Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak napisać balladę.

 

Ludzie piszą ballady o swoich ukochanych partnerach od początku wieku. Bohaterowie ballad są królami pragnącymi miłości, żeglarze ze złamanym sercem unoszącym się na całym świecie lub, na przykład, kowboje, którzy jeżdżą konno przez zielone równiny i rozpaczają nad swoją miłością. W tym artykule dowiesz się, jak napisać własną balladę.

              

Procedura .

    

  Część 1      Rozważmy motyw  .

    
   
 1.            1      Co to jest ballada? Ballada to wiersz lub piosenka, która koncentruje się na konkretnej historii miłości lub wydarzeniu, które opowiada o problemach, które ludzie mają w sobie. Są romantyczne i często również tragiczne. Kiedy po raz pierwszy przeczytasz ballady innych autorów, łatwiej będzie Ci opracować temat własnej ballady.  
    
  • Tradycyjne brytyjskie ballady mogą być humorystyczne, tragiczne, a nawet satyryczne. Są takie tematy, jak miłość, praca i śmierć. Są bezosobowe (jak gazety), bez względu na to, jak zmysłowa jest ich historia.
  •  
  • British Arms są stosowane lokalnie i rozwiązują bieżące problemy i zdarzenia. Są opowiadane z punktu widzenia pierwszej osoby, mają stereotypowe charaktery i zwykle nie są zbyt obiektywne.
  •  
         
 2.  
 3.   2      Północno-amerykańskie ballady zajmują się również miłością, skandalami, przemocą i katastrofami i często są podzielone na grupy, które je śpiewają - górnictwo, marynarka, indianin, kowboj itd. Należą do nich John Henry lub Casey Jones ".        
 4.  
 5.             3      Wybierz motyw ballady. Ballady opowiadają o skandalach, miłości, śmierci, katastrofach, a nawet nadchodzących wydarzeniach. Zwykle mają przejrzystą fabułę, polegają na klasycznej fabule (konflikt, orgazm, wymieranie) i budują napięcie w słuchaczu. Wielu z nich opowiada tradycyjne historie przekazywane od pokoleń, więc jeśli nie chcesz zaczynać od zera, możesz także wybrać dobrze znaną historię i stworzyć balladę.  
    
  • Temat ballad u ludzi często wywołuje uczucia. Tragiczne ballady, które dotyczą utraconej miłości, mają wywoływać uczucie wdzięczności za miłość w naszym życiu.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wybierz historię do opisania w balladzie. Możesz wybrać wydarzenie historyczne lub małą chwilę swojego życia. Gdy wybierzesz wydarzenie lub główną postać, wybierz, które części opowieści chcesz opowiedzieć i które części możesz upuścić.        
 8.  
 9.             5      Wybierz najważniejszy wątek. Ballady używają stylu, w którym pomijane są nieznaczne punkty opowieści, abyśmy mogli poświęcić więcej czasu na ważniejsze i ciekawsze części. Wytnij wszystko, co nie jest ważne lub interesujące z opowieści, i pozbyć się drugorzędnych szczegółów, które zwrócą uwagę słuchaczy.  
    
  • Stagger Lee to klasyczna amerykańska ballada bluesowa o zabójstwie ręki Billy'ego Lwa przez Staggera Lee, która odpowiedziała, gdy Billy zrzucił go z kapelusza. Takie historie są zwykle bardzo popularnymi balladami.
  •  
                   
 10.  
             

  Część 2      Jak napisać balladę  .

    
   
 1.             1      Znajdź pierwsze zdanie. Pierwsze zdanie ballady jest napisane najgorsze, ale jest również najważniejsze, ponieważ przyciąga uwagę publiczności i wciąga ją w czyn. Ballady często zaczynają zwroty, które zachęcają czytelników do słuchania (na przykład "Usłysz, Słuchaj, Przyjaciele"). Możesz wypożyczyć takie zdanie, aby nie musieć sobie z nim radzić zbyt długo (a twoja ballada była bardziej autentyczna). Jeśli nie chcesz pisać zdania początkowego, skup się na wprowadzeniu..  
    
  • The Stagger Lee Mississippi John Hurt rozpoczyna prostą historię - Sir, jak to możliwe?
  •  
         
 2.  
 3.             2      Określ rytm i rytm ballady. W balladach znajdują się przeważnie czterowierszowe wiersze, z których dwa lub więcej rymów (bluesowe ballady mają dwie rymowane linie, a jedna trzecia nie miesza). Najprostszym sposobem na rozpoczęcie od rytmów i rymów jest napisanie pierwszego wersu i użycie go jako podstawy dla innych linii - zachowaj długość, rytm i wytrzymałość każdej linii.  
    
