Home \ Dom i ogród
 

Jak wybaczyć pszczołom.

 

Czy musisz ewakuować pszczoły z domu lub ogrodu? Czy wychodzisz w naturę i nie lubisz irytujących użądleń? Chociaż pszczoły są przeważnie bardzo spokojne i nieagresywne (o ile nie są zakłócane w ulu), wiele osób woli używać różnych środków odstraszających, aby wykorzenić wszystkie niebezpieczne owady. Niewiele środków bezpieczeństwa może powstrzymać pszczoły przed twoim obozowiskiem, ogrodem, ale także przed tobą. Jeśli zamierzasz odwiedzić obszar, w którym żyją pszczoły afrykańskie, zwane także "zabójcami", bądź bardzo ostrożny, ponieważ ta hybrydowa pszczoła jest niezwykle agresywna i niebezpieczna.

              

Procedura .

    

    1      Unikaj pieszczot pszczelej  .

    
   
 1.            1      Spróbuj silnych aromatycznych naturalnych repelentów. Bardzo dobre efekty działania pszczół i środków odstraszających komary obejmują na przykład kot, który można kupić w Internecie lub w wyspecjalizowanych sklepach aromaterapeutycznych, ale także w innych miejscach. Inne środki smakowo-zapachowe, takie jak olejek z mięty pieprzowej lub goździki, mogą również odpychać określone typy owadów, ale prawdopodobnie nie będą tak skuteczne, jak inne metody opisane w tym artykule. 
    
  • Nie należy stosować tych substancji u dzieci poniżej trzeciego roku życia. Jeśli instrukcje użytkowania nie są umieszczone na opakowaniu, należy najpierw sprawdzić substancję w Internecie i sprawdzić, czy może ona wywołać nieprzyjemne reakcje skórne lub inne problemy zdrowotne.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj komercyjnych repelentów. Pszczoły nie atakują ludzi, jeśli nie postrzegają ich jako zagrożenia, więc środki odstraszające owady do użytku osobistego są zwykle niepotrzebne. Oprócz regularnych środków odstraszających owady, istnieją również te, które powinny odstraszyć pszczoły bezpośrednio z twojego otoczenia. Można je kupić w sklepach oferujących sprzęt pszczelarski. 
    
  • Informacje dotyczące bezpieczeństwa pszczół i innych produktów można znaleźć w celu uzyskania informacji o bezpieczeństwie i testach.  
  •  
  • Spray jest zdecydowanie najskuteczniejszym typem komercyjnego środka odstraszającego owady. Inne pomoce, takie jak świece, pianki, spirale przeciw komarom, urządzenia elektroniczne, bransoletki i repelenty dźwiękowe rzadko działają.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zachowaj ostrożność podczas przebywania w środowisku naturalnym. Podczas przeglądania lasu trzymaj uszy, aby słyszeć jakikolwiek szum. Nie wkładaj rąk w pęknięcia, których nie widzisz. Pszczoły często gniazdują za kamieniami lub drzewami, dlatego należy szczególnie uważać podczas wspinaczki po skałach i podobnych czynnościach.  
    
  • Chociaż większość popularnych pszczół miodnych nie zaatakuje cię, niektóre gatunki (takie jak afrykańskie gatunki mieszańców) bardzo agresywnie hamują swoje domy. Występują głównie na obszarach Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej i wzdłuż południowych granic Stanów Zjednoczonych, ale stale poszerzają swoje terytorium.
  •  
  • Jeśli słyszysz roje lub jakieś ule w twoim otoczeniu, trzymaj swoje zwierzęta blisko siebie, najlepiej na smyczy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Noś odzież o jaśniejszych kolorach. Kolor ubioru nie będzie miał tak dużego wpływu na pszczoły jak inne metody, ale ciemne i czerwone odcienie nadal mogą postrzegać pszczołę jako zagrożenie.  
    
  • Pszczoły mogą również zniechęcać do akcesoriów odzieżowych wykonanych z piór lub futer.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nie hałasuj w pobliżu afrykańskich pszczół i nie używaj silnych zapachów. Wielu ekspertów nie zaleca rozprzestrzeniania aromatu zbyt silnych perfum, szamponów, gumy do żucia i innych podobnych substancji wokół afrykańskich pszczół. Te bardzo agresywne pszczoły mogą również wywoływać głośny dźwięk piły łańcuchowej, kosiarki lub innych technik. Inne gatunki pszczół nie powinny wywoływać takich czynników, jeśli nie zakłócają fizycznie ich ula lub gniazda. 
    
