Home \ Filozofia i religia
 

Nigdy się nie poddawaj.

 

Jeśli masz problem z poddaniem się, możesz napotkać wiele wyzwań, problemów i odrzuceń. Być może masz już dość ludzi, którzy wielokrotnie mówili ci, że "co cię nie zabije, wzmocni cię" i chcesz wiedzieć, jak znaleźć pozytywne myślenie i móc nadal pragnąć sukcesu. Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że powinieneś być dumny z tego, że wciąż próbujesz to zrobić. Następnie stwórz robocze morale i sposób myślenia, aby pomóc Ci osiągnąć sukces. Musisz po prostu spełnić swoje marzenia!

              

Procedura .

    

  Część 1      Właściwy sposób myślenia  .

    
   
 1.            1      Mieć bardziej pozytywne podejście. Być może nie będzie można myśleć pozytywnie teraz, ponieważ czujesz, że już wypróbowałeś wszystko i nic nie działa, ale ważne jest, aby zachować optymizm i nigdy się nie poddawaj. Kiedy jesteś pozytywny, zobaczysz wszystkie rzeczy w twoim życiu, które cię unikają, ponieważ skupiasz się tylko na negatywu. Będziesz także bardziej otwarty na nowe możliwości i możliwości, ponieważ będziesz miał właściwe podejście i będziesz wierzył, że możesz zrobić wszystko.  
    
  • To prawda! Jeśli jesteś bardziej pozytywny, łatwiej Ci będzie rozwiązywać problemy i nie będziesz zaskoczony nowymi problemami. Kiedy skupisz się na swoich porażkach, nie będziesz w stanie iść naprzód.
  •  
  • Kiedy narzekasz na coś, spróbuj przełamać swoją negatywną myśl dwoma pozytywnymi myślami.
  •  
  • Nie powinieneś czuć, że jeśli zachowujesz się pozytywnie, udajesz coś i czujesz się smutny w środku. Powinieneś zdawać sobie sprawę, że im bardziej udajesz, tym bardziej staje się dla ciebie naturalny.
  •  
  • Jeśli chcesz być bardziej optymistyczny, otocz się szczęśliwymi ludźmi, którzy pozwolą Ci cieszyć się życiem. Jeśli masz negatywnych przyjaciół, nie będzie ci łatwo myśleć pozytywnie, a poczujesz, że możesz zrezygnować ze swoich marzeń.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Naucz się akceptować zmianę. Jeśli chcesz pracować nad osiągnięciem właściwego stylu myślenia i uczenia się poddawania się, musisz być w stanie dostosować się do tego, co się dzieje i zaakceptować zmiany - nawet ciesząc się z tego. Oczywiste jest, że jeśli partner zerwie się z tobą lub rodzina powie ci, że przeprowadzasz się do innego miasta, jesteś wykolejony, ale musisz nauczyć się dostosowywać do nowej sytuacji, jak najlepiej ją wykorzystać i jak najszybciej stworzyć plan. pomoże to rozwiązać.  
    
  • Jak powiedziała Sheryl Crow, "zmiana zrobi ci dobrze." Nawet jeśli nowa sytuacja zacznie się rozwijać, powiedz, że to prawdopodobnie najlepsze, co możesz zrobić.
  •  
  • Podejmij zmianę jako okazję do nauki czegoś nowego, poznania nowych ludzi i stania się lepszą osobą. Chociaż nie widzisz jeszcze tych pozytywnych aspektów sytuacji, powinieneś być dumny z tego, że jesteś dobrze zorientowany i robisz postępy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ucz się na błędach. Jeśli chcesz się poddać, musisz mieć takie myślenie, które pozwala ci nadrobić swoje błędy i uczyć się od nich, aby nie powtarzać ich i nie musieć wielokrotnie rozwiązywać tych samych problemów. Chociaż po pierwszym błędzie możesz być zniechęcony i zawstydzony, powinieneś przestać myśleć o tym, co zrobiłeś źle i co możesz zrobić, aby uniknąć powtórzenia tego samego błędu w przyszłości. 
    
