Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak złożyć zeznanie.

 

Czy nadszedł czas na zmiany, nową karierę lub nowe wyzwania? Procedura rezygnacji jest prosta - dajesz świadectwo, najlepiej wystarczająco do przodu. Ale jeśli nie chcesz spalić mostów i przygotować się na przyszłe możliwości, musisz być bardzo ostrożny. Ucieczka jest prosta, ale nie jest tak łatwo znieść. Ten artykuł pokaże ci kilka sposobów na poradzenie sobie z rezygnacją.

              

Procedura .

    

    1      Wybierz odpowiedni czas na wypłatę  .

    
   
 1.            1      Przejdź do najlepszych. Większość ludzi rezygnuje, gdy czują się wypaleni, lub nie mogą już pracować w swojej pracy. Wypalenie to często powoduje zmniejszenie wydajności. Jest to zrozumiałe, ale powinieneś wykonać naprawdę dobrą robotę przy swoim ostatnim projekcie. Być może będziesz potrzebować rekomendacji od swojego szefa na przyszłe zatrudnienie (lub znów będziesz pracować w przyszłości). Najlepiej, aby każdy zapamiętał cię jako ciężko pracującego, który wykonał wspaniałą pracę podczas swojej pracy.  
    
  • Masz dobry przegląd wszystkich korzyści, które możesz uzyskać. Jeśli wyrzuci cię z pracy, możesz mieć prawo do odprawy lub do zasiłku dla bezrobotnych. Jeśli nie masz jeszcze nowej pracy, naprawdę możesz to zrobić. Kiedy zrezygnujesz, prawdopodobnie nie będziesz mieć prawa do niczego. Czasami dobrze jest uzyskać wsparcie, gdy szukasz nowej pracy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zaplanuj powiadomienie w odpowiednim czasie. Jeśli chcesz odejść w najlepszych warunkach, nie pozwól swojemu szefowi ustąpić, aby szybko znaleźć dla ciebie zastępstwo. Zwykły okres wypowiedzenia wynosi 2 miesiące (lub najkrótszy czas określony w umowie o pracę), aby Twój przełożony mógł znaleźć kogoś dla ciebie lub masz czas na wyszkolenie nowego pracownika.  
    
  • Nawet jeśli nie masz okresu wypowiedzenia w umowie, jest to grzeczność, aby poinformować o swoim wyjeździe do przełożonego przynajmniej na miesiąc lub dwa z góry. Jeśli nie zrobisz tego na czas, twój pracodawca nie będzie miał czasu, aby znaleźć odpowiedni zamiennik. Jeśli jednak zgłosisz powiadomienie na mniej niż trzy miesiące przed wyjazdem, pracodawca będzie zaskoczony, że nadal tam jesteś.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zachowaj to dla siebie. Kiedy już zdecydujesz, nie mów wszystkim w swojej firmie, aby udali się do twojego przełożonego. Myśl generalnie i pamiętaj, że wiedza to siła.  
    
  • Daj swojemu szefowi czas na przetwarzanie tych informacji. Jeśli firma oferuje atrakcyjną kontr-ofertę, byłoby dziwne, gdybyś już zapowiedział swoją decyzję swoim kolegom.
  •  
  • Dowiedz się, jak prawidłowo przekazać ten raport pozostałym współpracownikom, ale po rozmowie z szefem. Możliwe, że szef wyśle ​​firmowy e-mail lub poprosi o poinformowanie o tym innych kolegów. Nie wspominaj nikomu o swoim wyjeździe, zanim porozmawiasz ze swoim przełożonym.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zakończ wszystko, co zacząłeś. Jest przyzwoity i uważny, a twój szef i twoi koledzy z pewnością to docenią. Zakończ projekty, nad którymi pracujesz i przygotuj materiały dla swojego następcy. Na przykład spróbuj utworzyć plik wyjaśniający pracę nad wszystkimi długofalowymi projektami i innymi potrzebami, które musi znać twój następca. Uważaj, aby dobrze zaznaczyć wszystkie foldery i umieścić je w widocznym miejscu - jeśli nie chcesz, aby Twoi byli współpracownicy byli podekscytowani na tydzień urlopu, ponieważ nie mogą niczego znaleźć.  
    
