Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak skupić się na nauce.

 

Nauka egzaminu lub pisania jest trudna i stresująca. Wielu ludziom trudno jest skoncentrować się na zadaniu, które starają się osiągnąć. Ale są proste sztuczki, które pomogą ci skoncentrować się na nauce. Należą do nich na przykład znalezienie spokojnego miejsca i nie słuchanie muzyki.

              

Procedura .

    

  Część 1      Co zrobić  .

    
   
 1.            1      Znajdź odpowiednie środowisko do nauki. Klasa lub pokój w domu nie zawsze jest najlepszym miejscem. Znajdź ładne i ciche miejsce z wygodnym fotelem, w którym nie ma komputera, telewizora ani telefonu komórkowego. 
    
  • Biblioteka jest świetna do nauki, ponieważ w większości panuje cisza. Możesz także wypróbować pokój pracy jednego z rodziców, gdzie będziesz mieć spokój.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przed rozpoczęciem nauki połącz wszystkie materiały. Nie powinieneś szukać długopisów, książek i zakreślaczy, dopóki się nie nauczysz. To może cię rozproszyć, abyś mógł uzyskać wszystko, czego potrzebujesz.       
 4.  
 5.             3      Znajdź partnera do nauki. Wybierz kogoś, kto może się uczyć i kto musi przygotować się do tego samego egzaminu. Nie zawsze musisz uczyć z najlepszym przyjacielem, ponieważ możesz chcieć pozwolić sobie na rozmowę przez cały czas. Dobrze jest uczyć się z kimś, ponieważ możesz sprawdzić informacje i spróbować się nawzajem. 
    
  • Niektórzy ludzie nie lubią uczyć się więcej osób. Jeśli jesteś ekstrawertykiem i kochasz ludzi i lubisz z nimi rozmawiać, prawdopodobnie najlepiej się tego nauczysz. Jeśli jesteś sam introwertyk i szczęśliwy, dobrze jest uczyć się z kimś innym, ponieważ nie sprawi, że z nim porozmawiasz. Ale jeśli chcesz uczyć się z dużą ilością gadatliwego przyjaciela, być może wrócisz.
  •  
  • Wybierz kogoś, kto jest mądrzejszy od ciebie. Brzmi prosto, ale większość ludzi tego nie podkreśla. Jeśli naprawdę chcesz się czegoś nauczyć, wybierz partnera, który jest inteligentny, zdeterminowany i nie będzie miał nic przeciwko ci pomocy. Kiedy znajdziesz kogoś takiego, dowiesz się o wiele więcej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przygotuj przekąskę. Nie pij kawy ani napojów energetycznych, ponieważ po pewnym czasie możesz stracić całą energię. Jedz owoce, orzechy i pij wodę. Te produkty będą powoli uwalniać twoje cukry do twojego ciała.       
 8.  
 9.             5      Rób krótkie przerwy. Po 45 minutach nauki, poświęć 10 minut i poświęć się jeszcze jednej rzeczy. Po przerwie wróć do nauki. Nigdy nie rób przerwy przez ponad 20 minut. 
    
  • Zaplanuj przerwę i ustaw budzik. Kiedy będziesz miał dokładny czas, przypomnisz sobie, że musisz go zatrzymać, a nie stanie Ci się na dłużej, że "pozostaniesz w błędzie".
  •  
  • Dlaczego naprawdę musisz robić przerwy? Ponieważ twój mózg potrzebuje trochę czasu na przetworzenie nowych informacji. Badania wykazały, że kiedy ludzie robią przerwy w nauce, poprawiają pamięć i osiągają lepsze wyniki w prostych testach.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Bądź zmotywowany. Kiedy dobrze się przygotujesz do egzaminu, nie będziesz miał z tym problemu. Powinieneś dojść do punktu, w którym nawet podejmiesz test. Nie traktuj tego jako problemu, ale jako coś, czego chcesz się nauczyć i co chcesz pokazać. 
    
  • Zdefiniuj własny cel, nawet jeśli jest trochę nierealistyczny. Pracuj nad sobą, aby dalej się poprawiać, a jeśli poświęcisz mu wystarczająco dużo energii, w końcu zdziwisz się.
  •  
  • Nagradzaj siebie. Ten krok wymaga samokontroli, więc najlepiej jest porozmawiać z kimś, kto ci pomoże. Jeśli dobrze się uczysz i odniesiesz sukces w teście, powinieneś nagrodzić się czymś.
  •  
  • Pamiętaj, dlaczego warto się uczyć. Każda osoba ma inne powody. Możesz chcieć mieć najlepszą średnią lub naprawdę zależy ci na tym temacie. Możesz postawić zakład ze znajomym i nie chcesz go stracić. Niezależnie od przyczyny, przypomnij sobie, dlaczego tak ciężko pracujesz i mówisz, że warto.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Usiądź i ucz się. Gdy wszystko będzie już gotowe, nadejdzie czas, aby otworzyć i zająć się nim. Masz spokój i masz wszystko przed sobą, więc na co czekasz? 
    