  • Nikt nie chce popełniać błędów, ale błędy mogą pomóc ci uczyć się i unikać przyszłych problemów. Możesz mieć na przykład wrażenie, że popełniłeś wielki błąd, udając się z zamożnym partnerem, który ostatecznie złamał ci serce, ale jeśli popełniłeś ten błąd wcześniej, mogłoby to pomóc ci nie wybrać złego partnera w przyszłości.
  •  
  • Nie zaprzeczaj, że powinieneś zachowywać się inaczej. Kiedy starasz się działać perfekcyjnie, nigdy nie nauczysz się na swoich błędach.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pamiętaj, że zawsze będziesz mieć kolejną szansę na sukces. Jeśli chcesz pracować nad tym, aby nigdy się nie poddać, musisz pamiętać, że w przyszłości nadal będziesz miał wiele okazji do odniesienia sukcesu. Ważne jest, aby żyć w teraźniejszości, ale powinieneś pracować, by patrzeć w przyszłość i czuć, że ma ci coś do zaoferowania. Jeśli uważasz, że pociąg cię zabrał, nie będziesz w stanie zauważyć możliwości, które postawią twoje życie na twojej drodze. 
    
  • Możesz czuć, że nie ma sensu szukać więcej pracy, ponieważ nie udało Ci się przeprowadzić trzygodzinnej rozmowy kwalifikacyjnej, ale wkrótce odkryjesz, że możesz znaleźć dobrą pracę, która będzie dla ciebie odpowiednia, nawet jeśli zajmie to trochę czasu możesz się tam dostać.
  •  
  • Możesz także pracować nad otwarciem definicji sukcesu. Być może masz 25 lat, czując, że definicja sukcesu polega na sprzedaży twojej książki, ale w wieku 30 lat poczujesz, że sukces stanowi nauczanie literatury szkolnej.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Poszukaj wiedzy. Jeśli chcesz być odporny i odnoszący sukcesy, musisz uczyć się nie tylko o życiu, ale także o sytuacji, w której się znajdujesz. Kiedy chcesz się uczyć i interesować światem wokół siebie, wkrótce zobaczysz, że masz okazję się czegoś nauczyć i szukać nowych możliwości. Możesz także zdobyć wiedzę potrzebną do pracy, którą wykonujesz, do studiowania, które wykonujesz lub do hobby, które lubisz. Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie radzić sobie z problemami, które staną Ci na drodze. 
    
  • Najbardziej autorytatywny sposób, aby dowiedzieć się jak najwięcej, to przeczytać. Oznacza czytanie powieści, gazet lub szukanie artykułów o interesujących motywach w Internecie. Możesz jednak porozmawiać z ekspertami w swojej dziedzinie, poznać ludzi, którzy zajmują się tymi samymi rzeczami lub poprosić o radę od osób, które wiedzą więcej niż ty.
  •  
  • Dopóki nie uświadomisz sobie, że nadal możesz się wiele nauczyć, nie będziesz w stanie całkowicie zrezygnować.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Bądź cierpliwy - jeśli nie przestaniesz próbować, uzyskasz świetne wyniki. Kolejnym powodem, dla którego warto porzucić swoje wysiłki, jest to, że chcesz, aby wszystko działało po raz pierwszy. Możesz czuć, że kiedy wysłałeś swój pismo do pięciu wydawców, wprowadziłeś dziesięć różnych zadań, lub poszedłeś na randkę z czterema różnymi osobami, powinieneś to znaleźć. Ale droga do sukcesu jest w większości pełna niepowodzeń i nie powinieneś rezygnować, zanim naprawdę spróbujesz. 
    
  • Czasami dobrze jest porozmawiać z kimś, kto przechodzi przez to samo, przez co przechodzisz. Możesz być smutny, na przykład, że zapisałeś się na 20 rozmów kwalifikacyjnych, ale nie zostałeś jeszcze do nich oddzwoniony - możliwe, że twój przyjaciel, który właśnie dostał nową pracę, musiał wysłać nie 20, ale 70 CV. Chce determinacji i ciężkiej pracy, w przeciwnym razie nigdy nie osiągniesz swoich celów.
  •  
  • Możesz czuć się utalentowanym, inteligentnym i pracowitym, a potencjalny pracodawca lub potencjalny partner powinien być szczęśliwy, że Cię posiada. Chociaż może to być prawdą, nie możesz oczekiwać, że ludzie cię wybiorą i dowiedzą się, jaka jesteś wspaniała - będziesz musiał to udowodnić.
  •  
                   
 12.  
             

  Część 2      Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi sytuacjami  .

