Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak być mądrym.

 

Czy masz dość, że nadal nie wiesz o czym mówią inni ludzie? Czy twoi przyjaciele wyśmiewają się z ciebie, nie dość mądry? Inteligencja nie jest wrodzona - przy odrobinie ciężkiej pracy możesz stać się mądrzejszy! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak rozwinąć umiejętniejszy mózg!

              

Procedura .

    

    1      Ćwicz mózg  .

    
   
 1.            1      Zagraj w zagadki, takie jak inna układanka lub kostka Rubika. Foldery składane wykorzystują twój mózg i zwiększają twoje zdolności umysłowe. Twój mózg jest jak mięsień i trzeba go ćwiczyć. 
    
  • Sudoku to świetna gra, która wzmacnia twoje myślenie. Kupujesz je w księgarni, ale często można je znaleźć w gazetach lub w Internecie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zaangażuj się w działania artystyczne. Rysowanie, rzeźbienie, malowanie i inne działania zaangażują twoją kreatywną stronę i pomogą ci poprawić umiejętność rozwiązywania problemów. Kreatywny mózg, który myśli, że jest duży, może robić rzeczy lepiej i szybciej.       
 4.  
 5.             3      Wykonaj matematykę. Ucz się szybkiej matematyki lub policz przykłady. Im bardziej złożone myślenie wymaga zaangażowania, tym trudniej twój mózg będzie musiał pracować i tworzyć połączenia, dzięki którym myślisz szybciej i lepiej.       
 6.  
 7.             4      Pisz historie lub wiersze. Twórcze pisanie zmusza twój mózg do tworzenia dialogów, sytuacji, postaci i otoczenia. To pomoże ci lepiej myśleć i przetwarzać informacje. Takie użycie języka poprawi również twoje słownictwo i mowę. Pisanie to także świetny sposób wyrażania siebie i nagrywania własnych pomysłów.                 
 8.  
             

    2      Rozwijaj umiejętności społeczne  .

    
   
 1.             1      Uprość. Kiedy mówisz o rzeczach, których nikt nie rozumie, nie będziesz wyglądać mądrzej. Geniusze mają możliwość prostego tłumaczenia skomplikowanych pojęć innym. Spróbuj wyjaśnić, aby dowiedzieć się, czy potrafisz obsługiwać skomplikowane rzeczy, aby ludzie mogli je łatwo zrozumieć. Jeśli ktoś cię nie rozumie, to nie jego wina, ale twoja - nie powiedziałeś wystarczająco dużo.       
 2.  
 3.             2      Uważnie słuchaj opinii innych na temat kontrowersyjnych rzeczy lub rzeczy, o których chciałbyś dowiedzieć się więcej. Nie musisz się z nimi zgadzać, ale nie zapominaj, że możesz uczyć się od wszystkich. Kiedy pytasz ludzi, możesz ocenić własne opinie lub wskazać błędy innych i własne. Zawsze bądź otwarty. Im jesteś mądrzejszy, tym więcej pytań zadasz ludziom w twojej okolicy.       
 4.  
 5.             3      Bądź miły dla ludzi. Kiedy czujesz się komfortowo, nawet w chwilach kryzysu, udowodnisz, że jesteś dorosły, przyzwoity i inteligentny. Nigdy nie zapominaj, że możesz uczyć się od innych ludzi. Kiedy jesteś tego wart, będziesz miał dostęp do ich doświadczenia. Kto wie, czego możesz się nauczyć?       
 6.  
             

    3      Naucz się!  .

    
   
 1.             1      Staraj się ciągle kształcić. Pamiętaj, że edukacja nie jest tym, co czynisz w szkole, aby uzyskać dyplom lub dyplom - chodzi o zrozumienie otaczającego Cię świata. Ludzie, którzy są naturalnie ciekawi, wkrótce przestaną zadawać pytania po ukończeniu nauki. Są naprawdę sprytni, ale zawsze kwestionują wszystko wokół siebie i próbują wszystko zrozumieć. To jest sekret ich "geniuszu". 
    
  • Spróbuj się uczyć. Możesz uczyć się na swoich życiowych doświadczeniach.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pracuj nad swoim słownictwem. Spróbuj nauczyć się kilku słów każdego dnia, które są dla ciebie nowe lub zagraj w gry słowne online. Możesz również czytać słownik od początku do końca jako książkę. To zajmie ci dużo czasu, ale wiele się nauczysz.       
 4.  
 5.             3      Przeczytaj wiele różnych książek. Czytanie jest często wymieniane jako klucz do inteligencji. Najmądrzejsi ludzie na świecie najczęściej czytają codziennie. Może nie zawsze będziesz się dobrze bawić, ale dzięki lekturom będziesz mieć przegląd szerokiej gamy rzeczy. Wybierz książki w różnych gatunkach.       
 6.  
 7.             4      Naucz się o tym, co dzieje się na świecie. Staraj się interesować bieżącymi wydarzeniami, interesującymi faktami, zabawnymi i inspirującymi cytatami, dobrymi książkami i filmami, badaniami naukowymi i nowymi odkryciami. Edukacyjne kanały telewizyjne są świetne. Nauczysz się myśleć krytycznie i będziesz w stanie zebrać wszystko razem. To sprawia, że ​​jesteś znacznie mądrzejszy. 
    
