Home \ Filozofia i religia
 

Jak zostać wiccanem.

 

Znamy ją również pod nazwą "religia Novopohan" i jak sama nazwa wskazuje, Wicca jest religią z własnymi rytuałami, zasadami i wierzeniami, a jej korzenie sięgają starożytnych pogańskich tradycji. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych religii, Wicca ma wiele interpretacji i streszczeń, a ludzie praktykują go pod względem wiary i stylu życia. Stawanie się wicca może być długotrwałym kursem, który wymaga dokładnych badań, koncentracji i stanu zapalnego, ale ta wiara może przynieść Ci wielką satysfakcję z życia.

              

Procedura .

    

    1      Dowiedz się o religii Wicca  .

    
   
 1.            1      Poznaj podstawy tego, co oznacza wiara Wicca. Wicca opiera się na wierze w Bóstwo jako centrum całego życia i stworzenia. Niektóre dziwactwa Wicca są w równym stopniu uznawane przez Bogów i Boginię, ponieważ Wicca ogólnie stara się uwypuklić dwoistość i równowagę świata. Nie ma świętych ksiąg, proroków ani przedstawicieli, aby komunikować się z Bogami. Każdy, kto wyznaje Wicca ma bezpośredni dostęp do kontaktu z Boginią lub Bogiem, a jednocześnie Bogini i Bóg żyją w każdej ludzkiej istocie.  
    