  • Jest to szczególnie ważne, jeśli pracujesz w zespole. Po otrzymaniu zeznania, porozmawiaj z kolegami o wszystkich niespełnionych pracach i pracuj nad nimi, dopóki nie uzyskasz zastępstwa.
  •  
                   
 8.  
             

    2      Jak napisać list z rezygnacją  .

    
   
 1.             1      Co jest w takim liście? Nigdy nie pisz niczego zuchwałego, obraźliwego lub zła. Powinieneś pozostać w kontakcie ze swoim szefem później (możliwe, że będziesz znowu pracował pod nim), więc lepiej napisać ten list z szacunkiem. W przeciwnym razie twoje nieczytelne słowa cię pochwycą.  
    
  • Przykład złej litery: "Panie Anderson, wychodzę. Nienawidziłem tu pracować. Jesteś zły i brzydki. Ty też jesteś winien mi 10 000 za święta i nieopłacone nadgodziny. Jesteś niczym. -Bob "
  •  
         
 2.  
 3.             2      Napisz poprawną literę rezygnacji. Jest kilka rzeczy, które odróżniają poprawnie napisany list od źle napisanego listu. Podczas pisania podąża za wskazówkami wymienionymi poniżej:  
    
  • Standardowy list rezygnacyjny brzmi następująco: "Drogi panie Dvorak: To dla mnie wielki zaszczyt pracować dla waszej firmy. Piszę ten list, aby poinformować, że chcę zakończyć stosunek pracy, ponieważ przyjąłem ofertę innej firmy i będę wchodził /--.--.----/ (co najmniej dwa miesiące po napisaniu tego listu). Proszę przyjąć moje podziękowania za współpracę. Życzę Tobie i Twojej firmie tylko najlepszych w przyszłości. Z poważaniem, Jiří Novak. "
  •  
         
 4.  
 5.             3      Bądź przyjazny i pełen szacunku. Jeśli rozmawiałeś ze swoim szefem, możesz go również zaadresować w liście. Nie musisz brzmieć spazmatycznie, jeśli masz przyjacielską więź ze swoim przełożonym. Ponadto, gdy nazwiesz to swoim imieniem, sprawisz, że Twoja rezygnacja będzie odrobinę życzliwości.        
 6.  
 7.             4      Wyjaśnij, że opuszczasz na zawsze. Czasami firmy będą chciały zaoferować interesujące oferty przeciwne. Jeśli jesteś pewien, że naprawdę chcesz opuścić firmę, napisz ją wyraźnie w swoim liście.  
    
  • Na przykład napisz tutaj: "Oto składam zeznanie na stanowisku ______, które zacznie obowiązywać w ___."
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wyjaśnij, jak cenna jest praca w tej firmie. Nawet jeśli nienawidziłeś swojej pracy, spróbuj znaleźć coś miłego do napisania na ten temat. Na przykład, coś w rodzaju: "Mogę powiedzieć, że wiele się od ciebie nauczyłem" jest wspaniałe (nawet jeśli oznacza to "wiele się nauczyłem i nie chcę mieć z tym nic wspólnego").        
 10.  
 11.             6      Oceń swoje osiągnięcia. Nie dorastaj, ale wspomnij o kilku projektach, nad którymi pracujesz i pokaż, że jesteś z nich dumny. Jest to ważne, ponieważ twój list z rezygnacją zostanie ustalony przez pracodawcę wraz ze wszystkimi negatywnymi uwagami, które twoi przełożeni mieli na ciebie. Kiedy piszesz swoje osiągnięcia, pomoże ci to, jeśli kiedykolwiek będziesz szukał pracy za pośrednictwem tego samego działu personalnego, co personalistki otrzymają twój folder i twoje pierwsze sukcesy.        
 12.  
 13.             7      Zakończ list pozytywnie. Pamiętaj, jak wdzięczny jesteś za możliwość pracy w tej firmie i że naprawdę doceniasz wszystkich swoich kolegów i przełożonego.  
    
  • Na przykład napisz coś w stylu: "Gdybym nie pracował w tej wspaniałej firmie wydawniczej, nigdy nie miałbym szansy na spełnienie moich marzeń i stałbym się szanowanym autorem." Możesz bezpośrednio podziękować swojemu szefowi i wymienić nazwiska osób, które naprawdę doceniasz.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Weź kopię listu z rezygnacją, gdy idziesz na spotkanie ze swoim szefem. Nie należy wysyłać tego listu za pośrednictwem poczty e-mail, aby nie działać nieprofesjonalnie. Wydrukuj go i przynieś go szefowi, gdy mówisz o swojej rezygnacji.        
 16.  
             

