Home \ Filozofia i religia
 

Jak żyć pełnią życia.

 

Sens twojego życia jest czymś, co tworzysz każdego dnia swoimi myślami i czynami. Zawsze pytaj, czego możesz się nauczyć, jak możesz iść do przodu i jak możesz przestać obwiniać innych, gdy sytuacja nie rozwija się zgodnie z oczekiwaniami. To, co oznacza "żyć na pełnych obrotach" należy do Ciebie. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zacząć.

              

Procedura .

    

  Część 1      Określ siebie  .

    
   
 1.            1      Zrozum, że życie jest drogą, a nie celem. To brzmi jak stuknięty banał, ale to prawda - życie zależy nie tylko od tego, dokąd zmierzasz, ale także od tego, jak się tam dostałeś. Uczenie się, jak żyć pełnią życia, to pracować - tak jak inaczej - na całe życie. Nie bój się, jeśli zajmie ci to trochę czasu na naukę lub jeśli coś nie zadziała. To naturalna część życia.        
 2.  
 3.             2      Bądźcie ze sobą szczerzy. Hańba pozbawia energii i szczęścia. Kiedy nie jesteśmy ze sobą szczerzy, powstrzymuje nas to od uczenia się i rozwoju osobistego. Kiedy nie jesteśmy uczciwi wobec innych, tracimy pewność siebie i bliskość.  
    
  • Możemy być nieprzyzwoici z wielu powodów. Badania pokazują, że czasami kłamiemy, ponieważ jesteśmy zazdrośni i chcemy skrzywdzić innych. Czasami kłamiemy z drugiej strony, ponieważ boimy się, że ktoś nas skrzywdzi lub nie chce nas w nieprzyjemnej konfrontacji. Uczciwość może być trudna, szczególnie jeśli chodzi o uczciwość wobec siebie, ale jeśli to zrobisz, twoje życie będzie bogatsze i pełniejsze.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dowiedz się, jak zaakceptować siebie. Zbyt dużo czasu poświęcamy na sprawy, których nie lubimy, co chcemy zmienić i które naszym zdaniem powinny być inne. Ale jeśli marnujesz swój czas na koncentrowanie się na tym, co ci się nie podoba lub na błędach z przeszłości, nie możesz skupić swojej uwagi na swojej przyszłości. Świadomie postanów nauczyć się kochać siebie takim, jakim jesteś.  
    
  • Zapisz listę swoich mocnych stron. W czym jesteś dobry? Mogą to być świetne rzeczy, takie jak rozwój aplikacji mobilnej lub "codzienne" umiejętności, takie jak otwartość i życzliwość dla innych ludzi. Kiedy zwracasz uwagę na swoje mocne strony, rozwiniesz je, nie patrząc na siebie jako "niekompetentne".
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pomyśl o swoich rankingach. Twoje wartości to opinie, które kształtują twoją tożsamość i sposób życia. Mogą opierać się na wierze lub tylko na głębokim przekonaniu, które ma dla ciebie znaczenie. Postępując zgodnie z wartościami, będziesz w stanie lepiej ustawić cele, które są "zgodne" z nimi, co reguluje wartości. Jeśli żyjesz według wartości, które wyznajesz, twoje życie będzie prawdopodobnie bardziej usatysfakcjonowane i poczujesz się spełnionym. 
    
  • Pozostań w tyle za tym, w co wierzysz i nie pozwól, aby inni Cię zdradzili. Można to osiągnąć i nadal być otwartym na idee i ideały innych, które czasami przyjemnie Cię zaskakują.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przestań mówić o sobie negatywnie. Czasami firma uważa, że ​​samokrytycyzm pomaga ci się rozwijać, ale najnowsze badania pokazują, że im bardziej krytyczny i wrogi jesteś wobec siebie, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz zachowywać się z innymi. Zbyt samokrytycyzm i rzucanie słów na pewno nie uczyni cię lepszą osobą ani nie pomoże ci osiągnąć swoich celów. Zamiast tego bądź dla siebie miły i bądź szczęśliwy. 
    
