Home \ Dom i ogród
 

Jak pozbyć się roztoczy.

 

Podobnie jak roztocza, roztocza są pasożytami skóry, które ucztują na suchej i zainfekowanej skórze, powodując intensywny świąd, ból, zakłopotanie i bycie społecznie oddzielonymi od rodziny i przyjaciół. Świerzb, niesławne bolesne problemy skórne, są często powodowane przez roztocza. Ponadto, roztocza, takie jak kurz, są znane z powodowania alergii; niektóre roztocza pasożytują na twoich pupilach, a inne atakują twój ogród i podwórko. Dla każdego rodzaju roztoczy, które napotykasz, wymagana jest inna metoda zabijania. Chemikalia mogą być przydatne w domu, ale jeśli są stosowane na zwierzętach lub roślinach, mogą być bardzo szkodliwe.

              

Procedura .

    

    1      Jak pozbyć się roztoczy  .

    
   
 1.            1      Często próżnia. Roztocza kurzu, najpowszechniejszy typ roztoczy w gospodarstwach domowych, można łatwo usunąć za pomocą odkurzacza. Roztocze kurzu siniaki i wiszą na tkaninach, najczęściej w dywanach, meblach, a czasem w ubraniach. Regularna konserwacja przez ssanie lub pranie tkanin zajmuje się tym problemem i łagodzi problem.        
 2.  
 3.             2      Chroń swoje łóżko. Miejsce w twoim domu z największą koncentracją roztoczy to prawdopodobnie twoje łóżko; te małe potwory są uwięzione w materacach i poduszkach i powodują marnotrawstwo. Chroń swoje łóżko, owijając materac i poduszki w osłonę przeciwpyłową. Zatrzymuje roztocza i zapobiega gromadzeniu się odpadów roztoczy.       
 4.  
 5.             3      Utrzymuj tkaninę w czystości. Pościel jest najbardziej prawdopodobnym domem roztoczy kurzu, ale są one obecne w większości tkanin. Staraj się prać tekstylia domowe (pościel, poszewki na poduszki, zasłony, koce itp.) Co 2-3 tygodnie. Użyj najcieplejszej wody, jaką może wytrzymać tkanina, aby wyeliminować wszystkie roztocza, które mogą być obecne.       
 6.  
 7.             4      Często usuwaj kurz. Może wydawać się oczywiste, ale roztocza kurzu zwykle gromadzą się w kurzu. Z tego powodu upewnij się, że twój dom jest jak najbardziej bezpyłowy, często usuwając nieruchome przedmioty. Użyj wilgotnej ściereczki lub szmatki, aby uniknąć łupieżu i alergenów. Jeśli jesteś uczulony na roztocza, weź maskę, aby uniknąć podrażnień.       
 8.  
 9.             5      Zmniejsz wilgotność. Stwórz środowisko, w którym roztocza są trudne do przeżycia. Te małe chrząszcze zwykle cieszą się dużą wilgotnością i ciepłym środowiskiem. Użyj osuszacza, aby utrzymać poziom wilgoci w domu 50% lub mniej. Możesz także użyć klimatyzacji, innego odstraszacza przeciwpyłowego, aby utrzymać swój dom w chłodzie.       
 10.  
 11.             6      Wymień swoje ulubione roztocza kurzu domowego. Jeśli roztocza są naprawdę problemem w twoim domu i nie jesteś przeciwny wydawaniu niewielkich pieniędzy, wprowadź zmiany, aby uczynić dom potworem, który nie nadaje się do zamieszkania. Wymień dywaniki na drewno lub płytki i usuń jak najwięcej tkanin. Użyj pościeli wykonanej z tworzywa sztucznego, a nie z pióra i usuń wszystkie zasłony.       
 12.  
 13.             7      Filtruj roztocza. Utrzymuj roztocza, których pozbywasz się na stałe w domu, używając filtrów w odkurzaczu i otworach wentylacyjnych. Filtry HEPA wychwytują z nich roztocza i brud i nie dopuszczają do wielokrotnego wchodzenia do domu.        
 14.  
 15.             8      Zatrzymaj roztocza. Jeśli masz pewne rzeczy, których nie możesz umyć, ale możesz być pełen roztoczy lub brudu, włóż je do zamrażarki na 24 godziny. Zniszczy to roztocza, a następnie łatwiej je oczyścić.        
 16.  
 17.             9      Użyj środka owadobójczego. W ostateczności możesz użyć środka owadobójczego w swoim domu, aby wytępić roztocza. Poszukaj jednego, który wymienia roztocza jako główny cel lub znajdź kogoś, kto przychodzi, by wytrzeć chrząszcze. Należy pamiętać, że stosowanie środków zabijających owady może wywoływać zapach w domu, co może być źródłem dodatkowych ograniczeń.                  
 18.  
             

