Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak obliczyć siłę rozciągającą w fizyce.

 

Koło pasowe, powszechnie znane jako jedna z "prostych maszyn", jest jedną z najstarszych maszyn, z których ludzie korzystają. Z pewnością nie jesteś jedynym, który chce zbudować koło pasowe! Koło pasowe składa się zasadniczo z koła zamontowanego na osi, wokół której wchodzi lina, umożliwiając łatwe podnoszenie i przenoszenie ciężkich przedmiotów. Zastosowanie koła pasowego ułatwia pracę, ponieważ koło pasowe zapewnia mechaniczną przewagę polegającą na włączeniu kilku kół i lin jako "mnożnik siły". Koła pasowe mogą być stałe, ruchome lub składane. Poniżej znajdziesz proste instrukcje do budowania wałków stałych i złożonych.

              

Procedura .

    

    1      Naprawiono konstrukcję rolek  .

    
   
 1.            1      Wybierz miejsce do zainstalowania. Po uzyskaniu potrzebnego materiału zdecyduj, gdzie zamontować wałek. Zwykle będzie to belka dachowa lub inny element bryłowy i wypukły.        
 2.  
 3.             2      Obracaj osią przez środek koła. Jeśli koło nie jest bezpośrednio zamontowane i nie jest gotowe do montażu, musisz samemu zainstalować oś. 
    
  • Sprawdź, czy koło obraca się swobodnie. Po zainstalowaniu osi upewnij się, że obraca się wokół niej. Jeśli to konieczne, nasmaruj oś olejem.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zamocuj koło pasowe. Użyj właściwego narzędzia, aby mocno przytrzymać koło pasowe w ścianie lub suficie. Zwykle młotek i gwoździe wystarczą, aby przygwoździć łożysko rolkowe. 
    
  • Koło pasowe jest często wyposażone w hak. W takim przypadku wkręć pierścień w sufit i zaczep kółko.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przedłuż linę. Przeciągnij linę przez "szynę" lub rowek koła pasowego, który biegnie pomiędzy dwoma krawędziami obwodu koła.        
 8.  
 9.             5      Podłącz linę. Wyprostuj jeden koniec liny mocno do przedmiotu, który chcesz podnieść. Może to być wiadro, kosz lub walizka z narzędziami.       
 10.  
 11.             6      Sprawdź młotek. Pociągnij drugą linę i pozwól, aby koło pasowe zmieniło kierunek siły. Jeśli koło pasowe działa, powinieneś być w stanie wybrać przedmiot do swojego koła.                 
 12.  
             

    2      Konstrukcja walców kompozytowych  .

    
   
 1.   1      Zaprojektuj podnośnik. Możesz naszkicować diagram za pomocą diagramów, na przykład w programie PowerPoint. Nazwa wciągnika oznacza zestaw rolek i lin, których używasz.        
 2.  
 3.   2      Przymocuj dwa koła pasowe do belki. Oznaczymy te koła jako "stacjonarne", ponieważ pozostają na miejscu i tworzą stałe koła pasowe. Przymocuj je około 30 cm od siebie na klasycznej belce 50 x 100 mm.  
    
  • Zawieś krokwi do sufitu lub umieść jego końce na wyższych wspornikach, tak aby oba koła zwisały.
  •  
  • Okienko powinno być nieco wyżej niż miejsce, w którym chcesz pociągnąć przedmiot za pomocą walca.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Przeciągnij linkę przez trzecie koło pasowe. Przeciągnij linkę przez trzecie koło pasowe, które nie jest przymocowane do belki. To koło pasowe nazywa się pływającym.        
 6.  
 7.   4      Włóż linę do pozostałych dwóch rolek. Przeciągnij każdy z końców lin przez pozostałe liny. Ruchome koło pasowe zwisa teraz między dwoma nieruchomymi kołami pasowymi.        
 8.  
 9.   5      Przytrzymaj przedmiot, który chcesz przenieść. Przymocuj element, który ma zostać podniesiony do spodu ruchomego koła pasowego. To koło pasowe będzie nazywane ściąganiem.  
    
  • Do ruchomego koła pasowego można przymocować łyżkę lub skrzynkę narzędziową. Ułatwia to przenoszenie przedmiotów, które nie mogą być trwale przymocowane do koła pasowego.
  •  
         
 10.  
 11.   6      Wypróbuj młotek. Po zamontowaniu koła trakcyjnego, pociągnij oba wolne końce liny. Aby uzyskać maksymalną sprawność złożonego koła pasowego, może być pożądane, aby zaangażować dwie osoby, tak aby każda pociągała jeden koniec liny.     
 12.  
             

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których będziesz potrzebować: stały krążek .

                  

Rzeczy, które będą ci potrzebne: wałek kompozytowy .

               (6)                     
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak napisać bibliografię.

Jak napisać historię.

Jak być taktownym.

Jak tworzyć przewodniki do nauki.

Jak się skoncentrować.

Jak obliczyć objętość.

Jak przeprowadzić studium przypadku.

Jak uczynić świat lepszym miejscem.

Jak szybko uzyskać więcej obserwujących na Instagramie.

Jak do hiszpańskiego dzień dobry.

Jak napisać formalny e mail.

Jak obliczyć stężenie molowe.

Jak napisać analizę postaci.

Jak obliczyć objętość stożka.

Jak się uczyć szybciej.

Jak obliczyć średnią.

Jak oszukiwać na wykrywaczu kłamstw.

Jak ustawić realistyczne cele.

Jak się skoncentrować.

Jak zrobić silnik parowy.