  • Użyj kartek z tkaniny i notatek. Karty są naprawdę świetne dla niektórych osób, ponieważ zawierają dużo informacji na małym obszarze. Użyj ich, aby naprawdę ci pomóc. Możesz je rozdzielić lub posortować według własnego systemu.
  •  
  • Wyobraź sobie pomoce mnemoniczne. Pomoce Mnemoniczne są w istocie takimi tacami pamięci. Możesz stworzyć dowcipną piosenkę lub wiersz z twoich informacji lub stworzyć swój własny akronim (BEFELEMEPESEVEZE, pamiętasz?).
  •  
  • Najpierw poznaj najważniejsze informacje, a następnie zajmij się resztą. Poznaj kluczowe pojęcia, a następnie przejdź do szczegółów. Daje to podstawowe informacje do rozbudowy.
  •  
                   
 14.  
             

  Część 2      Czego nie robić  .

    
   
 1.             1      Nie panikuj! Kiedy wpadniesz w panikę, będziesz popełniał błędy, więc staraj się zachować spokój. kiedy dokładnie zaplanujesz swoją naukę, nie będziesz miał powodu do paniki. Weź głęboki oddech, powiedz, że go masz i zachowaj chłodną głowę.       
 2.  
 3.             2      Nie należy pracować z komputerem, zwłaszcza z Internetem. Naucz się czytać i pisać ręcznie. Nie korzystaj też z telefonu, ponieważ możesz być skłonny do pisania z kimś, co mogłoby Cię opóźnić. 
    
  • Wyłącz komputer, jeśli Internet Cię przyciąga. Spróbuj poświęcić swój cenny czas nauki, a nie niepotrzebne surfowanie po Internecie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Nie słuchaj muzyki, jeśli nie pomaga ci zapamiętać tego, czego się uczysz. Niektórzy ludzie potrzebują muzyki, aby ich uczyć, ale zwykle dobrze jest nie burzyć mózgów niczego poza nauką. Słuchając muzyki, twój mózg będzie musiał przetworzyć dużo więcej dodatkowych informacji.       
 6.  
 7.             4      Zachowaj temat. Wszyscy daliśmy się ponieść emocjom i myślimy o czymś innym. Czasem dlatego, że uczymy się nudnych informacji, ale czasami dlatego, że to, czego nie zna, jest dla nas interesujące. Postaraj się zaczekać, aż nauczysz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, a następnie przejrzysz tematy, które Cię interesują, ale nie potrzebujesz ich do egzaminu. 
    
  • Zawsze zadawaj sobie pytanie, czy te pytania mogą pojawić się w teście. Kiedy próbujesz się uczyć, możesz odgadnąć, jakie informacje są istotne, a które nie. Zajmij się tymi, którzy na pewno pojawią się na teście i zajmą się tylko innymi, dopóki nie pozostanie ci trochę czasu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie zniechęcaj się. Studium do egzaminu może na początku być złożone. Nie inwestuj zbyt wiele i nie naciskaj - nie musisz zajmować się wszystkim dobrze i idealnie. Musisz się uczyć, nie dostać numer jeden. Spróbuj zintegrować informacje w szerszym kontekście. Powinien pomóc ci zrozumieć wszystkie szczegóły.       
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://scienceblogs.com/cognitivedaily/2009/11/05/whats-the-best-way-to-take-a-s/  
 2.  
                         
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak zmienić swoją nazwę na Facebooku.

Jak napisać dobry żart.

Jak zostać opublikowanym pisarzem.

Jak obliczyć obwód koła.

Jak właściwie używać Etc w języku angielskim.

Jak napisać informację prasową.

Jak napisać wiersz.

Jak radzić sobie z rasizmem.

Jak oszukiwać na wykrywaczu kłamstw.

Jak zatrzymać jąkanie.

Jak zdobyć więcej znajomych na Facebooku.

Jak napisać pełnomocnictwo.

Jak poprawić stronę Page witryny.

Jak zrobić lody ze śniegu.

Jak znaleźć skrzyżowanie X.

Jak przywitać się w różnych językach świata.

Jak się uczyć szybciej.

Jak obliczyć powierzchnię bloku.

Jak napisać historię.

Jak utworzyć konto na Instagramie za pomocą komputera.

Jak napisać dobrą historię.