Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak się nauczyć testu.

 

Nie sądzisz, że testy pojawiają się jako grzyby po deszczu? Kiedy wykonujesz jeden test, drugi czai się tuż za rogiem. Pokaż testy, kto tu jest szefem, i wyciągnij je z kaucją. Wkrótce otrzymasz 1 i 2.

              

Procedura .

    

    1      Skuteczne zdobywanie nawyków  .

    
   
 1.            1      Weź harmonogram badań. Szowinizm jest kluczem do nauki sprawdzania lub testowania. Jeśli planujesz czas, poczujesz mniej pośpiechu i będziesz w stanie uniknąć niedzielnego wyrywania o 3 nad ranem. Zaplanuj tydzień przed testem, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas.  
    
  • Spróbuj uczyć się w ciągu tygodnia, a nie tylko jednej nocy. Powracanie do informacji jest przenoszone z pamięci krótkotrwałej (rodzaj pamięci, która znika niemal natychmiast) na długoterminowy, w którym można go zapisać na później. Najlepiej, aby codziennie lekceważyć lekcję.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozpocznij tak szybko, jak to możliwe. Jeśli zaczniesz tak szybko, jak to możliwe, nigdy nie będziesz musiał się martwić o nadrabianie zaległości. Przeczytaj zadania w podręczniku, odrób swoją pracę domową i idź na lekcję. Twoje samokształcenie będzie znacznie łatwiejsze.  
    
  • Porządkowanie notatnika i folderu dla tematu. Zachowaj wszystkie notatki razem, zanim będziesz musiał je wyciągnąć trzy miesiące później. Zachowaj kontur przedmiotu, aby można go było wykorzystać jako przegląd zegara. Nie zapomnij uczyć się codziennie, nie zostawiaj go w ostatniej chwili.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Sen. Prawidłowo, wspominamy, jak powinieneś spać prawidłowo, zamiast zmieniać swoje zwykłe przyzwyczajenia i wstawać z powodu wczesnej nauki, ponieważ może to przerwać cykl snu REM. Zbierz jak najbliżej 8 godzin snu. Twoje stopnie (i rodzice) będą ci za to wdzięczne.  
    
  • Przed pójściem spać przejdź przez najtrudniejsze warunki. Kiedy pójdziesz do klatki piersiowej, twój mózg będzie miał wiele godzin na jej przechowywanie. Możesz rozwiązać pozostałe po południu - dla maksymalnej pamięci, niech ciężkie rzeczy osiądą na noc.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Poświęć czas na śniadanie. Badania pokazują, że uczniowie, którzy węszą przed testem, radzą sobie lepiej. Ale powinno być coś lekkiego i zdrowego - skupienie się na jajach, bekonie i serze w żołądku, nie pomoże. Przechowuj owoce, warzywa, chleb pełnoziarnisty i lekkie produkty mleczne.  
    
  • W rzeczywistości ankiety pokazują, że dieta zależy nawet od tygodnia przed testem . Uczniowie, których dieta bogata była w tłuszcze i węglowodany, byli w gorszej sytuacji niż uczniowie z owoców, warzyw i całych ziaren. Uczyń siebie, swoje ciało i umysł dobrą przysługą dzięki odpowiedniej diecie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Unikaj ostatniego razu w sklepie. Nauka w noc poprzedzającą test sprawi, że będzie trudniej - nie będziesz spać, grogować i twój umysł nie będzie w najlepszej formie. Nie możesz chcieć zebrać mnóstwa informacji podczas jednej nocy; nie da się ich zatrzymać od razu. Szczerze mówiąc, będzie gorzej.  
    
  • Jeśli nie widzisz logiki, wierz w naukę. Badania pokazują, że ci, którzy uczą się długo w noc przed testem, mają średnie oceny. Jeśli potrzebujesz tylko trzech, zdobądź ostatnią chwilę. Ale jeśli chcesz czegoś lepszego, unikaj tego.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Dowiedz się, kiedy wstajesz i zanim pójdziesz spać. Rano twój umysł jest świeży i czysty. Chociaż nie myślisz, że działa to w ten sposób (tak proste!), Wydaje się, że twój umysł ma więcej przestrzeni do wchłaniania informacji zaraz po przebudzeniu. W nocy mózg wydala substancje chemiczne, które utrwalają informacje w twojej pamięci, więc nauka przed pójściem spać (a kiedy wstajesz) jest bezpiecznym zakładem. Kiedy znasz wzorce zachowań twojego mózgu, możesz ich użyć!  
    
  • Ankiety pokazują, że im bliżej snu zostaną odebrane informacje, tym lepiej. Więc powtórz dobrze przed snem! Ponadto pokazuje również, że dobry sen prowadzi do lepszej pamięci. Czy pamiętasz, jak powiedzieliśmy, nie pytasz o noc? Oto jest.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Skuteczne uczenie  .

    
   
 1.             1      Złóż grupy badawcze. Według Duke University, 3 lub 4 członków ma najbardziej efektywne grupy badawcze. Jeden z nich powinien być uznany za lidera lub delegata - utrzymując grupę w ruchu. Zrób sobie przekąskę, muzykę i wcześniej zrób wykład. Mówienie o nauce uczy czytania, słuchania i mówienia o tym - o wiele lepiej dla pamięci.  
    
