Home \ Dom i ogród
 

Jak zainstalować deski podłogowe.

 

Szyny podłogowe zakrywają połączenia między ścianami i podłogą, a także nadają pomieszczeniom bardziej wyrafinowane wykończenie. Co więcej, ich cięcie i montaż są stosunkowo łatwe, co czyni je idealnym projektem DIY dla każdego mistrza przygody. Przeczytaj poniższy samouczek i dowiedz się, jak usunąć stare paski i mierzyć, wycinać i instalować nowe.

              

Procedura .

    

  Część 1      Usuwanie starych ozdobnych szyn podłogowych  .

    
   
 1.                            1      Przeciąć szczeliwo i pomalować wzdłuż górnej krawędzi szyn za pomocą spreparowanego noża. Jeśli nie, prawdopodobnie wytrzyj kolor wokół.       
 2.  
 3.                          2      Użyj szpatułki do zwolnienia szyn ze ściany. Pracuj delikatnie, aby nie uszkodzić ścian i podłóg. Jeśli to konieczne, pomóż innym narzędziom (takim jak śrubokręt lub para podkładek).        
 4.  
 5.                          3      Usuń paski. Większość gwoździ powinna być narysowana w tym samym czasie, ale jeśli to konieczne, usuń wszystkie pozostałe ze ściany. Zdrap i zetrzyj wszelkie kleje i szczeliwa, które mogłyby przeszkadzać w montażu nowych listew.                  
 6.  
             

  Część 2      Pomiar i cięcie taśm podłogowych  .

    
   
 1.                          1      Zmierz obwód pomieszczenia (-ów). Zmierz długości wszystkich prostych ścian i nieznacznie zaokrąglij wynik. Specjalnie dla początkujących, powinni zostawić rezerwę i obniżyć nieco więcej niż dokładna stawka. Pamiętaj, że zawsze możesz ograniczyć, zazwyczaj nie dodawać.  
    
  • Podczas pomiaru zewnętrznych naroży pozostaw nadmiar, aby pokryć zewnętrzną stronę narożnika. Będziesz także potrzebował co najmniej mocy paska, ale trochę więcej.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Wybierz i kup materiał. Kupuj pręty o więcej niż zmierzono, aby mieć miejsce na zadrapania, które wynikają z nieuniknionych błędów pomiaru i cięcia. Ktoś szacuje rezerwę na 10% długości, ale zwykle wystarczy kupić jedną lub dwie dodatkowe szyny. Jeśli to możliwe, kupuj szyny i przechowuj je w pokoju na tydzień przed instalacją. Pozwól im dostosować się do nowego środowiska.  
    
  • Większość desek podłogowych składa się z trzech komponentów. Kiedy robimy to od góry do dołu, to jest:  
     
   •   Górna półka . Należy do szyny i nadaje jej piękniejszy i wyrafinowany wygląd.
   •  
   •   Pasek sam w sobie . Zwykle ma on co najmniej 15 cm wysokości, jest w większości płaski i tworzy korpus szyny podłogowej.
   •  
   •   Gzyms fazowany . Kolejny dekoracyjny detal, tym razem pomiędzy listwą podłogową a podłogą, która dopełnia wyglądem.
   •  
    
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Dowiedz się, czy podłoga jest w równowadze. Należy sprawdzić, czy podłoga jest pozioma, w przeciwnym razie pokrycie podłogowe może zostać podniesione w kilku miejscach, co nie będzie dobrze wyglądać. Użyj co najmniej 120 cm poziomicy, aby upewnić się, że podłoga jest płaska.  
    
  • Jeśli podłoga nie jest ciężka, użyj punktu najniższego , aby znaleźć punkt pomieszczenia. Dodaj nadmiarowy bit pręta do ściany w najniższej pozycji. Zrób kilka centymetrów poziomych znaków po obu stronach taktu. Zacznij od górnej krawędzi paska i trzymaj go w pozycji poziomej. Gdy masz kilka marek, przekrocz linię kredy nad nimi. Ta linia pokaże Ci, gdzie dotrzeć po zainstalowaniu górnej części paska.  
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Rysuj paski. Aby upewnić się, że górna część paska jest idealnie wyrównana z linią kredy, musisz ją naszkicować. Dodaj kawałek zębatki do narożnika wewnętrznego jednym lub dwoma ząbkami, aby był on w wadze. Użyj okręgu, by zmierzyć odległość między linią kredy (jej dnem) a najwyższym punktem przybitej szyny.  
    
