Home \ Dom i ogród
 

Jak usunąć gumę do żucia z tkanin.

 

Guma do żucia jest dobra, kiedy ją przeżuwasz, ale nigdzie indziej. Jeśli udało ci się dostać gumę do żucia na jakiejś ściereczce, czy to w ubraniach, butach czy meblach, nie rozpadaj się. Istnieje kilka sposobów usuwania gumy do żucia zarówno z tkaniny, jak i ze skóry, bez uszkadzania tkaniny.

              

Procedura .

    

    1      Usuwanie gumy do żucia z tkanin naturalnych i syntetycznych  .

    
   
 1.            1      Zablokuj. Najlepszym sposobem na pozbycie się gumy do żucia jest zamrożenie jej i zetrzyj / zdejmij szmatkę. Kiedy guma do żucia ogrzewa się, staje się lepka i nadaje się do formowania; Próba wyciągnięcia gorącej gumy do żucia z tkaniny sprawia, że ​​jest ona bardziej brudna i wsuwa ją głębiej w materiał. Chłodzenie gumy do żucia spowoduje jej stwardnienie i pozwoli jej łatwo się odkleić i wydostać z tkaniny bez żadnych lepkich i tłustych skutków. Trzymaj torebkę z lodem lub kostką lodu na szmatce przez 10-15 minut, aż całkowicie się zamrozi. Następnie użyj karty kredytowej lub pędzla, aby obrać gumę do żucia z szmatki. Następnie umyj tkaninę, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia.        
 2.  
 3.             2      Użyj sprężonego powietrza. Podobnie jak w przypadku chłodzenia gumy do żucia za pomocą lodu, można zamrażać gumę do żucia za pomocą sztuczki ze sprężonym powietrzem. Po 20-30 sekundach utrzymywania puszki powietrza do góry nogami, dwutlenek węgla jest uwalniany, gdy dysza jest wtłaczana zamiast tlenu. "Zamraża" dziąsło i łatwiej będzie je obrać. Połóż materiał lub podobny materiał na gumie do żucia / szmatce, aby chronić tkaninę przed rozpyleniem. Następnie użyj karty kredytowej lub szczotki do zeskrobania gumy do żucia z szmatki.        
 4.  
 5.             3      Spróbuj użyć masła orzechowego. Nałożenie masła orzechowego na kleistą gumę do żucia przypomina bardziej dobry sposób na zwiększenie plam, ale w rzeczywistości pomoże pokryć dziąsła i będzie mniej tłuste. Umieść niewielką masę masła orzechowego na gumie do żucia i pozostaw na 1-2 minuty. Użyj pędzla lub szmatki, aby obrać gumę do żucia z szmatki. Kiedy cała guma do żucia zostanie usunięta, wytrzyj resztę masła orzechowego wilgotną szmatką i wypierz tkaninę jak zwykle.       
 6.  
 7.             4      Wlej trochę oleju na dziąsło. Olej dowolnego rodzaju może zabarwić twój strój, ale kiedy zostanie usunięty natychmiast po zerwaniu gumy do żucia z tkaniny, lepka guma może być bardzo skuteczna po usunięciu. Wlać niewielką ilość oleju - oliwy, kokosa, warzyw - cokolwiek masz pod ręką - do gumy do żucia i pracować palcami. Olej usuwa gumę do żucia i będzie łatwy do złuszczenia. Natychmiast po usunięciu gumy, wlej skrobię kukurydzianą na plamę, aby wchłonąć olej. Niech działa przez 15-20 minut i pocierać skrobię kukurydzianą. Kiedy plama zniknie, przemyj tkaninę zwykłym detergentem i pozostaw do wyschnięcia. 
    
  • Jeśli skrobia kukurydziana nie pochłonęła całego oleju, możesz użyć detergentu do rozpuszczenia smaru, aby oczyścić resztki przed myciem.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Użyj rozwiązania do oczyszczania Goo-gone. Goo-gone to specjalny rodzaj środka czyszczącego do rozpuszczania lepkich zabrudzeń - zazwyczaj kleiste pozostałości na szkle po naklejkach papierowych. Goo-gone może być również użyty na tkaninach w celu rozerwania klejonych gum do żucia. Jedynym problemem jest to, że może zabrudzić niektóre substancje, jeśli nie zostaną one zmyte wkrótce po nałożeniu substancji. Po prostu spryskaj niewielką ilość detergentu na tkaninie za pomocą gumy do żucia. Pozostawić na 1-2 minuty do pracy, a następnie zeskrobać klejoną gumę. Opłucz szmatkę zimną wodą i detergentem na pojemnikach, aby usunąć środek czyszczący Goo, a następnie włóż szmatkę do pralki i pozwól, aby przebiegała przez normalny cykl prania.                  
 10.  
             

