Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak szybko zapamiętać informacje.

 

Możliwość szybkiego zapamiętywania informacji jest przydatna dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz go do nauki, pracy, czy po prostu chcesz poprawić, trening pamięci pozwoli Ci zwiększyć pojemność i utrzymać mózg w idealnym stanie. Sztuka zapamiętywania jest starożytna, a historia oferuje mnóstwo sprytnych sposobów zapamiętywania informacji. Używając współczesnej psychologii, te sposoby zapamiętywania można podzielić na pięć podstawowych metod.

              

Procedura .

    

    1      Nauka poprzez powtórzenie  .

    
   
 1.            1      Wyobraź sobie, że musisz pamiętać kilka stanów i ich stolic, z zachodu na wschód. W poniższej metodzie postaramy się zapamiętać następujące stany i ich stany: 
    
  • Przy tego rodzaju zapamiętywaniu powtarzamy tylko to, o czym musimy pamiętać, o ile nie pamiętamy. Powtarzając, sprawiasz, że mózg tworzy nowe połączenia i formuły, które pomagają ci przypomnieć sobie to, co pamiętasz, a nie jak neurolodzy mówią, "neurony, które dobrze pasują do siebie".
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ten typ zapamiętywania jest lepiej dostosowany do pewnych informacji. Zapamiętywanie z powtarzaniem wzmacnia mózg i zachęca do tworzenia niezbędnych połączeń, które pozwolą ci zapamiętać to, co zapamiętałeś. 
    
  • Ten rodzaj nauki jest zatem przydatny do zadań ręcznych i krótkich list, takich jak listy zakupów, uruchomienie samochodu lub prasowanie koszulek.
  •  
  • Jednak ten typ zapamiętywania nie nadaje się do zapamiętywania długich liczb, pojedynczych przedmiotów lub złożonych pomysłów, takich jak układ okresowy, idea materializmu dialektycznego lub komponentu silnika samochodowego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Napisz listę rzeczy, które musisz zapamiętać. Upewnij się, że lista zawiera wszystko i że pozycje są we właściwej kolejności.       
 6.  
 7.             4      Edukuj to, co pamiętasz. W przypadku tych krajów wystarczy przeczytać tabelę z nazwami stanów i liter.       
 8.  
 9.             5      Spróbuj przypomnieć sobie to, co pamiętasz, ale nie patrz na listę. Zakryj listę kartką i zapytaj o ukryte informacje. Przesuwaj papier stopniowo, aby niektóre informacje były nadal ukryte. Czy pamiętasz dwie ostatnie rzeczy z listy?  
    
  • Prawdopodobnie nie będzie dobrze działać na początku. Dzieje się tak dlatego, że mózg przyzwyczaja się do pamięci. Spróbuj przez chwilę i za kilka minut będziesz mógł zapamiętać wszystko, czego się nauczyłeś.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Split  .

    
   
 1.             1      Wyobraź sobie, że musisz pamiętać kraje, które są członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ. W tej soborze jest 10 stanów, które możesz podzielić i zorganizować według jakiegoś schematu.        
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, dlaczego podział jest odpowiedni. Dzielenie wyrazów działa najlepiej na listach rzeczy, które można podzielić na części logiczne. Na przykład można podzielić kraj według kontynentu, można podzielić elementy układu okresowego według typu lub na przykład zapamiętać komponenty silnika samochodowego, dzieląc je na mniejsze grupy (ssanie, silnik, spaliny, energia elektryczna).  
    
  • Jeśli kiedykolwiek pamiętasz numer telefonu, być może zauważyłeś, jak je piszemy - są one podzielone na mniejsze części. Na przykład numer Białego Domu (202) 456-1111 jest łatwiejszy do zapamiętania jako trzy liczby - 202, 456 i 1111. To znacznie łatwiejsze niż zapamiętanie numeru 2024561111.
  •  
  • Dzielenie nie jest dobrą strategią dla dużych, złożonych rzeczy i koncepcji, których nie można podzielić na części świata. Na przykład nie należy zapamiętywać pojęcia prawa cywilnego, definicji obywatelstwa ani listy podobnych numerów telefonicznych.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dziel to, co musisz zapamiętać w mniejszych częściach, które możesz zapamiętać. Ponieważ musisz dzielić większe jednostki na mniejsze części, strategia ta działa najlepiej w przypadku rzeczy, które naprawdę można rozsądnie podzielić.        
 6.  
 7.             4      Spróbuj podzielić informacje na mniejsze kawałki. W naszym przykładzie z Radą Bezpieczeństwa ONZ możesz podzielić kraje według kontynentu, tak jak w powyższym przykładzie.       
 8.  
 9.             5      Naucz się łączyć poszczególne informacje. Nauka dzielenia informacji na części to tylko początek - jeśli naprawdę chcesz zapamiętać coś przy użyciu tej metody, musisz mieć całą listę w głowie. Spróbuj przeciągnąć myszą, aby ukryć poprzednią listę. Ile go pamiętasz?        
 10.  
             