  • Trzymaj wrzeciono w taki sposób, aby nie zmieniał swojego przedłużenia, umieść spiczasty element na ziemi i umieść część ze usztywnieniem na szynie. Narysuj okrąg na całej długości paska, aby utworzyć kontur.
  •  
  • Wytnij zaznaczony kontur za pomocą okrągłej lub liniowej piły na pasku. Jeśli masz piłę tarczową, ustaw na niej mały skos (2 ° - 5 °). To znacznie uprości kontur.
  •  
  • Skosuj ukośne krawędzie fazowania. Następnie spróbuj umieścić kostkę na podłodze i sprawdź, czy siedzi prawidłowo na linii kredy na ścianie.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Rozpocznij pomiar i obcięcie zewnętrznych narożników. Ilekroć na rogu znajdują się dwie wstążki, należy wykonać odpowiedni ruch. Lepsze wyniki i prędkość niż przy skosie i piły ręcznej osiągane są za pomocą elektrycznej piły frezującej. Tutaj możesz zobaczyć, jak wyciąć skos dla podstawowego kąta zewnętrznego 90 °:  
    
  • Zakładając, że kąt wynosi dokładnie 90 °, pociąć każdą z części pod kątem 45 ° i złożyć je razem, aby utworzyć zewnętrzny narożnik. W razie wątpliwości wydłużaj sekcje. Zawsze możesz je później skrócić.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Zdecyduj, czy wewnętrzne rogi są cięte, czy też zachodzą na siebie. Wewnętrzne rogi są takie same jak narożniki zewnętrzne, tylko kąty cięcia są odwrócone. Nie wszyscy rzeźbiarze mają jednak wewnętrzne rogi kosy, ponieważ rzadko są idealnie prostokątne, co powoduje nieestetyczne połączenia. Jeśli chcesz, aby paski pasowały lepiej, a nawet ich nie pomalujesz, naucz się raczej ciąć klasyczny, zachodzący na siebie staw.  
    
  • Proces jest całkiem łatwy. Zacznij od cięcia o 45 ° na pasku, na którym chcesz nakładać. Nie musisz przecinać swojego drugiego końca, będzie on pokryty stawem.
  •  
  • Użyj pilarki drucianej, aby wyciąć kątowy profil wykonany z oryginalnego cięcia 45 °. Celem jest pozostawienie naciętej linii i cięcie pod kątem 45 ° drewna dla .  
     
   • Jeśli chcesz, możesz również użyć narzędzi Dremel, które możesz zrobić tak samo. Jednak piła druciana jest łatwiejsza w obsłudze, a nawet bardziej precyzyjna.
   •  
    
  •  
  • Przeszlifuj nadmiar bitów i brud, aby utworzyć zachodzące na siebie połączenia.
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Zajmij się innymi trudnymi rzeczami. Teoretycznie duża część projektu odbywa się w pomieszczeniach, które mają trzy lub cztery ściany i idealnie prostokątne rogi. W praktyce tak się rzadko zdarza. Oto kilka ważnych punktów, na które powinieneś się skupić podczas cięcia prętów:  
    
  • Utwory w nieprostokątnych narożnikach. Gdy znajdziesz narożnik, który nie ma kąta 90 °, użyj kawałka cięcia i rozpocznij go w rogu metodą próbowania błędu. Po znalezieniu właściwego kąta cięcia, użyj cięcia, aby przeciąć pręt.
  •  
  • Połączenie na środku ściany. Aby pokryć długie ściany, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej niż jednego elementu do formowania. Nie umieszczaj ich obok siebie, ponieważ złącze można oddzielić od drewna. Zamiast tego pociąć je pod kątem 45 °, aby zachodziły na siebie (pasują do tego //). Kiedy drewno się ześlizgnie, oddzielenie będzie mniej zauważalne.
  •  
  • Koniec sztuk. Kiedy pasek się rozpada i nie musisz ominąć go za róg (na przykład docierasz do drzwi), po prostu pociąć go tak, aby dotknął obiektu.
  •  
         
 14.  
 15.                          8      Należy polerować papierem ściernym i pomalować podstawę. Gdy masz już rowkowane i przycięte kąty szyn, powinieneś polerować i pomalować farbę bazową. Jeśli osiągnąłeś już pomalowany materiał, zmielenie się przed instalacją oszczędza ci wiele czasu spędzonego na twoich dłoniach i kolanach. Jeśli dotarłeś do gołego drewna, pomaluj je podkładem lub bejcą, pozostaw do wyschnięcia i wytrzyj szmaragdem przed montażem.        
 16.  
             

