Home \ Filozofia i religia
 

Jak się zrozumieć.

 

Czasami ludzie odkrywają, że nie wiedzą, dlaczego robią to, co robią. Dlaczego krzyczałeś na swojego syna? Dlaczego zdecydowałeś się pozostać w obecnej pracy zamiast próbować czegoś innego? Dlaczego kłóciłeś się z rodzicami o coś, na czym ci nie zależy? Nasza nieświadomość kontroluje wiele naszych zachowań, więc czasami nie jest łatwo zrozumieć przyczyny niektórych naszych decyzji. Ale jeśli wiesz, jak spojrzeć na te sytuacje, możesz lepiej zrozumieć siebie i dowiedzieć się, dlaczego decydujesz o tym, co czynisz szczęśliwym i jak możesz zmienić na lepsze.

              

Procedura .

    

  Część 1      Poznaj siebie  .

    
   
 1.            1      Uzyskaj obiektywną wycenę. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby lepiej zrozumieć siebie, jest uzyskanie obiektywnej oceny. Możesz oczywiście zapytać ludzi, których znasz, ale ich doświadczenie doprowadzi cię do tych samych przekonań co ty. Kiedy otrzymasz obiektywny widok, będziesz miał dokładniejszy pomysł, a ty nauczysz się rzeczy, które nie pojawią się przeciwko tobie. Istnieje wiele testów jakości, które pomogą ci zidentyfikować różne aspekty twojej osobowości (ale są też o wiele mniej wiarygodne testy): 
    
  • Teorie osobowości Myersa-Briggsa twierdzą, że wszyscy ludzie mają jedną z 16 kluczowych osobistości. Te osobowości decydują o tym, jak radzisz sobie z ludźmi, jakie masz problemy interpersonalne i jakie są twoje mocne strony. Określa również środowisko, w którym najlepiej będzie żyć i pracować. Podstawową wersję tego testu można znaleźć w Internecie. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się więcej o swojej osobowości.
  •  
  • Jeśli nie wiesz, co cię uszczęśliwia i co powinieneś zrobić ze swoim życiem, spróbuj zrobić test kariery. Testy te pomogą Ci zdecydować, co najlepiej Cię spotka. Opierają się głównie na Twojej osobowości i tym, co robisz dla zabawy. Możesz znaleźć wiele różnych testów w Internecie, które są w większości bezpłatne, ale jeśli się uczysz, możesz uzyskać lepsze i lepsze testy u szkolnego psychologa lub doradcy.
  •  
  • Istnieje teoria, która mówi, że wszyscy uczą się i przetwarzają informacje i doświadczenie na jeden z kilku różnych sposobów. Te sposoby są nazywane "stylami uczenia się". Kiedy wiesz, jaki masz styl uczenia się, to pomoże ci, nawet jeśli jeszcze się nie uczysz. Możesz dowiedzieć się, dlaczego niektóre z twoich działań idą dobrze, a Ty walczysz z innymi. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów testów, testy te można znaleźć w Internecie. Należy pamiętać, że ta wiedza jest często kwestionowana i istnieje wiele teorii na temat tego, ile istnieje stylów uczenia się. Dla każdego testu prawdopodobnie masz inne wyniki.
  •  
  • Wiele testów na podobne tematy można znaleźć na stronie Psychology Today.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Weź ćwiczenie pisania, które ujawni twoją postać. Kiedy pisarze piszą książkę, często ćwiczą ćwiczenia, aby lepiej zrozumieć bohaterów, o których piszą. Możesz spróbować wykonać te same ćwiczenia, aby lepiej zrozumieć siebie. Wiele z nich jest dostępnych za darmo w Internecie. Ćwiczenia te nie dają oficjalnych wyników, ponieważ często polegają na własnych wnioskach i odpowiedziach, ale mogą doprowadzić cię do rzeczy, o których nigdy nie myślałeś. Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania, aby dowiedzieć się, jak działają te ćwiczenia: 
    
