Home \ Dom i ogród
 

Jak rozwijać szczęście bambusa.

 

Bamboo Happiness, zwany także Lucky Bamboo Draca, to mało wymagająca roślina wewnętrzna, która kwitnie w środku, poza zasięgiem światła. Ta roślina nie jest tak naprawdę bambusem, ale tropikalną ważką (Dracena sanderiana), pochodzącą z Afryki. Mówi się, że przynosi szczęście i dobre samopoczucie mieszkańcom przestrzeni, w której rośnie. Dzięki poniższym wskazówkom, ty i twój szczęśliwy bambus będzie się dobrze rozwijać!

              

Procedura .

    

  Część 1      Sadzenie i wybór rośliny  .

    
   
 1.            1      Szukaj rośliny o jasnozielonych liściach. Jeśli liście są żółte lub brązowe, oznacza to, że roślina nie jest w dobrym stanie. Prawdopodobnie została wywieziona z Chin lub Tajwanu, więc ma przed sobą długą drogę.  
    
  • Profesjonalni hodowcy wyrabiają i zginają pędy dracenów w specjalne kształty. Niektóre większe, tak ukształtowane rośliny są warte aktywów.
  •  
  • Roślina doniczkowa może osiągać wysokość do 1,5 m. Może rosnąć do 0,9 mw glebie.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zdecyduj, czy chcesz wyhodować dracenus w wodzie lub w glebie. Najprostszym i prawdopodobnie najczystszym sposobem jest uprawa w żwirowej wodzie. Dobrze sobie radzi w glebie. To zależy od ciebie. Zagrasz również w puli, którą masz na wyciągnięcie ręki. 
    
  • Jeśli masz zamiar być uprawiany w wodzie żwirowej, upewnij się, że na dnie garnka jest wystarczająco dużo kamyków, aby naprawić dracaine. Dodatkowo będziesz potrzebował co najmniej 3-8 cm wody w pojemniku.
  •  
  • Użyj suszonej gleby przeznaczonej dla roślin w doniczce, bogatej w składniki odżywcze, aby wyhodować dracenus w glebie. Gleba powinna być nadal lekko wilgotna, ale nie podlewać wodą. W razie potrzeby użyć nawozu naturalnego; sole i fosfor w syntetycznych nawozach mogą uszkodzić roślinę. Umieść mniejsze kamienie na dnie doniczki i upewnij się, że gleba w doniczce jest dobrze osuszona.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Użyj właściwego pojemnika. Włóż bambusowe szczęście w wysoki szklany wazon lub doniczkę ceramiczną - nie używaj płytkich misek - lub zostaw to w pojemniku, w którym go kupiłeś. Przezroczysty pojemnik jest odpowiedni, jeśli chcesz posadzić roślinę w wodzie z kamykami; Użyj klasycznego glinianego garnka do uprawy dracenu w glebie. 
    
  • Należy pamiętać, że dracenum musi być stabilne w pojemniku. Pojemnik powinien mieć co najmniej 30 cm wysokości.
  •  
  • Czy używasz ziemi? Napełnij doniczkę prawie do brzegu ziemią i upewnij się, że łatwo spływa z dołu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Wybierz prawidłowe rozmieszczenie rośliny. Bambusowe szczęście odnosi największe sukcesy w jasnym, pośrednim świetle dziennym - wyobraź sobie światło w lesie, które przenika korony drzew. Bezpośrednie światło słoneczne pozostawia oparzenia. Jeśli chodzi o temperaturę, nie umieszczaj urządzenia w pobliżu klimatyzatora lub wentylatora. Dracéne może pomieścić najwięcej temperatur od 18ºC do 32ºC.  
    
  • Aby kontrolować kształt swojej bambusowej spirali, użyj trójstronnego pudełka (jednostronnego pudełka). Roślina zgnie się tak, że zawsze widzi otwartą stronę pudełka. Jeśli się wzdryga, obróć go, a roślina obróci się na drugą stronę.  
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Uprawa Twojej Rośliny  .

    
   
 1.             1      Umieść dracenen w ciepłym miejscu z pośrednim światłem. Uważaj na ilość światła przenikającego do rośliny - jeśli nie masz idealnego wyboru, pamiętaj, że mniej światła jest lepsze dla rośliny niż za dużo. Jeśli nie jesteś w pokoju, wyłącz klimatyzację. Rośliny pasują do wyższych temperatur. 
    
