Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak wysyłać wiadomości SMS.

 

Wysyłanie wiadomości SMS z telefonu komórkowego to szybki i łatwy sposób na pozostawanie w kontakcie z innymi osobami. Każdy może nauczyć się wysyłać wiadomości SMS, tylko trochę cierpliwości. Przez jakiś czas wysyłanie esemesek będzie całkowicie naturalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

              

Procedura .

    

    1      Wysyłanie wiadomości SMS za pomocą smartfonów  .

    
   
 1.            1      Otwórz menu główne i wybierz Wiadomości. Na urządzeniach Apple ta ikona wygląda jak mały tekst z bąbelków komiksowych. W telefonach Samsung Galaxy i większości innych telefonów wygląda to na otwartą kopertę.       
 2.  
 3.             2      Utwórz nową wiadomość. Jeśli używasz iPhone'a, zobaczysz małą ikonę, która wygląda jak ołówek i papier w prawym górnym rogu menu Wiadomości. Po kliknięciu otwiera się nowe okno wiadomości. Na innych telefonach musisz wybrać opcję Utwórz nową wiadomość z menu.        
 4.  
 5.             3      Zapewnij kontakt. Możesz wysłać wiadomość do osoby zapisanej na liście kontaktów lub wysłać ją na numer, którego nie ma na liście. Możesz również wysłać wiadomość do większej liczby osób naraz.  
    
  • Po rozpoczęciu wpisywania imienia i nazwiska osoby, do której chcesz wysłać wiadomość, Twój telefon powinien automatycznie oferować opcje do wyboru. Po kliknięciu jednej z opcji numer telefonu tego kontaktu zostanie dodany do pola odbiorcy.
  •  
  • Możesz także wybrać kogoś z listy kontaktów i napisać do niego wiadomość. Po kliknięciu jego nazwy będziesz mógł wybrać opcję Wyślij wiadomość z menu.
  •  
  • Jeśli wcześniej ktoś napisał do kogoś, powinieneś otworzyć poprzednie rozmowy w oknie wiadomości. Otwórz listę wiadomości i wybierz rozmowę, którą chcesz otworzyć.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Napisz wiadomość. Po kliknięciu okna komunikatu należy otworzyć klawiaturę. Użyj klawiatury, aby wpisać wiadomość, którą chcesz wysłać.  
    
  • Jeśli masz iPhone'a, możesz także kliknąć ikonę mikrofonu i przesłać wiadomość głosową. Powinieneś mówić tak jasno, jak to możliwe. Twój telefon nie doda automatycznie interpunkcji, ale jeśli się spieszysz lub nie będziesz w stanie pisać, będzie to przydatne.
  •  
  • Sprawdź, czy nie ma błędów. Jeśli napiszesz błędne słowo, niektóre telefony spróbują to naprawić automatycznie i zapewnią Ci alternatywę. Jeśli chcesz użyć sugerowanego słowa, kliknij spację, a słowo zostanie automatycznie dodane. Jeśli nie chcesz używać tego słowa, kliknij krzyżyk znajdujący się tuż obok niego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Prześlij swoją wiadomość. Po napisaniu wiadomości kliknij Prześlij. Większość smartfonów esemes wyświetla się w postaci komiksowych bąbelków, które są oznaczone kolorami między tobą a odbiorcą twojej wiadomości. Pozwoli ci to ponownie przeczytać twoją rozmowę i kiedykolwiek do niej powrócisz.  
    
  • iPhone i inne smartfony pokazują elipsy z kilkoma kropkami, jeśli odbiorca wiadomości zetknął się z tobą. Zanim nadejdzie wiadomość, może minąć kilka sekund, więc jeśli widzisz tę elipsę, poczekaj na odpowiedź. Dzięki tym ikonom wiadomości SMS są szybsze i wygodniejsze.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Jeśli chcesz, wyślij zdjęcie lub wideo. Jeśli używasz iPhone'a, kliknij ikonę kamery po lewej stronie okna wiadomości. Jeśli masz inny telefon, wybierz Wyślij zdjęcie. Możesz wybrać zdjęcie, które już masz w bibliotece lub zrobić nowe zdjęcie. Po wybraniu zdjęcia kliknij Zastosuj, a następnie Wyślij.  
    