    
   
 1.             1      Nie bądź ofiarą wyuczonej bezradności. Kiedy stajesz się ofiarą wyuczonej bezradności, pomyślisz, że nigdy nie odniesiesz sukcesu, ponieważ cały świat zwrócił się przeciwko tobie. Ludzie, którzy są ofiarami wyuczonej bezradności, myślą, że nigdy się nie dostaną, ponieważ nie mieli dobrych wyników w przeszłości. Jeśli chcesz poradzić sobie w niekorzystnych sytuacjach, musisz nauczyć się akceptować nowe możliwości i przygotować się na sukces zamiast myśleć, że jesteś skazany na niepowodzenie.  
    
  • Ludzie, którzy są ofiarami uczenia się bezradności, myślą: "W przeszłości nie dostałem pracy, mimo że zgłosiłem pięć pozycji, więc musi to oznaczać, że już nigdy nie znajdę pracy. Prawdopodobnie coś jest nie tak ze mną, albo po prostu nie znam wystarczającej liczby ludzi, więc nie ma sensu próbować i powinienem się poddać. "
  •  
  • Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad swoim losem, musisz myśleć pozytywnie i zdać sobie sprawę, że masz szansę zmienić sytuację. Na przykład, powiedz: "Chociaż nie udało mi się w ciągu ostatnich pięciu wywiadów, nie powinienem się zniechęcać. Menedżerowie w tych firmach nie byli mną zainteresowani, ale to nie znaczy, że kiedy wysyłam moje CV, nie znajdę swojej pracy. Kiedy spróbuję, odniesie sukces. "
  •  
         
 2.  
 3.             2      Znajdź mentora, któremu ufasz. Innym sposobem radzenia sobie w niekorzystnych sytuacjach jest znalezienie mentora, któremu ufasz i pomoc w rozwiązaniu poważniejszych problemów w twoim życiu. Kiedy masz kogoś, kto przeszedł przez to, przez co przechodzisz, lub kto znalazł sposób na odniesienie sukcesu w swoim życiu, poczujesz się pewniej i nie będziesz miał tendencji do rezygnacji z wysiłków. Kiedy masz kogoś, z kim możesz porozmawiać o swojej sytuacji i kto będzie mógł ci doradzić, poczujesz, że możesz zrobić wszystko.  
    
  • Ponadto jest prawdopodobne, że nawet twój mentor przeszedł wiele testów i przeszkód. Kiedy z nimi porozmawiasz, będziesz mógł kontynuować i się nie poddawać.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zachowaj silną sieć przyjaciół. Oprócz mentora, któremu trzeba zaufać, powinieneś mieć również wielu dobrych przyjaciół, na których możesz polegać i utrzymywać Cię w ciężkich chwilach. Kiedy masz przyjaciół i rodzinę, która będzie cię kochać i troszczyć się o ciebie, a będziesz częścią silnej społeczności ludzi, którzy mają się dobrze, będziesz miał siłę, by poradzić sobie ze wszystkimi problemami, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Jeśli czujesz, że sam musisz poradzić sobie z sytuacją, wkrótce poczujesz się bezradny i będziesz chciał się poddać. 
    
  • Kiedy masz kogoś, z kim będziesz rozmawiać o twoich przeszkodach, nawet jeśli ta osoba nie będzie w stanie ci dobrze doradzić, poczujesz, że nie jesteś sam. Po prostu kogoś, z kim możesz porozmawiać i kto poczuje, że twoja przyszłość jest pełna nadziei.
  •  
  • Kiedy rozmawiasz z ludźmi, którzy dbają o twoje problemy, pozbywasz się stresu - kiedy poczujesz, że jesteś zadławiony, poczujesz się słaby i będziesz chciał porzucić wszystko.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie zapomnij o siebie zadbać. Jeśli przeżywasz trudny okres, prawdopodobnie nie myślisz, że powinieneś jeść trzy razy dziennie, wziąć regularny prysznic lub zrelaksować się. Ale jeśli chcesz mieć siłę, by poradzić sobie ze wszystkim, musisz robić te rzeczy, w przeciwnym razie nie będziesz wystarczająco silny psychicznie lub fizycznie. Będziesz chciał się poddać, ponieważ będziesz zmęczony, nie będziesz miał dość energii ze zdrowego posiłku, a poczujesz się brudny i nieskażony.  
    