  • Wiccan Rede, albo jeśli chcesz wyznania wiary, jest podstawową ideą, którą wszyscy wiccy podążają i mówi: "Cokolwiek chcesz, jeśli nikogo nie skrzywdzisz." To zdanie wyraża wiarę w harmonię, w której każdy powinien przeżyć swoje życie i dopóki nie zrobisz niczego, co mogłoby zranić lub przeszkodzić komuś w wykonywaniu ich czynów, możesz robić, co chcesz. Zasada trzecia to kolejny klucz Wicca, a główną zasadą jest to, że wszystko, co robisz, powróci do ciebie trzy razy. Dotyczy to zarówno sensu pozytywnego, jak i negatywnego.
  •  
  • Wiccani przyjmuje odpowiedzialność za swoje działania. Religia ta uznaje, że każdy jest odpowiedzialny za własne słowa i czyny. Tylko Ty decydujesz, jak będziesz się zachowywać i jak reagujesz na zewnętrzne siły, i jak się masz, jeśli źle traktujesz kogoś - to najlepszy sposób na wzięcie odpowiedzialności.  
  •  
  • Kluczowym aspektem jest także harmonia z naturą, jak również świętość wszelkiego życia. Wiccani zdaje sobie sprawę, że ludzie żyją w związku z ziemią i polegają na chęci matki, która pozwala im przetrwać. Natura i życie odbywają się w cyklach, a ludzie są częścią tego cyklu. Jest to ściśle związane z wiarą w jakąś formę reinkarnacji. Rzeczy natury wciąż powracają, niezależnie od tego, czy woda morska zamienia się w chmurę, czy też chmury, które powracają w postaci deszczu i tak dalej. Wpływa także na pogląd Wicca o śmierci - śmierć jest także częścią cyklu natury.  
  •  
  • Istnieje wiele różnych form i podprogramów Wicca. Najsłynniejsze z nich to: "dziedziczna, szamańska, gardernowska tradycja, tradycja aleksandryjska, celtycka Wicca, tradycja Algarda, Dianic Wicca, Saxon Wicca lub eklektyzm, a my właśnie wymieniliśmy kilka odgałęzień i ścieżek - religia Wicca jest oczywiście znacznie bogatsza. ma swoje specjalne rytuały i ceremonie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, jak Wiccans wykonuje swoje rytuały i rytuały. Większość wiccan preferuje rytuały i ceremonie na wolnym powietrzu, gdzie związek z naturą jest najsilniejszy. Wiele rytuałów i rytuałów wiąże się z cyklem księżycowym, takim jak pełnia księżyca lub nowy, a także zmienność pór roku. Oczywiście mogą pojawić się powikłania związane z pogodą i bezpieczeństwo, więc wiccanie muszą wykonać ceremonię w pokoju. Niektóre rytuały są pomyślane jako spotkanie Wicca w kręgu otoczonym świecami. Przy świecy od północy można postawić ołtarz. Ten okrąg tworzy miejsce uzdrawiającej energii, a Wiccanowie spotykają się w jego środku. Obrzezanie, dyskusja, inicjacja i inne działania związane z naturą mogą odbywać się podczas ceremonii w kręgu. Wiele ceremonii i rytuałów obejmuje jedzenie i picie wina lub soków owocowych, zanim krąg się rozpuści i ceremonia się zakończy.        
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, o czym Wicca nie ma. Wicca nie jest wrogi wobec chrześcijaństwa ani żadnej innej religii. Czasami jest postrzegany jako religia przedchrześcijańska, ponieważ wiele jej filarów ma podstawy w pogańskich tradycjach, które oddają cześć ziemi, życiu i stworzeniu oraz Bogini i Bogu. Aby być wiccanem, nie musisz w żaden sposób się ubierać ani zmieniać swojej wizji. Wiccanowie to ludzie ze wszystkich zakątków świata i ze wszystkich zakątków świata, więc nie ma absolutnej definicji, jak się ubierać i zachowywać właściwego wicca.       
 6.  
 7.             4      Zapoznaj się z zasadami etycznymi, które rozpoznaje Wicca. Magii nie używa się do tego, aby przeklinać i ranić ludzi. Jako wicca jesteś odpowiedzialny za twój związek z magiczną różdżką i jej używaniem. Żyjesz zgodnie z buntem Wicca lub wyznaniem wiary i brzmi: "Czego chcesz, jeśli nikogo nie skrzywdzisz?" Jeśli żyjesz pozytywnie i w zgodzie z naturą, odniesiesz sukces w Wenecji.       
 8.  
 9.             5      Aby w pełni zrozumieć Wicca, czytaj książki i inne zasoby. Najlepszą rzeczą w samokształcie jest, gdy dowiesz się o Wicce wszystkiego, czego potrzebujesz i co Cię interesuje. Niektóre popularne i znane książki Wicca to na przykład "Serce Wicca" autorstwa Ellen Cannon Reed, "Celtycka naturalna magia Wicca" autorstwa Scotta Cunninghama i wiele innych tytułów. Są teksty o Wicce dla początkujących, jeszcze bardziej wymagające teksty, które pomogą twojej religii zrozumieć cię bardziej.                 
 10.  
             

    2      Zostań wicca  .

    
   
 1.             1      Wybierz swoich bogów i boginie i stwórz z nimi związek. Wicca jest religią politeistyczną, co oznacza, że ​​jej wyznawcy mogą zaufać kilku bogom i bogiń. Ci bogowie i boginie nie są oddzieleni od natury ani nie posiadają nadprzyrodzonych zdolności. Są częścią natury wokół nas. Te bogowie i boginie pochodzą z wielu źródeł, w tym z rdzeni rzymskich, norweskich, celtyckich lub indyjskich. Istnieje ponad 200 bogów i bogiń, których wyznaje wiccani, ale nie możesz po prostu wybrać przypadkowo, który z nich stanie się twoim patronem lub patronem. Oczywiście możesz wybrać boga lub boginię, którą podążasz, ale jednocześnie bogowie i boginie mogą przyjść do ciebie, więc miej otwarty umysł i chęć poznania wielu istot. Weź udział w ankiecie, aby dowiedzieć się, którzy bogowie i boginie mają cechy, których naprawdę nie lubisz.        
 2.  
 3.             2      Śledź podróż w formie pamiętnika lub pamiętnika. Gdy będziesz uczyć się i poznawać więcej o Wicca, zaczniesz odkrywać w sobie skojarzenia i preferencje. Zapisz swoje spostrzeżenia i obserwacje, aby dowiedzieć się dużo o sobie i swoim związku ze światem. Ten dziennik stanie się twoją własną Księgą Cienia, podstawową książką, która sprawi, że będziesz wicca.        
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, czym jest magiczna różdżka i jak jej używać. Magia jest w religii Wicca w taki sposób, aby przywołać i skierować energię do jakiegoś celu. Różdżkę należy odróżnić od różdżki czarodzieja w celu wykonania sztuczek. Większość wiccan uważa, że ​​różdżka jest osobistym wyrazem energii, która pochodzi z wnętrza. To nie jest magia - to bardziej duchowa podróż, dzięki której marzenia mogą się zmienić w rzeczywistości poprzez głoszone zaklęcie. Musisz nauczyć się chronić i chronić swoją różdżkę, a jednocześnie zdawać sobie sprawę z możliwych konsekwencji pewnych konkretnych wymagań lub zaklęć. Pamiętaj też o konsekwencjach używania magii, o którą prosisz.  
    