  Część 3      Montaż i wykończenie szyn  .

    
   
 1.                          1      Umieść szyny na miejscu za pomocą gwoździ kół. Użyj wyszukiwarki wiązki, aby znaleźć stabilne miejsce do zablokowania gwoździa. Inną opcją jest dotknięcie ściany, aby uzyskać puste miejsce z belek. Obniż gwoździe pod powierzchnią pręta za pomocą trzpienia młotka lub użyj lakieru do paznokci. Wypełnij wszystkie otwory w paznokciach szmatką, pozostaw do wyschnięcia i przetrzyj.  
    
  • Nałóż cienką warstwę kleju do drewna na zewnętrzne, ścięte narożniki, aby uzyskać lepszą przyczepność.
  •  
  • Nie musisz trzymać wewnętrznych narożników, jeśli poprawnie nakładasz się na pręty.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Jeśli masz je, zainstaluj górne i dolne rogi. Deski gwoździowe na podłodze z małymi gwoździami bez głowy, górne półki na wszystkich dostępnych belkach.        
 4.  
 5.                          3      Zastosuj uszczelki w wilgotnych pomieszczeniach. Zabezpiecz nie tylko krawędź górną, ale również krawędzie narożne i otwory na gwoździe. Łazienka jest koniecznością. Jeśli naprawdę boisz się chlapania lub kapania wody, możesz również związać pręty bezpośrednio pod zlewem kuchennym.        
 6.  
 7.                          4      Włóż pręt płaszcza ściennego. Zakryj wszystkie otwory w paznokciach, a wszystkie pęknięcia i otarcia niewielką szpachlą na palcu. Szczeliwo powinno schnąć bardzo szybko.        
 8.  
 9.                          5      Uszczelnij ścianę nad poręczą i podłogą pod spodem za pomocą taśmy (opcjonalnie). Będziesz mógł szybko malować szyny bez dotykania krawędzi. Użyj naklejki, aby przykleić coś, co można łatwo wyciągnąć i zostawić - na przykład pasek farby. Możesz także spróbować szczęścia i malować z ręki.        
 10.  
 11.                          6      Nałóż wierzchnią warstwę farby. Sztabki są zazwyczaj wykończone połyską lub półmatową farbą lub lakierem. To precyzyjna i powolna praca, więc nie zapomnij wziąć dobrej klapki. Jeśli masz już malowane paski malarskie, nie musisz się tym martwić, jeśli nie chcesz ich jeszcze malować.        
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.thisoldhouse.com/toh/how-to/overview/0,,216118,00.html  
 2.  
 3. http://www.thisoldhouse.com/toh/how-to/step/0,,216118_147971,00.html  
 4.  
 5. http://www.familyhandyman.com/carpentry/trim-carpentry/how-to-cope-joints/view-all  
 6.  
                        
Dom i ogród popularny:
Jak uprawiać arbuzy.

Jak pozbyć się ćmy.

Jak stworzyć oczko wodne.

Jak pozbyć się różdżki.

Jak pozbyć się różdżki.

Jak rozciągnąć tkane ubrania.

Jak zrobić beton.

Jak usunąć formę sufitu.

Jak czyścić granitowy blat roboczy.

Jak usunąć plamy tuszu ze skóry.

Jak zbudować sandbox.

Jak wyhodować drzewo bananowe.

Jak utworzyć terrarium dla roślin ozdobnych.

Jak pozbyć się elektryczności statycznej.

Jak uprawiać truskawki.

Jak przerwać używanie papieru.

Jak pozbyć się komarów przy użyciu metod domowych.

Jak zabić kleszcza.

Jak hodować storczyki w domu.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Jak utworzyć terrarium dla roślin ozdobnych.