  • Opisz siebie jednym zdaniem.
  •  
  • Jaki jest cel twojej historii życia?
  •  
  • Co było dla ciebie najważniejsze w twoim życiu? Jak to na ciebie wpłynęło?
  •  
  • Czym się różnisz od innych ludzi wokół ciebie?
  •  
         
 4.  
 5.             3      Oceń swoje mocne i słabe strony. Kiedy myślisz o swoich mocnych i słabych stronach, pomoże ci dowiedzieć się, kim jesteś i lepiej zrozumieć siebie. Powinieneś także porównać swoje postrzeganie mocnych i słabych stron z tym, co nazywają cię Twoi przyjaciele, koledzy i twoja rodzina. Poglądy i poglądy tych osób mogą powiedzieć wiele o tym, kim jesteś i jak postrzegasz siebie. 
    
  • Przykłady mocnych stron to determinacja, pracowitość, dyscyplina, zamyślenie, determinacja, cierpliwość, dyplomacja, umiejętności komunikacyjne i wyobraźnia lub kreatywność.
  •  
  • Przykłady słabości obejmują zamknięte umysły, poczucie własnej wartości, problemy z percepcją rzeczywistości, potępienie innych oraz problemy z kontrolowaniem ludzi i sytuacji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pomyśl o swoich priorytetach. To, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, a codzienna komunikacja może Ci wiele powiedzieć o tym, kim jesteś. Zastanów się nad swoimi priorytetami, dostosuj je do priorytetów innych osób, których szanujesz, i zastanów się nad wnioskami, które osiągniesz. Oczywiście musisz otworzyć ideę, że nie masz priorytetów w najlepszej kolejności (co dotyczy wielu osób), więc możesz się wiele dowiedzieć o sobie. 
    
  • Co byś zrobił, gdybyś zaczął palić w domu? Co byś zaoszczędził? Zadziwiające, jak ogień doskonale ujawnia ludzkie priorytety. Nawet jeśli chcesz zapisać coś praktycznego, np. Akta podatkowe, mówi ci coś (prawdopodobnie, że zawsze chcesz być gotowy i nie lubisz napotykać oporu w życiu).
  •  
  • Innym sposobem na poznanie swoich priorytetów jest wyobrazić sobie kogoś, kogo lubisz, inni otwarcie krytykują coś, z czym nie zgadzasz się (na przykład, jesteś gejem, ale nie zgadzasz się z tym stylem życia). Czy mógłbyś go wspierać? Czy chcesz go zastąpić? Jak? Co byś powiedział? Nasze działania w sytuacjach, w których pojawiają się krytycy i ostracyzm innych, mogą również ujawnić nasze prawdziwe priorytety.
  •  
  • Przykłady priorytetów, którymi są ludzie to: pieniądze, rodzina, płeć, szacunek, bezpieczeństwo, stabilność, dobra materialne i komfort.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zobacz, jak się zmieniłeś. Pomyśl o swojej przeszłości i zdaj sobie sprawę z tego, co wydarzyło się w twoim życiu i jak wpłynęło to na to, kim jesteś dzisiaj i jak myślisz. Kiedy myślisz o tym, jak się zmieniłeś, możesz zobaczyć, dlaczego zachowujesz się tak, jak się zachowujesz. Nasze obecne zachowanie opiera się na doświadczeniach z przeszłości. 
    
  • Jest możliwe, że jesteś naprawdę defensywny w stosunku do ludzi, którzy kradną w sklepie i roszczą sobie prawo do ludzi, którzy traktują to jako kradzież. Kiedy o tym pomyślisz, możesz pamiętać, że ukradłeś sklep z czekoladą jako dziecko, a twoi rodzice surowo cię ukarali, co może wyjaśnić twoją skrajną reakcję na takie zachowanie.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Przeanalizuj swój umysł i swoje działania  .

