Home \ Edukacja i komunikacja
 

Jak poprawić umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

 

W dzisiejszych czasach absolutnie niezbędna jest dobra znajomość języka angielskiego. Język angielski staje się językiem globalnym i dobrze jest nadążać i uczyć się. Ale jeśli uczysz się przez jakiś czas, ale czujesz, że nie możesz komunikować się, jak chcesz, prawdopodobnie próbujesz znaleźć sposób na poprawę swoich umiejętności komunikacyjnych. Będziesz potrzebował trochę wysiłku i determinacji, ale na szczęście jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Czy jesteś gotowy, aby odejść?

              

Procedura .

    

  Część 1      Popraw swoje wypowiadane słowo  .

    
   
 1.            1      Znajdź native speakerów języka angielskiego. W niektórych obszarach nie jest to łatwe, ale na pewno pomoże. Rozmowa z native speakerami poprawi twoją wiedzę w zakresie mówienia i innych umiejętności. Niezależnie od tego, czy będziesz w stanie je spotkać, czy porozmawiać ze Skypem, lub powiedzieć im, aby z tobą porozmawiał, rób to! Będziesz w stanie mówić znacznie szybciej, niż gdybyś starał się poprawić swoją wiedzę w ogóle. 
    
  • Na przykład możesz zaprosić turystów na kolację! Będą mogli jeść, a będziesz mógł mówić po angielsku. Możesz reklamować się w Internecie lub zaprzyjaźnić się z jednym z nauczycieli angielskiego. Zaoferuj lekcje ludzi w swoim języku ojczystym. Wkrótce znajdziesz kogoś.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Posłuchaj angielskiej śpiewanej muzyki. Nie, nie angielska muzyka (nawet jeśli możesz!). Poczuj intonację i wymowę śpiewaków. Nawet jeśli masz technicznie doskonały angielski, nie pomoże ci, gdy mówisz jak robot. Musisz nauczyć się mówić w sposób naturalny. 
    
  • Oglądaj ludzi. Zwróć uwagę na to, jak ludzie poruszają ustami i robią słowa. Zauważ, jak przekazują swoje emocje. Zobacz, co podkreślają słowa i jaki ma wpływ na kontekst. Oprócz dekodowania słów, powinieneś także zauważyć humor, uczucie i formalność mowy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zwolnij. Najważniejsze, żeby nie mówić zbyt szybko, bo inaczej ludzie cię nie zrozumieją. Im jaśniej i wolniej mówisz, tym większa szansa, że ​​druga osoba będzie musiała to zrozumieć. Kiedy się denerwujesz, bardzo łatwo jest mówić bardzo szybko, ale musisz się z tym uporać. Najważniejsze jest, aby mówić wyraźnie, tak jak w przypadku wywiadu z native speakerami. 
    
  • Ludzie będą cierpliwi z tobą, nie musisz się martwić. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość wobec siebie. O wiele mniej frustrujące jest rozmawianie z kimś, kto cię rozumie, nawet jeśli mówisz wolniej niż próbujesz z kimś porozmawiać tak szybko, że nie zrozumiesz. Jeśli mówisz zbyt szybko, nie zrobisz dobrego wrażenia, ponieważ wkrótce zaplączecie się językiem.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Prześlij. Mimo że słyszymy prawie cały czas, nigdy nie wiemy, jak właściwie brzmimy. Więc spróbuj przesłać. Jakie słabości zauważasz na temat swojej wypowiedzi? Dowiedz się, na jakie aspekty mowy należy nadal pracować. 
    
  • Warto pobrać audiobooka i zapisać, jak czytasz fragment tej książki (lub naśladować narratorów) i porównać swoją płytę z nagraniem. To pozwoli ci przetestować pewne fragmenty tak długo, jak długo nie będziesz ich poprawnie czytał.
  •  
  • Jeśli uważasz, że to zbyt męczące, po prostu zacznij czytać książki na głos. Ćwicz czytanie i rozmawiaj. Chodzi o to, by nie sprawiać trudu wymawiania pewnych słów.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Wypróbuj różne metody uczenia się. Oczywiście, świetnie jest przejść przez godzinę angielskiego, ale jeśli zapiszesz się na więcej lekcji, będzie to dla ciebie jeszcze lepsze. Lekcje grupowe są niedrogie, rozrywkowe i ćwicz wszystkie umiejętności. Jeśli jednak znajdziesz prywatnego nauczyciela, będziesz mógł popracować nad swoim przemówieniem, które bardzo ci pomoże. Poprawi to twoją prędkość dwukrotnie! 
    
