonaj niyyah (zamiar). Niyah to islamska koncepcja działania dla Allaha. Aby naprawdę zrobić Wudu, powinieneś skoncentrować się, złagodzić swoje myśli i poważnie skupić się na tym, co robisz. 
    
  • Niyja nie musi oznaczać, że masz coś do powiedzenia na głos, ale skupienie się na frazie "Bismillah" (w imię Allaha) jest dobrym sposobem na osiągnięcie potrzeby koncentracji. Możesz powiedzieć to głośno lub w duchu, zgodnie z tym, co najbardziej ci odpowiada.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umyj ręce. Umyć prawą ręką lewą ręką. Zrób to trzy razy. Następnie prawą ręką umyć lewą rękę, trzy razy. Upewnij się, że myjesz przestrzeń między palcami i nadgarstkami.        
 4.  
 5.             3      Weź wodę do ust. Prawą ręką weź wodę do ust trzy razy. Przepłucz je wokół dziąseł i gardła. Zrób to dokładnie, aby wypłukać jedzenie z twoich ust.       
 6.  
 7.             4      Wdychaj wodę do nosa. Weź wodę prawą ręką i trzykrotnie wdychaj nos. Możesz użyć lewej ręki, aby zatrzasnąć nozdrza i uderzyć w razie potrzeby. Wstrząśnij gwałtownie i nagle, aby nie dostać zbyt dużo wody w nosie i nie rób tego. Jeśli nie możesz wdychać wody, możesz zwilżyć palce i zwilżyć dolną część otworu nosowego.       
 8.  
 9.             5      Umyj twarz. Umyj twarz trzy razy, przesuwając dłonie od prawego ucha do lewego i od włosów do brody.       
 10.  
 11.             6      Umyj ręce od nadgarstków po łokcie, aby nikt nie był brudny. Od nadgarstka do łokcia umyć prawą rękę trzy razy, a następnie prawą ręką umyć prawą dłoń.       
 12.  
 13.             7      Wyczyść głowę. Delikatnie wytrzyj twarz mokrymi rękoma, od brwi do linii włosów. Wytrzyj włosy, szyję i śpij. Zrób to raz.       
 14.  
 15.             8      Noś uszy wewnątrz i na zewnątrz. Wyczyść wszystkie miejsca na uszy za pomocą tej samej wody. Użyj kciuka, aby oczyścić uszy od dołu do góry. Zrób to raz.       
 16.  
 17.             9      Umyć obie nogi. Oczyść je do kostek i upewnij się, że woda dostaje się między palce. Podnieś każdy palec, aby usunąć wszystko między palcami. Zacznij od prawej nogi i potrzyj każdą nogę trzy razy.       
 18.  
 19.             10      Idź do nieba prawą ręką, dając krótką modlitwę do świadka. Głównie modlitwa jest następująca: "Ash-hada anlaa ilaaha illALLAH wahdahuu laa shariikalahu, wa ash-hadu anna Muhammadan 'abduhuu wa rasuuluhu." 
    
  • W języku czeskim tłumaczy się jako: "Świadczę, że nie ma boga innego niż tylko Allah: on jest jedynym, nie ma on towarzysza i świadczy o tym (Hadrat) Muhammad (salallahu ala Muhammad sallallahu alaihu Wasallam) po prawej) posłaniec. "
  •  
         
 20.  
 21.             11      Powtórz Wudu po jego anulowaniu. Wudu usuwa naturalne wyładowania, takie jak oddawanie moczu, opróżnianie, nadmierne krwawienie i wzdęcia. Głęboki sen również anuluje Wudu. 
    
  • Po stosunku seksualnym samo powtórzenie Wudu nie wystarcza, aby się modlić. Oto inna forma oczyszczenia, zwana Ghusul.
  •  
                   
 22.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://islam1.org/how_to_pray/wudu.htm  
 2.  
                          
Filozofia i religia popularny:
Jak zrobić lalkę voodoo.

Jak wykonać Wudu.

Jak założyć własny kraj.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak prawidłowo medytować.

Jak korzystać z płyty Ouija.

Jak zrobić lalkę voodoo.

Jak przytłoczyć ul Josefa.

Jak czytać z dłoni.

Jak czytać z dłoni.

Jak mieć wymarzone marzenia.

Jak zrobić lalkę voodoo.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak odmawiać różaniec.

Jak korzystać z płyty Ouija.

Jak zahipnotyzować swoje oczy.

Jak zapamiętać przeszłe życia.

Jak wyjaśnić karty tarota.

Jak czytać z dłoni.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak uspokoić umysł.