Home \ Dom i ogród
 

Jak pozbyć się myszy w naturalny sposób.

 

Usunięcie lub usunięcie gryzoni z domu może być prawdziwym wyzwaniem. Ale oferujemy szybkie i łatwe metody w naszym artykule, aby szybko pozbyć się tych nieproszonych gości i trzymać ich w ich naturalnym otoczeniu.

              

Procedura .

    

    1      Utwórz przeszkody  .

    
   
 1.            1      Podłącz wszystkie otwory w ścianach wewnętrznej i zewnętrznej. Rozpocznij od wewnętrznej strony ścian i pozwól myszce uciec. Możliwe, że Twój dom lub mieszkanie opuścisz i udasz się po jedzenie w poszukiwaniu łatwiejszych miejsc. Gdybyś uwięził ich w ścianach, prawdopodobnie przeszliby przez nowe dziury. 
    
  • Znajdź miejsca, w których przebywają myszy. Zwykle są to miejsca z tłustymi plamami, w pobliżu których prawie zawsze znajdziesz kał. Poczujesz również charakterystyczny zapach. Wszystkie te miejsca na ścianach są najpierw oznaczone kredą i wróciły, aby je później wyczyścić.
  •  
  • Potencjalne wejście myszy do mieszkania za pomocą wełnianej wtyczki. Zazwyczaj zaleca się wełnę stalową, ale ma tendencję do cięcia, więc nie nadaje się jako trwałe rozwiązanie. Zamiast tego należy użyć zwykłej wełny kuchennej (takiej jak kadzi) i przyciąć ją do wymaganego rozmiaru. Możesz także użyć wełny miedzianej. Musisz przymocować zderzak w miejscu po bokach, aby mysz go nie wypchnęła. Będziesz musiał naprawić duże otwory, na których drut nie wystarczy.
  •  
  • Po kilku dniach sprawdź, czy nie ma ciągłej obecności myszy. Jeśli znajdziesz takie znaki, sprawdź zatory, które już zostały zatkane i spróbuj znaleźć inne. W razie potrzeby jest również zablokowany.
  •  
  • Gdy będziesz mieć pewność, że ściany wewnętrzne są bezpieczne, przesuń się do zewnętrznej ściany i zablokuj w niej wszystkie otwory. Można do tego celu użyć plastikowych drutów, ale w niektórych przypadkach będzie konieczne uzupełnienie ścian i wykonanie dalszych napraw.
  •  
         
 2.  
             

    2      Usuwanie myszy  .

    
   
 1.             1      Utrzymuj swój dom w czystości. Jeśli myszy nie znajdą nic do jedzenia, prawdopodobnie nie zostaną z tobą. Dlatego należy przechowywać wszystkie produkty w zamkniętym pojemniku iw miejscach, w których myszy nie mogą dostać się do środka.       
 2.  
 3.             2      Umieszczaj kosze na śmieci i kosze na śmieci tak daleko, jak to możliwe od domu. Myszy poczują śmieci i zostaną do nich pobrane.       
 4.  
             

    3      Degradacja myszy  .

    
   
 1.             1      Spróbuj olejek z mięty pieprzowej. Olej z mięty pieprzowej jest naturalnym środkiem odstraszającym, którego aromat jest zbyt intensywny dla gryzoni, więc będą trzymać się poza zasięgiem. Ponadto pochłania kuszący zapach resztek jedzenia, które zostawiłeś w domu podczas sprzątania. Olejek z mięty pieprzowej można zbierać w większości sklepów spożywczych, ale dziś w większych supermarketach i wielu innych sklepach. 
    
  • Nałóż kroplę lub dwa na bawełniany wacik lub podobną pomoc.            
  •  
  • Włóż wełnę w miejsca, w których myszy wpadają do twojego domu - drzwi wejściowe, wentylacja itp.            
  •  
  • Doskonałym sposobem na odepchnięcie myszy jest sadzenie roślin mięty pieprzowej w całym domu. Ponadto mięta znajduje wiele zastosowań w kuchni.            
  •  
         
 2.  
 3.             2      Umieść używane pojemniki po przewóz wokół wejścia do domu. Myszy czują zapach moczu kota i stawiają mu stopy na ramionach.       
 4.  
 5.             3      Użyj suszonego węża. Odwiedź lokalny ośrodek hodowlany, zoo lub zverimex i poproś operatora o suszone węże. Następnie umieść je wokół wejść i miejsc, w których myszy prawdopodobnie przejdą. Zachowaj ostrożność, aby trzymać je poza zasięgiem dzieci i zwierząt.       
 6.  
 7.             4      Usuń mysz z dźwięku. Dzisiaj urządzenia elektroniczne dostarczające sygnał ultradźwiękowy nie mogą być kupowane przez gryzonie. Jednak to rozwiązanie jest krótkotrwałe, ponieważ myszy wkrótce przyzwyczajają się do niego i przestaną o tym myśleć.       
 8.  
 9.             5      Użyj mieszaniny produktów ekologicznych. Firmy specjalizujące się w produkcji ekologicznych preparatów dla gryzoni wytwarzają różne mieszaniny pestycydów i odstraszaczy, które mogą być opłacalne, jeśli zamierzasz je stosować na większych obszarach. Zrób małą ankietę w Internecie i sam zdecyduj.       
 10.  
             

