Home \ Dom i ogród
 

Jak spakować prysznic.

 

Kabina prysznicowa jest nie tylko trwała, ale także wzbogaca Twoją łazienkę. Wykonaj ten samouczek i naucz się pakować własny prysznic. W tym artykule pokażą Ci podstawy od przygotowania do ukończenia. Jeśli układasz płytki po raz pierwszy, porozmawiaj z kimś bardziej doświadczonym, zanim zaczniesz.

              

Procedura .

    

  Część 1      Przygotowanie kabiny prysznicowej  .

    
   
 1.                            1      Usuń wszystkie powłoki z prysznica. Może być również konieczne zdjęcie wanny i sufitu. Jeśli chcesz wymienić wannę w tym samym czasie, umieść ją pod plastikiem lub inną pokrywą. Zapobiega to wilgoci, która styka się z podłogą, powodując pleśń i gnicie.       
 2.  
 3.                          2      Wybierz odpowiednią ochronę przed wilgocią i zastosuj ją do ścian. Jeśli pominiesz ten krok, woda może przeciekać płytki, a forma zaczyna formować się na ścianach. Pomimo ogólnego przekonania o fugowaniu, płytki mogą przeciekać wodę do przestrzeni za nimi.  
    
  • Instalując zabezpieczenie przed wilgocią na ścianie zewnętrznej, należy rozważyć umieszczenie go z brodzika, ale nie całkowicie pod sufitem. Jeśli izolacja jest słabo zainstalowana lub jeśli żyjesz w chłodniejszym klimacie, może się zdarzyć, że wilgoć skropli się za barierą i zagraża jej konstrukcji. Aby temu zapobiec, pozostaw wystarczająco dużo przestrzeni między barierą a ścianą, aby ściana mogła oddychać.
  •  
  • Płyty budowlane wedi to inna opcja. Niektórzy ludzie pracują lepiej niż klasyczne cementy. Sprawdź u eksperta, co będzie dla Ciebie najlepsze.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Zbuduj solidną, cementową ścianę. To tak samo, jak praca z płytami gipsowo-kartonowymi. Pokrój deski do wymaganego rozmiaru i przykręć je do podłoża. Pozostawić odstęp około 3 mm między płytami. To samo dotyczy połączenia brodzika - zostaw mały odstęp, aby deska nie kurczyła się i nie kruszyła.  
    
  • Nie zapomnij wywiercić otworów lub wywiercić otwory w kranach i głowicach prysznicowych.
  •  
  • Płyta cementowa powinna znajdować się w odpowiedniej odległości od brodzika. Jeśli jest za daleko, umieść spację, aby przesunąć ją w żądane miejsce.
  •  
  • Użyj 100% uszczelniacza silikonowego do uszczelniania połączeń pomiędzy poszczególnymi masami cementu.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Na suficie kabiny prysznicowej należy użyć 30-50 cm zamiast płyty cementowej do płyty gipsowo-kartonowej. Lepiej zakotwiczyć śruby. Idź naturalnie po wodoodporności.        
 8.  
 9.                          5      Wygraweruj wszystkie krawędzie, nierówności i szczeliny. Jeśli między ścianą a płytą cementową istnieje szczelina, wypełnij ją specjalnym wodoodpornym tynkiem, aby ściany prysznica były płaskie i gładkie.        
 10.  
 11.                          6      Użyj podkładu, aby pokryć miejsca, które zasiałeś. Nałóż wysokiej jakości podkład na ścianę po wyczyszczeniu wszystkich krawędzi i wypełnieniu fug. Nie martw się, na małych i złej jakości płytkach nie będzie.                  
 12.  
             

  Część 2      Układanie płytek  .

    
   
 1.                          1      Narysuj układ kafelków na podłożu i ostrożnie zaplanuj pierwszy rząd. Jeśli ściany prysznica nie są regularne lub jeśli chcesz utworzyć wzór z płytek, bardzo ważny jest staranny układ. Od dolnej krawędzi ściany zmierzyć wysokość płytki minus 1,5 cm. Daje to zwis 1,5 cm nad krawędzią brodzika. Oznacz spokojnie i przenieś poziomicą na wszystkie ściany, które chcesz utorować. Będzie to prowadnica dla górnej krawędzi pierwszego rzędu płytek, która będzie pięknie prosta.  
    
  • Innym sposobem zaplanowania układania płytek jest zmierzenie najwyższego i najniższego punktu prysznica. W najniższym punkcie spadną całe płytki. Zaznacz to.
  •  
  • W narożnikach spróbuj użyć całych kafli, jeśli to możliwe. Pozwala to uniknąć cięcia na zbyt małe kawałki. Zaplanuj wszystko dobrze.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Przygotuj wystarczającą ilość kleju do pierwszego rzędu. Powinien mieć konsystencję masła orzechowego, niezbyt gęsty, w przeciwnym razie przedwcześnie wyschnie, nawet nie będzie zbyt cienki, w przeciwnym razie płytki nie będą się dobrze trzymały, a nadmiar kleju będzie silnie opadać.  
    