  • Na przykład, jeśli ciągle zadajesz sobie pytanie, co jest z tobą nie tak i powtarzasz to, czego nienawidzisz, spróbuj zastąpić te pomysły pozytywnymi. Zastąp zdanie "Jestem takim nieuprawnionym zerem" zdaniem "Ta sytuacja nie rozwinęła się całkowicie zgodnie z zamierzeniem. Spróbuję wrócić do początku i dowiedzieć się, jak zrobić to inaczej. "
  •  
  • Postaraj się myśleć logicznie o samokrytyce. Krytyka jest bardzo prosta. Następnym razem, gdy zauważysz, że powołujesz się na siebie, spróbuj spojrzeć na tę krytykę z racjonalnego punktu widzenia. Na przykład, kiedy mówisz ponownie: "Jestem taki głupi. Nic nie wiem, a wszyscy w klasie są mądrzejsi ode mnie, "strzelaj i patrz na to rozsądnie. Czy wszyscy koledzy są naprawdę mądrzejsi, czy są lepiej przygotowani niż ty? Czy twoje szkolne przedstawienie naprawdę odnosi się do twojego intelektu (bardzo mało prawdopodobne), czy raczej, że nie masz wystarczająco dużo treningu, aby go poprawić? Czy uczysz się efektywnie? Czy prywatny nauczyciel nie pomógłby ci? Kiedy logicznie i rozsądnie podejmiesz działania, zobaczysz kroki, które musisz podjąć, aby poprawić swoją sytuację bez tego , aby się roześmiać.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Elastyczność. Jednym z powodów, dla których ludzie są sfrustrowani i nieszczęśliwi, jest to, że oczekują, że wszystko pozostanie w starym. Życie jest jednak pełne zmian. Otwórz się na zmiany i rozwój i naucz się dostosowywać do nowych sytuacji i wyzwań, które przed Tobą stoją.  
    
  • Gdy zdobędziesz pozytywne emocje, takie jak satysfakcja i optymizm, pomoże ci to rozwinąć poczucie elastyczności.  
  •  
  • Szukaj wzorców reakcji na zdarzenia i sytuacje. Zastanów się, jakie korzyści i co nie. Możesz więc świadomie zmieniać te reakcje, które nie pomagają i nauczyć się szybciej adaptować. Nie tylko poczujesz się lepiej, ale także lepiej sobie z nimi poradzisz.  
  •  
  • Naucz się patrzeć na "negatywne" wydarzenia jako okazję do nauki. Kiedy widzisz doświadczenia lub sytuacje, które wyglądają jak "niepowodzenia", możesz bez końca je oszukiwać, zamiast uczyć się i rozwijać. Nie traktuj wyzwań i przeszkód jako czegoś złego, ale bądź świadom ich wkładu w naukę i doskonalenie swoich umiejętności.
  •  
  • Na przykład światowej sławy biznesmen, Steve Jobs, powiedział: "Wydanie Apple było najlepszą rzeczą, jaką mogłem zrobić. Ciężar sukcesu zastąpił uczucie lekkości, które powróciłem na początku bez żadnej pewności. Dało mi to wolność wejścia w jeden z najbardziej twórczych okresów w moim życiu. "J.K. Rowling, autorka przerażająco udanego cyklu o Harrym Potterze, twierdzi, że patrzy na porażkę jako coś bardzo korzystnego, co powinniśmy docenić i nie bać się.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Zadbaj o swoje ciało. Część życia jest pełna samopomocy. Masz tylko jedno ciało - więc pamiętaj, aby służyć Ci przez całe życie, pełne przygód i poznania. 
    