  • Istnieją również specjalistyczne lekcje, na które można się zapisać. Możesz znaleźć zagraniczne lekcje akcentu, lekcje angielskiego biznesowego, lekcje turystyczne lub na przykład godziny jedzenia. Jeśli masz coś, czym jesteś zainteresowany (spójrzmy prawdzie w oczy - gramatyka zwykle nie jest), zrób to! Może nauczysz się więcej, niż byś powiedział!
  •  
         
 10.  
 11.             6      Mów po angielsku i po angielsku. Wielu ludzi popełnia ten klasyczny błąd. W ciągu dnia pracują częściowo po angielsku, idą na lekcje angielskiego, a potem wracają do domu i idą do swojego ojczystego języka. Prawdopodobnie będziesz w lepszej sytuacji, ale nigdy nie przejdziesz problemów związanych z blokadą nauki. Staraj się mówić po angielsku i w domu. Na przykład porozmawiaj z rodziną na kolacji tylko po angielsku lub po angielsku. Po prostu spróbuj nauczyć się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 
    
  • Mów do siebie po angielsku! Powiedz sobie, co robisz. Na przykład, podczas mycia naczyń, pomyśl o tym po angielsku i opisz swoje działania i uczucia. Brzmi trochę głupio, ale zapewnisz to, myśląc po angielsku w swoim ojczystym języku, co jest ogromnym postępem! Gdy się tego nauczysz, wszystko inne będzie tylko twoje.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Twórz możliwości. Łatwo jest myśleć o swojej sytuacji i myśleć, że po prostu nie będziesz wchodził w kontakt z językiem angielskim tak często, jak byś sobie wyobraził. Wyjazd za granicę jest drogi, nie znasz nikogo obcego itd. Nie możesz tak leniwie podchodzić do tego! Native speakerzy języka angielskiego są wszędzie! Czasami trzeba go poszukać na chwilę. Pamiętaj, że musisz sam stworzyć możliwości. 
    
  • Możesz również zadzwonić do hełmu angielskiego. Zadzwoń do Nike i poproś o coś o botasku i po prostu spróbuj porozmawiać. Uruchom bloga lub ustaw system operacyjny na angielski. Zacznij grać w WoW lub wejdź na czat w języku angielskim. Zawsze istnieje możliwość ćwiczenia języka!
  •  
                   
 14.  
             

  Część 2      Popraw słuchanie  .

    
   
 1.             1      Bądź świadomy, dlaczego słuchanie jest tak ciężkie. Jeśli masz problemy ze zrozumieniem słowa mówionego po angielsku, nie musisz się tym martwić. Wydaje się to być najprostszą umiejętnością, ale nie jest to łatwe. Sposób, w jaki uczą cię angielskiego w szkole, może znacznie różnić się od tego, co mówią native speakerzy, więc nie ma się co dziwić, że masz z tym problemy. 
    
  • Kiedy ktoś inny zapyta cię następnym razem: "Czy chcesz, żebym przekazał tę torebkę?" I słyszysz "Djuwanapassmethabag?" Nie myśl, że zwariowałeś. Native speakerzy mówią szybko i połkną koniec zdań, więc czasami jest to trudne. Pamiętaj, że ludzie często mówią w slangu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Mów. Naprawdę! Słuchanie pasywne jest w porządku, ale komunikacja jest jeszcze lepsza. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności słuchania, musisz zadawać pytania. W ten sposób cała rozmowa będzie pod kontrolą. Kiedy pytasz kogoś, co lubią robić w lecie, nie będziesz się mylić, ponieważ nie powiedzą ci o polityce (przynajmniej z nadzieją). 
    
