Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak złożyć wniosek na uniwersytecie.

 

Zapisywanie się na studia może być bardzo stresujące, ale jeśli planujesz z wyprzedzeniem i poznasz wszystkie ważne informacje, będzie to znacznie łatwiejsze. To zależy od tego, którą szkołę chcesz otrzymać. Może to być bardzo trudne, bardzo łatwe lub coś pośredniego.

                 

Procedura .

    
   
 1.            1      Należy pamiętać, że istnieje uniwersytet dla wszystkich, którzy chcą się uczyć. Tylko w USA istnieje 4000 uniwersytetów. Niemal wszyscy przyjmują większość kandydatów, tylko niewielka liczba elitarnych szkół przyjmuje mniej niż połowę osób, które się do nich zgłoszą. Setki uniwersytetów akceptują praktycznie każdego, kto się zarejestruje. Więc jeśli chcesz się uczyć, w każdym razie idź do jakiejś szkoły.  
    
  • Z drugiej strony, szkoły takie jak Harvard, Stanford, Duke lub University of Chicago otrzymują tysiące aplikacji od najlepszych studentów o najlepszych kwalifikacjach. Ważne jest, aby wiedzieć, do której szkoły masz szansę i czy spełniasz wymagania tych szkół. Postaraj się wybrać szkołę zgodnie ze swoimi ocenami i umiejętnościami.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Podczas przedostatniego roku w szkole średniej spróbuj spełnić wszystkie wymagania dotyczące złożenia wniosku o przyjęcie na studia. Niektóre szkoły wymagają określonej średniej ocen, inne podkreślają znajomość różnych przedmiotów. Wybierz kilka szkół, które chcesz zgłosić i zacznij przygotowywać się do spełnienia wszystkich wymagań.        
 4.  
 5.             3      Musisz zdać egzamin końcowy. Osoby studiujące na uczelniach pochodzą z wielu różnych szkół. Nie trzeba spełniać żadnego limitu wiekowego, ale musisz mieć ukończone kształcenie lub staż.        
 6.  
 7.             4      Spróbuj korzystać z różnych stypendiów. Znajdź uniwersytet, który byłby dla Ciebie interesujący i wybierz kierunek studiów. Sprawdź na stronie internetowej uczelni i spróbuj znaleźć stypendia. Dobrze jest znaleźć informacje o różnych stypendiach również w bibliotece.  
    
  • Wiele firm oferuje obecnie listy wszystkich uniwersytetów, w tym informacje o tym, które uczelnie oferują stypendia i jak trudno jest je zdobyć, jak działa ich życie i kim są oraz jakie możliwości zatrudnienia czekają na absolwentów tych szkół.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Aby uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z wybranym uniwersytetem. Kiedy zadzwonisz na uniwersytet, który chcesz uzyskać i poprosisz o informacje, prawdopodobnie wyśle ​​ci on dużo materiału. Większość szkół posiada wszystkie informacje w Internecie. Powinieneś nauczyć się jak najwięcej informacji o każdej szkole, ponieważ każda szkoła ma inne zasady logowania i inne wymagania dla nowych uczniów.        
 10.  
 11.             6      Teraz wybierz szkoły, do których chcesz się udać. Przed końcem przedostatniego roku szkoły średniej powinieneś już mieć dobry przegląd tego, jaką szkołę chciałbyś zgłosić. Dobrze jest także przejść przez dni otwarte tych szkół w tym roku. Zdecyduj, które szkoły będą raportować otrzymywane informacje, zgodnie z zaleceniami innych osób, i na temat dyscypliny, którą chcesz zgłosić.  
    