  • Jedz zdrowo. Unikaj żywności zawierającej zbyt dużo cukru i pustych kalorii. Jedz dużo świeżych owoców, warzyw, złożonych węglowodanów i zdrowych białek. Nie bądź dla siebie zbyt trudny - od czasu do czasu dobrze jest mieć deser lub kieliszek wina.  
  •  
  • Pozostań nawodniony. Mężczyźni powinni wypijać około 13 filiżanek (3 litry) płynów dziennie. Kobiety powinny mieć 9 filiżanek (2,2 litra) płynu dziennie.  
  •  
  • Zacznij ćwiczyć. Badania pokazują, że dzięki regularnym ćwiczeniom poczujesz się zdrowiej, szczęśliwszy i ogólnie lepiej dostrojony. Podaruj sobie 150 minut umiarkowanej, aerobowej aktywności co tydzień.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Ucz się rzeczy świadomie. Świadome doświadczenie pomoże ci całkowicie przeżyć swoje życie, ponieważ skupiasz się na tym, co dzieje się w chwili obecnej. Świadome doświadczenie ma swoje korzenie w buddyzmie i zniechęca do osądzania i potępiania waszych doświadczeń i doświadczeń - zamiast tego zachęca was do zaakceptowania ich takimi, jacy są.  
    
  • Nie można żyć pełnią życia, gdy stale patrzysz na to, co wydarzyło się w przeszłości lub na to, co może się wydarzyć w przyszłości. Naucz się myśleć o tym, co się teraz dzieje, a mniej będziesz się martwić o to, co się wydarzyło lub może się wydarzyć.
  •  
  • Istnieje wiele technik uczenia się obecnej chwili uczenia się, takich jak medytacja i różne ćwiczenia umysłowe. Doświadczenie chwili obecnej obejmuje na przykład jogę lub Tai Chi.
  •  
  • Niektóre z wielu korzyści płynących z tego rodzaju myślenia obejmują na przykład poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, mniejszy stres, lepsze relacje z innymi oraz ogólną równowagę życia.  
  •  
         
 16.  
 17.             9      Przestań mówić "muszę". Clayton Barbeau przyszedł na tę kadencję. Odnosi się to do ludzkiej skłonności do mówienia, że ​​musimy "robić", nawet jeśli jest to sprzeczne z naszym celem lub wartościami, które wyznajemy. "Muszę" to stwierdzenie, które może wywołać u nas wiele niezadowolenia i smutku. Jeśli w twoim życiu nie ma dla niego miejsca, poczujesz się bardziej spełniony.  
    
  • Weź pod uwagę, na przykład, częste stwierdzenie "muszę": "Muszę stracić na wadze." Dlaczego tak się czujesz? Czy to dlatego, że chcesz osiągnąć swój cel i być sprawnym? Ponieważ skonsultowałeś się z lekarzem i zgodziłeś się, że musisz stracić kilka funtów, aby być zdrowszym? Czy jest to prawdziwy powód, dla którego ktoś inny powiedział ci, że powinieneś "wyglądać" lepiej? Ten sam cel może Ci się przydać, ale szkodliwy zależy od tego, dlaczego chcesz go osiągnąć.
  •  
  • Podejmowanie decyzji o nie mówieniu "muszę" nie oznacza, że ​​przestajesz dawać cele. Oznacza to jedynie, że dasz cele, które wynikają z twoich przekonań, a nie z tego, czego inni od ciebie żądają.
  •  
                   
 18.  
             

  Część 2      Przejdź swoją drogą  .

    
   
 1.             1      Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Ankiety pokazują, że aby ludzie osiągali najlepsze wyniki, muszą wyjść poza strefę komfortu. Proces ten nazywa się "optymalnym lękiem". Okazuje się, że im chętniej stawiasz czoła nowym wyzwaniom, tym lepiej radzisz sobie z nowymi doświadczeniami.  
    
  • Ryzyko może na początku być przerażające, ponieważ nikt nie jest przyjemnym pomysłem na porażkę. Większość ludzi boi się krótkoterminowych zagrożeń. Jednak ci, którzy nie odważą się ryzykować i próbować nowych rzeczy, zazwyczaj tracą życie w późniejszym życiu.  
  •  
  • Kiedy od czasu do czasu wyjdziesz ze strefy komfortu, zbudujesz elastyczność, która pomoże ci, gdy napotkasz nieoczekiwane przeszkody w swoim życiu.  
  •  
  • Zacznij od drobiazgów i pracuj dla trudniejszych zadań. Idź do restauracji bez czytania recenzji w Internecie. Zrób swoją nieplanowaną podróż z miłością. Spróbuj czegoś, czego jeszcze nie masz odwagi.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź realistą. Zdobądź osiągalne cele dla swoich umiejętności i zdolności. Uważaj każdą próbę za użyteczną. Przejdź krok po kroku, aby zbudować stabilność i pewność siebie.  
    