    3      Spotkanie z przełożonym  .

    
   
 1.             1      Poproś szefa spotkania o omówienie czegoś ważnego. Kiedy tylko potrząśniesz głową i zapytasz go, czy ma chwilę, to powinno wystarczyć. Szanuj fakt, że twój przełożony również ma dużo pracy i może nie mieć czasu, kiedy prosisz o spotkanie. Inną opcją jest zapytać szefa, czy zrobi on dla ciebie czas następnego dnia. Dajesz mu szansę, aby zająć miejsce w harmonogramie, a będziesz miał dość czasu, aby to przedyskutować.  
    
  • Jeśli teraz jest za dużo dla bossa, musisz się tylko o niego martwić. Jeśli jest to tylko trochę możliwe, poczekaj chwilę, gdy będziesz miał czas.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Bądź gotowy, prosty i przyzwoity. W domu możesz spróbować tego, co mówisz swojemu szefowi podczas rozmowy. Większość menedżerów ma mało czasu iz pewnością doceni bezpośredni dostęp. Więc spróbuj przejść od razu do sedna sprawy i nie owijaj swojej wiadomości w niepotrzebny sos. Znajdź właściwy sposób, aby to powiedzieć i nie omijaj gorącej owsianki. Możesz na przykład powiedzieć:  
    
  • "Od pewnego czasu rozważam moje opcje i zdecydowałem, że najlepiej jest iść dalej. Jestem wdzięczny za możliwości, które zdobyłem dzięki tej pracy, ale muszę dać znać. "
  •  
  • LUB "Chciałbym powiedzieć, że inna firma zaproponowała mi nowe stanowisko. Naprawdę podobała mi się praca z tobą tutaj, ale teraz chciałbym dać ci świadectwo. Czy byłoby dobrze, gdybym odszedł na randkę? "
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotuj się na rozmowę o przyczynach, które skłoniły cię do odejścia. Istnieje duża szansa, że ​​pracowałeś z twoim szefem przez jakiś czas i niezależnie od tego, jakie są twoje powody, on z pewnością będzie miał kilka pytań. Przygotuj odpowiedzi, które są zwięzłe i zrozumiałe. Jeśli odejdziesz, ponieważ nienawidzisz tej pracy, spróbuj odpowiedzieć nieprzyjemnie. Nie mów "Nienawidzę tej pracy", ale mówię "Myślę, że nadszedł czas, aby przenieść swoją karierę w innym kierunku."        
 6.  
 7.             4      Zastanów się, czy zaakceptujesz ofertę kontrataku. Twój szef może być wart więcej niż myślisz i przygotować dla ciebie przeciwczołgowy. Bądź przyzwoity i godny, a możliwe, że wyjdzie. Będziesz musiał z góry przemyśleć, czy pozostaniesz w lepszych warunkach (podwyżka wynagrodzeń, więcej korzyści, promocje itp.).  
    
  • Twoje spotkanie z szefem będzie główną okazją do negocjacji, więc przygotuj się, aby ustawić granicę. Jeśli możesz pozostać w swojej pracy, czy otworzysz go? Zobacz ostrzeżenie poniżej, ponieważ przeciwwskazania mogą mieć wielkie wady.
  •  
  • Jeśli Twoja firma oferuje ofertę kontroferty, poproś o jej otrzymanie na piśmie. Podpisy prawdopodobnie będą pochodzić od twojego szefa, przełożonych, a także od działu HR.
  •  
  • Kiedy myślisz o antytezie, uczciwie oceń, dlaczego chcesz iść i chronić siebie. Wspaniale może być dodawanie, ale nie rozwiążesz problemów, które wymagają albo promocji (jeśli chcesz zrobić więcej), albo przeniesienia do innej grupy (na przykład jeśli masz problemy osobiste z szefem).
  •  
         
 8.  
 9.             5      Podkreśl pozytyw. Bądź szczery i uczciwy. Jeśli szef zapyta cię, czy ma coś wspólnego z twoją decyzją i tak naprawdę było, najlepszą będzie taktyka i odpowiedź dyplomatycznie, abyś nie zachowywał się tak uczciwie jak ty.  
    
