Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak napisać podsumowanie artykułu w czasopiśmie.

 

Podsumowanie artykułu w czasopiśmie oznacza wybór najważniejszych punktów i stworzenie przeglądu wszystkich badań, które zostaną wydrukowane w recenzowanej publikacji naukowej. Podsumowanie artykułu zawiera krótki opisowy komentarz do czytelnika i pokazuje, na czym koncentruje się autor artykułu. Jest to powszechne zadanie dla studentów i asystentów akademickich. W tym artykule nauczysz się efektywnie czytać artykuł, zaplanować i napisać udane podsumowanie.

              

Procedura .

    

    1      Przeczytaj artykuł  .

    
   
 1.            1      Najpierw przeczytaj streszczenie. Streszczenie to krótki akapit napisany przez autora artykułu, w którym streszczono artykuł. Abstrakty są przeważnie częścią wszystkich czasopism akademickich i zwykle nie przekraczają 100-200 słów. Streszczenie zawiera krótkie podsumowanie treści artykułu, dzięki czemu znajdziesz ważne punkty w badaniu.  
    
  • Celem tego streszczenia jest umożliwienie badaczom szybkiego czytania artykułu i sprawdzenia, czy jakakolwiek jego wiedza ma zastosowanie do ich pracy. Na przykład, jeśli szukasz badań odpowiedzi układu odpornościowego u gryzoni, streszczenie pozwoli ci szybko dowiedzieć się, czy badania są prowadzone w terenie i czy ich odkrycia wspierają twoje wnioski lub różnią się od siebie.  
  •  
  • Pamiętaj, że streszczenie i streszczenia artykułów to dwie różne rzeczy, więc musisz uważać, aby twoje podsumowanie nie było zwykłą abstrakcją. Streszczenie zawiera wiele informacji i nie może dostarczyć tak szczegółowego obrazu badań i jego wniosków jako podsumowania.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zrozum kontekst badań. Powinieneś dokładnie wiedzieć, co autorzy badań rozwiązują i analizują, dlaczego temat badań jest ważny, czy artykuł jest tylko odpowiedzią na inny artykuł, itp. Kiedy dowiesz się tej informacji, będziesz wiedział, które argumenty, cytaty i daty będą dla ciebie pasować podczas pisania podsumowania.       
 4.  
 5.             3      Idź prosto do końca. Pomiń ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak dowiedzieć się, jak powstały badania i dowiedzieć się więcej na ten temat oraz zrozumieć, jakie kompleksowe programy i argumenty w tym artykule będą prowadzić. O wiele łatwiej jest zrozumieć informacje zawarte w artykule po pierwszym przeczytaniu wniosku. 
    
  • Nawet jeśli najpierw przeczytasz konkluzję, będziesz musiał wrócić i przeczytać cały artykuł, ale tylko wtedy, gdy badania ci się przydadzą. Jeśli szukasz badań i studiów, lepiej będzie, jeśli znajdziesz tylko te, których będziesz używał w jakiś sposób.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wskaż główny argument i widok artykułu. Jeśli nie chcesz przeczytać tego artykułu kilka razy, aby zrozumieć jego główne punkty, przeczytaj go tylko raz, ale poprawnie. Rób notatki i zapisz wszystkie główne punkty. 
    
  • Rozważ pierwsze akapity artykułu. W pierwszych akapitach autor zwykle podaje tezę całego artykułu. Dowiedz się, jaki jest sens Twojego artykułu i, w zależności od tego, określ główny argument lub pomysł, który autorzy próbują udowodnić poprzez badania.  
     
   • Szukaj słów takich jak "hipoteza", "wynik", "zazwyczaj", "ogólnie" lub "oczywiście". Te słowa doprowadzą cię do punktu artykułu.
   •  
    
  •  
  • Podkreśl, zaznacz lub zastąp główny argument badawczy na krawędzi artykułu. Skoncentruj się na tym kluczowym punkcie, aby połączyć go z resztą artykułu, aby sprawdzić, czy hipoteza naprawdę działa.
  •  
  • W humanistyce czasami trudno jest uzyskać jednoznaczny pogląd na artykuł, ponieważ studia humanistyczne często zajmują się złożonymi abstrakcyjnymi pomysłami (takimi jak zajęcia z poezji postmodernistycznej, feminizm filmowy itp.). Jeśli teza nie jest jasna, postaraj się sformułować ją jak najlepiej i postępuj zgodnie z autorskimi pomysłami i tym, co próbuje udowodnić poprzez swoją analizę.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Przeczytaj argumenty. Kontynuuj czytanie wszystkich różnych segmentów artykułu i zaznacz główne punkty zidentyfikowane przez autorów. Skoncentruj się na kluczowych koncepcjach i pomysłach i spróbuj połączyć je z głównym punktem całego artykułu, który zidentyfikowałeś czytając pierwsze akapity. 
    
