Home \ Dom i ogród
 

Jak pozbyć się gołębi.

 

Kufa gołębi kryje wiele dachów, pomników i miejsc publicznych. Kwas moczowy (istota biała) w omdleniu jest nie tylko nieestetyczny, ale może także uszkodzić elewację budynków lub farbę samochodową. Ponadto, odchody gołębi zawierają niebezpieczne bakterie i grzyby, które są szkodliwe dla ludzi i mogą przenosić choroby, takie jak histoplazmoza, kryptokokoza, papuzica lub zapalenie mózgu St. Louis. Gdy gołębie pozostają w magazynie i przechowują przechowywane produkty, jest to poważny problem, ponieważ klienci często odmawiają przejęcia produktów. Gołębie nie są chronione prawem, ale powinieneś wiedzieć, jak się ich pozbyć. W tym artykule znajdziesz kilka sposobów wyboru.

              

Procedura .

    

    1      Bariery  .

    
   
 1.            1      Kup taśmy wstążkowe, które możesz przyczepić do dowolnej powierzchni, na której może siedzieć gołąb. Te taśmy można znaleźć w centrach ogrodniczych i w domowych sklepach spożywczych. Dołącz je zgodnie z instrukcjami producenta. 
    
  • Możesz również kupić klasyczną wiosenną zabawkę w sklepie z zabawkami. Rozłóż ją wzdłuż poręczy balkonu, tak aby poszczególne pierścienie nie były oddalone o więcej niż 4 cm. Następnie przymocuj lub wklej taśmą dywanową na około 1,5 centymetra. Wiosną gołębie nie usiądą na poręczy.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Używaj lepkich substancji, na których gołębie nie lubią siedzieć. Kiedy opryskasz balustradę i dach tymi ściereczkami, gołębie nie będą już cię uspokajały. Możesz kupić te spraye w sklepach z pestycydami. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.       
 4.  
 5.             3      Narysuj sznurek nad miejscem, gdzie często siedzą gołębie. Dzięki temu gołębie go nie dostaną. 
    
  • Użyj wodoodpornego sznurka.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spróbuj gołębi, aby urozmaicić swoje życie. Gołębie nie lubią przypraw. Więc umieścić w niektórych miejscach, gdzie często pozostają, trochę pieprzu, cynamonu lub innych przypraw. Nie martw się, aw przypadku deszczu nie zapomnij posypać przyprawami.                 
 8.  
             

    2      Zapobiegać wejściu gołębi do  .

    
   
 1.             1      Najlepszym sposobem jest zapobieganie dostaniu się gołębi do miejsc, w których mogą się kąpać. Uszczelnij wszystkie otwory na strychu i na dachu, aby żadne inne zwierzęta nie wchodziły lub nie wchodziły. Skoncentruj się w szczególności na następujących kwestiach: 
    
  • Przykryj duże otwory i drzwi ciężkimi zasłonami lub barierami z tworzywa sztucznego. Jeśli gołębie dostaną się do środka, możesz spróbować zakryć wszystkie miejsca tak, aby były ścięte, a gołębie nie trzymają się ich.
  •  
  • Uszczelnij wszystkie mniejsze dziury i miejsca, w których gniazdują gołębie. Użyj pianki silikonowej lub siatki na ptaki. W dużych otwartych przestrzeniach, takich jak magazyny lub stodoły, zamknij przestrzeń nad krokwiami i zabezpiecz wszystkie inne miejsca siatką.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Połóż siatkę na miejscach, w których gołębie gniazdują, aby dostać się do gniazda.        
 4.  
             

    3      Jak zmniejszyć liczbę gołębi  .

    
   
 1.             1      Stosuj środki antykoncepcyjne dla ptaków. Gołębie rozmnażają się bardzo szybko - do 6 razy w roku po dwóch jajach. Jednakże, jeśli stado jest narażone na antykoncepcję, jaja nie są już leżące, a liczba gołębi maleje. Antykoncepcja ptaków jest zatem najbardziej humanitarnym rozwiązaniem dla przeludnienia gołębi.       
 2.  
 3.             2      Nie karm gołębie pod żadnym pozorem. Kiedy karmisz gołębie w domu, zawsze będą do Ciebie wracać. Nigdy nie dawajcie im jedzenia i nie pozwalajcie innym ludziom na karmienie gołębi na waszej ziemi. 
    