  • Wykonuj ćwiczenia medytacyjne i wizualizacyjne, aby promować koncentrację podczas używania różdżki. Stwórz ciche miejsce do medytacji bez rozpraszania uwagi.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, jak pracować z prawem trzech osób. W religii Wicca prawo to trzy zasady, co oznacza, że ​​cokolwiek zrobisz, zwróci ci trzy razy. Bez względu na to, czy zrobisz zły, czy dobry uczynek, twoje działanie wywoła reakcję, która powróci do ciebie. Pomyśl o prawie tej trójki i uświadom sobie, że kiedy robisz coś złego lub mściwego, negatywnie wpływa to na twoje własne życie. Zastosuj prawo trzech także do czynienia dobra i bądź wdzięczny za twoje błogosławieństwa.        
 8.  
 9.             5      Połącz się z innymi wiccanami. Możesz je znaleźć online w dyskusjach online i na innych forach lub możesz je znaleźć w lokalnej społeczności wśród znajomych i przyjaciół. Jest prawdopodobne, że więcej wiccan będzie można znaleźć w większych miastach, ale to nie znaczy, że nie znajdziesz nigdzie w wiosce lub miasteczku. To zależy od tego, jak jesteś tolerancyjny w społeczności. Część Wiccane'a nie jest bardzo widoczna i nie mówi o swojej wierze. Porozmawiaj z innymi wiccanami o tym, w co wierzą religie, jak zaczęli od Wicca itp. Wywiady pozwolą ci lepiej zrozumieć całą wiarę, a docenisz wsparcie innych, równie skoncentrowanych ludzi.       
 10.  
 11.             6      Umów się na ceremonię dla siebie. Ta ceremonia pozwoli ci uznać twoje oddanie Wicca za oficjalne. Istnieje wiele prostych i złożonych rytuałów, które można wykorzystać na tę okazję, wiele inspiracji można znaleźć w Internecie. Na przykład jedna ceremonia wygląda następująco: 
    
  • Zdobądź symbole wskazujące na harmonię w naturze. Te przedmioty mogą przedstawiać ogień, wodę, powietrze i ziemię. Możesz z łatwością korzystać z tego, co masz pod ręką, takich jak świeca jako symbol ognia, szklanka wody do wody i tak dalej. W kręgu dookoła stawiasz element wody na zachodzie, ziemię na północ, powietrze na wschodzie i ogień na południe.
  •  
  • Zawiesić lub zakreślić koło w prawo trzy razy. Zamknij okrąg dla przepisu "Trzy razy obracam ten krąg, ziemię pod nim, uświęcam". To tworzy przestrzeń między tobą a światem fizycznym, w którym podjąłeś tę decyzję.
  •  
  • Złóż oświadczenie o tym, dlaczego chcesz przestrzegać nauk Wicca. Obietnica podążania za Wiccanem ("Cokolwiek chcesz, jeśli nie skrzywdzisz siebie"). Otwórz okrąg, przesuwając go lub okrążając trzy razy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Dołącz do klanu Wicca po roku i dniu nauki. Większość przymierzy i innych formalnych spotkań wymaga studiowania Wiccu na rok i na dzień, zanim uznają cię za poważnego specjalistę w dzieleniu się głęboką wiedzą i wiedzą, i będziesz mógł do nich dołączyć. Znajdź sabat w swojej okolicy, jeśli istnieje, i wyobraź sobie grupę. Niektóre kasty są bardzo zamknięte i nie akceptują już członków. Inne są bardziej otwarte i przyjmują nowe twarze.  
    
