Home \ Filozofia i religia
 

Jak zostać mentalistą.

 

Mentalista jest osobą, która ma nadprzyrodzone zdolności, ponieważ zawsze może ujawnić prawdę o innych ludziach i jest w stanie znaleźć wiele faktów na temat swojego życia. Psycholog musi być w stanie chwytać różne szyfry, mieć wspaniałe umiejętności obserwacji i być świadomym szczegółów. Wiele osób, w tym kryminaliści i czarodzieje, używa taktyki mentalistycznej i wiedzy z psychologii, aby interpretować zachowania ludzkie. Mentaliści mogą nie tylko przyciągnąć twoją uwagę, ale mogą także dobrze się bawić. Chciałbyś Simon Baker? W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

  Część 1      Odkryj kłamstwa  .

    
   
 1.            1      Naucz się dokonywać szybkich, ale rozważnych ocen. Zdolność mentalisty polega na zaufaniu do własnego osądu. Niestety, większość ludzi nie wykorzystuje swoich umiejętności obserwacji. Ogólna i uważna ocena ludzi może dostarczyć wielu informacji, które w innym przypadku mogłyby zostać pominięte. Zwróć uwagę, na przykład, czy dana osoba ma miękką lub posiniaczoną rękę. Ma mocne i rozwinięte mięśnie? Czy jest ubrany ekscentrycznie, czy wręcz dyskretnie? Pomyśl o sobie - czego ludzie mogą się o Tobie dowiedzieć, patrząc na ciebie? 
    
  • Istnieje wiele informacji, które można uzyskać dzięki jednemu spojrzeniu na daną osobę. Pamiętaj Sherlocka Holmesa - nie miał nadprzyrodzonych zdolności, ale był po prostu uważny. Cienka linia niezagojonej skóry na lewym palcu. Mała kropka atramentu na lewej ręce. Sherlock będzie mógł się dowiedzieć, że dana osoba jest rozwiedziona lub nie mieszka ze swoim partnerem i prawdopodobnie jest praworęczną osobą. Dowiedz się, jak to zrobić.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zwróć uwagę na fizyczne postacie innych. Praca Mentalista polega na rozbudzeniu wspomnień i spowodowaniu, by ludzie zaczęli dostarczać informacji, których sami nie pamiętają. Pomoże ci dowiedzieć się, co jest w ich umysłach, ale ich pamięć to wyparła. Pamiętaj, że nawet jeśli ludzie twierdzą, że niczego nie pamiętają, mózg rejestruje wszystko, co się wydarzyło. Informacje tam się znajdują, ale obecnie nie są dostępne. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę: 
    
  • Rozszerzone lub wycofane źrenice (powiększenie źrenicy oznacza pozytywne emocje, uczniowie, którzy wycofali się oznaczają emocje negatywne).
  •  
  • Gdzie ta osoba wygląda.
  •  
  • Prędkość oddechu.
  •  
  • Szybkość tętna.
  •  
  • Względne pocenie się ciała.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Użyj siebie jako pierwszego królika doświadczalnego. Kiedy wiesz, jak wyglądają te postacie, ale nie wiesz, co one oznaczają, to ci to nie pomoże. Każda osoba jest trochę inna, ale te objawy są w większości takie same. Idź do lustra i zacznij patrzeć na własną twarz. Rozważ następujące rzeczy w szczególności: 
    
  • Kiedy myślisz o czymś miłym, powinieneś powiększyć swoich uczniów. Jeśli pamiętasz coś negatywnego, twoi uczniowie powinni Cię pobrać. Wypróbuj te dwa przypadki.
  •  
  • Odpowiedz na następujące pytanie: Co lubisz odwiedzać na plaży? Kiedy myślisz o odpowiedzi, zwróć uwagę na to, gdzie patrzysz. Jeśli powiedziałeś coś w rodzaju "ognia", prawdopodobnie pomyślałeś i podniosłeś wzrok. Jeśli powiedzieliście na przykład "dźwięki i zapachy natury", prawdopodobnie patrzyliście prosto przed siebie. Jeśli powiesz "piasek między palcami", prawdopodobnie spojrzałeś w dół. Reakcje wizualne zwykle powodują, że ludzie patrzą w górę, reakcje słuchowe powodują, że ludzie patrzą prosto, a bezpośrednie wspomnienia powodują, że ludzie patrzą w dół.
  •  
  • Spróbuj wywołać zdenerwowanie. Czy pojawia się na twoim ciele? Jak wpływa to na twoje bicie serca? Co robisz ze swoim oddechem? Co robisz z rękami? Teraz spróbuj innych emocji - smutku, szczęścia, stresu itp.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Naucz się odkrywać kłamstwa. Wykrywanie kłamstw polega na uważnej obserwacji wymienionych powyżej objawów. Jest to w zasadzie to samo, co poligraf - mierzenie ciśnienia krwi, pulsu i pocenia się. Im wyższe są te wartości, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba leży. Ale wiesz również rzeczy, których nie zna kłamstwo, takie jak obserwowanie, czy ludzie patrzą na twoje oczy, czy bawią się nerwowo rękami, czy język ich ciała jest zgodny z tym, co ci mówią. 
    