  • Kiedy jesz normalne zdrowe posiłki z dużą ilością białka, owoców, warzyw i zdrowych węglowodanów, będziesz miał więcej energii i możesz pokonać wszystkie problemy, które napotkasz.
  •  
  • Spróbuj spać 7-8 godzin dziennie, idź do łóżka i wstawaj codziennie o tej samej porze. Pomoże ci zdobyć wystarczająco dużo energii na to, z czym masz do czynienia każdego dnia.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądź działaniem. Jeśli nie chcesz się poddać, nie możesz po prostu usiąść i narzekać na swoje niepowodzenia, położyć się w łóżku i szukać usprawiedliwienia dla wszystkich rzeczy, których nigdy nie zrobiłeś. Musisz działać i stworzyć plan, który pomoże Ci osiągnąć sukces - oznacza próbę, poszukiwanie pracy, poznawanie ludzi, randki lub inne próby osiągnięcia swoich celów. Kiedy po prostu siedzisz i płaczesz i cierpisz z powodu samooszustwa, żaden sukces nigdy się nie wydarzy. 
    
  • Oczywiście każdy oczywiście musi pozwolić nam żałować. Ale nie możesz pozwolić sobie na zbyt głębokie odczuwanie tych uczuć i pozwolić im na powstrzymanie się od kontynuowania wysiłków.
  •  
  • Najpierw usiądź i napisz plan sukcesu. Kiedy napiszesz wszystko, co musisz zrobić, aby odnieść sukces, będziesz miał większą szansę na uzyskanie tego, czego chcesz.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zbuduj swoją pewność siebie. Prawdą jest, że po latach niepowodzeń, niespełnionych prac i odrzuceniu pewności siebie, najprawdopodobniej będziesz cierpiał ciężko, ale nie możesz sobie pozwolić, aby poczuł się tak, jakbyś nie zasługiwał na coś lepszego. Powinieneś pracować, by być szczęśliwym, zmienić niedociągnięcia, których jesteś świadomy i być szczęśliwym z siebie. Nie budujesz prawdziwego poczucia własnej wartości w ciągu kilku dni, ale im szybciej zaczniesz, tym szybciej go zdobędziesz. 
    
  • Pozbądź się swoich wątpliwości i zrozum, że osiągniesz wszystko, co myślisz. Jeśli najpierw będziesz wątpił w siebie, wszyscy inni również będą cię wątpić.
  •  
  • Poświęć czas ludziom, z którymi czujesz się dobrze, i unikaj ludzi, którzy cię poniżają.
  •  
  • Pracuj nad pozytywnym mową ciała i udawaj, że nie jest to dla ciebie naturalne. Trzymaj się prosto, nie drżysz i nie krzyżujesz rąk przed swoim ciałem. Staraj się działać szczęśliwie i otwarcie na wszystko, co postawi twoje życie na twojej drodze.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Popraw swoją porażkę. Z pewnością słyszałeś, że "to, co cię nie zabije, wzmocni cię". To stwierdzenie nie zawsze jest prawdziwe - jeśli doświadczasz zbyt wielu niepowodzeń i pozwalasz, aby przeszkody te zniechęciły cię do realizacji swoich celów, upokorzysz siebie, zamiast tworzyć skórę hipopotama. Musisz nauczyć się przyjmować porażki i uczyć się od nich, zamiast czuć, że nie zasługujesz na sukces. 
    
  • Jeśli ci się nie uda, nie pozwól by było gorzej, ale pomyśl o tym, czego się nauczyłeś. Zastanów się, co możesz zrobić inaczej następnym razem, aby naprawdę osiągnąć sukces.
  •  
  • Bądźcie dumni ze swoich porażek. Wielu ludzi nawet nie próbuje osiągnąć tego, czego chcą, ponieważ się boją. Nie jest przyjemne poddanie się, ale jest to jedyny sposób na osiągnięcie tego, czego pragniesz.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Niech twoja przyszłość nie narzuca twojej przeszłości. Możesz czuć, że ponieważ wiele razy przegrałeś i nie masz dość szczęścia, aby sprzedać swoją pierwszą książkę, szukać partnera lub schudnąć, nigdy nie będziesz w stanie osiągnąć sukcesu. W rzeczywistości wielu ludzi odnoszących sukcesy zaczęło bardzo skromnie, dorastało w biedzie, a duża część ich życia zmagała się z odrzuceniem. Wasza przeszłość powinna dać wam siłę i pragnienie osiągnięcia sukcesu, zamiast dawać poczucie niższości. 
    
