Home \ Filozofia i religia
 

Jak zostać buddyjskim mnichem.

 

Buddyzm, religia, która ma ponad 2000 lat, koncentruje się na "tu i teraz". Mnisi buddyjscy są zależni od pomagania innym i obietnicy czystości. Spędzają całe życie pomagając innym i praktykując wartości buddyjskie. Jeśli chcesz zostać mnichem, musisz nauczyć się uczyć buddyzmu, znaleźć mentora i rozpocząć szkolenie w klasztorze.

              

Procedura .

    

    1      Poznaj podstawy buddyzmu  .

    
   
 1.            1      Dowiedz się o naukach buddyzmu. Idź swoją drogą i zacznij od poznania kompletnych podstaw buddyzmu. Idź do biblioteki, szukaj informacji w Internecie, a jeśli to możliwe, zacznij uczyć się od mnicha. Budda nie narzuca nikomu wiary, ale prosi swoich uczonych o udowodnienie prawdy na podstawie ich obserwacji. Oto podstawowe informacje, które powinieneś wiedzieć w każdym przypadku: 
    
  • Zacznij studiować Szlak Szlachetnego Ośmiu, który jest zasadniczo drogą do zniesienia cierpienia. Ta ścieżka obejmuje właściwe zrozumienie, prawidłową ekspresję, właściwą intencję, właściwy wysiłek, właściwą wrażliwość, właściwą koncentrację, właściwe działania i właściwe życie.
  •  
  • Poznaj cztery podniesione prawdy, które zawierają istotę buddyzmu. Prostą wersją tych prawd jest to, że cierpienie istnieje, wynika z pragnień i gdy tylko człowiek pozbywa się pragnień, jest wolny od cierpienia.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dołącz do świątyni. Buddyzm jest praktykowany na całym świecie, a w prawie każdym kraju jest kilka świątyń. Praktykowanie buddyzmu jako laika pozwoli ci dowiedzieć się, jak to jest być częścią społeczności buddyjskiej, co jest bardzo ważne, abyś został mnichem. Będziesz musiał stać się częścią społeczności przez kilka lat, zanim staniesz się mnichem.  
    
  • Znajdź Centrum Buddyjskie w swojej okolicy.
  •  
  • Zostań aktywnym członkiem świątyni. Niektóre świątynie oferują nawet kursy wprowadzające, aby dowiedzieć się więcej o buddyzmie lub o regularnych wyprawach eksploracyjnych.
  •  
  • Każda wspólnota buddyjska jest inna. Podobnie jak inne instytucje religijne, niektóre z nich są bardziej tradycyjne, podczas gdy inne zostały zmodernizowane w miarę upływu czasu. Znajdź społeczność, która Ci odpowiada.
  •  
  • Możesz także odwiedzić świątynie buddyjskie w innych miastach lub krajach, aby uzyskać dokładniejszy obraz społeczności buddyjskiej.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Znajdź duchowego doradcę lub mentora. Jeśli chcesz zostać mnichem, bardzo ważne jest znalezienie mentora. Kiedy uczysz się od kogoś, otrzymujesz lepszą informację o tym, czego oczekuje się od ciebie jako mnicha. Starszy i bardziej doświadczony mnich może nauczyć cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.  
    
  • Znajdź mentora w swojej świątyni lub poproś bardziej doświadczonych członków swojej społeczności.
  •  
  • W świątyniach często odbywają się wykłady dla członków społeczności w celu zapoznania się z potencjalnymi mentorami.
  •  
                   
 6.  
             

    2      Przygotowanie do życia mnicha  .

    
   
 1.             1      Medytuj. Zostanie buddyjskim mnichem oznacza codzienną medytację i świadomy wysiłek, aby zmienić funkcjonowanie umysłu. Kiedy jesteś w klasztorze, większość dnia medytujesz, więc powinieneś się do tego przyzwyczaić jak najszybciej. 
    
  • Buddyzm obejmuje różne rodzaje medytacji, w tym medytację mosiężną, medytację skoncentrowaną na transformacji lub medytację Lamrim. Medytacja może również obejmować różne pozycje.
  •  
  • Zacznij od pięciu minut medytacji dwa razy dziennie. Kiedy zarządzasz pięcioma minutami, zacznij rozciągać swój czas medytacji do dwóch piętnastu minut dziennie. Niektórzy mnisi również medytują długie godziny w jednym kawałku.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przygotuj się na utrzymanie siebie przez dwa do trzech lat. Zostanie buddyjskim mnichem to przestrzeganie porządku, w którym mnisi nie działają. W niektórych przypadkach klasztor da ci wszystko, czego potrzebujesz, ale nadal powinieneś oszczędzać wystarczająco dużo pieniędzy.       
 4.  
 5.             3      Przygotuj się do porzucenia świeckiej własności. Mnisi żyją prostym życiem, więc posiadają tylko to, czego absolutnie potrzebują. Dostajesz ubrania, naczynia na jedzenie i inne rzeczy, których potrzebujesz, ale drogie ubrania i buty, urządzenia elektroniczne i wszystko, co można uznać za luksus, który musisz odłożyć. Monachium nie może mieć niczego, co mogłoby wywołać zazdrość lub zaborczość u innych ludzi.        
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, że twoja wspólnota buddyjska stanie się twoją nową rodziną. Po wejściu do klasztoru będziesz musiał poświęcić całe swoje życie swojej społeczności. Spędzisz dni pomagając innym. Nie będziesz w kontakcie z rodziną - inni mnisi będą musieli zaakceptować swoją nową rodzinę. 
    