  • Im więcej słyszysz osobę, która mówi, tym łatwiej ją zrozumiesz. Angielski ma tak wiele akcentów, że prawdopodobnie nigdy nie zrozumiecie wszystkich. Bądź cierpliwy, twój umysł przyzwyczaja się do nowego akcentu. Nawet osoby anglojęzyczne muszą się stale do siebie dostosowywać.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Oglądaj telewizję, słuchaj radia itp. Mówiąc i słuchając ludzi żyjących, możesz nauczyć się najbardziej, ale bierne uczenie się też jest wspaniałe. Usiądź na telewizorze i zagraj w serialu anglojęzycznym. Spróbuj oglądać filmy i seriale bez nagłówków. Możesz nagrywać i oglądać je wiele razy, abyś mógł zobaczyć swój własny postęp. 
    
  • Może ci również pomóc, gdy masz włączone radio angielskie, a będziesz go słuchać tylko na pół. W najlepszym wypadku powinieneś pobrać film i oglądać go cały czas, dopóki wszystko nie zrozumiesz i nie będziesz w stanie skoncentrować się całkowicie na intonacji, slangu i historii. Oglądanie seriali, w których wyróżniają się te same postacie, również pomoże. Kluczem jest powtórzenie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Staraj się naprzemiennie ze swoim przyjacielem. Jeśli masz znajomego, który może uczyć się angielskiego i spróbować nauczyć się swojego języka, porozmawiaj ze swoim angielskim i językiem ojczystym. Możesz pić kawę i rozmawiać o rzeczach, na których ci zależy. 
    
  • Jeśli nie masz tej opcji, znajdź przyjaciela, który również uczy się angielskiego. Kiedy ćwiczysz angielski z native speakerem, będzie lepiej dla ciebie, ale ktoś, kto jest w języku angielskim, może pomóc. Będziesz mniej nerwowy i będziesz w stanie uczyć się dzięki mocnym stronom drugiego.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Posłuchaj muzyki w języku angielskim. Kiedy nauczysz się jednej piosenki dziennie, poszerzysz swoje słownictwo. Jest zabawny i energiczny. Możesz pracować nad swoim repertuarem, uczyć się nowych słów i poszerzać swoją wiedzę, nie zdając sobie z tego sprawy. A potem możesz iść do baru karaoke! 
    
  • Zachowaj powolne i wyraźnie wypowiadane piosenki. Beatles i Elvis są najlepsi na początek, ale spróbuj współczesnej muzyki - po prostu znajdź ballady. Na rapu prawdopodobnie będziesz musiał poczekać.
  •  
         
 10.  
             

  Część 3      Popraw swoje pisanie  .

    
   
 1.             1      Napisz. To naprawdę bardzo proste. Jeśli chcesz być dobry, musisz to zrobić. Musisz to robić przez cały czas. Więc powinieneś zacząć pisać jak najwięcej - pisz codziennie. Możesz zachować dziennik w języku angielskim, napisać powieść lub po prostu napisać, co myślisz. 
    
  • Zachowaj wszystkie swoje notatki w jednym miejscu. Zrób notatki, które będziesz musiał napisać po angielsku, aby uzyskać motywację. Im lepiej, tym większy postęp zobaczysz. Możesz później śmiać się z tego, jak źle napisałeś i jak idziesz teraz.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Sprawdź swoją pracę. Kiedy piszesz tak i nie wiesz co robisz, to nie będzie miało znaczenia. Powinieneś poprawić w całym języku, nie tylko w języku, który teraz kontrolujesz. Masz dwie opcje: 
    
  • Internet: Internet jest naprawdę świetny. Witryny takie jak italki.com i lang-8.com naprawią Twój tekst za darmo. Nie zamykaj jeszcze wikiHow, ale pamiętaj o tej stronie.
  •  
  • Przyjaciel: Oczywiście najlepszą rzeczą jest to, że możesz napisać e-mail do znajomego, pytając go, jak powinien, a on odpowie ci i naprawi błędy w oryginalnym e-mailu. Może również dotyczyć kogoś, kto żyje po przeciwnej stronie świata.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dodaj nowe zwroty do słownika. Pisząc jako sześcioletnie dziecko, niezależnie od dokładności gramatyki i ortografii, twoja praca nadal będzie wyglądać jak dzieło sześcioletniego dziecka. Jedyną różnicą pomiędzy 6-letnim dzieckiem a 20-letnią osobą z dobrą gramatyką jest słownictwo. Ilekroć napotkasz dowolną frazę, której chcesz użyć, zapisz ją i użyj. 
    