  • Jeśli potrafisz czytać szybciej niż rozmawiasz, dużo łatwiej jest czytać książkę niż oglądać film edukacyjny. Komercyjna telewizja jest niczym, ponieważ jej celem jest tylko utrzymywanie Cię na ekranie i na reklamach, więc nie dostajesz zbyt intelektualnie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Buduj relacje. Dowiedz się, jak można wykorzystać różne użyteczne informacje. Jeśli będziesz trzymał swoją wiedzę głęboko w swojej głowie, nie pomogą ci, ponieważ nie będziesz w stanie znaleźć ich w normalnych sytuacjach życiowych. Pomyśl o prawdziwych wydarzeniach, w których Twoje informacje mogą mieć sens. Dziel się nimi z innymi i obserwuj, jak rozwija się Twoja sieć!       
 10.  
             

    4      Rozwijaj dobre nawyki  .

    
   
 1.             1      Zawsze zadawaj pytania. Kiedy będziesz pytać i pytać o wszystko, co cię otacza, będziesz mądrzejszy. Nie ma nic złego w chęci dowiedzenia się, jak działa i dlaczego! Nikt nie wie wszystkiego! Ale kiedy nauczysz się zadawać pytania, które nie są dla ciebie jasne, wkrótce staniesz się mądrzejszy.       
 2.  
 3.             2      Raz w tygodniu wyznacz cele. Podczas tej oceny oceń liczbę zrealizowanych celów z zeszłego tygodnia. Dowiedz się, dlaczego Ci się nie udało i ustal procedurę, aby to się powtórzyło. 
    
  • Pracuj ciężko, aby osiągnąć swoje cele. Bez celów nie powinieneś w to wierzyć. Nagradzaj siebie, aby osiągnąć swoje cele.
  •  
  • Bądź zorganizowany. Nie musisz być absolutnie szalony, ale powinieneś także nauczyć się nie marnować czasu. Oczywiście, jest wielu geniuszy, którzy są całkowicie niezorganizowani (na pewno znasz podobnego profesora), ale jeśli naprawdę chcesz być sprytny, musisz mieć jasny plan swojego czasu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Poświęć czas na edukację. Edukacja potrzebuje czasu, a jeśli chcesz być mądrzejszy, będzie to również trud. Nie oczekuj tego w nocy. Będziesz musiał spędzić dużo czasu aktywnie myśląc i ucząc się, inaczej nie będziesz mądrzejszy.       
 6.  
 7.             4      Kontynuuj naukę. Istnieje niezliczona ilość źródeł informacji. Na przykład - książki, dokumenty lub Internet. Szkoła jest tylko jednym źródłem informacji. Jeśli masz numer jeden, nie oznacza to, że jesteś mądry. Bądź otwarty, tylko że będziesz mądrzejszy.       
 8.  
             

    5      Odkryj nowe horyzonty  .

    
   
 1.             1      Naucz się nowego języka. Nie tylko ćwiczysz języki, ale także masz szansę poznać nowych ludzi i nowe miejsca. Kiedy wybierasz się do obcego kraju i znasz ich język, nie będziesz się tak czuł. Zdajesz sobie również sprawę, że niektóre terminy w innym języku, na przykład, nie mają dokładnego tłumaczenia na twój język. Dla mózgu może to być bardzo ekscytujące ćwiczenie. (Uwaga: staraj się mieć cierpliwość i pozytywne nastawienie, może minąć trochę czasu, zanim w zadowalający sposób opanujesz inny język.       
 2.  
 3.             2      Odwiedzaj zagraniczne miejsca tak często, jak to możliwe. Jeśli możesz, możesz także pojechać do innych krajów. Odwiedzając zagraniczne miejsca, będziesz otwarty na nowe rzeczy i poznasz świat. Będziesz także w stanie zrozumieć inne kultury (jak ludzie żyją w innych miejscach, jak się zachowują, itp.). Zrozumiesz też, że nasza planeta jest ogromna i wciąż jest wiele do zobaczenia. Będziesz zafascynowany tym, ile kultur i różnych ludzi znajdziesz na świecie. To sprawia, że ​​jesteś mądrzejszy i bardziej interesujący.       
 4.  
 5.             3      Bądź otwarty i chętny do uczenia się nowych rzeczy. Tylko dlatego, że coś naprawdę ma dla ciebie znaczenie, nie musisz trzymać się tej jednej rzeczy. Poszukaj nowych rzeczy, które możesz wypróbować, abyś mógł się wiele nauczyć.       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                            
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak napisać scenariusz.

Jak połączyć Facebooka z Twitterem.

Jak przekonwertować z dziesiętnego na binarny.

Jak pisać poezję haiku.

Jak napisać recenzję filmu.

Jak poprawnie napisać argumentacyjny esej.

Zapamiętanie czegokolwiek.

Jak dowiedzieć się z wiadomości SMS, czy lubisz dziewczynę.

Jak pisać.

Jak pisać o sobie.

Jak zablokować Facebooka.

Jak poprawnie używać I i Me w języku angielskim.

Jak przyspieszyć czas.

Jak napisać podsumowanie artykułu w czasopiśmie.

Jak przywitać się po hiszpańsku.

Jak chronić środowisko.

Jak napisać zarys.

Jak wpisać adres na kopercie.

Jak napisać dobrą historię.

Jak tworzyć przewodniki do nauki.

Jak obliczyć objętość piramidy.