    3      Skład zdań i pojęć  .

    
   
 1.             1      Wyobraź sobie, że musisz zapamiętać listę zakupów. Twój zakup składa się z wielu różnych przedmiotów, które nie mają ze sobą nic wspólnego.        
 2.  
 3.             2      Dlaczego ta metoda jest dobra? Jeśli musisz pamiętać wiele rzeczy, ta metoda nie pomoże ci zbytnio. Jest to szczególnie przydatne w przypadku krótszych list rzeczy, które nie są łatwe do zapamiętania. 
    
  • Ta metoda jest odpowiednia dla ograniczonej liczby pozycji na listach pozycji, które nie są ze sobą powiązane (np. Drzewo, ptak, klawiatura, butelka). Trudno jest angażować się w podziały, ponieważ nie ma prawdziwych kategorii, w których można by dzielić te rzeczy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Utwórz zdanie lub obraz składający się z tych wszystkich rzeczy. Ta sekcja jest naprawdę zabawna - im ciekawsze i zabawniejsze jest zdanie, łatwiejsze do zapamiętania na liście przedmiotów. Na przykład: 
    
  •   Sandwich z masłem orzechowym i espresso owinięte w kabel ethernetowy za pomocą śrubokręta.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Powtarzaj to zdanie lub obraz przez cały czas, a następnie, dzięki niej, staraj się zapamiętać wszystko, co chciałeś zapamiętać. Użyj tego zdania jako klucza, który poprowadzi Cię do zapamiętanych informacji.  
    
  •  
     Sandwich z masłem orzechowym i espresso owinięte w kabel ethernetowy za pomocą śrubokręta. = masło orzechowe, espresso, pieczywo, kabel ethernetowy, śrubokręt
    
  •  
           
 8.  
             

    4      Narzędzia Mnemoniczne  .

    
   
 1.             1      Wyobraź sobie, że musisz pamiętać o podstawowej trygonometrii. Do tego zadania będziesz musiał pamiętać, jak obliczyć sinus, cosinus i styczne podstawowego kąta trójkąta równobocznego.       
 2.  
 3.             2      Dowiedz się, jakie są narzędzia mnemoniczne. To dziwne słowo dla procesu, z którym prawdopodobnie nawiązałeś kontakt w szkole podstawowej. Jeśli znasz lekcję "befelemepeseveze" i podobne bezsensowne rzeczy, które pomogły ci zapamiętać twoje wyuczone informacje, masz już doświadczenie z mnemonikami.       
 4.  
 5.             3      Dlaczego ta metoda jest dobra? Jeśli chcesz zapamiętać więcej informacji niż krótkie zdanie lub frazę, nie będzie łatwo skorzystać z tej metody. Ta metoda jest zatem przydatna do zapamiętywania ograniczonej liczby numerów lub elementów, które można uporządkować w konkretny schemat. Narzędzia Mnemoniczne są zatem przydatne do zapamiętywania list słów, ale nie nadają się do zapamiętywania długich list przedmiotów, które nie są wyraźnie ułożone, takich jak listy numerów telefonów.       
 6.  
 7.             4      Utwórz schemat mnemoniczny. Mnemoniczny schemat jest po prostu kluczową frazą lub frazą, które zawierają to, co musisz pamiętać. W naszym przykładzie możemy myśleć o prostym, łatwym do zapamiętania, pozbawionym znaczenia słowie.       
 8.  
 9.             5      Ćwicz pamięć za pomocą mnemoników i znajdź to, co pamiętasz. Narzędzie mnemoniczne znów służy tylko jako klucz do pamięci. Przewiń w dół, aby ukryć poprzednią listę - czy pamiętasz wszystko, co reprezentuje twoja pomoc?       
 10.  
             

