Home \ Dom i ogród
 

Jak sadzić kwiaty.

 

Ralph Waldo Emerson powiedział kiedyś, że "Ziemia śmieje się kwiatami". Stwórz swój własny domowy ogród pełen radosnych kolorów i kształtów - spraw, by kwiaty były miejscem, w którym natura pokazuje piękną twarz. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak sadzić kwiaty i upiększyć swój dom.

              

Procedura .

    

  Część 1      Planowanie ogrodu kwiatowego  .

    
   
 1.            1      Uzyskaj odpowiednie podłoże. Większość roślin, w tym kwiatów, potrzebuje dobrej gleby, z której wyrosną, by były silne i zdrowe. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wyhodować kwiaty w donicy czy na klombie, podstawą jest dobra gleba. Unikaj takiego, który jest zbyt ciężki i zawiera dużo gliny, piasku lub kamieni. Odpowiednia jest gleba o pH 7. Kwiaty potrzebują co najmniej 15 centymetrów substratu, aby zacząć rosnąć, więc górna warstwa gleby przynajmniej na tej wysokości. 
    
  • Zmierz pH gleby, aby zobaczyć, czy musisz ją leczyć. Jeśli pH jest zbyt niskie (poniżej 6,5 - gleba jest kwaśna), użyj siarki. Wysokie pH (gleba jest alkaliczna) traktować wapieniem. Znajdziesz zarówno w potrzebach ogrodniczych.  
  •  
  • Dodaj organiczny materiał do gleby, aby wzbogacić go o składniki odżywcze. Rozprzestrzeniające się liście i materiał roślinny zmieszany z podłożem pomogą roślinom dobrze się rozwijać. Czy to kilka tygodni lub miesięcy przed sadzeniem roślin, aby składniki odżywcze dobrze rozprowadzone w glebie.
  •  
  • Wlej do gleby nawóz. Aby naprawdę promować wzrost roślin, kup nawóz i wymieszaj go z podłożem. Możesz to zrobić w dniu obstawiania i jest to szybsze niż użycie kompostu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wybierz odpowiednie miejsce na kwiaty. Chociaż ich uprawa jest zazwyczaj prosta, nie można ich sadzić w dowolnym miejscu. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub zbyt dużo cienia jest szkodliwe dla wielu roślin. Znajdź bezczynnie miejsce, które ma odpowiednie światło i cień przez cały dzień. 
    
  • Jeśli zastanawiasz się nad konkretnym kwiatem, zwróć uwagę, jakie warunki musi ono rozwijać i wybierz miejsce w zależności od tego. Być może będziesz musiał wybrać inną lokalizację z większym lub mniejszym nasłonecznieniem niż te, które pierwotnie wybrałeś.
  •  
  • Jeśli planujesz posadzić kilka rodzajów kwiatów, wybierz te, które wymagają podobnych warunków oświetleniowych, aby rosły tak samo na stronie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zdecyduj, jakie kwiaty chcesz uprawiać. odwiedź lokalne centrum ogrodnicze i wybierz najbardziej odpowiednią roślinę. Istnieje naprawdę wiele możliwości, możesz wyhodować rośliny z nasion, cebuli, sadzonek lub sadzonek. Wszystkie procedury mają swoją specyfikę, więc skoncentruj się na wyborze odpowiednich rodzajów, które Ci się spodobają i które będą odpowiadały twoim warunkom. Sprawdź swoje etykiety informacyjne, aby wybrać odpowiedni rodzaj. 
    
  • Sprawdź, jak wygląda roślina dorosła. Jak duże to będzie? Czy będzie dużo koszulek, czy będzie taki sam? Czy wzrośnie pionowo, czy wzniesie się?
  •  
  • Zapytaj, jak rosną rośliny w twojej okolicy. Istnieje duża szansa, że ​​kwiaty, które już rosną dobrze, będą dobrze rosnąć. Zawsze obserwuj odpowiednią temperaturę, skład gleby i wymaganą wilgotność.
  •  
  • Sprawdź również, czy Twoja roślina jest wieloletnia czy wieloletnia. Festiwale kwitną tylko raz w roku, a nowe pory roku trzeba sadzić, ale słyną z jasnych, żywych kolorów i pięknych kwiatów. Byliny kwitną co roku i nie trzeba ich zakładać. Ale im są starsze, tym większe.
  •  
  • Przeczytaj instrukcje dotyczące podlewania wybranych kwiatów. niektórzy potrzebują częstego podlewania, inni nie. Jeśli wybierzesz kilka gatunków, wybierz te, które mają podobne wymagania nawadniania.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Posadź rośliny we właściwym czasie. Nawet jeśli masz idealne podłoże, doskonałą lokalizację i zdrowe kwiaty, jeśli posadzisz je w niewłaściwym momencie, twój wysiłek się nie uda. Kwiaty nie układają się dobrze w zimnym lub gorącym klimacie, więc idealnym czasem na obstawianie jest wiosna. Chociaż wydaje się to proste, prawda jest taka, że ​​właściwe wyczucie czasu jest kluczowe. Zaczekaj na posadzenie kwiatów przez co najmniej tydzień lub dwa po ostatnich przymrozkach. Nie wyrzucaj ich, dopóki temperatura w nocy nadal nie spadnie poniżej zera. 
    