  • Idealnie jest przenosić roślinę podczas zmiany pór roku. Jeśli nie jesteś pewien, nie umieszczaj dracenusa w oknie. Na środku pokoju będzie dużo światła.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Jeśli sadzisz wodę w wodzie, wymieniaj wodę co tydzień. W odniesieniu do selekcji wody, szczęście bambusa jest bardzo wrażliwe na chemikalia w wodzie wodociągowej, zwłaszcza w postaci fluoru i chloru. Używaj tylko 24 godzin wody z kranu, z której wyparowały substancje chemiczne. W razie potrzeby użyj wody butelkowanej. 
    
  • Gdy roślina już wyrosła, wszystkie jej korzenie muszą pozostać pod wodą. Jak już powiedziano, wystarczy 3-8 cm wody.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jeśli sadzisz roślinę w glebie, nie strzelaj nią. Gleba powinna być zawsze wilgotna, niezniszczona. Grozisz, że zrujnujesz korzenie. Aby utrzymać wodę, można również spryskać wodę na liściach. Używaj również tej przefiltrowanej lub butelkowanej wody, aby zapobiec uszkodzeniu instalacji przez chemikalia. 
    
  • Wspieraj wzrost korzeni przez dodanie wody. Więcej korzeni oznacza bardziej zielone liście; im wyższy trzon dociera do wody, tym wyższy korzeń wyrośnie z łodygi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Napędzaj swoje bambusowe szczęście co miesiąc. W glebie nawozić nawóz naturalny co miesiąc, aby zapewnić roślinie regularne zaopatrzenie w składniki odżywcze. Do uprawy hydroponicznej używaj płynnego nawozu. 
    
  • Dodaj nawóz podczas wymiany wody. Najlepiej dostarczać nawóz do czystej wody.
  •  
         
 8.  
             

  Część 3      Rozwiązywanie problemów Lucky Bamboo  .

    
   
 1.             1      Używaj filtrowanej lub butelkowanej wody, aby uniknąć spalenia liści rośliny. Pali się tak, że wyschną, a następnie odpadną. Często chemikalia są w wodzie. Usuwanie wody może nie być wystarczające - możliwe, że będziesz musiał dotrzeć do wody butelkowanej dla zdrowego wyglądu smoka. 
    
  • Trudno pozbyć się jednej z ostrych krawędzi płatków. Nawet jeśli zmienisz wodę, chemikalia mogą pozostać w roślinie i zaszkodzić jej. Pozostaje ci tylko czekać.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Przycinaj rośliny. Z czasem często zabiera on niepotrzebnie dużą objętość u góry. Cięcie jest często ważne dla utrzymania zdrowia roślin. Nie tnij głównej łodygi - tylko pędy. Użyj do tego sterylnych szczypiec. 
    
  • Odetnij pędy 2,5 - 5 cm od łodygi. Nowe sesje będą silniejsze i zdrowsze.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zwróć uwagę na kolor arkuszy. Jeśli są suche i spadają, jest to wyciek omówiony powyżej. Jeśli są żółte, często opalają się lub nadmiernie nawożą. Jeśli są brązowe, spróbuj zwilżyć roślinę, rozpylając wodę na liściach. 
    
  • Zepsute liście mogą oznaczać śmierć roślin. Usuń je natychmiast, wymień wodę i ponownie zasiej to, co zostało z rośliny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli musisz wyciąć łodygę. Jeśli roślina umiera, możliwe, że nie zostaniesz po to, by ją pociąć. Lub możesz cieszyć się szczęściem bambusa tylko dlatego, że nie podoba ci się jego kształt. Bez względu na przyczynę, nie wyrzucaj niczego z zakładu - "odpady" mogą być podstawą nowej rośliny. W dolnej części pierwotnej rośliny pojawiają się nowe pędy, a nowa roślina może wyrosnąć z osobnego wierzchołka. 
    
  • Jeśli umiera twoja Dracena, natychmiast pozbądź się jej zgniłych części. Odłóż pozostałe części rośliny od razu. Mogą ponownie przejąć kontrolę, chyba że wznowisz akcję ratunkową.  
  •  
         
 8.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (6)                    
Dom i ogród popularny:
Jak wyostrzyć nożyczki.

Jak zwolnić zapchaną toaletę bez dzwonka.

Jak zainstalować metalowe pionowe belki.

Jak usunąć gumę z ubrań.

Jak sadzić chryzantemy.

Jak rozwijać szczęście bambusa.

Jak ustawić kompost.

Jak pozbyć się podkładek.

Jak wyczyścić lodówkę.

Jak usunąć kolor z ubrania.

Jak rozwijać szczęście bambusa.

Jak kiełkować nasiona.

Jak rozwijać gardenię.

Jak rozwijać floxy.

Jak układać linoleum.

Jak hodować nasiona pomidora.

Jak pozbyć się larw ćmy.

Jak pozbyć się much.

Jak zbudować podjazd żwirowy.

Jak sadzić palmę.

Jak wyhodować miętę.