  • Dobrze jest zacząć uczyć się frazy. Możesz polubić "wziąć ślub", ale "ożenić się z kimś" jest jeszcze lepszy. Kiedy mówisz "otrzymane i zimne", ludzie będą wyglądać na rozbawionych - ale kiedy nauczysz się nazywać "złapać i przeziębić", wszyscy cię zrozumieją.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie zapomnij o małych rzeczach! Kiedy znasz wiele słów, będziesz na dobrej drodze, ale musisz też umieć pisać. Naucz się poprawnie wpisywać przerwy, znaki interpunkcyjne i wielkie litery. Nawet te rzeczy mają znaczenie. 
    
  • Jeśli nie jesteś 15-letnią dziewczynką, która pisze SMS-a do twojego przyjaciela, nie powinieneś używać skrótów. Nie pisz "Ty" jako "u". Nie pisz "Dla" jako "4." Istnieje również duża różnica między "do" i "też". Kiedy piszesz w ten sposób, nie poprawiasz swojej wiedzy.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Skorzystaj z internetu. Znajdziesz praktycznie wszystko, co myślisz w Internecie. Istnieją witryny, w których można znaleźć angielskie gry, proste artykuły lub ćwiczenia gramatyczne. Możesz po prostu poprawić swoją wiedzę na wszystkie możliwe sposoby. Oto kilka wskazówek:  
    
  • Anki to oprogramowanie kart słownych. Podobne rzeczy można znaleźć na stronie Memris. Możesz więc sprawdzić siebie.
  •  
  • OneLook to słownik, który może wyszukiwać słowa, definiować je i tłumaczyć. Będziesz musiał tylko na to spojrzeć. Znajdziesz także odwrócony słownik, w którym możesz wpisać koncepcję, a on znajdzie dla Ciebie słownictwo.
  •  
  • Visuwords tworzy mapy myśli, łączy wyrazy z podobnymi wynikami wyszukiwania lub słowami, które są z nimi powiązane. To świetny sposób, aby poprawić swoje słownictwo!
  •  
  • Również Merriam Webster ma "słownik wizualny". Kiedy wpiszesz "tire", zobaczysz zdjęcie opony ze wszystkimi szczegółami od "pokrywy" do "ścieżki".
  •  
  • Englishforums to świetna strona, na której możesz zadawać ludziom pytania i kontaktować się z native speakerami. Zasadniczo jest to forum, na którym znajdziesz wiele pytań związanych z językiem angielskim.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Zawsze naprawiaj swoje pisanie. Nie chcemy tego "sprawdzać", ale faktycznie nadpisujemy po sprawdzeniu. Powinieneś osiągnąć doskonale napisany tekst, który sam tworzysz. Kiedy po prostu piszesz i utrzymujesz swoje teksty poprawione, nie wiesz, co robisz i nie wiesz, jak je naprawić. 
    
  • Kiedy poprawisz tekst, spróbuj napisać coś następnego dnia na podstawie błędów, które naprawiłeś. Robiąc to, możesz sprawić, że poczujesz się lepiej i zauważysz, że nie popełniasz tych samych błędów. Będziesz lepszy i bardziej pewny siebie!
  •  
         
 12.  
             

Wskazówki .

      

         (3)                    
Edukacja i komunikacja popularny:
Jak utworzyć plan nauki.

Dowiedz się, kto wyświetla Twój profil na Facebooku.

Jak śmiało mówić publicznie.

Jak stworzyć własny magazyn.

Jak zadawać otwarte pytania.

Jak napisać informację prasową.

Jak obliczyć procenty.

Jak najlepiej żałować francuskich codziennych urodzin.

Jak powiedzieć cześć po koreańsku.

Jak negocjować.

Jak obliczyć siłę rozciągającą w fizyce.

Jak przywitać się po chińsku.

Jak poprawić koncentrację.

Jak negocjować.

Jak korzystać z Pythagorasa.

Jak hiszpańskie słowo dla osoby.

Jak obliczyć powierzchnię bloku.

Jak korzystać z Facebooka.

Jak obliczyć zawartość koła.

Jak usunąć śledzenie na Instagramie.

Jak obliczyć zawartość prostokąta.