    
   
 1.             1      Kiedy czujesz silne emocje, zatrzymaj się i pomyśl. W niektórych sytuacjach będziesz bardzo zły, smutny, szczęśliwy lub podekscytowany. Kiedy zdasz sobie sprawę z tego, co wywołują ci te skrajne emocje i jaka jest ich przyczyna, pomoże ci to lepiej zrozumieć siebie. 
    
  • Na przykład, możesz być bardzo zły na ludzi, którzy rozmawiają w kinie podczas filmu. Czy jesteś zły na to, że ludzie mówią lub postrzegają to jako przejaw braku szacunku dla ciebie? Ponieważ twoja złość nie rozwiązuje problemu, może ci się wydawać, że lepiej jest znaleźć sposób na uniknięcie zbyt dużego problemu - wystarczy, aby twoje ciśnienie krwi było niepotrzebne.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zwróć uwagę na tłumienie emocji i fałszywych reakcji na sytuację. Tłumienie emocji oznacza, że ​​nie chcesz nic myśleć, a ty starasz się zrobić wszystko, aby zapomnieć. Fałszywe emocje nie są w rzeczywistości fałszywe, ale są to emocje, na które reagujesz, ale w rzeczywistości reagujesz na coś innego. Oba te zachowania, które są bardzo powszechne, są bardzo niezdrowe i kiedy odkryjesz, dlaczego robisz je i znajdujesz sposób na lepsze radzenie sobie z emocjami, będziesz o wiele szczęśliwszy. 
    
  • Na przykład możesz myśleć, że nie jesteś smutny z powodu śmierci swojej babci, ale twoja rodzina postanawia pozbyć się swojego starego krzesła, co sprawia, że ​​jesteś bardzo smutny i smutny. Nie jesteś zły na fakt, że krzesło zniknie. Było stare, pachniało i prawdopodobnie zawierało radioaktywną pianę - jesteś smutny tylko dlatego, że zmarła twoja babcia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Miej oko na to, jak i kiedy mówisz o sobie. Czy prowadzisz wszystkie rozmowy z ludźmi? Czy żartujesz sobie, kiedy mówisz o sobie? Jak i kiedy mówisz o sobie, możesz powiedzieć wiele o swojej osobowości. Czasami jest zdrowo mówić o sobie i dobrze jest zrozumieć, że nie jesteś doskonały, ale powinieneś być czujny na skrajności i zrozumieć, dlaczego idziesz do tych skrajności. 
    
  • Może się zdarzyć na przykład, że twoja dziewczyna właśnie ukończyła studia doktoranckie, ale kiedy o tym porozmawiasz, porozmawiasz o tym, jak poszłaś na studia. Być może dlatego, że wstydzisz się, że masz tylko tytuł magistra, a twój przyjaciel ma doktorat, więc chcesz poczuć się ważniejszym, i dlatego trzymasz się rozmowy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zastanów się, jak i dlaczego komunikujesz się z innymi ludźmi. Czy komunikując się z innymi, upokarzasz ich? Być może zauważyłeś, że spędzasz czas tylko z ludźmi, którzy mają więcej pieniędzy niż ty. Takie zachowanie może również wiele Cię nauczyć i pokazać, co naprawdę dla Ciebie ważne. 
    
