Home \ Dom i ogród
 

Jak wyczyścić skórę.

 

Drodna skóra powinna tylko szorować i plamić tylko lokalnie, ale jeśli masz skórzaną torebkę lub inny produkt o gładkiej skórze, który ma lepszy czas z rzędu, możesz go prać w pralce. Upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju czystej i zimnej wody, aby nie dopuścić do wstrząsania skóry. Czytaj dalej i dowiedz się, jak czyścić skórę.

              

Procedura .

    

    1      Pralka  .

    
   
 1.            1      Wybierz przedmiot, który nie jest zbyt drogi. Musimy podkreślić, że jeśli używasz pralki, nie ma gwarancji, że Twój skórzany futerał wyjdzie z pralki i będzie wyglądał idealnie. Wybierz coś, na co nie masz nic przeciwko. Jeśli masz kosztowną skórzaną walizkę, którą należy wyczyścić jak parę wysokich butów lub ładną zamszową kurtkę, użyj miejscowej metody czyszczenia plam lub zanieś profesjonalny suchy środek czyszczący. 
    
  • Nie nakładaj skóry, która ma kolorowy kolor, ponieważ może ona stracić kolor w urządzeniu.
  •  
  • Unikaj mycia elementów skórzanych o drobnych szwach lub dużej ilości szczegółów, jeśli nie masz nic przeciwko ryzyku uszkodzenia.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kup mydło Castilian. To delikatne mydło doskonale nadaje się do skóry i innych materiałów, które mogą być łatwo uszkodzone przez mydła mydlane. Będzie działać jakakolwiek kastylia mydło. Jeśli nie możesz go znaleźć w sklepie, możesz zrobić własne.       
 4.  
 5.                          3      Wlej 1/4 szklanki mydła do dozownika detergentu. Możesz używać mydła Castillo w ten sam sposób, w jaki używasz zwykłego detergentu.        
 6.  
 7.                          4      Włóż skórkę do pralki i ustaw cykl na umiarkowany. Upewnij się, że używana woda jest zimna, a nie gorąca lub gorąca. Użyj najmniejszych ustawień pralki. Jeśli myjesz gorącą wodę lub używasz cyklu przeznaczonego dla silnie zanieczyszczonych przedmiotów, nie musisz być zadowolony z wyników.        
 8.  
 9.                          5      Uruchom cykl prania. Jak najszybciej po zakończeniu cyklu wyjmij przedmiot z pralki, aby nie wyschła w środku.        
 10.  
 11.                          6      Przywróć kształt elementu. Rozwiń go lub umieść i wygładź zmarszczki i zagięcia utworzone w maszynie.        
 12.  
 13.                          7      Niech rzecz wyschnie. Można suszyć na słońcu, w ciepłym pomieszczeniu lub używając najniższego, najmniejszego cyklu w suszarce.  
    
  • Do suszenia skóry nie używaj suszarki ani żadnego bezpośredniego ciepła.
  •  
  • Jeśli używasz suszarki, upewnij się, że jest włączona przy ustawieniach "niski" lub "bez ogrzewania".
  •  
         
 14.  
 15.                          8      Zastosuj produkt do skóry na obiekcie. Pomoże przywrócić poprzednią strukturę skóry i chronić ją przed ponownym rozmazaniem. Obiekt jest teraz gotowy do użycia.                  
 16.  
             

    2      Czyszczenie ręczne  .

    
   
