Home \ Dom i ogród
 

Jak pozbyć się myszy w domu.

 

Myszy mogą być urocze, ale gdy zobaczysz, jak jest produkowany w twoim domu, nie będziesz zachwycony. Co gorsza, znajdziesz ślady obecności myszy w szafkach kuchennych lub szafach - fascynująca fasola, a nawet gniazda. Jeśli masz problemy z myszą w domu, możesz się ich pozbyć na kilka sposobów. Ustaw ludzką pułapkę, a następnie upuść mysz na zewnątrz, użyj klasycznej wykałaczki lub weź kota, który zadziała. Dowiedz się, jak odeprzeć mysz i zabezpieczyć dom przed penetracją w przyszłości.

              

Procedura .

    

    1      Chwyć i upuść mysz  .

    
   
 1.            1      Obetnij mysz. Jeśli zauważysz jakiś róg oka, gdy mysz się porusza, spróbuj dowiedzieć się, gdzie działa i gdzie się zachowuje. Myszy są bardzo szybkie, a próba ich ścigania po domu zdecydowanie nie prowadzi do sukcesu - nie złapiecie ich. Lepiej śledź mysz do jej gniazda i złap ją pułapką. 
    
  • Jeśli nie widzisz, gdzie mysz była uruchomiona, spróbuj znaleźć jej gniazdo. Gniazdo myszy jest zwykle wykonane z szmat, kawałków papieru, włosów i innych rzeczy znalezionych w domu. Jest silnie odczuwalny przez piżmo. Szukaj odległego rogu szafki, zlewu, lodówki, pęknięć w ścianach i innych ciemnych, ukrytych miejsc.
  •  
  • Możesz również śledzić mysz, gdy podążasz za kałem. Myszy wyglądają jak okrągły czarny ryż. Jeśli gdzieś widzisz ekskrement, gniazdo myszy jest prawdopodobnie w pobliżu.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Załóż pułapkę na myszy. Ludzkie oznacza pułapkowanie myszy podczas jej łapania. Następnie możesz zabrać pułapkę do pobliskiego parku lub lasu i myszy, by wpaść w dziką przyrodę. Humane pułapki działają najlepiej z przynętą, która wciąga mysz do tunelu. Gdy tylko mysz znajdzie się w środku, pułapka zatrzaśnie się na niej, a myszka nie będzie w stanie uciec z pułapki.  
    
  • Pułapki humanitarne są trochę droższe od klasycznych pułapek na palce, ale ponieważ są wielokrotnego użytku, więc warto dodatkowych pieniędzy.
  •  
  • Włóż przynętę w pułapkę, dobrze działaj z serem lub masłem orzechowym.
  •  
  • Przejedź obok gniazda myszy i zaczekaj, aż mysz złapie przynętę.
  •  
  • Każdego dnia sprawdzaj pułapkę, aby zobaczyć, czy kliknie mysz.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Spróbuj stworzyć własną pułapkę. Jeśli mysz będzie w zasięgu wzroku, możesz nie chcieć czekać, aż się zatrzyma. Zamknij wszystkie drzwi w pokoju, w którym się znajdujesz, i włóż pod nie ręczniki lub ręczniki, aby mysz nie mogła się nigdzie poruszać. Weź solidne pudełko, miskę lub garnek i odczekaj cierpliwie na odpowiedni moment, gdy pod nim znajdziesz mysz.  
    
  • Po złapaniu myszy, umieść pod kontenerem kawałek kartonu. Popchnij krawędzie kartonu do góry i przyklej je do boków pojemnika za pomocą taśmy samoprzylepnej. Następnie odwróć pułapkę do góry nogami, aby upuścić mysz na dno pułapki i nie może się z niej wydostać.
  •  
  • Jeśli nie chcesz biegać po domu i próbować złapać myszy, możesz zrobić pułapkę z domu z wiadra. Weź wiadro i ustaw je na kawałku drewna, ołówku, piórze lub podobnym przedmiocie. Chwyć za przewód. Pod wiadrem, masłem orzechowym lub jakąkolwiek inną delikatnością, która podobna jest myszom. Gdy mysz będzie pod wiadrem, aby zjeść przynętę, pociągnij za linkę i chwyć mysz. Następnie wsuń magazyn pod wiadro i ostrożnie obróć, aby mysz spadła.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Opróżnij mysz. Nie spuszczaj myszki na podwórko, aby ją upuścić. Wybierz się na spacer, jeździć na rowerze, jeździć samochodem i odsuwać mysz co najmniej o 1,5 km od domu, jeśli nie chcesz tego z powrotem. Odsącz mysz najlepiej w lesie lub parku.        
 8.  
 9.                          5      Spróbuj przenieść mysz z domu. Jest jeszcze jeden humanitarny sposób na pozbycie się myszy w domu - po prostu ją znokautuj! Czasami można natknąć się na zdezorientowaną mysz, która biegnie i próbuje wydostać się z domu tak, jak tego chcesz. Pomóż jej, biorąc miotłę i kierując ją prosto do otwartych drzwi! Być może będziesz musiał prowadzić myszkę przez jakiś czas, zanim zdmuchniesz, ale tak szybko, jak to zrobisz, jest to szybsze niż ustawienie pułapki, a następnie czekanie na złapanie myszy.  
    