  • Dobrze jest spędzić pierwszą część sesji pracując nad koncepcjami. Często są ignorowane. Omów koncepcje substancji z konkretnego tygodnia lub głównych punktów testu. Kiedy to omówisz, będzie to o wiele bardziej interesujące (i niezapomniane). Następnie pracuj nad konkretnymi problemami. Dzięki omówieniu podstawowych pojęć problemy znacznie się zmienią.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz kilka różnych miejsc do nauki. Bieżące badania pokazują, że twoja pamięć poprawia się, gdy otrzymujesz informacje w wielu środowiskach. Naukowcy nie wiedzą dokładnie dlaczego, ale ma to coś wspólnego z wzbogacaniem informacji i tworzeniem skojarzeń z wieloma zestawami bodźców (które kodują informacje głębiej).  
    
  • Jeśli możesz uczyć się, gdzie napisać test, zrób to. Jeśli słyszałeś o pamięci zależnej od kontekstu, wiesz o co jej chodzi. Jest prawdopodobne, że twój mózg będzie lepiej przygotowany do dostarczania informacji w środowisku uczenia się. Jeśli więc możesz pójść ze swoją grupą do klasy, zrób to!
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zrób sobie przerwę podczas nauki. Niezależnie od tego, czy uczysz się w domu, czy w szkole, pamiętaj, by poświęcić chwilę na notatki. Idź na wodę lub przekąskę. Ale pamiętaj, aby zrobić sobie przerwę na kilka minut, około 5-10. Nie przerywaj zbyt długo, bo stracisz pracę i nie będziesz się uczyć!  
    
  • Pamiętaj, że robisz sobie przerwę właśnie dlatego, że twój mózg potrzebuje uporządkować informacje, które właśnie otrzymał. Twoja uwaga wzrośnie, a pamięć będzie znacznie, znacznie lepiej. Nie bój się - po prostu przestudiuj najlepszy sposób na swój mózg.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przejdź do właściwych produktów spożywczych. Aktualne badania wykazały, że kakao jest pożywką dla mózgu. Ciemna czekolada ma podobny efekt, ale upewnij się, że zawiera ponad 70% kakao. Więc daj sobie filiżankę kakao lub kija i nie musisz czuć się winny!  
    
  • Kawa i herbata - mała kofeina - też nie zaszkodzi. Pełne energii jest wielką częścią absorbowania informacji. Nie upuszczasz kilka godzin później!
  •  
  • Ryby, orzechy i oliwa z oliwek (wszystkie bogate w Omega 3) są również pożywieniem dla mózgu. Przed posiłkiem przygotuj posiłek bogaty w te składniki, a mózg będzie gotowy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Ucz się zabawnie. Napisz informacje na kartkach z notatkami i udekoruj je. Upewnij się, że karty nie zawierają całego eseju lub nie można go odczytać. Następnie możesz przeprowadzić quiz dla siebie i innych oraz pracować z kartami, czekając na autobus, uczęszczając na zajęcia lub po prostu zabijając czas.  
    
  • Jesteś także bardziej skłonny do zapamiętania czegoś, jeśli kojarzysz to z szaloną historią. Czy starasz się pamiętać, że jedyną wojną, która miała miejsce podczas prezydentury Woodrowa Wilsona była pierwsza wojna światowa? Inicjały Woodrowa to WW, więc wyobraź sobie to na szczycie świata jednym z tych ogromnych palców piankowych. Albo jedna wielka piłka siatkówki Wilsona, namalowana jako kraj, który niszczy Stany Zjednoczone i Niemcy. Zapamiętasz to.
  •  
  • O wiele łatwiej jest zapamiętać wykresy i obrazy niż nudne długie zdania. Jeśli uczynisz program nauczania bardziej interaktywnym i wizualnie przyjemnym, zrób to. Wróci do ciebie.
  •  
  • Użyj także narzędzi mnemonicznych. Twój mózg może zapamiętać tylko kilka rzeczy, więc jeśli możesz, podsumuj więcej informacji w jednym słowie (np. Wstyd), będziesz mógł zmaksymalizować swoją pamięć.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Podziel program na części. Najprostszym sposobem na to jest użycie twoich zakreślaczy. Używaj żółtego dla pojęć, różowego dla dat, niebieskiego dla statystyk itp. Kiedy się uczysz, spróbuj uchwycić wszystkie rodzaje informacji, aby twój mózg nie przeciążył liczbami, danymi lub trudnymi do przetworzenia informacjami. Nie musiałbyś grać w koszykówkę, więc po prostu próbowałbyś rozłączyć cały dzień, prawda?  
    
