Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak się uczyć.

 

Nie wiesz, jak zdobyć wszystkie informacje z książek i notatek w twojej głowie? Będziesz także musiał się tego nauczyć. Najpierw musisz zmienić nawyki uczenia się i nie będzie to łatwe, ale po pewnym czasie będzie to dla ciebie naturalne i łatwiej się nauczysz.

                 

Procedura .

    
   
 1.   1      Zadeklaruj swoją naukę. Argumenty logiczne nie dają motywacji do nauki. Kiedy mówisz, że masz dobrą pracę lub studiujesz na uniwersytecie, nie pomoże ci to zbytnio. Musisz kochać to, co robisz. Postaraj się znaleźć coś, co naprawdę cieszy Cię na każdy temat i połącz go z wydarzeniami twojego życia i rzeczami, które Cię interesują.  
    
  • Informacje o linkach mogą być nieprzytomne (na przykład podczas wykonywania reakcji chemicznych, fizycznych eksperymentów lub ręcznych obliczeń matematycznych, aby udowodnić formułę) lub świadome (np. Idziesz do parku i patrzysz na liście, i myślisz, że jesteś na temat tego rodzaju drzewa nauczył się w zeszłym tygodniu w biologii). Chociaż nie jest to idealna metoda uczenia się przedmiotów teoretycznych, istnieją sposoby, aby to ułatwić. Wykorzystaj swoją kreatywność i wymyśl różnorodne atrakcje. Na przykład w nauce języków można spróbować wymyślić historię, w której wszystkie słowa zaczynają się od jednej litery.
  •  
         
 2.  
 3.            2      Dowiedz się, jak uporządkować swój czas. Przygotuj cotygodniowy plan nauki i wykonuj go codziennie zgodnie z planem. To da ci jeszcze lepsze oceny. Czas nauki będzie różny w zależności od tego, czy uczęszczasz do szkoły średniej lub średniej, a także na dziedzinę, w której się uczysz.        
 4.  
 5.             3      Dowiedz się więcej o 20-50 minutach. Mózg zajmuje trochę czasu, aby stworzyć długie wspomnienia i połączenia, dzięki czemu nie da się studiować bez przerwy przez długi czas. Napisz notatki lub zapisz temat swojego pytania. Zrób sobie przerwę i weź aktywność fizyczną, aby zwiększyć pompowaną krew i lepiej się skoncentrować. Przeskocz przez skok, biegnij, baw się z psem itp. Spróbuj ćwiczyć swoje ciało, ale nie męcz się.  
    
  • Przygotuj swój plan, abyś mógł dobrze spać. Przyjmij to w następujący sposób: jeśli śpisz tylko 4-5 godzin, prawdopodobnie będziesz musiał nauczyć się dwa razy dłużej, niż otrzymasz tyle informacji, ile spałeś 7-9 godzin. Czy chcesz dowiedzieć się więcej i mniej spać? To zdecydowanie nie jest w porządku. Kiedy nie jesteś śpiący, nie będziesz w stanie otrzymywać nowych informacji. Jeśli nie dobrze zasypiasz, nawet jeśli próbujesz, zrób sobie krótką przerwę i spróbuj spać przez co najmniej 20 minut przed rozpoczęciem nauki. Potem trochę popracuj i przejdź do tego.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Znajdź dobre miejsce. Powinieneś czuć się komfortowo, ale nie tak przyjemnie, aby ryzykować zasypianiem - łóżko z pewnością nie jest dobrym miejscem do nauki. Powinieneś uczyć się ciszy (najlepsze biblioteki lub ciche pokoje, grając z rodzeństwem utrudni ci to).  
    
  • Jeśli chodzi o muzykę, to zależy od ciebie. Niektórzy uczą się lepiej w ciszy, inni cieszą się muzyką. Jeśli lubisz słuchać muzyki, wybierz instrumentalne (klasyczne, dźwiękowe, trance itp.), Które już znasz (i nie będą cię rozpraszać), w przeciwnym razie twój mózg będzie musiał pracować z pełną prędkością i nie będzie mógł tak łatwo otrzymywać nowych informacji.
  •  
  • Telewizja nie nadaje się do nauki. To by cię rozproszyło i nauczyłbyś się dużo dłużej.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wyczyść głowę. Jeśli się martwisz lub nie możesz przestać myśleć, spróbuj przez chwilę zapomnieć o tym i skup się tylko na tym, czego się uczysz. To da ci głowę gotową, by zdobyć nowe informacje.  
    