    4      Mysz połowu  .

    
   
 1.             1      Nie zabijaj zahartowanej myszy. Jeśli je zabijesz, nie będziesz w stanie trzymać ich z daleka od domu (do miejsc, w których martwe zwierzęta zaczynają pobierać więcej, aby skorzystać z dostępnych źródeł żywności), a także tymczasowo zwiększysz zasoby żywności, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość miejsca do hodowli gryzoni, które przeżyły. Wkroczycie w nieskończony krąg, w którym niepotrzebnie pojawi się duża liczba zwierząt. Istnieją różne pułapki, w których można upuścić mysz po złapaniu, bez żadnych zdarzeń.       
 2.  
 3.             2      Użyj ludzkich pułapek. Te pułapki działają w taki sposób, że pułapki na myszy w pudełku - mysz wchodzi do środka, ale już nie. Jest to bardzo humanitarna zasada, ponieważ możesz rzucić uwięzioną mysz bez szkody dla niej. Złapane myszy powinny zostać wyrzucone co najmniej 1,5 kilometra od twojego domu, najlepiej na zalesionym terenie, gdzie mogą szybko znaleźć nowe schronienia.       
 4.  
 5.             3      Rzuć ręcznikiem na myszy. Mysz pod ręcznikiem pozostanie przez pewien czas i użyje go do przechylenia odwróconego pojemnika na śmieci. Ostrożnie umieść krawędzie ręcznika pod koszem, którego krawędź będzie teraz w pełni stykać się z ziemią. Umieść płytkę gramofonową lub większy kawałek kartonu pod koszem i obróć starannie zamknięty kosz. Następnie wyjmij kosz i upuść mysz co najmniej 50 metrów od domu.       
 6.  
 7.             4      Użyj szklanej miski i monety. Odwróć szklankę do góry dnem i włóż pod nią kawałek czekolady. 
    
  • Teraz wspieraj miskę większą monetą i zrównoważ ją, tworząc pułapkę. Więc weź wszystko w miejscu, w którym wiesz, że mysz przechodzi.
  •  
  • Odstaw misę w taki sposób. Mysz spróbuje wrzucić czekoladę do środka, upuszczając monetę i chwytając się jej w misce.
  •  
  • Następnie przesuń mysz i upuść ją z domu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Ustaw akwarium z przynętą 40l. Trzymaj akwarium w miejscu, gdzie mysz idzie regularnie i często je sprawdzaj. Gdy mysz złapie akwarium, weź pokrywkę i wyjmij ją. Następnie odsuń mysz od domu.       
 10.  
 11.             6      Zastosuj pułapki klejowe. Usuń mysz z pułapki przylepnej za pomocą pędzla i oleju. Następnie pozostaw mysz, dopóki cały olej nie zostanie usunięty z futra. Wykonaj odpowiednie światło i ciepło podczas odzyskiwania myszy. Wtedy możesz pozwolić mu wejść w naturę.       
 12.  
             

    5      Zwierzęta  .

    
   
 1.             1      Pozwól swojemu kotowi pokazać naturalną glebę. Kot domowy może rozwiązać problem, zwłaszcza jeśli złapiecie kota, który spędza dużo czasu na dworze i łapie własne jedzenie. Nie wszystkie koty są skłonne do takiego polowania i nie wszystkie mają wystarczającą energię. Niektóre kocięta, wyłącznie w pomieszczeniach, uznają mysz za zabawkę, która w końcu się znudzi.       
 2.  
 3.             2      Jeśli hodujesz psy, pozbądź się myszy tak szybko, jak to możliwe. Psy mają odmienny układ odpornościowy niż koty i nie muszą radzić sobie z potencjalnymi chorobami przenoszonymi przez myszy. Umieść repelenty w domu i domu. Zdecydowanie lepiej jest trzymać mysz całkowicie poza domem, niż próbować ją wyjąć z domu.       
 4.  
 5.             3      Naucz ptaki drapieżne do gniazdowania w ogrodzie. Byłoby najlepiej, gdyby sowa została spalona, ​​ponieważ jeden ptak tego ptaka może uratować piętnaście myszy w jedną noc! Umieść schronienie w ogrodzie, aby przyciągnąć takie ptaki. Upewnij się, że nie pozostawiłeś żadnych gwoździ i innych potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa. Niektóre rodzaje sów są bardzo podatne na zranienie, a ty zostałbyś ukarany za ich nieumyślne (ale oczywiście celowe) zabijanie.       
 6.  
            

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

                       
Dom i ogród popularny:
Jak usunąć usta z szminki do dywanów.

Jak naprawić dziury w płycie gipsowej.

Jak zmierzyć miejsce w ciemno.

Jak robić ubrania.

Jak układać linoleum.

Jak wyhodować kantalupę.

Jak usunąć zwierzę domowe z dywanu.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Jak wyhodować jabłoń z jądra.

Jak ustawić ogród ziołowy w kuchni.

Jak wyhodować kantalupę.

Jak rozwijać buganlilie.

Jak pozbyć się ćmy.

Jak dbać o tulipany.

Jak przycinać maliny.

Jak zrobić własny detergent.

Jak korzystać z pralki.

Jak usunąć bluszcz.

Jak uprawiać świąteczny kaktus.

Jak wyczyścić mosiądz.