  • Możliwe, że czujesz, że twoja praca tylko bierze na siebie poczucie własnej wartości i czujesz się niekompetentna, ale to nie znaczy, że twoja następna praca będzie taka. Twoje poprzednie zatrudnienie powinno zainspirować Cię do znalezienia czegoś lepszego.
  •  
  • Jeśli uważasz, że jesteś skazany na powtarzanie przeszłości, sabotujesz się. Na przykład, jeśli jesteś w dobrym związku, ale możesz myśleć tylko o swoich wcześniejszych nieudanych relacjach, jest prawie pewne, że przełamiesz ten związek, ponieważ będziesz uważał, że nie zasługujesz na nic lepszego.
  •  
         
 16.  
             

  Część 3      Bądź silny  .

    
   
 1.             1      Ustaw rozsądne cele. Jeśli chcesz być silny, powinieneś wyznaczyć rozsądne cele, które można osiągnąć. Kiedy próbujesz dotrzeć na szczyt, prawdopodobnie nie odniesiesz sukcesu, ale nie powinieneś ustawiać tak małych celów, że nie będziesz miał poczucia satysfakcji i dumy z ich osiągnięcia. Kiedy sprawisz, że twoje życie będzie tak łatwe w zarządzaniu, nie będziesz miał pragnienia poddania się wysiłkom. 
    
  • Na przykład, jeśli twoim celem jest wydanie powieści, prawdopodobnie będziesz musiał stawić czoła rozczarowaniu i wielu latach porażki, ponieważ poczujesz, że nigdy nie odniesiesz sukcesu.
  •  
  • Jeśli jednak ustawisz małe cele, takie jak publikowanie opowiadań w czasopiśmie, stopniowe publikowanie opowiadań w większych czasopismach i wreszcie dojście do pierwszej wersji powieści, będziesz w stanie osiągnąć te cele i być bardziej pewnym siebie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, czy potrzebujesz nowych sposobów na osiągnięcie swoich celów. Nikt nie chce tego słuchać, ale czasami trzeba usiąść i zastanowić się, czy nie można się uczyć, próbując robić to w ten sam sposób. Możesz zostać aktorką na Broadwayu, ale zastanów się, czy nie możesz wykorzystać swojej pasji w inny sposób - na przykład naucz dzieci w dramatycznym ringu, graj w mniejszych teatrach lub stwórz blog opisujący twoje wysiłki zmierzające do osiągnięcia celu. 
    
  • Nie powinieneś traktować tego jako zmniejszenia roszczeń, ale raczej jako sposobu na ułatwienie życia.
  •  
  • Nie powinieneś spędzać całego życia myśląc, że nie możesz nic zrobić, ponieważ nie zrobiłeś tego po raz pierwszy. W dalszym ciągu będziesz niezadowolony z takich uczuć.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naucz się radzić sobie ze stresem. Innym sposobem na utrzymanie swojej siły, nawet jeśli jesteś nieudany, jest nauczenie się rozwiązywania stresu, który może spowodować, że chcesz porzucić wszystko. Niezależnie od tego, czy nie możesz znaleźć pracy, która opłaca ubezpieczenie zdrowotne, masz problemy rodzinne, czy nie możesz pisać sztuki, masz sposoby radzenia sobie ze stresem, inaczej nie możesz robić tego, co chcesz. Oto kilka rzeczy, które pomogą Ci pozbyć się stresu: 
    
  • Poświęć czas ludziom, z którymi dobrze się czujesz
  •  
  • Pozbądź się stresujących rzeczy
  •  
  • Jeśli to możliwe, zacznij pracę trochę mniej
  •  
  • Uprawiaj jogę lub medytuj
  •  
  • Pij mniej kofeiny
  •  
  • Nie używaj alkoholu jako kuli
  •  
  • Porozmawiaj o swoich problemach ze znajomym lub psychologiem
  •  
  • Zachowaj swój dziennik
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przestań robić to samo i spodziewaj się różnych rezultatów. Jeśli chcesz być silny i nie poddawaj się, powinieneś znaleźć nowe sposoby spojrzenia na swoją sytuację. Jeśli wysłałeś 70 CV i nikt nie został poinformowany, może nie najlepiej wysłać 70 życiorysów - spróbuj poprosić kogoś o poprawienie CV, zajrzyj do listu motywacyjnego lub zacznij szukać pracy ochotniczej lub poszukaj nowych kontakty robocze. Jeśli robisz to samo przez cały czas, będziesz czuł się jak tylko potrząsasz głową o ścianę. 
    