  • Różne obszary zainteresowań w artykule w czasopiśmie są zwykle oznaczone podtytułami wskazującymi dany etap lub rozwój badań. Tytuły tych napisów są w większości wytłuszczone i większe niż reszta tekstu.
  •  
  • Należy pamiętać, że czasopisma akademickie są często przytłaczające. Czy naprawdę konieczne jest przeczytanie całych pięciuset słów autora, opisujących formułę stosowaną w roztworze gliceryny podawanym przez żabę? Może tak, ale prawdopodobnie nie. Zazwyczaj niepotrzebne jest czytanie artykułów naukowych od początku do końca. Jeśli uda ci się uchwycić główne punkty i skupić się na treści, powinieneś otrzymać wszystko, czego potrzebujesz. Skuteczna praca jest bardzo ważna w badaniu i gromadzeniu informacji z czasopism akademickich. Czytaj artykuły aktywnie i przeglądaj materiały. Zaznacz wszystkie poszczególne części artykułu i skup się na podtytułach. Segmenty te zazwyczaj zawierają wstęp, metodologię, wyniki badań i wnioski (oraz listę odniesień i cytatów).       
  •  
                   
 10.  
             

    2      Zaplanuj pierwszą wersję podsumowania  .

    
   
 1.             1      Napisz krótki opis swoich badań. Opisz ścieżkę akademicką artykułu w szybki sposób i wymień wszystkie etapy od punktu początkowego do końcowego i opisz metodologię i formę badania. Nie musisz pisać zbyt dokładnie - szczegóły znajdziesz tylko w podsumowaniu. Jeśli zaczynasz, dobrze jest wyłączyć filtr i napisać to, co pamiętasz z artykułu. Umożliwi to znalezienie głównych punktów potrzebnych do napisania podsumowania.       
 2.  
 3.             2      Zdecyduj, które aspekty artykułu są najważniejsze. Możesz wziąć je jako główne podparte pomysły lub sekcję artykułu. Przeważnie podpozycje są wyraźnie oznaczone, ale czasami nie jest łatwo je znaleźć. Podsumowując, musisz wymienić wszystkie ważne punkty, które wspierają argumenty autora. 
    
  • W zależności od rodzaju badań, które można opisać, na przykład teoretyczne podstawy badania lub założenia badaczy. W obszarach naukowych ważne jest, aby jasno podsumować wszystkie hipotezy zidentyfikowane przez naukowców przed rozpoczęciem badania, a także wszystkie procedury stosowane podczas prac nad projektem. Podsumuj także wszystkie wyniki statystyczne i przekaż podstawową interpretację danych używanych w podsumowaniu.
  •  
  • Jeśli piszesz artykuł w naukach humanistycznych, dobrze jest podsumować podstawowe założenia i ideologiczne szkoły, z których autor opracował i podać przykłady i pomysły, które są używane w artykule.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Określ podstawową terminologię używaną w podsumowaniu. Upewnij się, że podałeś listę wszystkich słów kluczowych użytych w podsumowaniu. Wszelkie słowa i terminy, które autor mówi, powinny być również zawarte w podsumowaniu.       
 6.  
 7.             4      Spróbuj krótko napisać. Podsumowanie artykułu może nie być tak długie, jak sam artykuł. Celem podsumowania jest przedstawienie krótkiego, ale odrębnego opisu badań dla kolekcjonerów badań podstawowych lub dla łatwiejszego przetwarzania danych na późniejszych etapach badań. 
    
  • Zgodnie z ogólną zasadą powinieneś napisać jeden akapit dla każdego głównego punktu, a całkowita długość podsumowania nie powinna przekraczać 500-1000 słów (w przypadku większości prac naukowych). W przypadku większości streszczeń czasopism, będziesz musiał napisać kilka krótkich akapitów, z których każdy podsumowuje określoną sekcję artykułu.
  •  
         
 8.  
             

    3      Jak napisać podsumowanie  .

    
   
 1.             1      Zacznij od zdefiniowania głównego pytania badawczego. Na początku artykułu (prawdopodobnie we wstępie) autorzy wskazują na cel badania i jego cele. W tym momencie powinieneś zacząć od podsumowania. Opisz własnymi słowami główny argument, który autorzy chcą udowodnić poprzez badania. 
    