  • Na przykład, jeśli spędzasz czas tylko z przyjaciółmi, którzy mają więcej pieniędzy niż ty, może to oznaczać, że chcesz czuć się bogatszym i udawać, że jesteś na tym samym poziomie z tymi przyjaciółmi.
  •  
  • Zastanów się, co słyszałeś powyżej tego, co zostało powiedziane. Powinieneś rozważyć ten aspekt podczas analizy komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Może się okazać, że słyszałeś "Potrzebuję pomocy", ale druga osoba rzeczywiście powiedziała: "Potrzebuję twojej firmy" i okazuje się, że masz silne pragnienie bycia użytecznym dla innych.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Napisz swoją biografię. Napisz biografię 500 słów i spróbuj uzyskać ją w mniej niż 20 minut. Będziesz musiał napisać bardzo szybko, aby nie myśleć za dużo o tym, co piszesz. Dzięki temu dowiesz się, co twój mózg uważa za najważniejsze rzeczy w twoim życiu. Wiele osób nie wystarczy na 20 minut, aby napisać 500 słów. Pomyśl o rzeczach, których żałujesz, musisz pisać i które rzeczy przegapiłeś.       
 10.  
 11.             6      Dowiedz się, jak długo możesz czekać na satysfakcję. Badania wykazały, że ludzie, którzy opóźniają satysfakcję, są szczęśliwsi w życiu, mają lepsze stopnie, wyższe wykształcenie i utrzymują zdrowsze ciało. Pomyśl o sytuacjach, w których możesz opóźnić swoją satysfakcję. Co zrobiłeś? Jeśli masz z tym problem, powinieneś skupić się na nim i pracować nad nim, ponieważ sztuka oczekiwania na satysfakcję odgrywa ważną rolę w ogólnym sukcesie życiowym. 
    
  • Eksperyment na słynnym eksperymencie Marshmallow został przeprowadzony na Uniwersytecie Stanforda, gdzie dzieci otrzymały słodycze i śledzą postępy swojego życia przez wiele dziesięcioleci. Dzieci, które opóźniły swoją nagrodę i dłużej czekały na większą nagrodę, miały lepsze wyniki w szkole iw pracy, a generalnie były zdrowsze.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Dowiedz się, czy musisz mówić ludziom, co mają robić, czy też potrzebujesz kogoś, kto powie ci, co masz robić. Kiedy robisz coś w rodzaju pracy, zastanów się, czy szukasz więcej zadań bez pytania kogoś, czy potrzebujesz kogoś, kto dokładnie powie, co masz robić, czy pomijasz rzeczy i sprawiasz, że ludzie Mówisz, co powinni zrobić. Ten aspekt może ci wiele powiedzieć, ale zawsze zależy od sytuacji. 
    
  • Pamiętaj, że nie ma nic złego w potrzebie, aby ktoś powiedział ci, co masz robić, zanim podejmiesz się zadania. Powinieneś być tego świadomy, aby móc lepiej zarządzać swoim zachowaniem, jeśli chodzi o ważne rzeczy. Na przykład, jeśli wiesz, że nie możesz przejąć kontroli nad sytuacją, ale wiesz, że musisz to zrobić, możesz pomyśleć o tym, czy twój brak determinacji jest tylko "nawykiem", którego możesz się pozbyć.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zastanów się, jak reagujesz w ekstremalnych lub nowych sytuacjach. Jeśli chodzi o trudne, na przykład, gdy stracisz pracę, kogoś bliskiego lub kogoś, kto ci zagraża, ukryte aspekty twojej osobowości zostaną ujawnione. Zastanów się, jak zareagowałeś na sytuację w przeszłości. Dlaczego zachowałeś sposób, w jaki przeżyłeś? Jak chcesz przeżyć? Czy myślisz, że zareagowałbyś tak dzisiaj? 
    
  • Możesz sobie wyobrazić takie sytuacje, ale pamiętaj, że na hipotetyczne reakcje mogą wpływać nastawienia i mogą nie być dokładne.
  •  
  • Na przykład wyobraź sobie, że przeprowadzasz się do nowego miasta, w którym nikogo nie znasz. Gdzie znajdziesz przyjaciół? Z jakimi ludźmi chciałbyś się przyjaźnić? Jest coś, co możesz zmienić, gdy myślisz o ludziach. o tym, co wiedzą o Tobie Twoi obecni przyjaciele? Możesz dowiedzieć się, jakie masz priorytety i czego oczekujesz od interakcji społecznościowych.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Zastanów się, na ile wpływa twoje zachowanie. Jeśli w niektórych sytuacjach masz władzę, powinieneś zastanowić się, w jaki sposób wpływa ona na Twoje zachowanie. Wiele osób zachowuje się ostrzej, pewniej, bardziej manipulacyjnie i podejrzanie w silnej pozycji. Jeśli podejmujesz decyzje, które wpływają na innych ludzi, zastanów się, dlaczego tak postanawiasz: czy to dlatego, że jest to naprawdę właściwa decyzja, czy też Ty decydujesz, ponieważ musisz czuć, że masz kontrolę nad sytuacją? 
    