  • Dobrze jest nauczyć się postrzegać mikrorefleksy na twarzy. Jest to mały przebłysk tego, jak człowiek się czuje, co pojawi się przed świadomymi próbami ukrycia się świadomie. Często są to nieprzyjemne uczucia stresu i inne negatywne emocje, których ludzie nie chcą pokazać innym z jakiegoś powodu.
  •  
  • Miej oko na całym ciele człowieka - jak często połyka mu nos i usta, co robi dłońmi, palcami i stopami, i jak się przeciw tobie opiera. Czy strzela swoim ciałem w stronę drzwi? Jeśli tak, to prawdopodobnie podświadomie próbuje uciec!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poproś ludzi o wprowadzające w błąd pytania. Sztuka przekonywania ludzi jest ważną częścią umiejętności mentalnych. Powinniście przynajmniej być w stanie przekonać ich, że jesteście mentalistami! Kiedy ktoś mówi im, że mogą "czytać swoje myśli", mogą łatwo zostać zdezorientowani, więc nie znają różnicy między telepatyczną a prostą obserwacją lub perswazją. Najłatwiej to zrobić, aby zadawać ludziom pytania, które wprowadzają w błąd. 
    
  • John Edward i inne gwiazdy telewizyjne robią to doskonale. Zaczynają się tak: "Czy widzę numer 19. Czy to coś dla ciebie znaczy?" Zaczynają bardzo niewyraźnie, aż ktoś zostanie złapany. Gdy ktoś się zaloguje, zadaje mu pytania typu: "Ten człowiek był dla ciebie bardzo ważny, prawda?", A osoba odpowiada z uczuciem, że ktoś to rozumie. Psycholog stawia niejasne pytania, a ludzie dostarczają mu informacji, których szuka.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Przyzwyczaj się do rozglądania się po pokoju od czasu do czasu. Miej oko na szczegóły w swojej okolicy. Śledź interakcje między ludźmi od par do większych grup ludzi. Czasami masz tylko 10 sekund na rozejrzenie się i zobaczenie, jak wszyscy wokół ciebie się czują. 
    
  • Jeśli widzisz jedną lub dwie osoby przy drzwiach, to prawdopodobnie ludzie, którzy mają społeczny niepokój. Czy widzisz kogoś, którego język ciała wyraźnie skupia się na kimś innym? Najprawdopodobniej ta osoba jest zainteresowana, prawdopodobnie nawet seksualnie. A jeśli wszyscy ludzie zostali zastrzeleni przez jedną osobę, znaleźliście alfa całej grupy. I wspominamy tylko o trzech przykładach!
  •  
  • Jeśli to możliwe, zapamiętaj coś. Zacznij od małych segmentów, spójrz na szczegóły, a następnie spójrz na te osoby ponownie i spróbuj znaleźć informacje, które wcześniej przegapiłeś.
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Przekonaj innych  .

    
   
 1.             1      Pamiętaj o "podstawach" zachowania ludzi, z którymi się kontaktujesz. Powinieneś pamiętać, jak ludzie normalnie zachowują się w różnych okolicznościach. Ponieważ każda osoba jest inna, znasz się znacznie lepiej, gdy masz podstawową wiedzę. Będziesz także wiedział, jak dobrze ludzie cię postrzegają. 
    