  • Oczywiście, jeśli użyjesz tej metody, mysz może zdecydować się na natychmiastowy powrót z powrotem do domu, szczególnie jeśli przeszła przez otwór w drzwiach lub fundament domu. Jeśli twój dom nie jest zabezpieczony przed wejściem myszy, podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby je zamknąć i użyj repelentów, aby zapobiec dostaniu się myszy.
  •  
                   
 10.  
             

    2      Zabijanie pułapek na myszy i innych sposobów  .

    
   
 1.             1      Stwórz tradycyjne pułapki na palce. Są one znane na całym świecie jako najbardziej skuteczny sposób na zabijanie myszy. Przynęta to przynęta w postaci sera lub masła orzechowego. Gdy masa myszy naciska na pułapkę, palec u nogi kurczy się, a metalowy pasek natychmiast zabije mysz. Obsługa tych pułapek nie jest przyjemna, ale jest bardzo skuteczna i stosunkowo łatwa. 
    
  • Podnieś pułapki tam, gdzie zauważysz pojawienie się myszy, takich jak odchody lub gniazda myszy.
  •  
  • Włóż kawałek sera lub masło orzechowe do pułapek. Kolejną skuteczną sztuczką jest odcięcie czubka nylonowych pończoch, związanie przynęty w środku i przymocowanie pończochy do pułapki, w której dałbyś przynętę. Zęby myszy w pończochy i pułapka pękają.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zastosuj pułapki z klejem. Wyglądają jak małe domy wykonane z kartonu, ich podłoga jest wyłożona bardzo mocnym klejem, który utrzymuje mysz w miejscu, gdy tylko dostanie się do domu. Gdy tylko mysz się podniesie, prawdopodobnie umrze z głodu. Pułapka, w której zauważysz obecność myszy, np. W pobliżu szafki lub lodówki.       
 4.  
 5.             3      Spróbuj domowej pułapki na wodę. Weź pojemnik na śmieci lub wiadro, najlepiej z dwoma uchwytami po przeciwnych stronach. Napełnij pojemnik ćwiartką wodą. Włóż dziurę do starej puszki lub plastikowej butelki. Weź sznurek lub drut i przejdź przez puszkę, a następnie przywiąż końce do uchwytów. Wlać puszkę z odrobiną masła orzechowego, które będzie służyć jako przynęta. Zegnij łyżkę trochę deski, aby mysz mogła dostać się do jednego z uchwytów. Mysz wspina się po rampie, aby dostać się do przynęty, ale gdy tylko podniesie się na puszkę, puszka przewija się i mysz wpada do wiadra z wodą. 
    
  • Pozwól wiadrze stać na noc, a rano znajdziesz tonącą mysz w wodzie, którą po prostu wyrzucasz. Na większą skalę ta sama pułapka może również działać przeciwko szczurom.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Często sprawdzaj pułapki. Gdy masz już pułapki na myszy, nie możesz zapomnieć o ich sprawdzaniu każdego dnia. Jeśli sprytna mysz nauczy się kraść przynętę, trzeba będzie ją codziennie dotykać. Jeśli mysz jest uwięziona, niehigieniczne jest trzymanie jej w pułapce przez kilka dni. Martwa mysz przyciągnie owady i zacznie pachnieć, więc każdego dnia łapiesz w pułapkę i sprawdzasz.        
 8.  
 9.             5      Natychmiast wyrzuć martwą mysz. Jak tylko zauważysz, że złapałeś mysz, wrzuć pułapkę z klejem do kosza i dokładnie zawiń worek. Możesz wrzucić worek do mieszanych odpadów domowych. Pułapek z klejem nie można używać wielokrotnie, więc nie próbuj się ich pozbyć. Jeśli używasz patyka ze szpilką, po prostu włóż martwe ciało myszy do kosza, a następnie złap pułapkę ponownie. 
    
