Home \ Filozofia i religia
 

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

 

Ceremonia Dymu jest tradycyjną ceremonią rdzennych Amerykanów (Indian), która oczyszcza domy z negatywnej energii i złych duchów. Dokonuje się tego poprzez zapalenie niektórych suszonych ziół i rozprowadzanie dymu nad domem. Kontynuuj czytanie i uczyć się z nami, jak przeprowadzać fumigację z naciskiem na oryginalną tradycję i przygotować dom do wygodnego życia.

              

Procedura .

    

    1      Wybór i przygotowanie składników  .

    
   
 1.            1      Jeśli nie chcesz używać metod określonej tradycji, użyj szałwi. Duża liczba plemion indiańskich ma własną ceremonię spopielania, a każda z nich jest inna pod względem zużytych ziół i innych składników. Prawdopodobnie najczęściej używanym składnikiem jest szałwia, co jest szczególnie ważne dla Shaheen (także Cheyenne lub Origie Cheyenne) i innych Kultur Wielkiej Niziny. Chociaż większość tych kultur uważa, że ​​biały szałwia jest najlepszy do szpiegowania złych duchów i energii, powszechnie używane są inne gatunki.        
 2.  
 3.             2      Rozważ użycie cedru, jeśli rośnie on w twoim regionie. Cedr to kolejna roślina, która jest bardzo często używana w rytuałach oczyszczających, szczególnie w północno-zachodniej części Ameryki Północnej i Kanady. Należy jednak pamiętać, że niektóre drzewa, które twierdzą, że są "cedrami", są w rzeczywistości drzewami jałowca. Niektóre odmiany jałowca są używane do fumigacji, a inne nie.  
    
  • Obecnie wielu ludzi ma tendencję do mieszania kilku ziół razem, co nie zawsze jest aprobowane przez starszych Indian.  
  •  
  • Ponownie, powtarzamy, że istnieje wiele ceremonii fumigacji, z których niektóre mogą wymagać użycia "słodkiej trawy" lub innych roślin zamiast szałwii i cedru. Jeśli nie otrzymałeś przewodnika od konkretnej tradycji danej kultury, rozważ to i zadbaj o odkażanie domu z szacunkiem i szacunkiem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Rozświetlaj słodką trawę dopiero po zakończeniu świątecznej ceremonii. Słodka lub święta trawa to nazwa rośliny o czeskiej nazwie pachnący kocur, która jest uważana za symbol łask w Ameryce Północnej i używana dla przyjemności dusz. Często jest zapalana dopiero po tym, jak szałwia lub cedr usuną negatywną energię. 
    
  • Jeśli zostałeś przekazany na ceremonię danego plemienia, które wymaga kocurka, po prostu użyj go, a także inne rośliny, które są potrzebne do prawidłowego wykonania rytuału.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli sadzisz zioła dla siebie, kupuj nieprzetworzony naturalny tytoń. Chociaż możesz dodać tytoń do niektórych dymów, jeśli wybierasz się na ceremonię po raz pierwszy, po prostu trzymaj jedno zioło. Zamiast tego możesz użyć tytoniu jako ofiary przed zbiorem innych ziół. Poniżej znajdziesz więcej informacji.       
 8.  
 9.             5      Zbieraj rośliny w godnych miejscach. Jeśli to możliwe, zbierać rośliny zgodnie z procedurą opisaną w poniższych punktach, najlepiej w najbardziej naturalnym środowisku. Jeśli nie masz tej opcji, zamów niezbędne składniki w zaufanym sklepie lub sklepie z kamieniami, aby upewnić się, że rośliny są odpowiednio traktowane. 
    
  • Wiele plemion przed samym sadzeniem dziękuje Stwórcy Natury. Następnie umieszcza lub pali surowy tytoń jako ofiarę.  
  •  
  • Jeśli chcesz użyć cedru, zbierz odpowiednie części. Wybierz zielone gałązki na wysokości oczu. Przed odpaleniem wysusz i zmiażdż na gruboziarnisty proszek.  
  •  
  • Nie powinieneś sam zbierać Tomkovici, ponieważ może być zagrożony w niektórych obszarach (w tym w Czechach). Roślina ta jest zwykle najpierw suszona i wiązana w niektóre warkocze, więc spróbuj wyglądać jak ten kocur w specjalistycznym sklepie.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      W przypadku ziół przygotuj naturalny pojemnik lub zaplanuj pojedynczy pakiet roślin. Naczynia gliniane lub kamienne są powszechnie używane w rytuałach gotowania. Używana jest także skrzynka głosowa, ale niektóre plemiona północno-zachodnie nie uważają jej za właściwe. 
    