  • Podczas mieszania szczeliwa użyj wiertarki elektrycznej. Kit będzie miał jednolitą konsystencję i będzie lepszy.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Przed nałożeniem kleju zwilżyć płytę cementową wilgotną gąbką. Jeśli tego nie zrobisz, cement będzie zbyt szybko wchłaniał wilgoć z masy szpachlowej, a płytki będą wtedy łatwiej pękać.        
 6.  
 7.                          4      Nałóż odrobinę masy uszczelniającej na tył płytki. Dokładnie rozłóż całą powierzchnię płytki tak, jakbyś tracił masło na chlebie. Ta metoda jest zwykle bardziej skuteczna niż malowanie szpachli bezpośrednio na ścianie i układanie płytek. To także powoduje mniej nieładu!  
    
  • Uważaj, aby go nie przytłaczać. Cienka, równa warstwa jest najlepsza. Zdecydowanie nie więcej, tym lepiej.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Umieść pierwszą płytkę pośrodku ściany (lub podłogi). Stwórz fajny efekt wizualny, ponieważ każdy kolejny kafelek, który położysz, będzie wyglądał pośrodku. Malując kafelek płytką, po prostu przyciśnij go do ściany. Mocno dociśnij, aby zabezpieczyć ścianę i płytkę razem.  
    
  • Po ułożeniu płytki zetrzyj nadmiar masy uszczelniającej. Choć wygląda na to, że marnuje się pracę pomiędzy wieloma płytkami i dużą ilością zgięć, najlepiej nie zostawiać płytki z płytek. Po prostu wytrzyj go palcem lub bawełnianą szczoteczką.
  •  
  • Użyj niewielkich przestrzeni lub innych barier, aby pozostawić trochę miejsca między płytkami a krawędzią brodzika. Cóż, możesz użyć ciętych kawałków kartonu, a jeśli skończysz, po prostu wyciągnij barierę i spraw, aby przerwa działała.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Kontynuuj układanie płytek i nie zapominaj o stosowaniu krzyżujących się rowków między nimi. Będziesz miał nawet przerwy między płytkami. Możesz je znaleźć w różnych rozmiarach, najczęściej 0,15 lub 0,30 cm lub większym. Regularnie dostraj je do stawów, czy to w kształcie krzyża czy t, aby uzyskać regularne, wystarczająco szerokie szczeliny.        
 12.  
 13.                          7      Powtórz i spłaszcz jeden rząd płytek jeden po drugim, aż dojdziesz do sufitu pod prysznicem. Sprawdź górną krawędź każdego rzędu za pomocą poziomnicy. Narysuj linię pomocniczą dla nowej linii. Zastosuj płytki do płytki i wklej ją tuż pod linią. Nie zapomnij o wszędzie używać rowków.        
 14.  
 15.                          8      Pozostaw płytki do wyschnięcia na 48 godzin. Szczeliwo będzie miało czas, aby dobrze przylegać do płyt i płytek cementowych.        
 16.  
             

  Część 3      Ukończenie  .

    
   
 1.                          1      Oczyść kafelki. Wymieszać zaprawę zgodnie z instrukcjami. Użyj gąbki, aby lekko nawilżyć dopasowywany obszar. Nałóż masę szpachlą, aby wypełnić szczelinę. Przesunąć linki po przekątnej kilka razy. Po około 30-40 minutach (zawsze czytaj instrukcje na opakowaniu), przetrzyj nadmiar fugi wilgotną ściereczką. Wytrzyj każdą płytkę okrężnym ruchem, aż będzie całkowicie czysty.        
 2.  
 3.                          2      Pozostaw zaprawę do wyschnięcia na około 3 dni, a następnie uszczelnij. Używaj tego produktu w postaci spreju lub cieczy. Zastosuj do stawu i wytrzyj. Pozostawić do wyschnięcia zgodnie z instrukcjami producenta, a następnie sprawdzić wodoszczelność. Nałóż kroplę wody na pęknięcie. Prawidłowo zamknięta woda nie uwalnia się i kropla się kończy.        
 4.  
 5.                          3      Rozłóż dodatkową przestrzeń. Pamiętaj, że musisz postępować stosunkowo szybko podczas parowania. Większość amatorów łączy się zbyt wolno, co powoduje niepotrzebne marnowanie fugi. Więcej wskazówek dotyczących parowania:  
    
  • Nie trzymaj końcówki pistoletu natryskowego prosto, lecz pod kątem, przechodząc przez szczeliny między płytkami.
  •  
  • Ustaw prędkość, z jaką nakładasz rowek z pistoletu na prędkość, z jaką przeciągasz końcówkę za szpachelką. Błędem jest szybkie wyciągnięcie materiału do łączenia i poruszanie się powoli i vice versa.
  •  
  • Po wyczyszczeniu kawałka płytki, musisz "związać" z zaprawą. Wystarczy przesunąć go wilgotnym palcem.
  •  
         
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                            
Dom i ogród popularny:
Jak pozbyć się rdzy i korozji.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa.

Jak wyhodować miętę.

Jak zmierzyć okno.

Jak zmiękczyć twardą wodę.

Jak wyostrzyć nożyczki.

Jak pozbyć się strakapoud.

Jak usunąć plamy tuszu ze skóry.

Jak sadzić chryzantemy.

Jak usunąć usta z szminki do dywanów.

Jak przycinać pomidory.

Jak uprawiać jeżyny.

Jak usunąć drugi klej.

Jak rosnąć rzodkiew.

Jak wyhodować żeń szeń.

Jak wyhodować sosnę.

Jak zrobić beton.

Jak wykonać wykończenie na betonie.

Jak zainstalować płytę gipsowo kartonową.

Jak usunąć atrament z ubrania.

Jak wyciągnąć kolce kaktusa.