  • Przykładem są ludzie, którzy naturalnie mają zalotny charakter. Kiedy ci ludzie czują się dobrze, dotykają innych, lubią się śmiać i zwracać uwagę na każdego, kto ich lubi. Inne osoby mogą uznać to za zakłócenie osobistej przestrzeni, nawet jeśli czują się zrelaksowani. Obaj tego typu ludzie czują się w tym momencie dobrze, manifestują się tylko inaczej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź pewny siebie. 99% tego, co gwarantuje, że ludzie ci zaufają i zgadzają się z tobą, dotyczy pewności siebie (statystyki nie są jeszcze zatwierdzone). W jaki sposób politycy osiągają, że ludzie je wybierają? Co pomaga sprzedawcom osiągnąć sukces? Kto ma największy sukces z kobietami? Ludzie myślą, że zależy to od wyglądu i inteligencji (i, oczywiście, w pewnym stopniu od prawdy), ale najważniejszą rzeczą jest zawsze pewność siebie. Kiedy jesteś całkiem pewny, ludzie nie będą nawet wątpić w twoją ocenę. 
    
  • Jeśli jesteś zdenerwowany i nie chcesz sprawdzać swoich umiejętności na ludziach, musisz pozbyć się tych złych nawyków. Musisz zdać sobie sprawę, że sprzedajesz siebie. Ludzie chcą, abyś ich przekonał - nie chcą, abyś przekazał im najdokładniejsze informacje logiczne. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że to nie jest to, co mówisz, ale jak to mówisz, wielki kamień wypadnie z twojego serca.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Posłuchaj. Ludzie często mówią nam o wiele więcej, niż zdajemy sobie sprawę. Gdybyśmy mogli lepiej słuchać, świat zyskałby dla nas nowy wymiar. Nasze wspomnienia poprawiłyby się i moglibyśmy stworzyć połączenia, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. I to właśnie robią mentaliści! 
    
  • Ważną częścią słuchania i skutecznego mentalisty jest umiejętność czytania między wierszami. Musisz wiedzieć, co ludzie mają na myśli, kiedy coś do ciebie mówią. Kiedy przyjdzie twój przyjaciel i mówi: "Boże, pracowałem cały dzień dzisiaj", naprawdę chce, żebyś poklepał go po plecach i powiedział, że jest przemytnikiem. Ta informacja między wierszami pozwala poznać ludzi na temat rzeczy, których nie chcesz nawet powiedzieć.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zachowuj się naturalnie. Bycie mentalnością jest po prostu pokazaniem ludziom wydajności. Zamiast udawać, że jesteś kimś innym i zrobić z tego świetny teatr, bądź sobą. Kiedy będziesz szczery, będziesz o wiele bardziej przekonujący. 
    
  • Możesz być lekko rozbawiony. Pamiętaj aktorów, którzy zawsze mają łagodny uśmiech na ustach i łatwo się z nich śmiać. Ci ludzie są całkowicie zrelaksowani i mają spokojne wrażenie. Ty też powinieneś być taki!
  •  
         
 8.  
 9.             5      Naucz ludzi idei. Czy uważasz, że Początek jest tylko fikcją z Leonardo DiCaprio? Ludzie nie mogą marzyć o śnie, ale możesz dać im do myślenia. Powiedzmy, że chcesz, aby ktoś pomyślał o słowie "zegarek". Możesz włączyć to słowo w dyskretny sposób do rozmowy, obejrzeć zegarek i poprosić go o wymyślenie modnego dodatku. Bum! I czytasz jego myśli! 
    
  • Zacznij od tego kroku, aby eksperymentować na niższym poziomie, na przykład w zegarku. Wypróbuj u niektórych znajomych i dowiedz się, czy możesz opracować własne scenariusze, w których ludzie nie wiedzą, że świadomie wkładasz pomysły w swoją głowę. Kiedy zrobisz to co najmniej pięć razy, będziesz w stanie zaimponować w ten sposób każdemu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nie ujawniaj nikomu swoich tajemnic. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zapytać maga o to, jak działają jego sztuczki, na pewno wiesz, że ci nie powie. Nie powinieneś nawet tłumaczyć sztuczek pokazanych przez innych czarodziejów (w przeciwnym razie wyrzucą cię z unii iluzji). Zrób to mimo to! Kiedy ktoś zapyta cię, jak działają twoje myśli lub inne sztuczki, zegnij ramiona i powiedz, że to twoje naturalne zdolności. 
    