  • Na przykład, kiedy oglądasz swojego młodszego brata, czy karałeś go za małe wykroczenia? Myślisz, że naprawdę mu pomagasz, czy tylko szukasz powodów, by go kształcić?
  •  
         
 18.  
 19.             10      Pomyśl o swoich wpływach. Sprawy, które wpływają na to, jak myślisz i postrzegasz świat, mogą ci dużo powiedzieć i powiedzieć, czy naprawdę robisz to, co mówisz. Kiedy myślisz o wpływie czynników zewnętrznych na twoje zachowanie, będziesz w stanie lepiej zrozumieć, dlaczego zachowujesz się tak, jak się zachowujesz. Kiedy będziesz postępować, kiedy nauczysz się odbiegać od tych wyuczonych wzorców zachowań, będziesz w stanie zidentyfikować swoją wyjątkowość i własne myślenie. Do rzeczy, które Cię dotyczą, należą: 
    
  • Media - seriale telewizyjne, filmy, książki, a nawet porno, które oglądasz.
  •  
  • Rodzice, którzy uczą czegoś od tolerancji vs. rasizm wobec materialnego vs. duchowe bogactwo.
  •  
  • Twoi przyjaciele, którzy naciskają, abyś cieszył się tym samym, co robią lub pozwalali ci doświadczyć nowych rzeczy.
  •  
         
 20.  
             

  Część 3      Bądź otwarty  .

    
   
 1.             1      Pozbądź się zachowania obronnego. Jeśli naprawdę chcesz myśleć i rozumieć siebie, będziesz musiał pomyśleć o rzeczach, których nie lubisz i przyznać rzeczy, których normalnie nie chcesz przyznać. Jeśli chodzi o te rzeczy, naturalnie będziesz defensywny, ale naprawdę możesz zrozumieć, jak pracujesz. Będziesz mógł pozbyć się tej defensywy. Nawet jeśli nigdy nie przyjmiesz tych barier w obecności innych ludzi, powinieneś być szczery przynajmniej dla siebie. 
    
  • Nie być defensywnym w stosunku do swoich niedociągnięć, oznacza także być otwartym na pomoc innym ludziom i naprawianie ich błędów z przeszłości. Kiedy jesteś bardziej otwarty na dyskusję, krytykę i zmianę, inni ludzie będą mogli pomóc ci lepiej zrozumieć i poprawić siebie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądźcie ze sobą szczerzy. Ludzie sami kłamią o wiele bardziej, niż zdają sobie z tego sprawę. Pomagamy innym myśleć, że zrobiliśmy coś złego z dobrego powodu, nawet jeśli zachowywaliśmy się leniwie lub zemsty. Jeśli ukryjesz prawdziwe powody szlachetnych motywów, nie pomoże ci to poprawić i zmienić twoich niedociągnięć. Bądź świadomy, że nie ma sensu kłamać samemu. Nawet jeśli odkryjesz coś, czego nie lubisz, powinieneś potraktować to jako szansę zmierzenia się z tymi problemami, zamiast udawać, że nie istnieją.       
 4.  
 5.             3      Posłuchaj, jak inni cię nazywają. Szczególnie, gdy zachowujemy się źle, inni ludzie ostrzegają nas przed tym zachowaniem. Niestety, mamy tendencję do nieposłuszeństwa. Czasem jest dobrze, ponieważ wiele osób mówi rzeczy tylko dlatego, że chcą nas skrzywdzić, a ich wiedza nie opiera się na faktach. Czasami jednak krytyka innych ludzi jest korzystna, ponieważ daje nam inne spojrzenie na nasze zachowanie. Zastanów się, co ludzie o Tobie mówią w przeszłości i opowiadaj nowe opinie na temat Twojego zachowania. 
    