  • W ten sposób dość łatwo będzie rozróżnić wielkie pojęcia i mniej drobne nauki. Podczas nauki skup się na wielkich rzeczach. Kiedy naprawdę się w to wejdziesz, zanurz się w szczegółach.
  •  
  • Okazało się, że badanie różnych rodzajów materiału podczas jednej sesji pozostawia głębsze i dłuższe wrażenie w mózgu. Z tego powodu muzycy ćwiczą skale, ścieżki i rytmy, a sportowcy mają trening siły, szybkości i umiejętności. Więc pewnego popołudnia zaatakujesz wszystkie kolory!
  •  
         
 12.  
             

    3      Zredukuj lęk przed testem  .

    
   
 1.             1      Zrób test. Jest to przydatne z dwóch powodów: A) Będziesz mniej nerwowy, jeśli chodzi o prawdziwy test (który może być szkodliwy dla twojego znaku) i B) będzie ci lepiej. Niedawne badania na Uniwersytecie w Berkeley wykazały, że studenci, którzy zostali poproszeni o informacje, których właśnie się nauczyli, byli lepsi niż ci, którzy zostali poproszeni o udokumentowanie tego, czego się uczą.  
    
  • Napisz test i niech twój przyjaciel zrobi to samo. Następnie możesz oznaczyć je razem i czerpać korzyści. A jeśli możesz włączyć swoją grupę analityczną, tym lepiej. Im bardziej będzie on skuteczny, tym lepiej będziesz czuł się i w dniu testu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Powtórz swój program nauczania rano - jeśli twoje nerwy uspokoją. Jest to dobre z tych samych dwóch powodów, które opisano w poprzednim kroku. Chcesz być tak zrelaksowany i zrelaksowany, jak to tylko możliwe, a powtarzanie tuż przed testem umożliwi to. Ponadto przechowujesz informacje (pamiętasz, jak mózg jest czystszy zaraz po przebudzeniu?). Tak więc, w drodze do godziny, ciągnij swoje karty po raz ostatni.  
    
  • Zajmij się prostymi problemami. Próbując dostać się do mózgu, duże, złożone pojęcie, kiedy masz dziesięć minut drogi po drodze, nie będzie ci służyć. W końcu zostajesz obalony - przeciwny efekt tego, co chciałeś! Po prostu rozgrzej swój mózg.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Wstań godzinę temu. Niektórzy ludzie posuwają się do medytacji. Joga też pomaga! Wszystko, co uspokoi twój oddech i sprawi, że będziesz w formie, będzie pomocne. Co wprowadzi Cię w odpowiedni nastrój?  
    
  • Rozważ słuchanie muzyki klasycznej. Chociaż nie sprawi, że będziesz mądrzejszy, jak niektórzy ludzie (wcześniej) wierzyli, może to poprawić twoją pamięć. Mówiąc konkretnie, słuchaj muzyki, która ma 60 uderzeń na minutę. Wtedy efekty będą największe.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Przybądź wcześniej. Jeśli biegniesz w ostatniej chwili, będziesz zestresowany, nawet jeśli kontrolujesz tkaninę. Przybądź wcześniej, wyciągnij materiały, poproś przyjaciółkę o kilka pytań (i pozwól im zrobić to samo), załóż gumę do żucia i usiądź. Czas to przekręcić.        
 8.  
 9.             5      Najpierw odpowiedz na proste pytania. Łatwym sposobem na stres i utratę spokoju jest skupienie się na sprawach, na które nie znasz odpowiedzi. Zaczynasz dbać o czas i myślisz, że nie nauczyłeś się wystarczająco. Nie wpadnij w pułapkę - idź do tego, co wiesz. Wtedy możesz rzucić na najcięższe rzeczy.  
    
  • Im więcej czasu poświęcisz na to pytanie, tym bardziej ryzykujesz następną myślą. Powinieneś uwierzyć swojej intuicji. Ciężko pracowałeś! Nie wątp w siebie. Wracaj do rzeczy później, powinieneś mieć czystszy umysł.
  •  
         
 10.  
 11.   6     Spraw, aby powtórzenie było bardziej zabawne i bardziej dekoracyjne, aby wyglądało, jakbyś chciał powtórzyć.     
 12.  
 13.   7      Słuchanie piosenki podczas powtórki otwiera bin w twoim mózgu! Będziesz pamiętać podczas testu - kiedy powtórzyłem moją chemię, usłyszałem tu i piosenkę podczas powtórzenia tej części tematu, dając ci 95% szansy na zapamiętanie!     
 14.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak czytać na multimetrze.

Jak napisać pełnomocnictwo.

Jak znaleźć równoważne ułamki.

Jak ujawnić fałszywe konto na Facebooku.

Jak poprawić stronę Page witryny.

Jak powstrzymać kunktatorstwo.

Jak przesłać zdjęcia na Instagram.

Jak zaokrąglić.

Jak zostać zwycięzcą.

Jak poprawić pamięć.

Jak zatrzymać się na Facebooku.

Jak właściwie używać jego i jego po angielsku.

Jak napisać esej na esej.

Jak poprawić umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Jako japońskie życzenie urodzin.

Jak scalać strony Facebooka.

Jak chronić planetę Ziemię.

Jak przywitać się po polsku.

Jak hiszpańskie słowo dla osoby.

Jak bardziej efektywnie się uczyć.

Jak napisać książkę dla dzieci.