    2      Jak pozbyć się innych rodzajów roztoczy  .

    
   
 1.             1      Pozbądź się roztoczy ucha. Użyj zakraplacza wypełnionego olejem mineralnym na roztocze ucha. Roztocza uszu są wyjątkowo nieprzyjemnymi szkodnikami, zwykle mieszkalnymi uszami psów i kotów, częściej niż ludzi. Zdobądź zwykłego zakraplacza w aptece i napełnij go olejem mineralnym. Zastosuj do całego ucha Twojego zwierzęcia, wewnątrz i wokół mięsistej części. 
    
  • W tym czasie zostaw zwierzę na zewnątrz, aby uniknąć oleju na meble lub dywan.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Preparaty do świerzbu. Jeśli masz świerzb (roztocza zwane świerzbami), zastosuj balsam siarkowy na całe ciało. Większość ekspertów zaleca Lindan jako całkowicie nietoksyczną substancję. Czysta siarka działa również, ale trudniej jest ją uzyskać i ma bardzo nieprzyjemny zapach. Przed zastosowaniem należy uważnie wziąć prysznic. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed użyciem, ponieważ niektóre z tych świerzb są ze względu na ich toksyczność tylko na receptę.       
 4.  
 5.             3      Zniszcz roztocza. Jeśli masz przędziorków, w ogrodzie umieść piankę pomarańczową. Swillfish połyka roślinność w ogrodach i trawnikach, a tak wiele roślin ginie. Możesz kupić małą kolonię pomarańczowych mam, które w rzeczywistości pokażą się dla twojego ogrodu. Możesz także zdecydować się na użycie środków chemicznych, chociaż możesz zaryzykować zdrowie swojej roślinności; więc pomarańczowe mamusie są łatwą nietoksyczną alternatywą.       
 6.  
 7.             4      Pozbądź się kurczaków. Te roztocza są wewnątrz i na zewnątrz i są przenoszone przez ptaki. Jedynym sposobem, aby się ich pozbyć, jest użycie insektycydów, ale najlepiej jest zrobić deratyzator. Usuń wszystkie gniazda ptaków w pobliżu domu i wyciąć gałęzie drzew obok domu. Jeśli te roztocza znajdują się na farmach ptaków - takich jak kurniki - wymień wszystkie materiały gniazdowe i dodaj świeży czosnek do wody pitnej.        
 8.  
 9.             5      Utrzymaj porzeczki na minimum. Czerwone porzeczki są koloru czerwonawo-brązowego i nie stanowią nadmiernego zagrożenia dla ludzi lub zwierząt. Jeśli nadal są denerwujące, możesz je wyeliminować, mieszając boraks z ciepłą wodą i rozpylając roztwór, w którym widziałeś przędziorków. To wyeliminuje je i uniemożliwi ponowne dołączenie do imprezy.        
 10.  
 11.             6      Zwiększ ilość pająków w twojej okolicy. Ostatnią rzeczą, jakiej niektórzy mogą chcieć, jest dobrowolne przyniesienie pająków do ich domu lub ogrodu. Pająki są jednak naturalnym wrogiem roztoczy i zjedzą je. Trzymanie pająków w sąsiedztwie zmniejszy całkowitą liczbę roztoczy i utrzyma je. Dlatego nie zabijaj pająków, gdy widzisz je w domu.       
 12.  
             

Wskazówki .

               (2)                     
Dom i ogród popularny:
Jak hodować rzepy.

Jak usunąć plamy atramentu z dywanu.

Jak zmierzyć okno.

Jak wyhodować pomidory z nasion.

Jak pozbyć się ośmiornic.

Jak wyczyścić czerwone wino z dywanu.

Jak pozbyć się resztek kleju z naklejki.

Jak zrobić pokój.

Jak pozbyć się równin za pomocą naturalnych metod.

Jak hodować rzepy.

Jak pozbyć się pleśni w łazience.

Jak pozbyć się klaksonu.

Jak pozbyć się pcheł w naturalny sposób.

Jak wyostrzyć nożyczki.

Jak myć ręczniki.

Jak zasadzić orzech.

Jak pozbyć się gumy do żucia z ubrań.

Jak pozbyć się muszek owocowych.

Jak pozbyć się myszy w naturalny sposób.

Jak pozbyć się plam po alkoholu.

Jak pozbyć się much.