  • Osiągaj cele, które są dla Ciebie ważne i nie porównuj ich z celami innych osób. Jeśli ma sens nauczenie się ulubionej piosenki na gitarze, zrób to. Nie ma powodu, aby czuć się źle, ponieważ nie jesteś gwiazdą rocka.
  •  
  • Upewnij się, że Twoje cele należą do Ciebie. Osiągnięcie celu wymaga ciężkiej pracy, zaangażowania i motywacji. Upewnij się jednak, że możesz osiągnąć swoje cele własnymi wysiłkami - pamiętaj, że nie możesz w żaden sposób wpłynąć na innych ludzi. Na przykład "Stawanie się gwiazdą filmową" to cel, który zależy od wielu innych okoliczności (agent castingu musi Cię zaakceptować, ludzie muszą iść do kina itp.). Z drugiej strony "dążenie do jak największej liczby castingów" jest osiągalnym celem, ponieważ zależy tylko od ciebie na tobie . nawet jeśli nigdy nie dostaniesz swojej roli, możesz osiągnąć swój cel, ponieważ zrobiłeś to, co zrobiłeś - więc pracuj nad tym, co chcesz.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zaakceptuj lukę w zabezpieczeniach. Jeśli żyjesz pełnią życia, ryzykujesz. Wykraczasz poza to, co chcesz. Podejmujesz decyzje, które mają konsekwencje. A czasami rzeczy nie rozwijają się tak, jak się spodziewaliśmy. Aby zaakceptować twoją słabość, możliwość, że sprawy odejdą w innym kierunku, niż zaplanowałeś, ma kluczowe znaczenie dla życia, w pełni, otwarcie i uczciwie.  
    
  • Luka w zabezpieczeniach pomoże ci we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli boisz się być szczery i otwarty na drugą osobę, ponieważ może cię to zranić, nigdy nie będziesz miał naprawdę intymnego związku. Jeśli boisz się czegoś spróbować, bo może nie być dobrze, dostaniesz wiele okazji.
  •  
  • Spróbujcie zrobić przykład od Myshkina Ingawale, wizjonera, który chciał wymyślić technologię mającą na celu zmniejszenie śmiertelności dzieci na indyjskiej wsi. Ingawale często mówi o tym, jak zakończyły się pierwsze 32 próby nowej technologii. Sukces przyszedł do 33 prób. Chęć bycia bezbronnym, akceptacja ryzyka i porażki, to pozwoliło mu opracować sposób, który ratuje dziś życie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Szukaj możliwości uczenia się. Nie pozwalaj swojemu życiu po prostu biec. Bądź jego aktywnym uczestnikiem. Zawsze myśl o tym, czego możesz się nauczyć z każdej sytuacji. Pomoże ci to nadążać za wyzwaniami i skupiać się na posuwaniu się naprzód, nie oglądając się za siebie.  
    
  • Uczenie się nowych rzeczy oprócz mózgu pomaga utrzymać formę. Kiedy aktywnie zadajesz pytania i nie powstrzymujesz się od doświadczania nowych doświadczeń, prawdopodobnie czujesz się zdrowy psychicznie i emocjonalnie.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Bądź wdzięczny. Wdzięczność to nie tylko uczucie - to sposób na życie, który trzeba aktywnie szkolić. Badania wykazują, że jeśli jesteś wdzięczny, będziesz czuł się zdrowiej, bardziej zadowolony i pozytywnie nastawiony. Wdzięczność pomoże ci pokonać wcześniejsze traumy i wzmocnić relacje z innymi. Bądź świadomy codziennych spraw, za które jesteś wdzięczny. Pokaż swojej rodzinie, przyjaciołom i innym bliskim, że jesteś wdzięczny. Dziel się i wyrażaj miłość tak długo, jak możesz. Twoje życie będzie pełniejsze, gdy nauczysz się być wdzięczny. 
    