  • Innymi słowy, jeśli chcesz pomóc, mówiąc: "Tak, byłeś strasznym przełożonym i na pewno bym lepiej bez ciebie" (chociaż to prawda) to nie zadziała. Możesz mówić prawdę, nie będąc okrutnym: "Tak, trochę, ale nie byłeś jedynym powodem, dla którego chciałem odejść. Czułem, że nasze praktyki pracy nie są dla mnie odpowiednie i nigdy nie usiedliśmy tak dobrze, jak chcieliśmy. Jednak ogólne wrażenia z tej pracy są dla mnie pozytywne i chciałbym spróbować nowych wyzwań. "
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pomyśl o przyszłości. Pamiętaj, że celem godnej rezygnacji jest zapewnienie sobie dobrej pozycji wśród osób, z którymi pracowałeś przez długi czas. Jeśli porzucisz wszystkich, gdy tylko odejdziesz z pracy, na pewno nie napiszą Ci dobrych rekomendacji lub nie powiedzą ci o nowych posadach, które usłyszeli. Bądź taktowny, przyzwoity i inteligentny, i utoruj drogę do przyszłego sukcesu.  
    
  • Pamiętaj, że nie podoba ci się szefów, gdy podejmujesz decyzję. Upewnij się, że naprawdę możesz pozwolić sobie na odejście z tej pracy, ponieważ czasami twój przełożony podejmie to osobiście, powie Ci, że nie musisz nawet wypowiadać się i chcesz natychmiast wyjść. Możesz sam ocenić sytuację, więc postaraj się dowiedzieć, czy Twój szef jest jedną z tych osób, ale bądź ostrożny - czasami nie możesz zgadywać, jak się zachować. Przeczytaj ponownie swoją umowę o pracę - musisz mieć dobry przegląd tego, jaka jest procedura rezygnacji i jakie są twoje prawa. Jeśli nie masz formalnej umowy o pracę, przeczytaj lokalne przepisy prawa pracy.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Potrząśnij ręką, uśmiechnij się i dziękuję swojemu szefowi. Bez względu na to, czy idziesz do lepszej pracy, idź do innego oddziału, czy po prostu uciekaj przed tym gościem, okazuj trochę szacunku przy wyjeździe. Podaj rękę swojemu bezpośredniemu przełożonemu, dziękuj mu "za wszystko" i odejdź.  
    
  • Idź do swojego biurka i zostań tam przez chwilę. Teraz możesz powiedzieć wszystkim o odejściu - nie powinieneś ich zmuszać, być godnym i po prostu potwierdzać, że odchodzisz.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Uważaj na wszystkie osoby, na które wpłynie Twoja decyzja. Po poinformowaniu swojego przełożonego, poinformuj także wszystkich innych menedżerów i kluczowych pracowników, z którymi pracowałeś. Powiedz im, aby podziękować tym ludziom za pomoc w rozwoju ich kariery.  
    
  • Na przykład: "Nie wiem, czy coś słyszałeś, ale idę do innego miejsca w innej firmie. Zanim odszedłem, chciałem podziękować wam wszystkim za współpracę. "Ci ludzie mogą również odejść w przyszłości i oczywiście chcą, aby mieli miłe wspomnienia. Kto wie, może w przyszłości wpłynie to na twoją karierę.
  •  
         
 16.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak napisać esej kłótni.

Jak wymówić not in Spanish.

Jak obliczyć wzrost procentowy.

How to say love you in Hindi.

Jak używać THAN i THEN.

Znajdź kogoś.

Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego.

Pierwsze kroki z angielskim.

Jak wpisać adres na kopercie.

Jak obliczyć powierzchnię bloku.

Jak uczyć się japońskiego.

Jak uczyć się angielskiego.

Jak obliczyć procenty.

Jak napisać przemówienie.

Jak obliczyć objętość kostki.

Jak napisać recenzję filmu.

Jak pisać na piśmie.

Jak napisać przemowę Świadka na weselu.

Jak poprawnie używać interpunkcji w języku angielskim.

Jak oznaczyć tagiem Instagram.

Jak pozbyć się wiadomości śmieci.