  • Aby być wiccanem, niekoniecznie musisz łączyć się z jakimkolwiek kowenem. Podobnie jak w przypadku innych religii, Wicca może być osobistą sprawą dla każdej osoby lub można ją uruchomić w grupie. Możliwe, że w twojej okolicy nie ma grupy ludzi takich jak ty, albo po prostu nie czułeś się dobrze i nie wpadłeś w to. Uprawianie religii Wicca samotna może czasami być nieco smutna, ale jednocześnie wyzwalająca. Możesz zostać tak, jak chcesz. Krąg jest wolnym skupiskiem ludzi, którzy mogą spotykać się tylko raz na jakiś czas, ale wciąż wspierają i czerpią siłę od siebie nawzajem. Coven to bardziej formalne ugrupowanie ludzi i jest w większości zamknięte dla otoczenia. Wymaga lojalności i szacunku, a czasami może być miejscem osobistych sporów i zmagań o własne ego.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Złóż przysięgę poufności. Jedną z pierwszych rzeczy, które powinien zrobić Wiccan, jest złożenie przysięgi tajemnicy. Obejmuje on trzy ważne obszary: ochronę tożsamości, ochronę rytuałów i ochronę tajemnic religii. Wicca nie powinien zakładać, że inni Wiccanowie publicznie obwieścili swoją wiarę - wielu woli zachować swoje przekonania religijne w tajemnicy z obawy przed możliwą dyskryminacją lub upokorzeniem lub z innych osobistych powodów. Wiccan powinien trzymać swoje rytuały w tajemnicy i chronić je, aby zachować pewność siebie i zapewnić, że ludzie mogą się ujawnić w zamkniętej grupie i pozwolić sobie na bezbronność. Ochrona tajemnicy religii oznacza poszanowanie złożoności i kruchości religijnych ceremonii wiccańskich. Poszanowanie tajemnic i niewyjaśnionych aspektów pomoże zachować Wicca i jego magiczne właściwości tylko dla tych, którzy szczerze go interesują i wierzą w to i praktykują.        
 16.  
             

    3      Wicca w życiu codziennym  .

    
   