  • Wypróbuj technikę słów kluczowych. Ta prosta technika oznacza, że ​​musisz znaleźć jedno słowo kluczowe z każdego tematu, którego się uczysz, a gdy przestaniesz się koncentrować lub pozwolić sobie na rozproszenie, przypomnisz sobie to słowo i powtórzysz je, dopóki nie będziesz gotowy do nauki. Powinieneś mieć inne słowo kluczowe dla każdego przedmiotu lub obszaru badań. Nie ma żadnych reguł, więc wybierz słowo, które pozwoli Ci zacząć koncentrować się na pracy tak szybko, jak to możliwe.
  •  
  • Przykład: Kiedy czytasz artykuł o gitarach, możesz użyć słowa "gitara". Zacznij czytać powoli, a kiedy się rozpraszasz i przestań się koncentrować, zacznij powtarzać słowo "gitara" w głowie, aż umysł wróci do artykułu, którego musisz się nauczyć.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Kiedy uczysz, robisz zwrot. Przygotuj swoją przekąskę przed rozpoczęciem nauki - nie czekaj, aż będziesz głodny i zjedz wszystko, co przyjdzie ci do ręki. Nie jedz ani nie pij niczego słodkiego, ponieważ te pokarmy i napoje dostarczają szybkiej ilości energii, która również szybko się wyczerpuje, a po pewnym czasie twój mózg zwalnia. Wybierz cukry o "powolnym uwalnianiu", aby uzyskać energię i zwiększyć poziom serotoniny, aby poczuć się lepiej.        
 12.  
 13.             7      Zastąp swoje notatki w domu. W szkole skup się na zrozumieniu i pisaniu notatek tylko krótko. Nie oznacza to, że powinieneś całkowicie udźwignąć swoje komentarze, ale nie powinieneś marnować czasu w szkole na to, co możesz robić w domu. Zachowaj notatki ze szkoły jako pierwszą wersję i nadpisz je w domu, abyś zrozumiał i uzupełnił wszystkie luki w pamięci. Proces transkrypcji jest aktywnym podejściem do nauki - angażowania umysłu tak, jak nigdy byś tego nie zrobił po prostu czytając notatki.  
    
  • Możesz mieć dwa zeszyty - jeden do notatek szkolnych i drugi do notatek nadpisanych od domu.
  •  
  • Niektórzy piszą notatki na komputerze, inni piszą to ręcznie.
  •  
  • Im więcej parafrazujesz informacji, tym lepiej. Na przykład, jeśli studiujesz anatomię, przeprojektuj siebie, części, których powinieneś się nauczyć.  
  •  
         
 14.  
 15.             8      Dowiedz się najpierw najważniejsze. Nie czytaj swoich notatek od początku do końca i nie staraj się zrozumieć i zapamiętać wszystkiego. Nowe informacje będą łatwiejsze w głowie, jeśli możesz połączyć je z czymś, co już wiesz.  
    
  • Kiedy nauczysz się nowego rozdziału z podręcznika, najpierw przeczytaj jego wprowadzenie, nagłówki, podtytuły i pierwsze zdania każdego akapitu, aby uzyskać podstawowy wgląd w to, co czeka cię w tym rozdziale (poza tym, że nauczysz się lepiej Te części podręczników zawierają również informacje, które powinieneś wiedzieć o egzaminie).
  •  
  • Jeśli możesz, podkreśl ważne informacje w podręczniku za pomocą zakreślacza, aby łatwiej było znaleźć je później. Dobrze jest również napisać wszystkie ważne rzeczy własnymi słowami własnymi słowami (jeśli chcesz sprzedać swój podręcznik, nie jest to dobra metoda, ale na pewno warto, ponieważ dowiesz się o wiele więcej).  
  •  
  • Możesz również czytać te części rozdziałów, powtarzając temat, dopóki nie będzie on świeży. Pomoże Ci zapamiętać najważniejsze rzeczy.  
  •  
  • Dobrze jest też powtórzyć test, jeśli nie masz zbyt dużo czasu na dokładną naukę.  
  •  
  • Dobrze jest regularnie powtarzać stary program nauczania, aby odświeżyć to, co już wiesz. Jeśli nauczysz się wielu informacji, takich jak egzamin końcowy, egzamin wstępny, egzamin państwowy lub egzamin, bez tej metody będziesz miał wiele trudności.
  •  
  • Jeśli masz wystarczającą prywatność, dobrze jest również przeczytać ważne informacje na głos, aby zaangażować więcej zmysłów. Jeśli możesz dołączyć podsumowanie do adnotacji, zrób to.
  •  
  • Jeśli masz problemy z podsumowaniem lekcji, aby utrzymać cię w głowie, spróbuj przekazać tę informację innej osobie. Udawaj, że możesz uczyć kogoś, kto nic nie wie na ten temat lub napisać artykuł na wikiHow! Niektóre artykuły na wikiHow zostały napisane jako program nauczania dla studentów.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Twórz małe karty. Wcześniej te karty były tworzone ręcznie, ale istnieje już wiele programów, które mogą Ci pomóc. Możesz także użyć bitów na zwykłym papierze. Napisz swoje pytania po jednej stronie i odpowiedz na drugą. Następnie naucz się za pomocą tych kart i odpowiadaj na pytania. Podzielić je na stosy zgodnie z tym, co zrobiłeś po raz pierwszy, a które daje ci więcej kłopotów i pamiętaj, że powtarzanie jest matką mądrości.  
    