  • Lepiej zakładaj mocne rękawice, aby chronić skórę podczas posługiwania się pułapką.
  •  
  • Pamiętaj, że kiedy używasz pułapki na klej, mysz może nadal żyć, gdy ją znajdziesz. Możesz szybko zabić mysz, naciskając ją na głowę ciężkim przedmiotem (np. Cegłą). Zapewni to, że zwierzę nie będzie niepotrzebnie cierpieć przez długi czas i nie może uciec z pułapki.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Niech kot zajmie się myszą. Koty są naturalnymi drapieżnikami, a jeśli je zdobędziesz, zmniejszysz populację myszy w twojej okolicy. Jeśli nie posiadasz kota, porozmawiaj z przyjacielem, który go ma i zapytaj, czy nie możesz go pożyczyć przez kilka dni. Nie wszystkie koty lubią polować na myszy, więc nie jest to gwarantowana metoda, ale często jest o wiele bardziej skuteczna niż chwytanie.       
 12.  
             

    3      Chroń swój dom przed wprowadzeniem myszy  .

    
   
 1.                          1      Zamknij drzwi. Jeśli masz przerwę między krawędzią drzwi a podłogą, mysz jest zaproszeniem do odwiedzenia. Myszy mogą rozciągać się przez bardzo wąskie otwory, więc gdy patrzysz na pęknięcie, nie myśl, że coś przez to przechodzi. Idź na plac budowy i kup pasek uszczelniający, który przylega do dolnej krawędzi drzwi.  
    
  • Spójrz na wszystko przy drzwiach, aby dowiedzieć się, czy twoja mysz może dostać się gdziekolwiek indziej. Może masz dziury w fundamentach domu, które musisz wypełnić płaszczem. Możesz także dodać do nich szklaną wełnę.
  •  
  • Sprawdź siatkowe drzwi i okna, aby zobaczyć, czy sieć jest zerwana.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Utrzymuj śmieci w czystości. Myszy są bardzo zainteresowane zapachem jedzenia, dlatego ważne jest, aby zachować śmieci w domu i ogrodzie w zamkniętych pojemnikach. Zdobądź pojemniki na śmieci z pokrywką uszczelniającą zarówno w domu, jak i na podwórku. Upewnij się, że śmieci nie docierają gdzie indziej i zawsze układaj je razem zanim odpadki mogą wystartować. 
    
  • Myszy przyciągają również recyklowane pojemniki na odpady, ponieważ butelki, puszki i puszki nadal zawierają resztki jedzenia.
  •  
  • Jeśli masz kompost w ogrodzie, upewnij się, że jest daleko od domu, ponieważ ciepło z kompostu może również przyciągać myszy.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Sprzątnij bałagan. W domu, na podwórku iw ogrodzie - Zawsze zachowuj porządek, ponieważ zagracenie myszy zapewnia schronienie i jedzenie. Nie zostawiaj jedzenia na dworze, usuwaj okruchy, usuwaj kupę skał - w przeciwnym razie myszy będą się do ciebie zbliżać. Utrzymuj dom w czystości, aby otoczenie było wrogie dla myszy.        
 6.  
 7.                          4      Użyj repelentów myszy. Istnieje kilka skutecznych naturalnych składników, które pomagają utrzymać mysz z dala od domu. Jeśli któryś z nich czuje, nie będą chcieli wejść. Wiele repelentów sprawia, że ​​ludzie dobrze pachną, więc nie obawiaj się, że będą je smarować w domu. Poluzuj wybrany snobber w pęknięcia, ciemne rogi i wszędzie tam, gdzie myszy są atrakcyjne. Oto kilka wskazówek do wyboru:  
    
  • Olejek miętowy, który świetnie sprawdza się w kuchniach i innych miejscach w kuchni
  •  
  • Drewno cedrowe lub cedr
  •  
  • Moczny drapieżnik, który można uzyskać w wyspecjalizowanych zakładach deratyzacyjnych
  •  
         
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                           
Dom i ogród popularny:
Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Jak oczyścić skórę.

Jak pozbyć się vos.

Jak naprawić wypchaną toaletę.

Jak usunąć pchły z dywanu.

Jak czyścić miedź.

Jak wylać beton.

Jak uprawiać wino gronowe z nasion.

Jak myć i konserwować zmywarkę.

Jak pozbyć się czarnej pleśni w domu.

Jak znaleźć rzeczy zagubione.

Jak pozbyć się muchówek.

Jak owinąć prysznic.

Jak usunąć okryte odpady okrywy.

Jak sadzić awokado.

Jak znaleźć rzeczy zagubione.

Jak pozbyć się ryby.

Jak pozbyć się robaków.

Jak usunąć wosk z dywanu.

Jak dbać o tulipany.

Jak myć i konserwować zmywarkę.