Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak uzyskać dobre umiejętności komunikacyjne.

 

Umiejętność dobrej komunikacji jest ważna zarówno w relacjach, jak iw edukacji oraz w pracy. W tym artykule znajdziesz wskazówki i triki, które pomogą Ci uzyskać najlepszą

              

Procedura .

    

  Część 1      Podstawy umiejętności komunikacyjnych  .

    
   
 1.            1      Czym jest komunikacja. Komunikacja to proces przesyłania sygnałów / komunikatów między nadawcą a odbiorcą za pomocą różnych metod (słowo pisane, komunikacja niewerbalna, słowo mówione). Jest to również mechanizm, za pomocą którego modyfikujemy nasze relacje.        
 2.  
 3.             2      Znajdź odwagę, by powiedzieć, co myślisz. Bądź pewny siebie i uważaj się za legalnego uczestnika rozmowy. Każdego dnia upewnij się, że szanujesz swoje opinie i uczucia i ucz się je odpowiednio przekazywać innym. Ludzie, którzy boją się mówić, ponieważ czują, że nie mają nic do powiedzenia, nie mają się o co martwić. To, co jest ważne dla jednego, nie jest ważne dla drugiego.       
 4.  
 5.             3      Trening. Praca nad dobrymi umiejętnościami komunikacyjnymi zaczyna się od prostych interakcji. Umiejętności komunikacyjne można szkolić codziennie w wielu środowiskach. Musisz zdobyć nowe umiejętności, ale za każdym razem, gdy się komunikujesz, otwierasz nowe możliwości przyszłego partnerstwa.                 
 6.  
             

  Część 2      Zaangażuj swoich odbiorców  .

    
   
 1.             1      Utrzymuj kontakt wzrokowy. Niezależnie od tego, czy mówisz, czy słuchasz, spójrz w oczy osoby, z którą rozmawiasz. Dzięki temu odniesiesz większy sukces. Kontakt wzrokowy oznacza, że ​​masz drugie zainteresowanie i jesteś nim również zainteresowany. 
    
  • Możesz świadomie patrzeć jednym okiem, a potem z powrotem na drugie. Kiedy przejdziesz między tymi dwoma oczami, będziesz wyglądał bardziej żywy i stronniczy. Inną sztuczką jest wprowadzenie litery T do twarzy słuchacza, która przechodzi przez nos i brwi i nadal ma oko na T.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj gestu. Gest ręką i twarzą. Porozmawiaj z całym ciałem. Dla większych grup i małych grup użyj małych gestów i dużych gestów.       
 4.  
 5.             3      Nie wysyłaj mylących sygnałów. Spróbuj dopasować słowa, gesty, mimikę i ton głosu. Jeśli chcesz kogoś uczyć i uśmiechać się, to nie będzie dobrze. Jeśli musisz przekazać komuś negatywną wiadomość, spróbuj dostosować swoje słowa, wyraz twarzy i ton głosu.       
 6.  
 7.             4      Uważaj na mowę ciała. Język ciała może komunikować się więcej niż słowa. Otwarta postawa z rozluźnionymi ramionami daje ludziom wrażenie, że otwierasz to, co chcą powiedzieć. 
    
  • Krzyżujące się ramiona i wycofane ramiona wskazują z kolei na brak zainteresowania rozmową lub niechęć do komunikowania się. Komunikacja może być często zatrzymana, zanim rozpoczniesz tylko język ciała.
  •  
  • Prawidłowa postawa i postawa mogą pomóc w nieprzyjemnych wywiadach.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Pokaż konstruktywne podejście i myśli. Podejście zastosowane w komunikacji ma duży wpływ na sposób komunikowania się z innymi ludźmi. Bądź szczery, cierpliwy, optymistyczny, pełen szacunku i akceptuj innych oraz ich opinie. Bądź wrażliwy na uczucia innych ludzi i ufaj ich zdolnościom.       
 10.  
 11.             6      Zostań skutecznym słuchaczem. Powinieneś nie tylko mówić efektywnie, ale także skutecznie słuchać innych ludzi. Unikaj czekania na drugiego, aby ukończyć zdanie, aby od razu powiedzieć wszystko, co masz na języku. Słuchaj innych ludzi i zwracaj na nie uwagę.       
 12.  
             

  Część 3      Użyj słów  .

    
   
 1.             1      Mów wyraźnie. Mów wyraźnie i nie zwracaj uwagi. Jeśli inni nadal chcą, abyś powtórzył to, co powiedziałeś, popracuj nad swoim przemówieniem.       
 2.  
 3.             2      Użyj poprawnej wymowy. Ludzie będą cię osądzać zgodnie z tym, jak się wyrażasz i jakie masz słownictwo. Jeśli nie jesteś pewien słowa, użyj innego słowa.       
 4.  
 5.             3      Użyj właściwych słów. Jeśli nie jesteś pewien znaczenia słowa, wybierz inny. Weź słownik i naucz się nowego słowa każdego dnia. Trenuj go, używając go w regularnym wywiadzie.       
 6.  
 7.             4      Zwolnij. Gdy mówisz zbyt szybko, ludzie będą myśleć, że jesteś niepewny i nerwowy. Ale nie powinieneś zbyt długo zwalniać, aby ludzie mogli wypełnić dla ciebie zdania.       
 8.  
             

  Część 4      Użyj głosu  .

    
   
 1.             1      Zaangażuj swój głos. Zbyt wysoki lub wysoki głos zwykle nie podnosi autorytetu. Kiedy mówisz głośno, ludzie będą myśleć, że czujesz się niekomfortowo i nie potraktujesz ich poważnie. Ćwicz swój głos, aby nauczyć się mówić w głębszym tonie. Spróbuj śpiewać swoje ulubione piosenki o oktawę poniżej. Za chwilę możesz mówić głębszym głosem.       
 2.  
 3.             2      Zwiększ swój głos. Nie mów monotonnie i używaj dynamiki. Powinieneś zwiększyć i pogłębić swój głos zgodnie z tym, co mówisz. Słuchaj radia i słuchaj moderatorów, zazwyczaj świetnie się spisują.       
 4.  
 5.             3      Mów wystarczająco głośno. Zawsze mów tak głośno, jak odpowiada to sytuacji. Kiedy jesteś sam, możesz mówić ciszej. Gdy jesteś w większej grupie ludzi lub gdy rozmawiasz z kimś, kto jest daleko od ciebie, nie bój się być głośniejszy.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak obliczyć powierzchnię obracającego się walca.

Jak napisać esej analityczny.

Jak napisać zarys.

Jak mówić po koreańsku.

Jak obliczyć zawartość trójkąta.

Jak zrobić kryształy.

Jak zrobić przysięgę wypowiedzi.

Jak korzystać z Facebooka.

Jak mówić dobrze i pewnie.

Jak sformatować okno dialogowe historii.

Jak prowadzić zabawną i interesującą rozmowę SMS ową.

Jak obliczyć stężenie molowe.

Jak zdobyć więcej batów na Facebooku.

Jak korzystać z technologii Bluetooth.

Jak przyspieszyć czas.

Jak narysować mapę.

Jak używać Jesteś i Twój w języku angielskim.

Jak obliczyć niepewność.

Jak się uczyć szybciej.

Jak ustawić realistyczne cele.

Jak powstrzymać kunktatorstwo.