 1.             1      Bądź na bieżąco z czerwonym smokiem Wiccan. Rede, credo lub ścieżka, jak już wiesz, brzmi: "Cokolwiek chcesz, jeśli nikogo nie skrzywdzisz." "Pomysł ten opiera się na pojęciu wolności działania tak, jak uważasz, jeśli twoje czyny nie ranią innych. W przypadku Rede prawo trzech jest ściśle powiązane, lub pomysł, że cokolwiek robisz, wrócisz trzy razy. Zasady te zapewniają harmonię i pozytywne postrzeganie świata.       
 2.  
 3.             2      Staraj się spędzić przynajmniej jeden dzień medytując lub wielbiąc bogów. Przenieś religię Wicca na codzienne życie, regularnie przypominając swoje wierzenia. Wicca kładzie duży nacisk na silną wiarę w twórczą wolność, w połączeniu z ciałem fizycznym, z duchowymi mocami, w kult kobiecości i rodziny oraz w harmonii z naturą. Możesz świętować te idee i angażować się w codzienne życie poprzez medytację, więcej czasu spędzonego z rodziną i zakochanych w przyrodzie i środowisku. Wiele codziennych rytuałów Wiccan zajmuje tylko kilka minut, takich jak ćwiczenia oddechowe i koncentracyjne, medytacja 10-15 minut lub dziękowanie za jedzenie. Możesz także wykonać krótki rytuał czczenia jednego ze swoich bogów - porozmawiaj z nimi o swoich problemach lub dziękuj im za błogosławieństwa, które masz w swoim życiu. Inne rytuały, które mogą zająć więcej czasu, to na przykład budowa ołtarza dla twoich bogów, stworzenie jakiegoś dzieła sztuki lub napisanie czegoś, co odzwierciedla twoją wiarę, spacer lub długi spacer do natury.        
 4.  
 5.             3      Świętuj święta Wicca. Jest osiem wspaniałych świąt, lub jeśli chcesz obchodzić szabaty przez Wiccan przez cały rok. Rozpoczynają się od Nowego Roku Wiccnasky'ego, który przypada na 31 października. Te święta można celebrować na wiele sposobów, ale wszystkie obejmują celebrowanie natury i rodziny lub społeczności. Szabaty są świętami opartymi na cyklu księżycowym. Niektórzy wiccanie świętują wzrost księżyca, zmierzch i księżyc w pełni, inni świętują tylko pełne księżyce. Szabaty obejmują: 
    
  • Samhain (koniec lata, około 31 października)
  •  
  • Yule (Przesilenie zimowe, 20-23 grudnia)
  •  
  • Imbolc (1 lutego)
  •  
  • Ostara (wiosenne równonocne życie, około 21 marca)
  •  
  • Beltane (30 kwietnia - 1 maja)
  •  
  • Litha (przesilenie letnie, około 21 czerwca)
  •  
  • Lughnasadh (31 lipca - 1 października, pierwszy dzień zbiorów)
  •  
  • Mabon (jesienna równonoc, około 21 września)
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zacznij pisać własną książkę Shadow Book. Księga Cieni jest integralną częścią religii Wicca i jest to zapis twojej podróży i praktykowania religii Wicca. Możesz poprowadzić książkę na wiele sposobów i żadna z dwóch książek na świecie nie jest taka sama. Księga cieni jest bardzo osobista i możesz ją dopasować do własnych doświadczeń. Większość książek ma pewne wspólne elementy, takie jak przewijana strona, lista bogów i bogiń, które czcisz, czary i rytuały, mitologie i tak dalej.        
 8.  
 9.             5      Rozwiń swoją społeczność wiccan. Gdy będziesz rozwijać swoje umiejętności, zyskać pewność siebie i coraz bardziej dodawać Wicco do codziennego życia, możesz stać się częścią szerszej społeczności wiccan. Nie oznacza to oczywiście, że należy przekonać innych wierzących do Wicca. Ta religia wyrzeka się wszelkich przyciągań owiec lub namawia ludzi do nawrócenia. Możesz oczywiście zostać liderem lokalnej społeczności Wiccan i być mentorem i pomocnikiem dla nowych, nowych graczy.       
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (27)                     
Filozofia i religia popularny:
Jak rozumieć siebie.

Jak podróżować astralnie.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak prawidłowo medytować.

Jak zostać buddyjskim mnichem.

Jak o czymś zapomnieć.

Jak zostać czarownikiem.

Jak wyjaśnić karty tarota.

Jak zostać medium.

Jak zostać pastorem.

Jak czytać z dłoni.

Jak zostać medium.

Jak korzystać z płyty Ouija.

Zdobywanie mądrości.

Jak myśleć jak Leonardo da Vinci.

Jak zdobyć zdolności telekinetyczne.

Jak świętować Chiński Nowy Rok.

Jak żyć pełnią życia.

Jak zostać naśladowcą Jezusa.

Jak się modlić w islamie.

Jak zostać naśladowcą Jezusa.