  • Na przykład, jeśli uczestniczyłeś w pierwszych 25, ale w każdym innym, powinieneś pomyśleć o tym, co możesz zmienić w swoim podejściu. To nie znaczy, że coś jest z tobą nie tak, ale musisz zmienić swoją perspektywę.
  •  
  • Czasami po prostu potrzebujesz zmiany. Na przykład, jeśli od lat twój szef prosi o podwyżkę płac lub inne obowiązki związane z pracą, ale ci się nie udaje, może nadszedł czas, aby zacząć szukać nowej pracy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie pozwól, by ktoś obniżył Twoją samoocenę Łatwo jest poczuć się tak, jakbyś się poddawał, kiedy wszyscy wokół ciebie mówią, że to twoja jedyna opcja. Ale nie możesz pozwolić innym ludziom powiedzieć, kim jesteś - bez względu na to, czy są osobistościami, redaktorami wydawnictwa, czy partnerami miłosnymi. Musisz budować poczucie własnej wartości od wewnątrz i nie pozwalać innym ludziom na jakikolwiek wpływ na to.  
    
  • Jeśli ludzie wyrażają konstruktywne opinie, powinieneś oczywiście ich wysłuchać. Jeśli inni chcą, abyś się poprawił, powinieneś ich wysłuchać i spróbować zmienić ich niedociągnięcia.
  •  
  • Bądź świadomy, że świat jest okrutny i większość ludzi spędza życie, walcząc z odrzuceniem. Nie myśl, że tylko sobie z tym poradzisz i skup się na zmianie podejścia do tego nieprzyjemnego aspektu życia.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zachowaj odpowiednią perspektywę. Jeśli chcesz mieć siłę i motywację do kontynuowania, musisz być w stanie zachować dystans i patrzeć na życie z daleka. Czy twoje życie jest tak złe, jak ci się wydaje? Pewnie - może nie masz wymarzonej pracy, ale zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach masz szczęście, że masz trochę pracy. Z pewnością nie jest przyjemnie mieć partnera, ale należy pamiętać, że jesteś zdrowy i masz wielu przyjaciół, którzy chcą tylko dla ciebie najlepszego. Pamiętaj o wszystkim, co dobre w swoim życiu, i wykorzystaj je, aby zmotywować się do osiągnięcia sukcesu.  
    
  • Napisz listę rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Zapisz wszystko, z czym chcesz mieszkać i często go czytaj. Zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w tym zły.
  •  
  • Podziękuj swoim przyjaciołom i bliskim za wszystko, co zrobili dla ciebie. Pomoże ci zrozumieć, że twoje życie nie jest tylko negatywne.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Stań się częścią społeczności ludzi, którzy chcą tego samego. Jeśli nie chcesz się poddać, dołącz do grupy osób, które chodzą w podobny sposób do ciebie. Jeśli masz alkoholizm, zacznij spotykać się z anonimowymi alkoholikami. Jeśli chcesz opublikować książkę, zacznij uczestniczyć w spotkaniu pisarzy. Jeśli chcesz znaleźć partnera, zacznij szukać szybkiej daty. Możesz czuć, że jesteś jedynym, który rozwiązuje to, z czym masz do czynienia, ale kiedy próbujesz trochę, zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w tym sam. 
    
  • Ludzie o tych samych poglądach mogą ci doradzać, wspierać i dawać ci poczucie, że gdzieś należysz.
  •  
         
 14.  
            

Wskazówki .

               (4)                    
Filozofia i religia popularny:
Jak interpretować sny.

Jak zahipnotyzować swoje oczy.

Jak uzyskać pozaziemskie doświadczenie.

Jak interpretować sny.

Jak o czymś zapomnieć.

Jak nigdy się nie poddawać.

Jak utopić.

Jak znaleźć szczęście w swoim życiu.

Jak żyć swobodnie.

Jak przeprowadzić fumigację w domu rytualnym.

Jak radzić sobie ze stresem.

Jak się modlić w islamie.

Jak przytłoczyć ul Josefa.

Jak zostać czarownikiem.

Jak czytać z dłoni.

Jak czytać z dłoni.

Jak świętować Chiński Nowy Rok.

Jak wykonać Wudu.

Jak interpretować sny.

Jak zostać pastorem.

Jak o czymś zapomnieć.