  • Możesz zrobić lub kupić gotowe paczki z ziołami do rytuału rytuału. Niektórzy rdzenni Amerykanie kwestionują te pakiety z tradycyjnych powodów, ale wielu z nich już ich używa.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Aby użyć pisaka, wybierz orła, jastrzębia lub indyka. Wiele osób używa pióra do palenia lub wentylatora wykonanego z ptasich piór. Najczęściej używane pióra pochodzą od ptaków drapieżnych, ale niektóre pnie w północno-wschodniej Ameryce również używają piór kurkuma. Nie używaj piór sowy, które są używane w innych rytuałach.  
    
  • W niektórych regionach sprzedaż i kupowanie piór dzikich ptaków jest nielegalna. Możesz kupić pióra od zaufanych hodowców lub uzyskać samopomoc w przyrodzie - polowanie lub przypadkowe znalezienie.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Przechowuj przygotowany materiał gdzieś nad ziemią i pozostaw do wyschnięcia. Ułóż rośliny w kadzi na jakiejś podwyższonej luźnej przestrzeni. Wskazane jest posiadanie wysokiej półki na książki. Rośliny nie strzelają, dopóki nie są całkowicie suche, w przeciwnym razie nie wytwarzają odpowiedniego rodzaju dymu.       
 16.  
 17.             9      Rytuał karmienia powinien zostać wykonany we właściwym czasie. Wielu ludzi pali dom po przeprowadzce, a oni na przykład zaczynają przebywać w hotelu. Celem jest oczyszczenie miejsca. Możesz także chcieć wykonać tę ceremonię, jeśli usłyszysz złą wiadomość lub gdy będziesz przechodził etap życia lub zmiany. Fumigacja może również pomóc w radzeniu sobie ze stresem związanym z dużą walką lub długotrwałą chorobą. 
    
  • Jednak w pewnych okolicznościach fumigacja może być częstsza. Odbywa się to w miejscach, w których odbywają się inne ceremonie, lub w przypadku archeologicznych wykopalisk miejscowych szczątków i obiektów sakralnych.
  •  
  • Palenie domostw studenckich nie musi być zgodne z przepisami przeciwpożarowymi uniwersytetu, chociaż w niektórych krajach świata, ze względu na wolność religii, niedawno wydano stary porządek.
  •  
                   
 18.  
             

    2      Dym lub dom  .

    
   
 1.             1      Usuń metalowe przedmioty przed rozpoczęciem. Każda kultura ma inne zasady właściwego procesu odymiania, ale zazwyczaj zgadzają się na konieczność usunięcia metalowej biżuterii, pasków i tym podobnych. Może być postrzegany jako sposób duchowego przygotowania, ale może również być symbolem pozbawienia cennej własności. 
    
  • Wielu doświadczonych ludzi, którzy często wykonują takie ceremonie, pozwala innym uczestnikom na posiadanie obrączek i innych przedmiotów noszących duchowy wymiar na rękach. Dlatego możesz zachować je na własną rękę podczas własnej ceremonii.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pokaż cały proces z należytym przestrzeganiem poniższych zasad. Jak wspomniano powyżej, rytuał fumigacji ma wiele różnych form i każdy z nich honoruje inny sposób przygotowania poszczególnych uczestników. W większości z nich jednak te same funkcje pojawiają się poniżej. Wielu hinduskich starszych często nie przestrzega tych zasad, ale rozważaj ich przestrzeganie w odniesieniu do ich szacunku:  
    
  • Co najmniej 24 godziny, najlepiej kilka dni, nie pij alkoholu przed rozpoczęciem palenia i nie stosuj żadnych innych leków. Mogą osłabić cię duchowo.
  •  
  • Menstruacyjne i ciężarne kobiety są często wydalane z domu, ponieważ wierzą, że ich stan może zakłócać ceremonię ich duchowym wigorem. Drugim powodem może być potencjalne osłabienie kobiet wobec sił duchowych, które pojawiają się podczas fumigacji. Czasami te kobiety są mile widziane na ceremonii, ale nie są one osobiście oczyszczone.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Módlcie się lub dziękujcie. Ty i każdy inny uczestnik, z dobrymi intencjami, powinniście podejść do rytuału. Módlcie się do Stwórcy, do duchów lub innych duchowych istot, które wyznajecie. Jeśli nie chcesz się modlić, powiedz kilka słów wdzięczności do używanych roślin i kraju, który je wytworzył.  
    
  • Możesz kontynuować modlitwę podczas ceremonii, w ciszy lub na głos. Wielu ludzi wierzy, że dym może nosić twoje modlitwy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Umieść suszone zioła w przygotowanym pojemniku lub ugryź je w jednym pakiecie. Można kupić specjalną paszę z ziołami, a także inne zioła, które są wykorzystywane do różnych innych rytuałów. Jeśli nie masz paczki lub nie chcesz jej przygotować, połóż garść suszonych ziół w pojemniku z naturalnego materiału, takiego jak glina (glina), piec lub pojemnik na uszy.       
 8.  
 9.             5      Podpal zioła, aby z nich nie wydobywał się dym, a nie ogień. Możesz użyć dowolnego źródła ognia, aby zapalić, ale niektórzy ludzie czują się bardziej związani z ceremonią, gdy używają zapałek zamiast zapalniczki. Pozwól pożarowi wypalić się przez około 30 sekund, a następnie ugasić go, aby zioła tylko paliły. 
    