  • W artykułach naukowych jest to zwykle wstęp, który wyraźnie określa tło eksperymentu lub badania i nie daje zbyt wielu punktów do podsumowania. Po tym następuje rozwój pytań badawczych i procedur testowych, które są bardzo ważne pod względem treści pozostałej części artykułu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Skup się na metodologii stosowanej przez autorów. Ta sekcja omawia narzędzia i metody badań, które zostały użyte w badaniu. Innymi słowy, musisz podsumować, w jaki sposób autorzy badań doszli do swoich wniosków i musisz użyć do tego danych badawczych. 
    
  • Konkretne punkty procedur testowych są zazwyczaj niepotrzebne w podsumowaniu - powinieneś je ograniczyć do prostego pojęcia, w jaki sposób podjęte zostały badania. Wyniki badania to w większości przetworzone dane, którym czasami towarzyszą surowe, nieprzetworzone dane. Tylko przetworzone dane znajdują się w podsumowaniu artykułu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Opisz wyniki. Jedną z najważniejszych części podsumowania powinien być opis tego, co autorzy badań osiągnęli dzięki swojej pracy. Czy autorzy osiągnęli sukces i osiągnęli swoje cele? Jakie wnioski wyciągnęli autorzy w swoich badaniach? Jakie są implikacje tego badania opisane w tym artykule? 
    
  • Podsumowanie powinno zawierać wszystkie pytania badawcze, wnioski lub wyniki oraz sposób osiągnięcia tych wyników. Są to kluczowe części artykułu, których nie można usunąć.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Połącz główne idee przedstawione w artykule. W przypadku niektórych podsumowań ważne jest pokazanie związku między pomysłami opracowanymi przez autorów artykułu. Głównym celem podsumowania jest przedstawienie czytelnikom krótkiego przeglądu najważniejszych punktów artykułu, dlatego ważne jest, aby rozbić wszystkie argumenty i wyjaśnić je własnymi słowami. Wypełnij luki i założenia oraz pomóż ludziom wyjaśnić badania i daj im przegląd. 
    
  • Czasami jest to szczególnie ważne w naukach humanistycznych. Na przykład dobrze byłoby rozwinąć argumenty na temat stosunku George'a Herberta do bóstwa w mniej skomplikowany sposób: "Autor chce humanizować Herberta, używając opisów jego codziennych czynności, a nie jego filozofii."
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie twórz własnych wniosków. Podsumowanie artykułu nie powinno być edytowane, ani też nie powinno zawierać własnych interpretacji danych, chyba że jest częścią zadania. Generalnie powinieneś jedynie podsumować główne punkty autora, a nie dostarczać własnych zmian i myśli. Dla niektórych niedoświadczonych ludzi jest to trudne, ale musisz się tego nauczyć - zapomnij o napisaniu "mnie".       
 10.  
 11.             6      Nie używaj żadnych bezpośrednich cytatów w Podsumowaniu dziennika. Cytaty są częściej używane w pisaniu esejów lub artykułów seminaryjnych, ale są mniej ważne w streszczeniu uczonego. Skup się na parafrazach myśli i staraj się nie tracić z oczu znaczenia i zamierzonej treści artykułu.       
 12.  
 13.             7      Napisz w obecnym czasie. Pisząc podsumowanie artykułu akademickiego, należy zawsze korzystać z dostępnego czasu. To pozwoli ci na utrzymanie równoległej struktury gramatycznej przez cały czas.       
 14.  
 15.             8      Przejrzyj pierwszą wersję. Jeśli chcesz napisać dobre podsumowanie, musisz to naprawić. Wróć do swojej pracy i przeczytaj, co napisałeś, aby upewnić się, że twoje podsumowanie rzeczywiście wspiera kontekst artykułu. Dobrze wykonane podsumowania akademickie dostarczają czytelnikom krótkie podsumowanie, które jest szczególnie potrzebne, gdy pracownicy akademiccy szukają konkretnych informacji na ten temat.       
 16.  
         (6)                     
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak zablokować Facebooka.

How to say love you in Hindi.

Jak robić lepsze notatki.

Jak napisać scenariusz.

Jak pożegnać się z Francuzami.

Jak uczyć się za granicą.

Jak zapisywać zdjęcia z Instagrama.

Znajdź kogoś.

Jak usunąć zdjęcia z Facebooka.

Jak pomóc zmniejszyć globalne ocieplenie.

Jak wyciąć ułamki.

Jak napisać recenzję filmu.

Jak poprawić pisanie.

Jak pracować z tabelami logarytmicznymi.

Jak się zmotywować.

Jak do hiszpańskiego dzień dobry.

Jak poprawić umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Jak przesłać wideo na Facebooka.

Jak znaleźć równoważne ułamki.

Jaka jest różnica między iee i np w języku angielskim.

Jak przekonwertować słone wody na słodkie.