  • Jeśli ktoś zacznie karmić gołębie w pobliżu domu, skontaktuj się z urzędem miejskim.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Usuń źródła żywności. Źródłami pokarmu dla gołębi są nasiona traw, jagody oraz karma dla psów i kotów. Nie wkładaj nasion do ogrodu, który się nie zwija i nie próbuj zbierać wszystkich źródeł pożywienia.        
 6.  
             

    4      Śmiech gołębi  .

    
   
 1.             1      Spryskaj gołębie wodą z węża ogrodowego. Będziesz musiał je rozpylać przez długi czas, aby przyzwyczaić się do tego, że nie latają do twojego domu.       
 2.  
 3.             2      Użyj obiektów odbijających. Jest mało prawdopodobne, aby działało dobrze na dłuższą metę, ale możesz spróbować zainstalować taśmę odblaskową, urządzenie emitujące hałas lub błyszczący plastikowy balon. Rozwiązania te mogą pomóc w przyciąganiu gołębi do korzystania z bardziej wydajnych tkanin i produktów.       
 4.  
 5.             3      Narysuj gołębie uderzeniem. Możesz kupić małe nieszkodliwe bomby w sklepie z ptakami, gdzie znajdziesz miejsca, w których często można znaleźć gołębie. Kiedy gołąb ląduje w tym miejscu, bomba eksploduje i napędza. 
    
  • Jeśli chcesz pozbyć się gołębi, na przykład w jednym domu, ta metoda jest bardzo skuteczna.
  •  
  • Te małe bomby są nieszkodliwe dla gołębi i dzieci.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj naturalnych drapieżników. Jeśli nie jesteś właścicielem drapieżnego ptaka, będziesz potrzebować wersji plastikowej lub kartonowej. Umieść te ptaki na dachach i miejscach, gdzie często znajdują gołębie. Jednak ta metoda zwykle działa tylko przez krótki czas - gołąb wkrótce odkryje, że tekturowy ptak ich nie skrzywdzi.        
 8.  
 9.             5      Pozbądź się gołębi za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Te urządzenia sprawdzają się w budynkach z wysokimi sufitami lub dużymi pomieszczeniami wewnętrznymi. Każde zwierzę musi używać określonych ustawień i częstotliwości.  
    
  • W 2013 r. Dr John Swaddle i dr Mark Hinders z William and Mary University stworzyli nową metodę obrzucania ptaków i innych zwierząt łagodnymi dźwiękami opartymi na głośnikach parametrycznych. Pierwotnym celem tej technologii było usunięcie problematycznych ptaków z lotnisk, aby zapobiec kolizjom z samolotami, zminimalizować szkody rolnicze, usunąć ptaki, które powodują szkody w mieniu i zmniejszyć śmiertelność ptaków upadających do budynków. Dźwięki zwane Sonic Net nie muszą być głośne. Jest to połączenie długości fal, zwane "kolorowym" szumem, które zakłóca komunikację między ptakami. Wpływ na zwierzęta jest taki sam, jak gdybyś próbował rozmawiać w pokoju pełnym ludzi. Ponieważ ptaki się nie rozumieją, wkrótce się ruszą. Pierwsze testy wykazały, że ta technologia jest skuteczna i że ptaki nie przyzwyczajają się do dźwięków z urządzenia. Patenty zostały złożone w 2013 i 2014 roku, a dalsze badania trwają.
  •  
         
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (5)                     
Dom i ogród popularny:
Znalezienie czegoś, co straciłeś.

Jak usunąć plamy tuszu ze skóry.

Jak rozwijać buganlilie.

Jak pozbyć się plam po alkoholu.

Jak rozmrażać zamrażarkę.

Jak usunąć tłuste lub olejowe plamy z ubrania.

Jak pozbyć się much.

Jak wyczyścić czerwone wino z dywanu.

Jak zainstalować metalowe pionowe belki.

Jak wyczyścić mosiądz.

Jak usunąć tłuszcz z odzieży.

Jak przycinać wiśnie.

Jak pozbyć się stonóg.

Jak wyczyścić lodówkę.

Jak usunąć plamy z wapienia.

Jak naprawić dziury w płycie gipsowej.

Jak sadzić chryzantemy.

Jak zrobić własny detergent.

Jak wyhodować własne pomidory.

Jak pozbyć się robaków.

Jak trwale usunąć zapachy i plamy z moczem.