Home \ Filozofia i religia
 

Jak żyć swobodnie.

 

Czasem czujemy, że utknęliśmy w tym samym miejscu, robiąc to samo przez cały czas i radząc sobie z tym, co inni myślą o nas i naszych działaniach. Jeśli chcesz pozbyć się tego uczucia, musisz nauczyć się żyć w pełni i swobodnie. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

    1      Przestań się martwić  .

    
   
 1.            1      Nie myśl o tym, co inni myślą o tobie. Nigdy nie możesz powiedzieć innym, co mają myśleć. Kiedy poruszasz się z obawy przed tym, co inni myślą o tobie, będziesz mógł żyć swobodnie. Nie można zadowolić wszystkich - jeśli myślisz, że możesz to zrobić, będziesz rozczarowany. 
    
  • Nie pozwól, aby opinie innych ludzi wpływały na twoje zdanie. Kiedy myślisz, że musisz zachowywać się tak, jak chcą inni, nie możesz być wolny.
  •  
  • Pozbądź się toksycznych ludzi. Ludzie, którzy manipulują, zachowują się negatywnie i próbują cię kontrolować, nie pozwolą ci żyć w pełni. Naucz się rozbrajać tych ludzi i zachowywać się asertywnie. Bądź świadomy, że masz siłę, by pozbyć się wpływu tych ludzi i żyć swobodnie. Dobrzy przyjaciele pomogą ci to osiągnąć.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przestań koncentrować się na negatywach. Bądź wolny i skoncentruj się na tym, co możesz zrobić, a nie na tym, czego nie możesz. Pomyśl o rzeczach, które możesz zrobić, abyś poczuł się lepiej. Kiedy ci się uda, będziesz wolny i będziesz mógł żyć własnym życiem. 
    
  • Pamiętaj o swoich osiągnięciach, nie o porażkach. Na przykład, jeśli nie chodzisz do szkoły, skup się na rodzinie, związkach i tym, czego chcesz. Pomyśl tylko o pozytywach.
  •  
  • Uważaj, co mówisz. Unikaj negatywnych stwierdzeń. Słowa są bardzo silne i mogą przekonać nie tylko ciebie, ale także innych ludzi. Kiedy przestaniesz mówić negatywne rzeczy, będziesz wolny. Nie mów "Nie mogę tego zrobić", ale wolę "zająć się wszystkim".
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź szczery. Kiedy kłamiesz, angażujesz się w gęstą sieć oszustw i nie możesz być wolny. Naucz się być świadomym kłamstw, które mówisz sobie i innym. Kiedy jesteś uczciwy i zawsze mówisz prawdę, inne osoby będą ci ufać i będą cię preferować, ponieważ będą w stanie identyfikować się z twoją słabością. 
    
  • Kłamstwa są formą zachowania obronnego - dla wielu z nas naturalny wysiłek ma na celu ochronę w sytuacjach konfliktowych.
  •  
  • Kłamanie w konflikcie może wydawać się dobrym sposobem, aby upewnić się, że ktoś daje ci spokój, ale musisz zdać sobie sprawę, że jeśli kłamiesz, będziesz bardziej związany z tą osobą, ponieważ będziesz musiał okłamywać go raz po raz.
  •  
  • Kiedy zareagujesz uprzejmie i spokojnie, odzyskasz swą wolność, gdy nauczysz się uświadamiać ból i wrażliwość innych ludzi bez konieczności przechodzenia przez ekstremalne konflikty i wciąż będziesz w stanie utrzymać swoją moc i decydować o sobie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dowiedz się, jak radzić sobie z pieniędzmi (lub ich brakiem). Wiele osób uważa, że ​​posiadanie dużej ilości pieniędzy oznacza więcej wolności, ale w rzeczywistości twoje podejście jest ważniejsze niż ilość pieniędzy, które masz. Weź pieniądze tylko jako narzędzie. Naucz się wychodzić, tworzyć budżet i stać się świadomym konsumentem. 
    
  • Dowiedz się, co możesz zrobić, aby pozbyć się części cyklu konsumenckiego, które Cię zniechęciły. Na przykład, jeśli nie chcesz płacić dużo pieniędzy za żywność ekologiczną, połóż własne warzywa w ogrodzie. Ogrodnictwo zapewni Ci rozrywkę, a Twoja praca się opłaci. Ponadto będziesz przykładem dla swoich dzieci, przyjaciół i sąsiadów.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Jeśli możesz zrobić coś, zrób to sam. Rozpocznij swoją wiedzę i umiejętności, aby używać i wymieniać swoje produkty z innymi ludźmi. Otrzymasz nowych przyjaciół i poczujesz się dobrze. 
    
  • Korzystaj z zasobów internetowych, aby znaleźć osoby, które myślą w ten sam sposób i udostępniają im swoje produkty i usługi. Spójrz na przykład na Sharehood, społeczność ludzi pracujących razem, aby poprawić życie obywateli dzięki ich wiedzy i umiejętnościom.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Bądź zdrowy  .

    
   
 1.             1      Ćwicz. Ćwiczenia uwalniają endorfiny, aby poprawić nastrój. Kiedy będziesz w formie, będziesz miał więcej energii i będziesz mógł robić, co chcesz. Wybierz sport, który sprawi, że będziesz się cieszył i nie będziesz chciał brać ćwiczeń jako zło konieczne.  
    