  • Pobierz tabele ogrodnicze z planami sadzenia dla różnych roślin w Internecie lub ogrodnictwie. Oczywiście weź pod uwagę pogodę i pogodę, w której chcesz hodować rośliny. Zwykle jest dobry czas na obstawianie między lutym a lipcem.
  •  
  • Zmierz dwukrotnie i wytnij jeden raz. Dotyczy to również roślin. Nie bój się, aby zamrozić rośliny na klombie i poczekaj tydzień lub dwa. Rozkwitną na nieco krótszy czas, ale będą mniejsze szanse, że umrą.
  •  
  • Jeśli nadal chcesz zasadzić rośliny, umieść je w doniczkach i zostaw je w mieszkaniu. Użyj radiatora i wody każdego dnia, aż będziesz gotowy do przeniesienia.  
  •  
                   
 8.  
             

  Część 2      Zakłady zakładów  .

    
   
 1.                          1      Pociągnij dół. Jeśli wyhodujesz swoje sadzonki, wystarczy dziura o głębokości 5-7 cm i odpowiednio szeroka. Kwiat cięty będzie potrzebował dziury tak głębokiej i szerokiej, aby mogła w niej osadzić się korzeń. Nie ma potrzeby zakrywania rośliny brudem lub zbyt głębokim zakopywaniem.        
 2.  
 3.                          2      Odłóż rośliny. Dotyczy to zwłaszcza roślin doniczkowych i przeszczepionych. Dopóki rośliny są nadal w plastikowych doniczkach, nalewaj je prawidłowo. następnie wyciągnij je i delikatnie poluzuj kulę z korzenia. Pomożesz korzeniom rosnąć szybciej i lepiej w podłożu.        
 4.  
 5.                          3      Traktuj rośliny substancjami odżywczymi. Namocz glebę nawozem o powolnym uwalnianiu, który sprawia, że ​​kwiaty rosną szybciej. Dodaj kilka łyżek na dnie każdej studzienki i potrzyj palce podłożem.        
 6.  
 7.                          4      Umieść rośliny. Umieść każdego slicker w otworze, który dla niego wykopałeś. Następnie wypełnij przestrzeń gliną i przykryj kulę korzeniową. Nie zgub go, łodyga rośliny nigdy nie powinna być pokryta gliną.        
 8.  
             

  Część 3      Pielęgnacja kwiatów  .

    
   
 1.                          1      Regularnie podlewaj kwiaty. Obowiązuje tylko w przypadku deszczu. Wlać każdy kwiat z odpowiednią ilością wody ze zraszacza lub węża natryskowego, aby strumień wody nie uszkodził płatków. Możesz również użyć zainstalowanego systemu nawadniania, który będzie pracował dla Ciebie w określonych odstępach czasu.        
 2.  
 3.                          2      Usuń chwasty z chwastów. Czy chcesz, aby gwiazda kwiatowa, a nie pępek, była gwiazdą kwiatu? Jak tylko zauważysz, że chwasty zaczną się pojawiać, jeśli to możliwe, wyjmij je z korzeniami. Chwasty nie tylko wyglądają brzydko, ale także pobierają składniki odżywcze i powietrze z gleby, więc rośliny nie będą wystarczająco zdrowe.        
 4.  
 5.                          3      Usuń kwitnące kwiaty i inne martwe części. Kiedy to zrobisz, będziesz wspierać zdrowy nowy wzrost, a kwiaty będą jeszcze piękniejsze.        
 6.  
 7.                          4      Dodaj wsparcie. Jeśli rośliny osiągną wysokość, mogą wkrótce stać się zbyt ciężkie i zacząć pękać. Zamiast tego włóż pałeczki bambusowe lub długie patyczki, które można wykorzystać do kwiatów. Jest to szczególnie ważne, jeśli zdecydujesz się uprawiać rośliny pnące, które wiążą się wokół przedmiotów.        
 8.  
 9.             5      Rozważ potrącenie. Gdy kwiaty rosną, możliwe, że będą się powiększać, a nawet rosnąć nad doniczkami, które im pierwotnie dałeś. Rozważ przeniesienie ich gdzie indziej i wypełnienie pustej przestrzeni nowymi, mniejszymi kwiatami. Twój ogród zawsze będzie piękny i pełen kolorów!        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                    
Dom i ogród popularny:
Jak przetrwać tsunami.

Jak eksterminować pchły w domu.

Jak uprawiać winorośl.

Jak oszczędzać wodę.

Jak umieścić zmywarkę.

Jak zapobiegać przedostawaniu się pająków do domu.

Jak usunąć drugi klej.

Jak pozbyć się różdżki.

Jak hodować rzepy.

Jak uzupełnić bieliznę.

Jak wyciągnąć zamek.

Jak wyczyścić pokój.

Jak usunąć tłuste plamy.

Jak znaleźć rzeczy zagubione.

Jak zdobyć krew z prześcieradła.

Jak poruszać się z lodówką.

Jak sadzić kwiaty.

Jak zbudować wodospad.

Jak wyhodować begonię.

Dowiedz się, czy masz błędy w domu.

Jak pozbyć się kleszczy w domu.