  • Należy pamiętać, że niektóre preparaty dla psów, koni i innych zwierząt mogą również wytwarzać silny aromat.
  •  
  • Podczas gdy jedno badanie naukowe wykazało, że perfumy nie mają wpływu na pszczoły, było to stosunkowo niewielkie badanie, które prawdopodobnie nie uwzględniało agresywnych pszczół.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Ule pszczół szybko się chowają. Jeśli masz dużą liczbę pszczół, natychmiast biegnij do najbliższego pojazdu lub budynku lub kontynuuj ucieczkę, aż pszczoły przestaną prześladować. Naciągnij koszulę na twarz, ale tylko wtedy, gdy nie spowalnia ani nie powstrzymuje cię od biegania.  
    
  • Nie wchodź do żadnego zbiornika wody, chyba że jest to absolutnie konieczne i nie masz innej możliwości. Niektóre pszczoły mogą poczekać na powierzchnię, gdy się pojawisz, a następnie zaatakować ponownie.
  •  
  • Po uzyskaniu bezpieczeństwa zeskanuj wszystkie skaleczenia ze skóry - możesz to zrobić na przykład za pomocą gwoździa, krawędzi karty kredytowej lub innego podobnego obiektu. Nie wyciągaj ich, możesz spowodować przeniknięcie większej ilości trucizn do skóry.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Zapobieganie wchodzeniu pszczół do określonego obszaru  .

    
   
 1.             1      Zmniejsz pszczoły dymem. Pszczoły będą próbowały uciec od dymu lub oddychać tak bardzo, że są zdezorientowane na tyle, by być mniej agresywne. Rozpal ogień lub zapal specjalne świece, aby powstrzymać pszczoły przed obozowiskiem. Grillowanie nie przyniesie takiego efektu, ponieważ zapach mięsa może przyciągać różne owady, w tym pszczoły z drugiej strony. 
    
  • Świece cytrynowe, które często sprzedają się jako środki odstraszające owady, odstraszają pszczoły, ale tylko z powodu ich dymu, a nie samego zapachu.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Używaj ćm punkowych. Te kulki zawierają silny pestycyd, który może odpychać lub zabijać różne owady, w tym pszczoły. Ta metoda jest zwykle stosowana na strychu lub w szafie, ale wielu włóczęgów daje kulki przeciwko ciemom do starych siloników lub siatek, a następnie powiesić wokół otaczających drzew.  
    
  • Kulki przeciwko ćmom mogą być niebezpieczne nawet dla ludzi. Przechowuj je poza zasięgiem dzieci i unikaj silnego zapachu, który dają.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Użyj gorzkiego oleju migdałowego. Ten olej, bardziej prawdopodobnie jego aktywny składnik - benzaldehyd, może odpychać pszczoły. Wlej ją trochę na szmatkę i trzymaj w ciepłym i przestronnym miejscu na świeżym powietrzu, gdzie szybko odparuje. W dużych ilościach może to jednak również mieć szkodliwe skutki, chociaż w przypadku kilku badań również nie zgadzam się. Trzymaj szmatkę z olejem w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. 
    
  • Niektórzy ludzie na szmatach z wyjątkiem oleju migdałowego stosują taką samą ilość oleju z drzewa herbacianego, który ma podobny wpływ na pszczoły. Nie zostało to udowodnione naukowo, ale z praktyki wynika wiele referencji.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Podczas pikniku przeciągnij pszczoły do ​​innego miejsca. Doskonałym sposobem na pozbycie się pszczół jest doprowadzenie ich do zupełnie innego miejsca, szczególnie gdy starasz się trzymać z daleka od jedzenia. Niektórzy włóczędzy twierdzą, że pomogli im rozłożyć po przeciwnej stronie łąki świeżą wodę, syrop klonowy lub kawałki skórki banana. Pszczoły pozostaną w ich sąsiedztwie i zostawią cię w spokoju. Zdemontuj podobną przynętę w pewnej odległości od obozu, inaczej może obrócić się przeciwko tobie. 
    
  • Jeśli pszczoły są nadal w twoim otoczeniu, spróbuj cukru i mięsa, aby je odciągnąć. Nigdy nie wiadomo, z jakimi pszczołami zmagasz się i jakie substancje je przyciągają.
  •  
  • Nie próbuj tej metody na najdłuższych kempingach w regionach zamieszkałych przez niedźwiedzie i skunksy.
  •  
         
 8.  
            