    2      Usuwanie gumy do żucia ze skóry  .

    
   
 1.             1      Czyść za pomocą detergentu do mycia naczyń. Niektóre marki detergentów do zmywania naczyń są przeznaczone do rozpuszczania i dystrybucji tłuszczu i usuwania lepkich zanieczyszczeń - co czyni je doskonałym środkiem do usuwania dziąseł ze skóry. Wymieszaj mały detergent do mycia w małej misce z gorącą wodą, aż mieszanina będzie pienista i bąbelkowa. Wlać lub rozpylić na skórze i pozostawić na kilka minut. Następnie użyj szmatki nasączonej miksturą i odetnij szczoteczkę od szmatki. Kontynuuj dodawanie kolejnego roztworu czyszczącego, aż będziesz w stanie usunąć całą gumę do żucia. Użyj płynu nabłyszczającego na skórze, aby go zmiękczyć.       
 2.  
 3.             2      Spróbuj użyć masła orzechowego. Ponieważ masło orzechowe jest stosunkowo łatwe do rozsmarowania, możesz go użyć do oczyszczenia skóry lub naśladowania skóry (ale nie używaj jej na zamszu). Nałóż odrobinę masła orzechowego na skórę i wcieraj w dziąsło tak, aby była całkowicie zakryta. Pozwól mu działać przez minutę, a następnie użyj miękkiej wilgotnej szmatki, aby wytrzeć gumę do żucia wraz z masłem orzechowym. Usuń pozostałe masło za pomocą gąbki i wody. Po zakończeniu należy przywrócić skórę do polerującego lakieru na skórze.        
 4.  
 5.             3      Rozpuścić gumę do żucia. Jeśli guma do żucia, przylegająca do skóry, jest cienka (jak to może się stać w skórzanych butach), może być bardziej skuteczne rozpuszczenie gumy do żucia zamiast zamrażania. Ustaw suszarkę w najwyższej temperaturze i dmuchnij na gumę, aż będzie miękka i lepka. Następnie użyj twardej powierzchni skrobaka i usuń tyle gumy, ile możesz. Pozostałe kawałki można usunąć przez tarcie suchą szmatką; guma do żucia tasuje i łatwo ją wytrzeć. Wszelkie pozostałości można polerować za pomocą lakieru na skórze.        
 6.  
 7.             4      Spróbuj ugotować olej. Każdy olej dostarczy gumę do smaru, a następnie będzie łatwy do usunięcia ze skóry. Wybierz rodzaj oleju do gotowania, który masz pod ręką - roślina, oliwka, olej kokosowy i orzeszki ziemne będą dobrze działać. Wlać niewielką ilość oleju do skóry i pozwolić mu działać przez minutę. Następnie użyj palców lub płaskiego skrobaka - takiego jak karta kredytowa - aby wyjąć gumę do żucia. Przetrzyj nadmiar wody wodą i ściereczką, a następnie używaj niewielkiej ilości środka czyszczącego, aby wykończyć skórę.        
 8.  
             

Wskazówki .

               (2)                     
Dom i ogród popularny:
Jak pozbyć się pleśni w łazience.

Jak hodować imbir.

Jak przycinać róże.

Jak wyczyścić mosiądz.

Jak pozbyć się strakapoud.

Jak pozbyć się szczurów.

Jak usunąć klej ze skóry.

Jak hodować bazylię.

Jak poruszać się z lodówką.

Jak zabić kleszcza.

Jak posprzątać w pokoju.

Jak usunąć kolor z ubrania.

Jak rosnąć rzodkiew.

Jak rosnąć mech.

Jak pozbyć się pająków w domu.

Jak pozbyć się bluszczu.

Jak uprawiać aloes.

Jak zbudować wiatę.

Jak pozbyć się muchówek.

Jak pozbyć się błędów w ekologiczny sposób.

Jak pozbyć się wiewiórki na ziemi.