  • Uważaj, aby nie zdradzić się przez przypadek. Kiedy mówisz: "Och, widziałem, jak patrzysz w lewo", pokazujesz, że widzisz, na co ludzie patrzą, kiedy mówią, nawet jeśli nie mówisz, co oznaczają ich poglądy. Powinieneś upewnić się, że ludzie czują, że posiadasz nadprzyrodzone zdolności, których nie posiadają. Zachowaj to w tajemnicy, a zobaczysz, że ludzie będą jeszcze bardziej zainteresowani Tobą!
  •  
         
 12.  
             

  Część 3      Zrób coś ekstra  .

    
   
 1.             1      Przeczytaj jak najwięcej książek i artykułów na temat mentalności i ich pracy. Jest wiele książek z wywiadami mentalistycznymi i książkami zajmującymi się mimiką twarzy, mową ciała i manipulowaniem umysłem. Wypróbuj praktyczne psychiczne efekty Annemanna lub 13 kroków do mentalizmu Corindy. Możesz także przeczytać T.A. Waterse Mind, Myth and Magick. Nie ma nic lepszego niż uczenie się od profesjonalistów!       
 2.  
 3.             2      Badanie innych, ale powiązanych dziedzin. Jeśli chcesz być bardziej godny zaufania i nauczyć się czegoś interesującego, możesz również zajmować się innymi dyscyplinami. Możesz nauczyć się interpretować sny lub karty tarota, próbować dowiedzieć się o astrologii, telepatii, telekinezy i innych dyscyplinach. Zawsze dobrze jest wiedzieć jak najwięcej! 
    
  • Ucz się także nowych umiejętności. Spróbuj hipnozy, czytania dłoni i innych podobnych umiejętności. Kiedy stajesz się mentalistą, możesz szczerze powiedzieć: "Mogę cię zahipnotyzować, ale nie muszę."
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ćwicz swój umysł. Umysł jest jak mięsień - jeśli go nie użyjesz, stracisz go. Zacznij grać w szachy, weź Sudoku i różne zagadki. Twórz krzyżówki w gazetach, twórz własne rzeczy, ucz się rysować lub malować (co pomoże ci zwrócić większą uwagę na szczegóły). Wszystkie te rzeczy pomogą ci pracować nad twoją psychiczną siłą. 
    
  • Skorzystaj z Internetu. Odwiedź strony takie jak Lumosity, Khan Academy, Coursesa i Memris i regularnie ćwicz swój umysł. Myślenie dedukcyjne i myślenie krytyczne to umiejętności, których niekoniecznie potrzebujesz jako mentalności, ale pomogą ci zintensyfikować umiejętności, których potrzebujesz. Sherlock widzi brakujący obrączkę, ale zajmuje mu cały dzień, dopóki nie zda sobie z tego sprawy, a wtedy Watson nie żyje. Ćwicz swój umysł, by być genialnym i szybkim.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź pracę, w której możesz wykorzystać swoje umiejętności. Niezależnie od tego, czy chcesz zostać magikiem, czy kryminologiem, możesz nawet użyć swoich umiejętności obserwacyjnych i sztuki w swoim ludzie do pracy. Możesz użyć tej metody i nauczyć się jeszcze bardziej sprytnych sztuczek. 
    
  • Jeśli jeszcze o tym nie pomyślałeś, idź dalej. Dowiedz się, jak zostać magikiem, jak zostać agentem FBI, jak zostać detektywem lub jak dostać się do telewizji. Jeśli chcesz uczyć się od prawdziwych profesjonalistów, przeczytaj o Master Mentalism. Kiedy Honey Boo Boo to robi, możesz to zrobić!
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (1)                     
Filozofia i religia popularny:
Jak zostać wiccanem.

Jak zostać naśladowcą Jezusa.

Jak prawidłowo medytować.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak wykonać Wudu.

Jak zostać naśladowcą Jezusa.

Jak widzieć aury.

Jak się modlić w islamie.

Jak założyć własny kraj.

Jak się modlić w islamie.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak prawidłowo medytować.

Jak zostać muzułmaninem.

Jak żyć prostym i spokojnym życiem.

Jak zostać czarownikiem.

Jak utopić.

Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak żyć swobodnie.

Jak zostać czarownikiem.

Jak wykonać Wudu.

Jak założyć własny kraj.