  • Jeśli zioła zaczną biec, dodaj więcej do ceremonii podczas ceremonii. Podobnie możesz rozpalić ogień, gdy zioła przestaną palić.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Oczyść każdego uczestnika. Zrobisz to, kierując dym na ich ciała. Każdy uczestnik powinien zostać oczyszczony przed rozpoczęciem sprzątania domu. Chociaż jeden ze sposobów wykonania tego kroku opisano poniżej, to nie istnieje żadna "właściwa" metoda. Upewnij się, że wszyscy zaangażowani palą swoje ciało i koncentrują się na procesie oczyszczania. 
    
  • Jeśli masz orła, jastrzębia lub kurkuma, użyj go do mgły i rozprowadź dym.
  •  
  • Jak tylko przywódca zacznie was oczyszczać, połóż dłonie w filiżance, zapal ją, a następnie przetrzyj nią swoje ciało. W niektórych rejonach ludzie po zakończeniu oczyszczania opuścili dłońmi dłonie.  
  •  
  • Ludzie często wolą zaczynać od czyszczenia głów i serc, a następnie kontynuować ich ręce na nogi. Ale możesz użyć dowolnej metody.
  •  
  • Menstruacja i kobiety w ciąży zwykle nie uczestniczą w tej części procesu ze względu na ich niezwykłą duchową energię. Każdy inny może grzecznie odmówić także czystości.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Przejdź przez wszystkie pokoje w domu i rozprowadź dym w każdym rogu. Użyj ptasiego pióra lub swoich własnych rąk i dymu naprawdę dostać się do wszystkich miejsc w domu. Jeśli palisz przez otwarte drzwi lub okna, możesz je wspierać. Bierze z sobą dom negatywnej energii. 
    
  • Miejsce rozpoczęcia ceremonii różni się w zależności od tradycji, którą będziesz podążał. Niektóre ceremonie zaczynają się przy murze wschodnim, niektóre przy zachodniej ścianie, a inne przy wejściu frontowym.
  •  
  • Kontynuuj zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Znowu jest tak samo, jak w przypadku innych aspektów uroczystości świątecznej - każda kultura ma inne tradycje i od ciebie zależy, czy chcesz zachować konkretną, czy nie.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Powtórz cały proces z jednym lub więcej ziołami (opcjonalnie). Niektórzy ludzie postępują tak, że po pierwszej ceremonii kończy się kolejny pojemnik z innym ziołem, który będzie miał inny efekt. Wśród najczęściej wybieranych ziół do tych wielokrotnych rytuałów jest szałwia i / lub cedr, a następnie kocur, który ma za zadanie rozkoszować się duchami i tworzyć pozytywne i spokojne środowisko.       
 16.  
 17.             9      Pozwól popiółowi ostygnąć, a następnie zwróć ziemię. Podziękujcie ziemi za danie roślin do wykonania ceremonii, ale dziękuję, że nie wspomnieliście o roślinach i ogniu. Popioły zwracają składniki odżywcze do gleby. Ten akt ma różne wyjaśnienia: kultura Anishinaabe, na przykład, pozostawia popiół na zewnątrz, symbolizując pozostawienie negatywnej energii na zewnątrz domu.  
    
  • Możesz wyczuć pozostałe zioła lub je ugasić i powrócić je z popiołem.
  •  
  • Jeśli używasz zioła z ziół, wygasz je miękkim tarciem o twardej powierzchni. Popioły i połamane zioła zwróciły ziemię. Pozostałą część kremu przechowuj w specjalnym miejscu w wyższej pozycji do dalszego użycia.
  •  
         
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

         (20)                     
Filozofia i religia popularny:
Jak podróżować astralnie.

Jak studiować Biblię.

Jak myśleć jak Leonardo da Vinci.

Jak uzyskać pozaziemskie doświadczenie.

Jak świadome sny.

Jak świadome sny.

Jak świadome sny.

Jak żyć pełnią życia.

Jak świętować Chiński Nowy Rok.

Jak zapamiętać przeszłe życia.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak prawidłowo medytować.

Jak żyć prostym i spokojnym życiem.

Jak prawidłowo medytować.

Jak zostać medium.

Jak podróżować astralnie.

Jak myśleć jak Leonardo da Vinci.

Jak utopić.

Jak żyć prostym i spokojnym życiem.

Jak studiować Biblię.

Jak zostać buddyjskim mnichem.