Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak zrobić silnik parowy.

 

Wyrażenie "silnik parowy" często przywołuje obraz lokomotyw parowych lub parowych przez Stanley Steamer. Jednak te urządzenia są używane nie tylko w transporcie. Maszyny parowe, wyprodukowane w najbardziej prymitywnej formie dwa tysiące lat temu, stały się głównymi źródłami energii w ciągu ostatnich trzech stuleci. Turbiny parowe produkują obecnie ponad 80% światowej energii elektrycznej. Aby lepiej zrozumieć fizyczne siły silnika parowego, zbuduj własny silnik parowy zgodnie z jednym z tutoriali w tym artykule! Możesz to zrobić przy użyciu zwykłych materiałów, które znajdziesz w domu. Przejdź do pierwszego kroku i zacznij budować.

              

Procedura .

    

    1      Produkcja automatu parowego za pomocą puszki lemoniady (dla dzieci)  .

    
   
 1.            1      Wytnij aluminiową puszkę o wysokości około 6,35 cm. Użyj nożyczek do papieru lub nożyczek rzemieślniczych, aby uzyskać gładkie cięcie w około 1/3 podstawy puszki.        
 2.  
 3.             2      Złożyć i nacisnąć krawędź tnącą za pomocą szczypiec. Zegnij krawędź tnącą wewnątrz puszki, aby pozbyć się ostrych krawędzi. Uważaj, aby się nie skaleczyć.       
 4.  
 5.             3      Opróżnij dno puszki na zewnątrz, aby było płaskie. Większość puszek lemoniady ma okrągłą podstawę, która popycha je do środka w puszce. Ściśnij podstawę, naciskając palcem lub pod spodem małej szklanki.       
 6.  
 7.             4      1,27 cm od góry kanistra przebić dwa otwory tak, że leżą naprzeciwko siebie. Możesz to zrobić, dziurkując papier lub używając gwoździa i młotka. Potrzebujesz otworu o średnicy nieco ponad 3.175 mm.       
 8.  
 9.             5      Umieść świecę z herbatą na środku puszki. Wytrzyj niewielką folię aluminiową i umieść ją pod świecą i wokół niej, aby pozostała stabilnie na miejscu. Świece do herbaty są wykonane w małych blaszanych pudełkach, więc nie powinno się zdarzyć, że wosk świecy po rozpuszczeniu smoły w puszce z lemoniadą.       
 10.  
 11.             6      Wokół ołówka owiń rurki miedzianej o średnicy od 15,5 do 20,5 cm, tworząc spiralnie dwie lub trzy pętle. Rurka o średnicy około 3,175 mm powinna łatwo chodzić wokół ołówka. Wynikowa rura spiralna musi być tak długa, aby przechodziła przez puszkę, a następnie około 5 cm prostej rury pozostaje po każdej stronie.       
 12.  
 13.             7      Włóż końce rurki przez otwory w puszce. Umieść spiralę na rurze bezpośrednio nad węzłem świecy. Upewnij się, że puszki są mniej więcej tej samej długości po obu stronach puszki.       
 14.  
 15.             8      Zegnij koniec rury pod kątem 90 °. Wyprostuj proste końce rurki tak, aby były skierowane w przeciwnym kierunku z każdej strony. Następnie ponownie ugnij, aby sięgnąć poniżej dolnej krawędzi świecy. Na końcu powinieneś mieć spiralną rurkę powyżej środka świecy, która zgina się z każdej strony puszki w postaci dwóch dysz przeciwprądowych.       
 16.  
 17.             9      Umieść puszkę w misce na wodę, aby końce rurki były zanurzone. Twoja "łódź" powinna bezpiecznie płynąć. Jeśli końce rurki nie są całkowicie zanurzone pod wodą, spróbuj lekko naładować świecę. Uważaj jednak, aby tego nie zrobić.       
 18.  
 19.             10      Napełnij probówki wodą. Najprościej to zrobić, zanurzając jeden koniec rurki w misę z wodą, a drugą końcówkę podlewając jako słomkę. Drugą opcją jest przytrzymanie palca na jednym końcu rurki, a następnie dotknięcie kranu na drugim końcu.       
 20.  
 21.             11      Rozpal świecę. Woda w tubie nieco się rozgrzewa i zaczyna wrzeć. Jak tylko zostanie zamieniona na parę, rury zostaną wypalone z "dysz", aby całość mogła toczyć się w wodzie.                 
 22.  
             

