Home \ Filozofia i religia
 

Jak medytować (dla początkujących).

 

Ludzie, którzy medytują regularnie lub codziennie mogą potwierdzić, że medytacja przynosi wiele korzyści. Każdy ma inny powód do medytacji - do uciszenia myśli w głowie, do lepszego poznania się, znalezienia pokoju i poczucia więzi z ziemią, do wspierania spokojnego myślenia lub do połączenia się z wiarą. Niezależnie od tego, czy chcesz medytować z jakiegokolwiek powodu, z pewnością chcesz wiedzieć, jak zacząć i jak utrzymać motywację.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie do medytacji  .

    
   
 1.            1      Pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć medytacji. Ludzie medytują z różnych powodów - bez względu na to, czy chcą poprawić swoją kreatywność, wyobrazić sobie cel, uciszyć wewnętrzne głosy czy osiągnąć duchowe połączenie. Jeśli twoim jedynym celem jest spędzanie każdego dnia z sobą i swoim ciałem bez konieczności myślenia o niczym innym, to jest to dobry powód, aby zacząć medytować. Staraj się nie komplikować swoich powodów do medytacji. W głębi serca medytacja jest zawsze tylko sposobem na relaks i odmowę codziennego zaabsorbowania lękami.        
 2.  
 3.             2      Znajdź miejsce, w którym będziesz mieć pokój. Jeśli medytacja dopiero się zaczyna, ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym nie będziesz się rozpraszać. Zamknij telewizor i radio, zamknij okna, aby nie słyszeć dźwięków z zewnątrz i zamknij drzwi pokoju, aby nie rozpraszać współlokatorów. Jeśli mieszkasz z przyjaciółmi lub rodzicami, znalezienie cichego i spokojnego miejsca do medytacji może nie być łatwe. Poproś współlokatorów, aby nie przeszkadzali ci podczas medytacji i bądźcie spokojni. Obiecaj im, że powiesz im, kiedy będziesz gotowy do kontynuowania swoich normalnych czynności. 
    
  • Pachnące świece, kwiaty lub kije zapachowe pozwolą ci całkowicie zanurzyć się w medytacji.
  •  
  • Wyłącz światła lub wyłącz je, aby lepiej ustawić ostrość.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Użyj poduszki do medytacji. Ta poduszka jest czasami nazywana "bzdurą". To okrągła poduszka, która pozwala usiąść medytując na ziemi. Nie ma oparcia, takiego jak krzesło, więc nie pozwoli ci na awarię i utratę połączenia z twoją energią. Jeśli nie masz tej poduszki, weź starą poduszkę lub poduszkę z kanapy, abyś mógł usiąść na niej z nogami skrzyżowanymi. 
    
  • Jeśli czujesz, że jeśli nie masz oparcia, będzie bolało plecy, po prostu usiądź wygodnie na krześle. Staraj się być świadomym swojego ciała i utrzymuj plecy wyprostowane tak długo, jak to możliwe, a kiedy nie możesz tego znieść, odchyl się do tyłu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Weź wygodną odzież. Nie powinieneś mieć niczego, co powstrzyma cię od spokojnego medytowania, więc nie bierz niczego ciasnego ani niewygodnego, takiego jak dżinsy lub obcisłe spodnie. Weź na siebie, na przykład, co byś zażywał do spania - najlepiej jest mieć swobodne i oddychające ubranie.       
 8.  
 9.             5      Wybierz czas, aby dobrze się czuć. Gdy będziesz lepiej zaznajomiony z medytacją, możesz go użyć do uspokojenia się w każdej chwili. Ale jeśli zaczniesz, najlepiej będzie, gdy poczujesz się dobrze i nie próbuj medytować, kiedy nie masz o tym myśli. Jeśli zaczynasz, medytuj w czasie, gdy poczujesz się zrelaksowany, na przykład rano po przebudzeniu lub wieczorem po wypełnieniu wszystkich obowiązków. 
    
  • Pozbądź się wszystkich źródeł rozproszenia zanim usiądziesz do medytacji. Jeśli jesteś głodny, zjedz coś lekkiego, idź do toalety itp.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Weź stoper. Jeśli chcesz się upewnić, że medytujesz wystarczająco długo, ale nie chcesz sprawdzać czasu, weź stoper. Ustaw budzik na przykład w 10 minut lub godzinę - w zależności od tego, jak długo chcesz medytować. Możesz skorzystać z aplikacji na smartfona lub pobrać program, który medytuje i mierzy siebie.                  
 12.  
             

  Część 2      Medytacja  .

    
   
 1.             1      Usiądź na poduszce lub krześle i wyprostuj plecy. W tej pozycji będziesz mógł skoncentrować się bardziej na oddechu i mieć świadomość każdego oddechu i wydechu. Jeśli siedzisz na krześle z oparciem, staraj się nie zaprzeczyć i nie spiesz się. Trzymaj plecy tak prosto, jak to możliwe. 
    