  • AA - pierwsze i drugie wiersze wiersza.
  •  
  • AABB - pierwsze dwie linie i rymy trzeci i czwarty.
  •  
  • ABAB - pierwsza i trzecia, druga i czwarta wiersza.
  •  
  • ABCB - Tylko druga i czwarta linijka.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Napisz refren. Chór jest elastyczny w balladach. Może to być jedna linia, która powtarza się w każdym wersecie, dwie linie, które powtarzają każdy werset, cały werset, lub, na przykład, dwa wersety. Możesz refreeze refren lub zmienić go trochę za każdym razem.        
 6.  
 7.             4      Napisz drugi werset w tym samym stylu co pierwszy. Zapisz tę samą metrykę (tj. Staraj się zachować ten sam liryczny rytm, jak w pierwszym wersecie). Metrum to po prostu wzór sylab w utworze lub wierszu. Większość ballad używa tego samego metrum, albo refren metrum różni się od stoków.        
 8.  
 9.             5      Napisz balladę według tego samego schematu. Kiedy masz styl wersetu, napisz całą historię używając tego samego wzoru. Ale nie musisz opisywać struktury niewolniczo. Jeśli kiedykolwiek chcesz napisać krótszy lub dłuższy werset, po prostu zrób to. Nie musisz trzymać się tej samej rymowanki.        
 10.  
 11.             6      Niektóre ballady mają "wbudowany" refren w każdym wersecie. W tych przypadkach schematem jest AAB lub ABAC (gdzie refreny obejmują drugą i czwartą linię).  
    
  • Linie rymów powinny mieć tę samą liczbę sylab.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Nie ma potrzeby używania trzech lub czterech linii wersów i refrenów. Ten wzór jest najbardziej rozpowszechniony, ale istnieją również ballady, które mają na przykład 6 wierszy lub mają różne wiersze w każdym wersecie.  
    
  • W niektórych balladach rytm i kadencja są ważniejsze niż rytm.
  •  
         
 14.  
             

  Część 3      Zakończ swoją balladę  .

    
   
 1.             1      Kiedy piszesz balladę, porzuć ją. Poświęć trochę czasu i poświęć się innym rzeczom. Na koniec wróć do ballady i edytuj ją. Kiedy przeczyszczasz głowę, będziesz mógł odczytać swoją balladę później z czystą głową i odkryć błędy, których wcześniej nie zauważyłeś.        
 2.  
 3.             2      Wróć do miejsc, z którymi miałeś problemy. Jeśli masz zbyt wiele sylab z rzędu lub jeśli nie znalazłeś odpowiedniego wiersza, możesz wrócić do tych części i spróbować rozwiązać problemy. Pozbądź się niepotrzebnych wersetów i zostaw tylko te, które są ważne dla historii.        
 4.  
 5.             3      Przeczytaj głośno swoją balladę. Nie ma znaczenia, czy chcesz się skupić - powinieneś przeczytać go na głos, by znaleźć części, które mogą wydawać się dziwne. Jeśli jakiś werset nie brzmi dobrze, będziesz musiał dostosować liczbę sylab lub rymowanek, aby zrobić to później. Najbardziej tradycyjne ballady były w formie piosenek.        
 6.  
 7.             4      Poproś kogoś, aby przeczytał twoją balladę. Nie mów mu nic o tej historii - zobaczysz wszystkie ważne rzeczy, które do niego przychodzą. Powinieneś upewnić się, że twoi odbiorcy wiedzą, o czym śpiewasz. Ballady to nie tylko proste piosenki, to opowieści, które słuchają ważnych lekcji życia.        
 8.  
 9.   5      Przetasuj swoją balladę. Większość ballad była transmitowana w formie śpiewanej, ale można ją również przeczytać jako wiersz. Jeśli masz talent muzyczny, spróbuj stworzyć melodię i zaśpiewaj ją w balladzie.     
 10.  
 

Przeważnie, każdy werset zawiera cztery wiersze, ale są wyjątki.

                      

Wskazówki .

               (2)                    
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak wykreślić zwykły sześciokąt.

Jak używać terminów gorsze i najgorsze.

Jak obliczyć wzrost procentowy.

Jak utworzyć stronę biznesową na Facebooku.

Jak rozwiązywać racjonalne równania.

Jak używać terminów gorsze i najgorsze.

Jak odrabiać zadania domowe.

Jak napisać CV.

Jak napisać książkę.

Jak ćwiczyć czarną magię.

Jak określić przełożenie skrzyni biegów.

Jak złożyć zeznanie.

Jak wymawiać popularne słowa i zwroty w języku portugalskim.

Jak napisać scenariusz.

Jak napisać informację prasową.

Jak obliczyć zawartość koła.

Jak uczynić świat lepszym miejscem.

Jak poprawnie napisać argumentacyjny esej.

Jak napisać recenzję filmu.

Jak ukryć moich znajomych na Facebooku.

Jak obliczyć prawdopodobieństwo.