  • Ciesz się każdą chwilą. Ludzie koncentrują się na negatywnych aspektach życia i ignorują piękno i dobro, które nas otacza. Poświęć czas, aby cieszyć się i cieszyć się małymi, pięknymi chwilami każdego dnia. Zastanów się, co każde doświadczenie oznacza dla ciebie. Bądź świadomy szczęścia, które przynosi ci życie. Może ci pomóc napisać swoje uczucia. Nawet małe rzeczy, takie jak niespodziewana wiadomość od przyjaciela lub piękny, słoneczny poranek, mogą dać ci poczucie wdzięczności, jeśli im na to pozwolisz.
  •  
  • Dzielcie się swoją wdzięcznością z innymi. Pozytywne doświadczenia są znacznie lepiej zapamiętane, gdy dzielisz się nimi z innymi ludźmi. Kiedy zauważysz piękne kwiaty podczas podróży autobusem, napisz do przyjaciela, aby mogła się nim cieszyć. Jeśli twój mąż myje naczynia, aby cię zadowolić, wyjaśnij, że jesteś naprawdę szczęśliwy. Dzielona wdzięczność pomaga innym czuć się lepiej i znaleźć sposoby, aby uzyskać wdzięczność w ich życiu.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Napisz swój pamiętnik. Pisanie dziennika pomaga w śledzeniu celów i wartości. Będziesz także mógł zobaczyć, co działa dobrze w twoim życiu i dla czego chciałbyś pracować. Pisanie pamiętnika jest również dobre dla treningu świadomego doświadczenia. 
    
  • Dziennik powinien pisać aktywnie, a nie tylko zapisywać losowe myśli i doświadczenia. Zamiast zapisywać każdą pojedynczą rzecz, która przydarzyła się Tobie, zapisz wrażenia z sytuacji, których doświadczasz w swoim dzienniku. Jak zareagowałeś wewnętrznie? Jak się czułeś na początku w tej sytuacji? Czy teraz czujesz się inaczej? Jeśli wrócisz do tej samej sytuacji, czy zareagowałbyś inaczej?  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Śmiech. Śmiech jest naprawdę najlepszym lekarstwem. Śmiech zmniejsza poziom hormonów stresu i eliminuje endorfiny, naturalne substancje poprawiające nastrój. Śmiech spala kalorie i wysyła tlen do twojego ciała, dzięki czemu czujesz się zdrowiej i bardziej zadowolony.  
    
  • Śmiech jest bardziej zaraźliwy - kiedy wyrażasz radość ze śmiechu, inni chętnie dołączą do ciebie. Śmiech tworzy związki emocjonalne i społeczne.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Uprość swoje potrzeby. Twoja własność może łatwo zacząć cię posiadać. Dom, pełen rzeczy, nie przyniesie ci szczęścia. Świadomie decyduj się na proste codzienne potrzeby. Badania pokazują, że obsesja na punkcie materialnego bezpieczeństwa jest często sposobem na ukrycie głębszej potrzeby. Staraj się mieć to, czego potrzebujesz i potrzebujesz tylko tego, co masz. 
    
  • Ludzie, którzy są silnie materialni, często są mniej szczęśliwi i bardziej spełnieni niż inni. Rzeczy nie uszczęśliwią cię, może to zrobić o wiele lepsze relacje z innymi ludźmi, których będziesz kultywować i rozwijać.
  •  
  • Pozbądź się rzeczy, których nie lubisz lub których nie lubisz. Znajdź lokalną organizację charytatywną, w której możesz przekazać swoje ubrania, artykuły gospodarstwa domowego i inne rzeczy, które możesz wykorzystać w domu.
  •  
  • Uprość także swoje życie osobiste. W porządku jest powiedzieć "nie" wobec zobowiązań i zaproszeń. Poświęć swój czas na robienie rzeczy, które mają dla ciebie sens i pomagają.
  •  
         
 16.  
             

  Część 3      Interakcja z innymi  .