    2      Produkcja automatu parowego z puszek w kolorze (dla dorosłych)  .

    
   
 1.             1      Pokrój puszkę o pojemności 4 litrów na dnie prostokątnego otworu. Możesz oznaczyć pionowy prostokąt o wymiarach 15 x 5 cm z boku puszki blisko jego dna. 
    
  • Zachowaj ostrożność, upewnij się, że farba (lub cokolwiek innego) zawiera tylko farbę na bazie lateksu i że dokładnie umyłaś ją mydłem i wodą przed użyciem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wytnij kawałek siatki metalowej o wymiarach 12 x 24 cm. Po obu stronach o długości 24 cm wykonaj zagięcie o grubości 6 cm pod kątem 90 °. Stworzy to kwadratową "podstawę" o bokach 12 x 12 cm z dwoma 6 cm "stopami". Umieść tę siatkę w puszce za pomocą "stopek" w dół, tak aby była wyrównana z krawędziami wyciętego otworu.       
 4.  
 5.             3      Wywierć otwory w półokręgu wokół obwodu wieka. W puszce spalisz węgiel później, by ogrzać maszynę parową. A jeśli nie dostaniesz dostępu węgla do tlenu, spali się bardzo źle. Dlatego należy wykonać otwory wentylacyjne, aby wywiercić lub złamać półkole otworów wokół krawędzi pokrywy puszki. 
    
  • Te otwory wentylacyjne powinny mieć przeciętnie około 1 cm.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Utwórz spiralę z miedzianej rurki. Weź około 6 m miękkich rur miedzianych o średnicy 0,6 cm i zmierz z jednego końca na odległość 30 cm. Od tego momentu zacznij przekręcać rurę w pięć pętli o średnicy 12 cm. Następnie pokonać resztę rury w około 15 cm pętlach o średnicy 8 cm. Powinieneś mieć około 20 cm materiału.       
 8.  
 9.             5      Rozciągnij oba końce uzwojenia przez otwory wentylacyjne w pokrywie. Zagnij oba końce nawiniętej rury tak, aby była skierowana do góry, a każda z nich przez jeden z otworów w pokrywie. Jeśli rura nie jest wystarczająco długa, trzeba lekko naciągnąć jedną z pętli.       
 10.  
 11.             6      Włóż zwiniętą rurę z węglem aktywnym do puszki. Umieść uzwojenie na podstawie kratki. Przestrzeń wokół pętli i wypełnij je brykietami z węgla drzewnego. Zamknij szczelnie pokrywę puszki.       
 12.  
 13.             7      Wywierć otwory na rury w 4-calowej puszce. Wywierć otwór o średnicy 1 cm w środku pokrywy 4-calowej puszki. Narysuj dwa 1-centymetrowe otwory z boku puszki - jeden w dolnej części puszki, drugi bezpośrednio nad nim w pobliżu pokrywy.       
 14.  
 15.             8      Umieść korki w otworach z boku mniejszej puszki. W środku każdego z tych dwóch korków wywierć koniec rury miedzianej otworem. Włóż kawałek sztywnej plastikowej rurki o długości 25 cm do pierwszego korka i 10 cm plastikowej rurki do drugiego korka, tak aby rura była mocno trzymana w korku i lekko wystająca wewnątrz pojemnika. Włóż gąbkę korek z dłuższą rurką do dolnego otworu mniejszej puszki, a następnie włóż krótszą rurkę do górnego otworu. Zabezpiecz dwie rury w korkociągach za pomocą złączek węży.       
 16.  
 17.             9      Podłącz rury z większych i mniejszych puszek. Umieść mniejszą puszkę na dużej, tak aby tubki małych puszek były skierowane z otworów wentylacyjnych w dużej puszce. Koniec miedzianej rury prowadzącej od dołu spirali jest połączony za pomocą metalowej taśmy z rurką z dolnej gąbki korkowej. Następnie przymocuj miedzianą rurkę do wierzchołka spirali w ten sam sposób do plastikowej rury z górnego kolca korkowego.       
 18.  
 19.             10      Włóż miedzianą rurkę przez skrzynkę połączeniową. Za pomocą młotka i śrubokręta usuń środek okrągłej skrzynki elektrycznej. Przymocuj klips do kabla elektrycznego z wewnątrz pierścieniem montażowym. Przeprowadź przez zacisk kablowy 15 cm miedziane rury o średnicy 1,27 cm, tak aby rura znajdująca się kilka centymetrów wystaje z otworu w pudełku. W tym celu obróć krawędzie rury za pomocą młotka do wewnątrz. Włóż ten sam koniec rury do mniejszego otworu pojemnika w pokrywie.       
 20.  
 21.             11      Włóż włócznię do drewnianej rury. Weź klasyczny drewniany szpikulec do grilla i włóż go do jednego końca długiej na 1,5 cm drewnianej rury o średnicy 95 mm. Pochyl rurkę do rury miedzianej w metalowej puszce połączeniowej tak, aby szpikulec skierowany był do góry. 
    