 1.             1      Wybierz obiekt, który jest umiarkowanie brudny. Ta metoda nie powoduje całkowitego oczyszczenia skóry, ale działa dobrze na otarcia, rozmazy i zabrudzenia, które nie zostały całkowicie wysuszone na skórze. Ponownie, jeśli przedmiot jest drogi lub wykonany z twardej skóry, użyj lokalnej metody czyszczenia lub zanieś go do profesjonalnego czyszczenia.       
 2.  
 3.                          2      Zrób mydlany roztwór mydła kastylijskiego. Wlać 1/4 szklanki kastylijskiego mydła do letniej wody lub wody o temperaturze pokojowej. Wymieszaj ją ręką lub trzepaczką, aby zrobić bąbelki.        
 4.  
 5.                          3      Chłoń miękką bawełnianą ściereczkę. Możesz użyć ręcznika lub ściereczki z mikrofibry. Unikaj używania gąbki lub jakiegokolwiek materiału ściernego, ponieważ może porysować skórę.        
 6.  
 7.                          4      Wytrzyj skórę szmatką. W miejscach, w których występują zabrudzenia lub trudno usuwalne plamy, należy natrzeć skórę lekkimi, okrągłymi ruchami, aby usunąć zabrudzenia.        
 8.  
 9.                          5      Opłucz skórę wilgotną ściereczką. To usuwa cały pozostały brud i ślady mydła. Nie ma potrzeby całkowitego nawilżania skóry; po prostu wytrzyj brud, który pozostał po początkowym leczeniu.        
 10.  
 11.                          6      Niech rzecz wyschnie. Albo schlebiaj, albo stań w zależności od tego, co warto, i pozwól mu całkowicie wyschnąć.        
 12.  
 13.                          7      Leczenie stanu na skórze. Ten ostatni krok przywraca gładką fakturę skóry i chroni ją przed ponownym rozmazaniem. Obiekt jest teraz gotowy do użycia.        
 14.  
             

    3      Czyszczenie nieprzetworzonych wyrobów skórzanych  .

    
   
 1.             1      Naucz się rozpoznawać, czy przedmiot jest wykonany z nieprzetworzonej skóry. Skóra tych rzeczy będzie miała szorstką powierzchnię. Jest często używany na rzeczy, które szybko się zużywają, takie jak buty robocze, siodła siodłowe i rękawice baseballowe.       
 2.  
 3.                          2      Wlać około litra specjalnego mydła na siodle konia na czystą, wilgotną szmatkę. Nie mieszaj go z wodą; szorstką skórę należy traktować samym mydłem siodłowym.        
 4.  
 5.                          3      Rozpocznij wyciecie obiektu szmatką. Włóż wilgotną szmatkę do skóry, aż utworzy się lekka pianka. Pamiętaj, aby włączyć mydło do wszystkich pęknięć i szczelin na obiekcie.        
 6.  
 7.                          4      Namocz kolejną czystą ściereczkę i wytrzyj mydło z mydła. Usuń wszystkie ślady mydła i brudu.        
 8.  
 9.                          5      Odłóż przedmiot i pozostaw go do wyschnięcia na noc.        
 10.  
 11.                          6      Traktuj skórę. Zastosuj środek konserwujący do skóry, taki jak olej z norek. Weź trzecią czystą ściereczkę i wlej do obiektu obfitą ilość oleju, szczególnie wszelkie pęknięcia lub oznaki zużycia, które mogą się pojawić. Obiekt jest teraz gotowy do użycia.        
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.onegoodthingbyjillee.com/2013/06/how-to-wash-a-leather-purse.html  
 2.  
                          
Dom i ogród popularny:
Jak pozbyć się gniazda os.

Jak układać linoleum.

Jak posprzątać w pokoju.

Jak usunąć plamy krwi.

Jak korzystać z pralki.

Jak zmiękczyć twardą wodę.

Jak uprawiać wino gronowe z nasion.

Jak malować drewniane meble.

Jak uporządkować szafki kuchenne.

Jak wyczyścić olej z podjazdu.

Jak pozbyć się muszek owocowych.

Jak usunąć małe monety.

Jak prasować.

Jak się umyć.

Jak zabić buggy.

Jak uprawiać bambus dla szczęścia.

Jak rozwiązać problem przy niskim ciśnieniu wody.

Jak zebrać lawendę.

Jak pozbyć się ćmy w spiżarni.

Jak stworzyć oczko wodne.

Jak usunąć atrament z ubrania.