    3      Unikaj pszczół w osadzie  .

    
   
 1.             1      Oczyść rzeczy, które przyciągają pszczoły. Przechowuj wszystkie produkty w zamkniętym pojemniku i usuwaj wszelkie pozostałe słodycze natychmiast po jedzeniu. Umieść plastikowe worki na odpady we wszystkich koszach zewnętrznych i pojemnikach na odpady przy ściśle dopasowanych pokrywach.       
 2.  
 3.             2      Jeśli to możliwe, otwórz otwartą wodę. Pszczoły szukają zasobów wodnych bardzo daleko od ich ula lub gniazda, więc często można je zobaczyć wokół basenów, systemów irygacyjnych lub innych miejsc, w których woda jest znaleziona. Jeśli pszczoły dowiedzą się, że mają wystarczająco dużo wody w swoim ogrodzie, mogą zacząć regularnie wracać do większej liczby. Jeśli nie korzystasz z basenu, przykryj go specjalną plandeką. Napraw też zepsuty system nawadniania, przeciekając rury i inne kałuże różnych kałuż na swojej ziemi.        
 4.  
 5.             3      Dodaj trochę octu do trwałych źródeł wody w swoim ogrodzie. Ocet może zmiękczyć wodę, a następnie przenieść się w poszukiwaniu źródła wody gdzie indziej. Przed napełnieniem ogrodowych więzi domowych, w tym pałką dla ptaków, dodaj 2 łyżki stołowe (30 ml) octu na każde 4 litry wody. 
    
  • Mocniejszym dodatkiem do takich źródeł wody może być środek czyszczący do szorowania pereł, ale używaj go tylko wtedy, gdy ludzie i zwierzęta nie piją wody.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zabij pszczoły wodą z mydłem. Jeśli nie powiodą się inne metody wyrzucania pszczół, zabijanie pszczół w poszukiwaniu wody może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ inne pszczoły prawdopodobnie nie przyjdą na miejsce. W butelce z rozpylaczem zmieszaj 1/8 szklanki (30 ml) zmywarki z dwoma kubkami (około 480 ml) wody. Za pomocą tego sprayu możesz szybko zabić poszczególne pszczoły, które będą latać po wodzie w twoim ogrodzie.  
    
  • Śmierć kilku pszczół nie zaszkodzi całej obietnicy roju, ale ekstensywna dezynsekcja może mieć bardzo druzgocące konsekwencje, więc wybierz ją jako ostatnią opcję, kiedy pszczoły już osiedliły się w tobie lub blisko Ciebie. Pszczoły są ważnymi zapylaczami wielu roślin.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zablokuj wszystkie potencjalne ule. Jeśli pszczoły roją się w twoim ogrodzie, musisz jak najszybciej sprawdzić ogród i dom i zapchać wszelkie dziury i pęknięcia, w których mogą chcieć się usadowić. Może to być długa i pracochłonna praca, ale jest to z pewnością łatwiejsze niż usunięcie już roju pszczół. 
    
  • Podłącz lub w inny sposób zakryj wszystkie otwory i pęknięcia większe niż 3 milimetry. Sprawdź ściany, fundamenty, nadbudówki, a także wszystkie budki, szopy i inne konstrukcje zewnętrzne.
  •  
  • Przykryj pęknięcia i otwory szczelną plandeką lub deską. Wentylacja, kanalizacja, złe uszczelnienie drzwi, okna i inne potencjalne wejścia do domu mogą być pokryte siatką o małych oczkach.
  •  
  • Podłącz zwierzę gliną lub przykryj je, dopóki rój nie zniknie z ogrodu.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

      

         (22)                     
Dom i ogród popularny:
Jak wyczyścić lodówkę.

Jak umyć ręce.

Jak hodować maki.

Jak rosnąć rzodkiew.

Jak pozbyć się marionetek.

Jak pozbyć się ryby.

Jak uprawiać arbuzy.

Jak usunąć wosk z ubrań.

Jak zasadzić orzech.

Jak wyciągnąć zamek.

Jak zapobiegać przedostawaniu się pająków do domu.

Jak hodować grzyby.

Jak uprawiać jeżyny.

Jak oddać do recyklingu.

Jak się umyć.

Jak przyciąć jabłoń.

Jak usunąć zaschniętą krew z tkanin.

Jak włamać się do twojego domu.

Jak pozbyć się zapachu pleśni z ręczników.

Jak rozwijać yuku.