  • Łopatka i drewniana rura będą symulować "tłok" podczas uruchamiania silnika. Aby pomóc Ci zobaczyć ruch tłoka, możesz przymocować mały baner papierowy do jego górnego końca.
  •  
         
 22.  
 23.             12      Przygotuj maszynę do pracy. Usuń puszkę połączeniową z mniejszej górnej puszki. Następnie napełnij puszkę wodą, aby woda wpadła do miedzianych rurek. Mniejsza puszka powinna wynosić około 2/3 wody. Sprawdź, czy wszystko jest szczelne, a woda nie wycieka z żadnych połączeń. Aby dotknąć pokrywek dwóch puszek, użyj młotka, aby go zabezpieczyć. Wróć puszkę połączeniową z powrotem do małej górnej puszki.       
 24.  
 25.             13      Uruchom maszynę! Ściśnij kilka kartek papieru i umieść je w przestrzeni pod grillem na spodzie maszyny parowej. Po rozbłyskach węgla drzewnego pozwolić spalić przez 20-30 minut. Kiedy płonący węgiel zaczyna podgrzewać wodę w rurze tuby, para zaczyna tworzyć się w górnej puszce. Gdy para osiągnie wystarczające ciśnienie, popycha drewnianą rurę i tłok szpuli do góry. Kiedy spadnie wystarczające ciśnienie, tłok ponownie opadnie z powodu siły ciężkości. W razie potrzeby odetnij małe kawałki ze szpikulca, aby zmniejszyć ciężar tłoka - im szybciej tłok będzie "skakał" częściej. Próbuj przekrzywić skos do punktu, w którym tłok będzie "biegał" w sposób ciągły. 
    
  • Możesz przyspieszyć spalanie przez dmuchanie dmuchawy w otworach wentylacyjnych.
  •  
         
 26.  
 27.             14      Uważaj. Nie musi być konieczne podkreślanie, że obsługa i obsługa tego "zrób to sam" przez silnik parowy wymaga ostrożności. Nigdy nie obsługuj tego urządzenia w pokoju. Nigdy nie używaj ani nie używaj łatwopalnych materiałów, takich jak suche liście lub korony drzew. Maszynę można obsługiwać tylko na twardych, niepalnych powierzchniach, takich jak beton. Jeśli pokazujesz swoje dziecko dzieciom, upewnij się, że jesteś stale nadzorowany przez osobę dorosłą. Nie pozwalaj małym lub nastoletnim dzieciom zbliżyć się do maszyny, gdy pali się węgiel drzewny. Jeśli nie masz pewności, czy urządzenie jest jeszcze gorące, po prostu załóżmy, że jest wystarczająco gorące, aby go dosięgnąć. 
    
  • Należy również upewnić się, że para może uciec z górnego "kotła". Jeśli z jakiegoś powodu zacina się tłok, ciśnienie może znacznie wzrosnąć w małej puszce. Wtedy, w najgorszym przypadku, może dojść do wybuchu, który będzie bardzo niebezpieczny.
  •  
         
 28.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

    

     Maszyna parowa z lemoniady może  .

   

     Cylinder cylindra  .

            (1)                     
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak używać terminów kto i kto.

Jak napisać historię.

Jak używać THAN i THEN.

Jak narysować mapę.

Jak tworzyć przewodniki do nauki.

Jak szybko zapamiętać informacje.

Jak obliczyć średnią.

Jak pobierać bezpłatne filmy z Facebooka.

Dowiedz się, kto wyświetla Twój profil na Facebooku.

Jak zapisywać zdjęcia z Instagrama.

Jak szybko uzyskać więcej obserwujących na Instagramie.

Jak obliczyć najmniejszy wspólny mianownik.

Jak pisać.

Jak przesłać wideo na Facebooka.

Jak się pożegnać w różnych językach.

Jak zostać opublikowanym pisarzem.

Jak obliczyć odchylenie standardowe.

Jak napisać analizę postaci.

Jak podziękować po francusku.

Jak przywitać się po niemiecku.

Jak oznaczyć tagiem Instagram.