    
   
 1.             1      Zastanów się, kto Cię otacza. Wierzcie lub nie, ludzie łapią nawzajem emocje równie łatwo jak grypa. Jeśli spędzasz dużo czasu z ludźmi, którzy są szczęśliwi i dobrze wyregulowani, prawdopodobnie poczujesz się sobą. Jeśli, przeciwnie, spędzasz czas z ludźmi, którzy są negatywni, ten styl życia również zostanie ci przekazany. Otocz się ludźmi, którym zależy, szanuj siebie i innych, i wzbogacaj swoje życie. 
    
  • Z którymi ludźmi spędzasz czas? Jak się z nimi czujesz? Czy czujesz, że cię szanują i oceniają?  
  •  
  • Nie oznacza to, że twoi bliscy przyjaciele i przyjaciele nie powinni dawać ci konstruktywnej krytyki. W rzeczywistości czasami ważne jest, aby mieć przyjaciela, który powiadomi cię, gdy zrobisz coś nie do pomyślenia lub źle. Jednak nadal powinieneś czuć, że druga osoba zbliża się do ciebie z szacunkiem i zachowaniem w taki sam sposób.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozmawiaj o swoich potrzebach z innymi. Dowiedz się, jak asertywnie (ale nie agresywnie) komunikować się z innymi i czuć się silniejszym, bardziej pewnym siebie i bardziej satysfakcjonującym. Komunikacja asertywna zakłada, że ​​ty i inni ludzie macie swoje potrzeby i działa tak, aby każdy mógł być usłyszany.  
    
  • Bądź otwarty i szczery, ale staraj się nikogo nie obwiniać. Jeśli ktoś cię skrzywdził, możesz powiedzieć mu o swoich uczuciach. Unikaj ataków słowami na innych, takich jak "Byłeś taki zły dla mnie" lub "W ogóle mnie nie obchodzisz".
  •  
  • Użyj wyrażenia za pomocą "I". Kiedy koncentrujesz się na tym, co czujesz i doświadczasz osobiście, nie będziesz brzmiał jak oskarżanie i potępianie drugiego. Na przykład: "Byłem przerażony, gdy zapomniałeś odebrać mnie z pracy, wydawało mi się, jakbyś nie dbał o mnie".
  •  
  • Daj ludziom konstruktywną krytykę i naucz się ją akceptować. Nie mów innym, po prostu, co powinni robić, a czego nie. Wyjaśnij, dlaczego pytasz.
  •  
  • Zachęć innych do dzielenia się swoimi potrzebami i pomysłami. Wypowiedz mowę współpracy, na przykład: "Co chciałbyś robić?" lub "Co o tym myślisz?"
  •  
  • Zamiast automatycznie czuć, że musisz wyrazić swoją opinię, spróbuj powiedzieć coś w stylu "powiedz mi o tym więcej", gdy usłyszysz coś, z czym normalnie byś się nie zgadzał. Spróbuj spojrzeć na to z jego / jej punktu widzenia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Trzymaj wszystkich wokół siebie. Bądź bezinteresowny. Jedną z największych rzeczy, które powstrzymują nas od doświadczania całego życia, jest nasza obsesja na punkcie przekonania, że ​​"zasługujemy" na pewne rzeczy. A to przekonanie może wywołać uczucie niezadowolenia i gniewu. Dajcie miłość innym, nie spodziewając się powrotu. Uszczęśliwiaj innych nawet czasami, gdy jest ciężko. 
    
  • To nie znaczy, że powinieneś być matą dla ludzi, którzy nie traktują cię ładnie. Możesz szanować i kochać kogoś, ale zdajesz sobie sprawę, że nie jest on dla ciebie dobrym przyjacielem.
  •  
  • Wierz lub nie, miłość może ci pomóc w miejscu pracy. Miejsca pracy, które rozwijają kulturę troski i wzajemnego szacunku, są bardziej produktywne i mają więcej zadowolonych pracowników.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przebacz sobie i innym. Przebaczenie jest dobre dla twojego ciała i umysłu. Przebaczenie może być niezwykle trudne, ale także zmniejsza stres, obniża ciśnienie krwi i spowalnia puls. Dzięki przebaczeniu możesz czuć się szczęśliwszym i bardziej spełnionym, nawet jeśli ten, kto cię skrzywdzi, nigdy nie przyzna ci się do błędu.  
    