  • Zanim pójdziesz do zakonu mnichów, porozmawiaj z rodziną i powiedz im, czego mogą się spodziewać.
  •  
  • Niektóre klasztory nie przyjmują kandydatów, którzy są małżeństwem lub mają inne silne związki partnerskie. Osoby samotne mają większy potencjał do poddania się buddyzmowi, ponieważ nie mają sił zewnętrznych, by walczyć o swoją uwagę.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przygotuj się na składanie przysięgi czystości. Mnisi buddyjscy nie uczestniczą w żadnych praktykach seksualnych. W niektórych przypadkach mnichom i mniszkom wręcz zabronione jest komunikowanie o rzeczach, które nie są związane z codziennymi czynnościami. Dobrze jest przyzwyczaić się do celibatu, zanim wejdziesz do klasztoru, aby sprawdzić, czy możesz to zrobić. Buddyzm uczy, że możesz włożyć energię, którą wkładasz w seks, w ważniejsze rzeczy.        
 10.  
 11.             6      Zdecyduj, jak bardzo chcesz, aby buddyzm był bhaktami. W niektórych tradycjach wejście do klasztoru oznacza zaangażowanie życia w buddyzm. Niektóre inne tradycje pozwalają ci zostać mnichem przez ograniczony czas. Na przykład w Tybecie wiele osób wchodzi do klasztoru na kilka miesięcy, aby rozwinąć swoją duchową tożsamość, zanim zawrą lub poślubią lub rozpoczną karierę. 
    
  • Upewnij się, że twój klasztor pozwala ci wejść tak długo, jak chcesz.
  •  
  • Jeśli nie jesteś pewien, zawsze możesz wejść do klasztoru na kilka miesięcy, a później zdecydować, czy chcesz zostać.
  •  
         
 12.  
             

    3      Mnich na mnichu  .

    
   
 1.             1      Wejdź do klasztoru. Jeśli jesteś pewien, że chcesz zostać mnichem, zostaniesz konsekrowany w klasztorze. Będziesz musiał spełnić wymagania klasztoru. W niektórych przypadkach będziesz musiał złożyć wniosek do starszego mnicha, który zdecyduje, czy jesteś odpowiednim kandydatem.       
 2.  
 3.             2      Weź udział w ceremonii poświęcenia. Ta ceremonia potwierdza twoją decyzję zostania buddyjskim mnichem i może być wykonana tylko przez innego wyświęconego mnicha. Podczas ceremonii zostaną przekazane trzy Biżuterię i Pięć Reguł i otrzymasz buddyjskie imię. 
    
  • Jeśli praktykujesz buddyzm Shin, otrzymasz przyjęcie zamiast poświęcenia. Jednak cel obu tych ceremonii jest taki sam.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Postępuj zgodnie z instrukcjami swojego nauczyciela. Powinieneś być mnichem, aby być twoim nauczycielem, od którego otrzymasz zasady swojego klasztoru.       
 6.  
 7.             4      Złóż przysięgę bodhisattwy. Bodhisattwa jest osobą, która poświęciła swoje życie buddyzmowi. Przysięga zawiera życzliwe uczynki, wysiłek, by pomóc wszystkim żywym istotom i ścieżce oświecenia, i służy jako droga do wyższej wiedzy. Po złożeniu przysięgi, którą często powtarzacie, zobowiązujecie się do życia bezinteresownego.       
 8.  
             

Wskazówki .

               (2)                     
Filozofia i religia popularny:
Jak świętować Chiński Nowy Rok.

Jak nosić hidżab.

Jak komunikować się ze zmarłymi.

Jak żyć prostym i spokojnym życiem.

Jak świadome sny.

Jak rozumieć siebie.

Jak zahipnotyzować swoje oczy.

Jak świadome sny.

Jak zahipnotyzować swoje oczy.

Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak zostać pastorem.

Jak zostać muzułmaninem.

Jak zostać zakonnicą.

Jak wykonać Wudu.

Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak mieć wymarzone marzenia.

Jak zostać medium.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak nosić hidżab.

Jak żyć pełnią życia.