  • Możesz wysyłać zdjęcia bezpośrednio z albumu ze zdjęciami. W opcjach wybierz Wiadomości i dołącz kontakt do zdjęcia.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Ustaw opcje wiadomości. Zapoznaj się z opcjami przesyłania wiadomości w ustawieniach telefonu. Możesz ustawić alerty, wibracje lub wiadomości przychodzące.  
    
  • W ustawieniach wiadomości możesz również ustawić, czy chcesz otrzymywać powiadomienia o dostarczeniu wiadomości i czy chcesz, aby te alerty były wysyłane do odbiorców wiadomości. Po przeczytaniu wiadomości nadawca prawdopodobnie ją otworzył. Jest to szczególnie ważne, jeśli wysyłasz ważne informacje i jeśli odbiorca wiadomości nie musi odpowiadać.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Wysyłanie wiadomości SMS na starsze telefony  .

    
   
 1.             1      Wybierz ikonę Wiadomości, Tekst lub SMS z głównego menu. Ikona jest oznaczona inaczej dla każdego telefonu. Znajdź go w menu i naciśnij Enter lub Wybierz.        
 2.  
 3.             2      Wybierz opcję Utwórz nową wiadomość. Powinieneś otworzyć pusty ekran.        
 4.  
 5.             3      Wprowadź numer telefonu odbiorcy w linii adresowej lub wybierz go ze swoich kontaktów, wprowadzając nazwisko i czekając, aż wyniki zostaną wyświetlone.        
 6.  
 7.             4      Zacznij pisać wiadomość na klawiaturze. Każdy numer klawiatury odpowiada kilku literom alfabetu, które powinny być wyświetlone na przycisku. Na przykład przycisk 2 odpowiada literom A, B i C. Jeśli chcesz wpisać A, naciśnij ten przycisk raz. Jeśli chcesz napisać B, naciśnij go dwa razy z rzędu. Jeśli chcesz napisać C, naciśnij go trzy razy.        
 8.  
 9.             5      Użyj T9. T9 to program, który szacuje słowa, które próbujesz napisać, aby ułatwić pisanie wiadomości. W starszych telefonach T9 jest ustawiany automatycznie, więc na początku możesz być nieco nieprzyjemny. Ale kiedy nauczysz się go używać, znacznie ułatwi Ci pisanie wiadomości.  
    
  • Jeśli chcesz korzystać z T9, musisz ustawić go w telefonie. Zazwyczaj jest to ustawiane za pomocą przycisku gwiazdki.
  •  
  • Zawsze sprawdź, czy T9 oszacowało prawidłowe słowo. Niektóre słowa mogą się zrosnąć, więc nie wysyłaj wiadomości bez sprawdzania. W przypadku większości telefonów wystarczy nacisnąć gwiazdkę i wybrać inne słowo z menu.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Utwórz spację, gdy wpiszesz słowo. Luka jest zwykle wykonywana za pomocą klawisza 0. Po wpisaniu możesz zacząć pisać inne słowo.  
    
  • Kiedy tworzysz spację, T9 automatycznie resetuje się, więc otrzymasz nowe opcje następnego słowa.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Znaki interpunkcyjne można znaleźć pod przyciskiem 1. Już zauważyłeś, że przycisk 1 nie pasuje do żadnej litery i pod nią znajdują się znaki interpunkcyjne.  
    
  • Po jednokrotnym naciśnięciu tego przycisku pojawi się kropka. Po dwukrotnym naciśnięciu pojawi się przecinek. Naciśnij ten przycisk, aż znajdziesz żądany znak interpunkcyjny.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Wyślij ukończoną wiadomość, wybierając Wyślij.  
    