  • Uwolnij endorfiny, aby mieć bardziej ducha. Endorfiny to substancje, które naturalnie poprawiają nastrój. Pomogą ci pozbyć się negatywnych emocji, które Cię powstrzymują. Dostaniesz je do ciała poprzez ćwiczenia, śmiech i socjalizację, i skupiając się na tym, co jest naprawdę ważne w życiu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Uśmiechnij się i śmiej się tak często, jak to możliwe. Kiedy się uśmiechniesz, będziesz miał lepszy nastrój. Staraj się uśmiechać każdego dnia. Najpierw śmiej się z własnych myśli, potem zacznij oglądać seriale komediowe i filmy, a później naucz się zabawnych rzeczy. Śmiech i uśmiech wzmocnią układ odpornościowy i zapewnią niezbędne endorfiny. Kiedy się śmiejesz, twój mózg rozpozna, że ​​jesteś szczęśliwy i automatycznie upewni się, że masz lepszy nastrój.       
 4.  
 5.             3      Idź do słońca. Słońce zajaśnieje twoim dniem i poprawi nastrój. Idź na spacery w przyrodzie, wycieczki do lasu i ciesz się naturą. Latem, oczywiście, nie zapomnij o kremach słonecznych.       
 6.  
 7.             4      Spędzaj więcej czasu ze znajomymi. Gdy jesteś z przyjaciółmi, poznasz empatię - jeśli lepiej zrozumiesz innych ludzi, poczujesz się lepiej i wydasz również endorfiny w swoim ciele. Ponadto czas spędzony z przyjaciółmi zwiększa poziom serotoniny, substancji niezbędnej dla ogólnego dobrego samopoczucia psychicznego.       
 8.  
             

    3      Wypróbuj nowe rzeczy  .

    
   
 1.             1      Wykorzystaj w pełni swój nowy materiał. Kiedy otwierasz nowe rzeczy i doświadczasz, będziesz bardziej wolny, ponieważ poszerzysz swoje horyzonty, odkryjesz w sobie nowe talenty i będziesz miał przyjemność odkrywać świat. 
    
  • Wykorzystaj nowe doświadczenie jako szansę, a nie jako coś, o co musisz się martwić. Najgorsze dzieje się głównie w twojej głowie - nie martw się i daj szansę na coś nowego.
  •  
  • Za każdym razem, gdy spróbujesz czegoś nowego, pogratuluj sobie. Powiedz innym, co zrobiłeś, aby poczuli się jeszcze lepiej. Twoja historia może pomóc innym żyć swobodnie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Udawaj, że grasz muzykę tak jak w filmie. Wszystkie dobre filmy mają ścieżki dźwiękowe - również trochę. Kiedy masz zły dzień i na zewnątrz, będzie padał deszcz, puść trochę fajnej i wesołej muzyki, aby poprawić nastrój.       
 4.  
 5.             3      Spontaniczne rzeczy. Spontaniczność jest często lekceważona i gubi się w wielu obowiązkach dorosłego świata. Jeśli ulegniesz temu, czego się od ciebie oczekuje, będziesz musiał uczyć się od czasu do czasu na temat obowiązków i robienia spontanicznych i szalonych rzeczy. Kiedy wprowadzisz trochę spontaniczności do swojego życia, osiągniesz równowagę. 
    
  • Zobacz filmy z serii Improv Everywhere. Na przykład grupa ta zorganizowała wydarzenie, podczas którego dwieście osób przeszło przez miasto z "niewidzialnymi psami". Kiedy zrobisz coś, na co wszyscy będą się gapić, poczujesz się wolny i zapomnisz stereotypu.
  •  
  • Znajdź filmy flash w Internecie i spróbuj zorganizować podobną akcję ze znajomymi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Idź na spacery. Wyjdź i zrób krok. Nie musisz mieć kierunku, a ty nawet nie musisz się zatrzymywać, dopóki tego nie chcesz. Spacery bez celu są przyjemne i uspokajające.       
 8.  
 9.             5      Od czasu do czasu rób coś impulsywnego. Nie musisz mieć wszystkiego idealnie przemyślanego. Zjedz ciastko na śniadanie lub gol głowę! Bądź spontaniczny. Jeśli kiedykolwiek zrobisz coś nieoczekiwanego, poprawi to twój nastrój na cały dzień!       
 10.  
 11.             6      Regularnie dbać o rzeczy, które lubisz. Nie musisz być dobry w tym, co chcesz robić - musisz tylko polubić. Możesz pisać, rysować, uprawiać sport lub cokolwiek innego. Rób to swoim sercem i kochaj to. Powiedz swojej rodzinie i przyjaciołom o swojej pasji.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.webmd.com/depression/guide/exercise-depression  
 2.  
 3. http://longevity.about.com/od/lifelongbeauty/tp/smiling.htm  
 4.  
                          
Filozofia i religia popularny:
Jak żyć swobodnie.

Jak wyjaśnić karty tarota.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak odgadnąć czyjś znak zodiaku.

Jak podróżować astralnie.

Jak żyć pełnią życia.

Jak korzystać z płyty Ouija.

Jak rozumieć siebie.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak radzić sobie ze stresem.

Jak zrobić lalkę voodoo.

Jak zostać naśladowcą Jezusa.

Jak zostać medium.

Jak zostać buddyjskim mnichem.

Jak zostać czarownikiem.

Jak zostać medium.

Jak medytować (dla początkujących).

Jak uzyskać pozaziemskie doświadczenie.

Jak wyjaśnić karty tarota.

Jak znaleźć mentalnego.

Jak żyć długo i szczęśliwie.