  • Zastanów się dokładnie, co chcesz wybaczyć. Bądź świadomy uczuć, które te myśli budzą w tobie. Przyjmij te uczucia - kiedy potępisz je lub stłumisz, wszystko będzie gorsze.  
  •  
  • Przekształć bolesne doświadczenie w instruktażowe. Co mogłeś zrobić inaczej? Czego możesz się nauczyć z tego doświadczenia i co może pomóc ci stać się lepszą osobą?
  •  
  • Pamiętaj, że możesz kontrolować tylko to, co robisz, ale nie to, co robią inni. Jednym z powodów, dla których przebaczenie jest tak trudne, jest to, że zależy tylko od ciebie. Ta druga osoba może nigdy nie zdawać sobie sprawy, że działał źle. On / ona może nigdy nie mieć konsekwencji ani nie uczyć się z doświadczenia. Jeśli jednak złościsz w sobie z powodu tego, co się stało, zranisz się tylko. Naucz się wybaczać, niezależnie od tego, czy drugi wysiłek zostanie opracowany przez drugiego, i czy osiągniesz jakiś rezultat. To pomoże tobie samemu .  
  •  
  • Przebaczanie sobie jest równie ważne, jak przebaczanie innym. Jeśli zbyt mocno przywiązujemy się do przeszłych rzeczy lub działań, których żałujemy, możemy z łatwością wpasować się w błędne koło samoobciążania się, zamiast używać bolesnego doświadczenia jako narzędzia, które uczyni nas lepszymi ludźmi w teraźniejszości. Skorzystaj z technik opisanych w naszym artykule, takich jak ograniczenie negatywnych samoocen i trenuj swoje świadome doświadczenie, i wybacz sobie. Udowodnij tę samą życzliwość, którą okazujesz innym.
  •  
  • W procesie przebaczenia trzeba wybaczyć niektóre sytuacje, które wywołały negatywne emocje.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wróć. Rozpocznij od swojego sąsiada. Spróbuj zrobić coś dla swojej społeczności i innych osób spoza niej. Kiedy pomagasz innym, nie tylko będziesz przydatny, ale także poczujesz się lepiej. 
    
  • Pomaganie innym nie tylko wykonuje dobry uczynek, ale ma także dla ciebie korzyści zdrowotne. Łaska powoduje stan, znany jako "pobudzenie pomocnika", przepływ endorfin, które przyjdą, gdy zrobimy coś dobrego dla innej osoby.  
  •  
  • Nie musisz rozprowadzać zupy ubogim ani zakładać organizacji non-profit. Nawet małe codzienne dobre uczynki mogą mieć duży wpływ. Badania pokazują, że efekt "wyślij to na siebie" naprawdę działa - twoja bezinteresowność zainspiruje innych do okazania nagród i bycia godnym, a ta fala będzie się dalej rozprzestrzeniać.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zaakceptuj każdy taki, jaki jest. Bądź miły i przyzwoity. Ciesz się towarzystwem innych. Docieraj do ludzi tak, jak chcesz, aby zachowywali się wobec nas. 
    
  • Na początku może być denerwujące rozmawiać z kimś, kto widzi rzeczy "inne" niż ty. Pamiętaj, że możesz nauczyć się czegoś od każdej osoby, którą spotkasz. Im bardziej zróżnicowane będzie twoje otoczenie, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy ludźmi.
  •  
         
 12.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (50)                    
Filozofia i religia popularny:
Jak policzyć cyfry według swojego numeru.

Jak o czymś zapomnieć.

Jak widzieć aury.

Jak zostać wiccanem.

Jak prawidłowo medytować.

Jak odgadnąć czyjś znak zodiaku.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak przytłoczyć ul Josefa.

Jak otworzyć czakry.

Jak zostać mentalistą.

Jak zostać zakonnicą.

Jak studiować Biblię.

Jak żyć długo i szczęśliwie.

Jak komunikować się ze zmarłymi.

Jak żyć pełnią życia.

Jak interpretować sny.

Jak odmawiać różaniec.

Jak się modlić w islamie.

Jak wyjaśnić karty tarota.

Jak żyć swobodnie.

Jak otworzyć czakry.