  • Jeśli telefon chce, abyś wprowadził numer odbiorcy, wpisz go w polu lub znajdź kontakty i wybierz numer odbiorcy z listy.
  •  
         
 16.  
             

    3      Podstawowa wiadomość e-mail  .

    
   
 1.             1      Używaj tylko skrótów i wyrażeń slangowych rzadko. W ostatnich latach łatwiej było pisać SMS-y za pomocą pomysłowych skrótów. Nie powinieneś jednak przesadzać i nie powinieneś pisać za pomocą skrótów i akronimów, aby twoja komunikacja była dziecinna i niezrozumiała. Wpisz całe słowa i zdania i użyj interpunkcji, jeśli to możliwe.        
 2.  
 3.             2      Zastanów się, jak brzmi twoja wiadomość. Dopóki nie będziesz mógł pisać wiadomości niemal automatycznie, twoje wiadomości będą brzmiały trochę niezręcznie. Nie zapomnij słów "proszę" i "dziękuję", aby nie wywierać złego wrażenia na ludziach.  
    
  • "Come pick up" jest zdecydowanie bardziej podniecony niż "Czy możesz przyjść do mnie?"
  •  
  • Nigdy nie wysyłaj złych wiadomości za pomocą wiadomości SMS - poczekaj chwilę i powiedz osobiście.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Odpowiadaj na wiadomości. W ostatnich latach wiele osób używa esemesky jako podstawowego sposobu komunikowania się. Jeśli dopiero zaczynasz z nimi, czasami nie jest łatwo odgadnąć, kiedy i jak powinieneś zareagować. Kiedy odpowiesz "OK" lub "dziękuję", poinformujesz nadawcę, że otrzymałeś wiadomość. Możesz również odpowiedzieć, dzwoniąc do niego.        
 6.  
 7.             4      Preferuj komunikację osobistą. W niektórych sytuacjach wskazane jest, aby poczekać i porozmawiać z osobą osobiście. Nikt nie chce siedzieć na kolacji z kimś, kto nieustannie bawi się telefonem i odpowiada na wiadomości.  
    
  • Jeśli piszesz wiadomość w cichym miejscu, takim jak biblioteka lub kino, wyłącz dzwonek, aby nikomu nie przeszkadzać.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przejdź od razu do rzeczy. Wiadomości SMS są skutecznym sposobem komunikowania się, dlatego powinieneś zawsze pisać krótko i na temat. Przeciągnij i upuść dramatyczne pauzy i szczegóły opowieści dla innej. Poza tym nie powinieneś się denerwować, jeśli napiszesz komuś "cześć" i nie będzie chciał pisać z tobą przez całe popołudnie.  
    
  • Zadaj konkretne pytania lub podaj konkretne informacje. Nie pisz do przyjaciela "Jak leci?" Spróbuj wpisać "Czy chcesz dziś wieczorem zjeść sushi?" Jeśli chcesz rozmawiać dłużej, zadzwoń do niego.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

      

            

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

            

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.emilypost.com/home-and-family-life/133/391-text-messaging  
 2.  
 3. http://www.businessinsider.com/texting-etiquette-rules-every-professional-needs-to-know-2013-9  
 4.  
                          
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak obliczyć zawartość prostokąta.

Jak napisać petycję.

Jak oszukiwać na wykrywaczu kłamstw.

Jak zrobić silnik parowy.

Jak obliczyć objętość kostki.

Jak się uczyć szybciej.

Jak zrobić kryształy.

Jak napisać przemowę Świadka na weselu.

Jak robić więcej rzeczy naraz.

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie.

Jak zaokrąglić.

Jak utworzyć oś czasu.

Jak pisać krytykę artykułów.

Jak szybko można uzyskać głos.

Jak znaleźć medianę zbiorów liczb.

Jak profesor może zmienić swój znak.

Jak napisać pełnomocnictwo.

Jak oznaczyć tagiem Instagram.

Dowiedz się, kto wyświetla Twój profil na Facebooku.

Jak zostać opublikowanym pisarzem.

Jak wznieść toast na weselu.