  • Na przykład twoja siostra może zauważyć, że często przesadzasz. Ale nie jest to świadoma przesada z twojej strony, więc może ci pomóc zrozumieć, że twoje postrzeganie rzeczywistości jest nieco zniekształcone.
  •  
  • Jest ogromna różnica między docenianiem tego, co ludzie mówią o tobie, a pozwalaniem im przejąć nad tobą kontrolę. Nie należy dostosowywać swojego zachowania do innych osób, chyba że ma to bardzo negatywny wpływ na twoje życie (w takich przypadkach powinieneś pomyśleć o problemie swojego środowiska, a nie o swoim zachowaniu). Zmień się, ponieważ chcesz się zmienić, nie dlatego, że ktoś mówi ci, że powinieneś się zmienić.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Poradź ludziom. Doradzając ludziom, dajesz możliwość myślenia o własnych problemach i patrzenia na nie z innej perspektywy. Kiedy myślisz o czyjejś sytuacji, będziesz miał większą szansę konstruktywnego myślenia o swoich własnych sytuacjach i okolicznościach. 
    
  • Nie musisz tego robić naprawdę, nawet jeśli wspaniale jest pomagać swoim bliskim i nieznajomym. Możesz spróbować doradzić swojemu młodszemu lub starszemu ja i napisać do siebie list. Pomoże ci myśleć o swoich przeszłych doświadczeniach i uświadomi sobie, co z nich wziąłeś. Dowiesz się również, co jest dla Ciebie ważne z punktu widzenia przyszłości.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie spiesz się i przeżyj swoje życie. Najlepszym sposobem na poznanie siebie jest przeżycie życia. Tak, jakbyś chciał spotkać kogoś innego, będziesz potrzebować dużo czasu i doświadczenia, a nie będziesz musiał wypełniać kilku testów i przeprowadzić wywiad. Możesz spróbować: 
    
  • Podróż. Podróż zabierze Cię w wiele nowych sytuacji i sprawdzi Twoją zdolność radzenia sobie w sytuacjach stresowych i przystosowania się. Dowiedz się, co oznacza dla ciebie szczęście, jakie masz priorytety i jakie są Twoje marzenia. Kiedy jesteś w domu, nigdy nie dojdziesz do tych rzeczy.
  •  
  • Ucz się. Prawdziwa edukacja wzywa nas do myślenia inaczej. Edukacja pozwoli ci otworzyć umysł i pomyśleć o rzeczach, o których nigdy nie myślałeś. Twoje zainteresowania i nowe rzeczy, które poczujesz, nauczą cię bardzo dużo o twojej osobowości.
  •  
  • Pozbądź się oczekiwań. Pozbądź się oczekiwań innych ludzi i pozbyć się własnych oczekiwań. Kiedy to zrobisz, będziesz bardziej otwarty na nowe doświadczenia życiowe i odkryjesz, co cię uszczęśliwia i spełnia. Życie jest jak jazda kolejką górską, a będziesz musiał przygotować się na oglądanie wielu przerażających, nowych i innych rzeczy. Nie idź naprzód z tymi doświadczeniami. Mogą ci dać fortunę, o której nigdy nie śniłeś.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (3)                    
Filozofia i religia popularny:
Jak nosić hidżab.

Jak wyjaśnić karty tarota.

Jak anulować czary czarnej magii.

Jak wykonać Wudu.

Jak zostać muzułmaninem.

Jak interpretować sny.

Jak myśleć jak Leonardo da Vinci.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak zostać czarownikiem.

Jak otworzyć czakry.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak komunikować się ze zmarłymi.

Jak nosić hidżab.

Jak zostać czarownikiem.

Zdobywanie mądrości.

Jak zapamiętać przeszłe życia.

Jak czytać z dłoni.

Jak pobłogosławić dom.

Jak zrobić lalkę voodoo.

Jak zostać medium.