  • Możesz tworzyć karty zgodnie ze swoimi notatkami. Będziesz musiał przygotować swoje komentarze na podstawie słów kluczowych, które możesz później przetestować za pomocą kart, a spróbujesz zapamiętać znaczenie każdego słowa kluczowego.  
  •  
         
 18.  
 19.             10      Sprawdź, czy posiadasz glosariusz lub listę terminów w podręczniku i poznaj wszystkie te słowa. Nie musisz ich uczyć się na pamięć, ale kiedy musisz coś zrozumieć, powróć do nich. Kiedy nauczysz się tych słów i będziesz mógł z nich korzystać, łatwiej nauczysz się całego przedmiotu (nauczyciele często używają tych części do testów).        
 20.  
 21.             11      Utwórz skojarzenia. Najlepszym sposobem na zapamiętanie informacji jest "powiązanie" z informacjami, które już znasz.  
    
  • Użyj swojego stylu uczenia się. Zastanów się, czego się uczysz i jak najlepiej zapamiętujesz informacje. Teksty? Mówione słowo? Zdjęcia? Spróbuj włączyć te rzeczy do swoich nauk. Jeśli nie możesz sobie przypomnieć koncepcji, pomyśl o prostej piosence lub narysuj krótki komiks. Im więcej zabawy i humoru myślisz, tym lepiej. To sprawia, że ​​zapamiętujesz rzeczy, które w przeciwnym razie wydawałyby się nudne.
  •  
  • Użyj pomocy mnemonicznych. Edytuj informacje, aby uzyskać sens. Na przykład, jeśli chcesz zapamiętać wyszczególnione słowa, dowiedz się: BeFeLeMePeSeVeZe. Łatwiej zapamiętać jedno bezsensowne zdanie niż serię listów, która nie ma sensu. Możesz także tworzyć pamiątkowe mapy lub oś czasu. Jeśli lista rzeczy jest krótka, spróbuj dołączyć do niej z kilkoma obrazkami w głowie.
  •  
  • Uporządkuj swoje informacje, korzystając z pomysłów na mapę. Wynik mapy idei powinien być rodzajem sieci słów i pomysłów, które są dla ciebie sensowne.
  •  
  • Weź wizualizację. Pomyśl o filmie, który ilustruje koncepcję, której próbujesz się nauczyć i zagrasz ją kilka razy. Wyobraź sobie wszystkie szczegóły i polegaj na swoich zmysłach - jak pachnie zapach? Jak oni wyglądają? Jak oni brzmią?
  •  
  • Utwórz arkusz badań. Spróbuj zapisać wszystkie informacje na jednym arkuszu papieru i wylać tylko te najważniejsze. Noś ten papier wszędzie i kiedy tylko masz czas, przeczytaj go. Kiedy piszesz go na komputerze, możesz napisać o nim więcej niż pisać ręcznie.
  •  
         
 22.  
 23.             12      Nie bądź sam. Zaproś przyjaciół, którzy również chcą się uczyć i pokazywać sobie nawzajem swoje notatki. Oddaj to i spróbuj. Jeśli ktoś nie jest jasny, wytłumacz to. Możesz stworzyć grę edukacyjną!        
 24.  
 25.             13      Jeśli twoje sieci społecznościowe są łatwo rozproszone, pobierz aplikację, która zablokuje wszystkie twoje sieci. Po zakończeniu możesz je włączyć ponownie.                  
 26.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

                   

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://food.yahoo.com/blog/beautyeats/17249/8-study-snacks-that-make-kids-smarter  
 2.  
 3. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cornell_Notes  
 4.  
                          
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak zablokować Facebooka.

How to say thank you Japanese.

How to say love you in Hindi.

Jak korzystać z Pythagorasa.

Jak odróżnić rodzaje trójkątów.

Jak ubiegać się o upominek sponsorowany.

Jak obliczyć zawartość półokręgu.

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie.

Jak odpowiedzieć na Tweet na Twitterze.

Jak zatrzymać się na Facebooku.

Jak nauczyć dziecko czytać.

Jak uczyć się płynnie angielskiego.

Jak motywować uczniów.

Jak określić średnie przyspieszenie.

Jak napisać streszczenie.

Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego.

Jak korzystać z Twittera.

Jak wysyłać wiadomości SMS.

How to say love you in Hindi.

Jak dezaktywować moje konto na Facebooku.

Jak ustawić realistyczne cele.