    5      Stowarzyszenie  .

    
   
 1.             1      Wyobraź sobie, że musisz pamiętać o składzie pistoletu z 1911 r. Od tyłu lista tych komponentów wyglądałaby tak:  
    
  • suwak
  •  
  • pokrywa beczki
  •  
  • lufa
  •  
  • napastnik
  •  
  • ekstraktor
  •  
  • bezpiecznik
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jak to działa. Ludzki umysł może doskonale połączyć informacje. Ten talent jest tak głęboki, że dzięki tej umiejętności można wiele zapamiętać. Stwórz wyimaginowaną podróż, która łączy się z informacjami, które musisz zapamiętać. Kiedy wejdziesz na tę ścieżkę w swoim umyśle, zapamiętasz wszystkie te informacje.       
 4.  
 5.             3      Dlaczego ta metoda działa. Metoda asocjacyjna jest bardzo silna, szczególnie jeśli masz dobrą wyobraźnię. Przez całą historię ludzie używali go do organizowania swoich wspomnień (na przykład wyobrażali sobie, że przechodzą przez wyimaginowane domy lub czytają wyimaginowaną książkę). 
    
  • Najlepiej do tej metody najlepiej nadają się wspomnienia, które można łatwo podzielić i rozmieścić w przestrzeni - wiersze wiersza, elementy maszyny lub na przykład gotowanie jakiejś żywności.
  •  
  • Pamięci, których nie można podzielić, nie pasują do tej metody. Na przykład podstawowa koncepcja abstrakcyjnego ekspresjonizmu, informacje o Rose Rolls, czyli jak zaprosić kogoś do tej pory, nie są informacjami, które pamiętasz w ten sposób.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wyobraź sobie dodatkowe wspomnienia i połącz je z tym, co musisz zapamiętać. Te wspomnienia wtórne będą wtedy służyć jako klucz do zapamiętanych informacji. 
    
  • Jeśli masz listę przedmiotów, które nie są powiązane, nie będzie łatwo utworzyć klucz z innych wspomnień. Dla naszych celów przedstawimy małego człowieka, który przechodzi przez wnętrze broni z 1911 roku.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wyobraź sobie, jak przeglądasz swoją mentalną mapę i pamiętasz, co musisz zapamiętać. Możesz użyć tej metody, aby ułatwić sobie zapamiętanie informacji. Na przykład, z naszym przykładem małego człowieka wewnątrz pistoletu, możesz sobie wyobrazić, jak ten człowiek mówi: 
    
  • "Najpierw napotkamy lufę beczki, wewnątrz której widać lufę broni. Głównym otworem jest mały otwór, przez który widzimy napastnika. Po lewej stronie znajduje się ekstraktor, który przylega do boku suwaka. Kiedy dojdziemy do końca, natrafiamy na bezpiecznik. "
  •  
         
 10.  
 11.             6      Trenuj się i odkrywaj swoją mentalną mapę. Wyobraź sobie, jak chodzisz po pistolecie kilka razy dziennie. Im więcej trenujesz, tym łatwiej zapamiętasz.       
 12.  
 13.             7      Trenuj swoje wspomnienia z twojej mapy myśli. Możesz stworzyć lepszy "klucz" podczas wizualizacji, ale to nie wystarczy - musisz zapamiętać poszczególne komponenty, które zapisałeś w kluczu. Spróbuj wziąć "z powrotem" i zacznij od listy przedmiotów. Sprawdź, czy możesz uzyskać oryginalne informacje z mapy pomysłów.       
 14.  
                      
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak przestać żałować swoich decyzji.

Jak używać Jesteś i Twój w języku angielskim.

Jak poprawnie napisać argumentacyjny esej.

Jak korzystać z Twittera.

Jak powiedzieć cześć po koreańsku.

Zapamiętanie czegokolwiek.

Jak zrobić tęczę.

Jak hiszpańskie słowo dla osoby.

Jak być dobrym pisarzem.

Jak przywitać się po hiszpańsku.

Jak motywować uczniów.

Jak zostać opublikowanym pisarzem.

Jak zablokować Facebooka.

Jak napisać analizę postaci.

Jak analizować poezję.

Jak obliczyć najmniejszy wspólny mianownik.

Jak napisać podsumowanie artykułu w czasopiśmie.

Jak odrabiać zadania domowe.

Jak radzić sobie z samotnością.

Jak utworzyć konto na Instagramie za pomocą komputera.

Jak pisać o sobie.