  • Ustaw stopy tak wygodne, jak to tylko możliwe. Możesz je rozciągnąć lub przekroczyć i usiąść na nich. Najważniejsze jest, aby ramiona były wyprostowane i nie boli.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nie przejmuj się tym, co zrobisz z rękami. W mediach często można zobaczyć medytujących ludzi z rękami na kolanach, ale jeśli nie czujesz się z tym dobrze, nie musisz siedzieć. Możesz położyć ręce na kolanach, opuścić je luźno wzdłuż ciała lub oddać je gdziekolwiek indziej. Znajdź miejsce, w którym możesz oczyścić umysł i skoncentrować się na oddychaniu. Nie martw się, co zrobisz z rękami. W mediach często można zobaczyć medytujących ludzi z rękami na kolanach, ale jeśli nie czujesz się z tym dobrze, nie musisz siedzieć. Możesz położyć ręce na kolanach, opuścić je luźno wzdłuż ciała lub oddać je gdziekolwiek indziej. Znajdź miejsce, w którym możesz oczyścić umysł i skoncentrować się na oddychaniu.       
 4.  
 5.             3      Przechyl głowę lekko w dół. Nie ma znaczenia, czy medytujesz z otwartymi, czy zamkniętymi oczami, ale większość ludzi medytuje z zamkniętymi oczami, aby pozbyć się wszystkich zewnętrznych, wizualnych źródeł rozproszenia. Przechyl lekko głowę w dół, aby otworzyć klatkę piersiową i złagodzić swój oddech.       
 6.  
 7.             4      Ustaw budzik. Kiedy znajdziesz się w wygodnej pozycji i jesteś gotowy do odpoczynku, ustaw budzik na czas, który chcesz medytować. Nie musisz próbować osiągnąć godzinnego transu w pierwszym tygodniu medytacji. Zacznij od pierwszych minut i stopniowo ćwicz na pół godziny lub na godzinę medytacji.        
 8.  
 9.             5      Oddychaj i trzymaj buzię zamkniętą. Powinieneś wdychać nos i wdychać nos. Uważaj jednak, aby mieć zrelaksowaną szczękę - nie powinieneś łzawić zębów ani mieć sztywnej szczęki. Powinieneś być całkowicie zrelaksowany.       
 10.  
 11.             6      Skoncentruj się na oddechu. Tu chodzi o medytację. Zamiast próbować myśleć o tym, co dzieje się z twoją głową i co cię stresuje, powinieneś skupić się na czymś pozytywnym: oddechu. Kiedy w pełni skupisz się na oddechach i oddechach, wkrótce odkryjesz, że inne myśli opuszczają cię bez konieczności radzenia sobie z ignorowaniem ich. 
    
  • Skoncentruj się na oddechu, ponieważ będzie to dla ciebie wygodne. Niektórzy dostrzegają, jak rozciągają się i wyciągają płuca, podczas gdy inni widzą, jak powietrze przechodzi przez nos i gardło.
  •  
  • Możesz skoncentrować się nawet na dźwięku swojego oddechu. Znajdź swój oddech w czymś, na czym możesz w pełni i całkowicie skoncentrować się.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Poczuj oddech, ale nie analizuj go. Celem jest dostrzec każdy oddech w chwili obecnej i nie próbować go opisywać. Nie martw się o to, co czujesz, lub co chcesz później opisać. Po prostu przeżyj chwilę i skoncentruj się na oddechu. Zaledwie dzień później skoncentruj się na kolejnym. Staraj się nie myśleć o oddychaniu swoim umysłem - po prostu doświadczaj go swoimi zmysłami.       
 14.  
 15.             8      Jeśli zaczniesz o czymś myśleć, zacznij znowu koncentrować się na oddechu. Nawet ludzie, którzy mają doświadczenie z medytacją, czasami myślą, że ich umysł ucieka. Może zaczniesz myśleć o płaceniu rachunków lub o tym, co jeszcze dziś na ciebie czeka. Kiedy zauważysz, że twój umysł ucieka, nie panikuj ani nie próbuj ignorować swoich myśli. Lepiej powróć do poczucia, że ​​masz oddech i zostaw swoje inne myśli za darmo. 
    
  • Może ci być łatwiej skoncentrować się na oddechach niż na wydychanych. Jeśli tak uważasz, zapamiętaj to. Postaraj się skoncentrować na odczuciach płynących z oddychania i na tym, jak powietrze opuszcza twoje ciało.
  •  
  • Jeśli masz trudności z koncentracją, spróbuj liczyć oddechy.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Nie bądź zbyt surowy na siebie. Zaakceptuj, że jeśli dopiero zaczynasz, nie będzie łatwo utrzymać twoją uwagę. Nie martw się - wszyscy początkujący mają problem z uspokojeniem swoich myśli. Niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że zwykły powrót do chwili obecnej jest aktem medytacji. Poza tym nie powinieneś oczekiwać, że medytacja zmieni twoje życie na noc. Świadomość zabiera dużo czasu. Medytuj co najmniej kilka minut każdego dnia i spróbuj medytować trochę dłużej.       
 18.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (3)                     
Filozofia i religia popularny:
Jak odmawiać różaniec.

Jak zostać zakonnicą.

Jak świadome sny.

Jak żyć swobodnie.

Jak uspokoić umysł.

Jak zostać buddyjskim mnichem.

Jak żyć pełnią życia.

Jak zapamiętać przeszłe życia.

Jak wykonać Wudu.

Jak korzystać z płyty Ouija.

Jak założyć własny kraj.

Jak odmawiać różaniec.

Jak uzyskać pozaziemskie doświadczenie.

Jak uzyskać pozaziemskie doświadczenie.

Jak żyć pełnią życia.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak nosić hidżab.

Jak się modlić w islamie.

Jak żyć pełnią życia.

Jak uspokoić umysł.

Jak o czymś zapomnieć.