  • Jesienią ubiegłego roku w szkole średniej powinieneś już wiedzieć, gdzie chcesz zgłosić, jakie wymagania musisz spełnić, itd. Nie pozostawiaj tej decyzji przez kilka ostatnich dni przed złożeniem wniosku. Będziesz musiał uzyskać wiele informacji i zdecydować ostrożnie.
  •  
  • Ważne jest również, aby upewnić się, do której szkoły chcesz się udać. Nie powinieneś po prostu próbować lub zgłaszać się do szkoły, którą wszyscy inni zgłaszają. Musisz znaleźć szkołę, która Ci odpowiada.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Sprawdź niektóre uniwersytety. Każda szkoła jest inna - niektóre są ogromne, a dziesiątki tysięcy studentów, inne są mniejsze, a jest tylko kilkaset studentów. Sprawdź niektóre uniwersytety. Jeśli masz znajomego, który chciałby zgłosić się do tej szkoły, weź ją ze sobą. Dowiedz się też, czy ktoś, kogo znasz, nie chodzi do tej szkoły.  
    
  • Spróbuj porozmawiać z kilkoma studentami i poproś ich o opinię na temat uczelni. Posłuchaj tego, co mówią, ale rób swoje.
  •  
  • Rzuć okiem na wykład i spróbuj sobie wyobrazić, że się uczysz. Czy możesz sobie wyobrazić, że będziesz się dobrze bawić w tej szkole:
  •  
         
 14.  
 15.             8      Zapisz się do szkoły, która Ci odpowiada i znajdź żądane pole. To brzmi prosto, ale czasami nie jest to łatwe. Twój wybór dziedziny i uniwersytetu wpłynie na całe twoje przyszłe życie. Jeśli czujesz, że próbujesz osiągnąć coś niemożliwego, musisz realistycznie ocenić, czy lepiej będzie znaleźć uniwersytet, który nie ma tak wysokich wymagań, ale pozwoli ci dokładnie poznać to, czego chcesz.  
    
  • Niektóre prestiżowe uniwersytety wymagają złożenia eseju, który będzie kreatywny, wyrafinowany i interesujący dla aplikacji. Staraj się pilnować tego eseju, ale nie pisz tak ekscentrycznie, aby niepotrzebnie Cię ostrzec. Możesz znaleźć wiele wskazówek i porad w Internecie, a także udane eseje starszych uczniów.
  •  
  • Dowiedz się, kto może napisać list polecający. Zapytaj kogoś o rekomendacje i daj mu wystarczająco dużo czasu. Powinieneś pomyśleć o nauczycielach, o które pytasz. Nie jest źle, aby z tymi nauczycielami zrobić dobre imię i upewnić się, że piszą dobre oceny.
  •  
  • Pomyśl także o innych kwestiach, takich jak koszty finansowe, jakość kwalifikacji produktu, stypendia, itp.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Prześlij wszystkie zgłoszenia do końca lutego. Większość szkół wymaga wszystkich zgłoszeń do końca lutego. Na wiosnę odbywają się rekrutacje i zwykle do końca czerwca dowiesz się, czy zostałeś przyjęty.  
    
  • Możesz także skorzystać z opcji odwołania. Jeśli nie przyjmą cię w szkole, możesz spróbować przypomnieć sobie, a może zdobyć miejsce pod koniec lata, kiedy szkoła dowie się, ilu studentów naprawdę ma pisać.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Twoje rekomendacje. Niektóre szkoły będą musiały wysyłać zalecenia wraz z aplikacją. Nie zapomnij podziękować wszystkim nauczycielom, którzy napisali ci te rekomendacje. Bez ich pomocy nie dotarłbyś do szkoły.                  
 20.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak wysyłać wiadomości SMS.

Jak obliczyć objętość cylindra.

Jak pytać po hiszpańsku Jak się masz.

Jak napisać książkę.

Jak zdobyć wielu laików na Facebooku.

Jak poprawnie napisać argumentacyjny esej.

Jak poprawić stronę Page witryny.

Jak napisać dobrą historię.

Jak odblokować Facebooka w szkole.

Jak się pożegnać w różnych językach.

Jak zablokować i odblokować użytkowników na Instagramie.

Jak poprawić pamięć.

Jak obliczyć korzenie bez kalkulatora.

Jak poprawić pisanie.

Jak napisać formalny e mail.

Jak nauczyć się egzaminu.

Jak napisać wprowadzenie.

Jak usunąć zdjęcia z Facebooka.

Jak się kochać po koreańsku.

Jak napisać scenariusz.

Jak dziękować po niemiecku.