Home \ Dom i ogród
 

Jak pozbyć się błędów.

 

Szczenięta były globalnym problemem zdrowotnym w przeszłości, który pojawił się dopiero w połowie XX wieku. Szczenięta mogły zarazić okolicę w bardzo krótkim czasie. Od połowy XX wieku robaki przeżywają drastyczne procesy rozwojowe i adaptacyjne, ponieważ rozwinęły odporność na zwykłe insektycydy. Lalki są jednymi z najlepszych na świecie podróżników, ponieważ są one regularnie transportowane w bagażu, odzieży, pościeli i mebli. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się swojego domu.

 

Jeśli nie pozbędziesz się błędu, mogą cię poderwać i możesz dostać wysypki. Spójrz poniżej.

             

Procedura .

    

  Część 1      Rozpoznanie objawów inwazji wycieku  .

    
   
 1.            1      Najpierw musisz ustalić, czy to naprawdę błąd. Z pewnością będziesz to wiedział, robiąc wysypkę, która wygląda jak ugryzienie komara. Szczenięta są najczęściej spotykane w nocy, ale jeśli plaga jest duża, mogą pojawić się również w ciągu dnia. Podział krowy, w przeciwieństwie do komara, rozprzestrzenia się i obraca. Czip komara jest ograniczony i nie rozprzestrzenia się.        
 2.  
 3.             2      Obserwuj inne oznaki obecności błędów. Szukaj owadów z lekkiego brązu lub młodego chrząszcza (nimfa). Istnieją również małe czarne kropki na materacu lub miejsca, w których znajdują się robaki, które są suchymi odchodami pluskiew (krwi). Możesz także poczuć zapach zgniłych malin lub krwi.       
 4.  
 5.             3      Błędne założenie jest takie, że robaki są tylko w łóżku. Szczenięta można znaleźć w dowolnej części ludzkiego mieszkania. Można je znaleźć na przykład w szkolnych ławkach, meblach restauracyjnych, maszynach bibliotecznych, krzesłach, łóżkach w szpitalach, zasłonach lub w domach towarowych. To samo dotyczy dywanów. Powinieneś też być czujny w miejscach publicznych, takich jak hale lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, gdzie błędy występują również w dużych ilościach. 
    
  • Szczenięta można znaleźć również na okapach, w klimatyzacji, wentylatorach i elektronice.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie wierz w mit, że błędy występują tylko w biednych, brudnych i zaniedbanych domach lub społecznościach. Wiele normalnych domów i społeczności także boryka się z błędami. Wiele wizyt na lotniskach i firmach doprowadziło do zapychania się pluskiew w zwykłych domach.                 
 8.  
             

  Część 2      Znajdź błędy  .

    
   
 1.             1      Usuń łóżko i usuń wszystkie części. W wielu przypadkach będziesz musiał zajrzeć do wnętrza materaca, ponieważ są tam błędy. Zobacz również różne dziury i pęknięcia w ramie łóżka, zwłaszcza jeśli masz drewniane łóżko (pluskwy żyją tylko w drewnie i tkaninie, a nie w metalowych lub plastikowych częściach). 
    
  • Często trudno jest dokładnie wyrzucić materace i inne elementy tkaniny z łóżka, i prawdopodobnie będziesz musiał je wyrzucić, aby pozbyć się błędów.
  •  
  • Alternatywnie, możesz umieścić specjalny koc na zaatakowanym materacu, który złapie je w środku, a pasożyty umrą z głodu. Pozwala to uniknąć zakupu nowego materaca, a zwiedzanie mebli będzie prostsze i bardziej wydajne. (Dziecko mogło umrzeć z głodu do 400 dni, upewniając się, że pościel jest wystarczająco szczelnie zamknięta).  
  •  
  • Szczenięta mogą również chować się między przedmiotami, które przechowujesz pod łóżkiem.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Opróżnij stoliki nocne i tabele toaletowe. Zajrzyj do środka, a następnie odwróć do góry nogami i spójrz na drewniane dno. Uczniowie zwykle chowają się w dziurach, rogach i pęknięciach.       
 4.  
 5.             3      Sprawdź tapicerkę krzeseł i sof. Szukaj szwów, fałd, tkanin i poduszek. Sofy mogą być rajem dla pluskw, zwłaszcza jeśli na nich śpisz.       
 6.  
 7.             4      Sprawdź inne popularne miejsca. Obejmują one fałdy dywanów (zwłaszcza pod i za meblami i łóżkami), pęknięcia ścian i połączeń w drewnianych sufitach. Kukiełki są skupione w pewnych miejscach, ale tam można znaleźć nawet osoby, ich odchody lub jaja.       
 8.  
 9.             5      Użyj latarki. Możesz także spryskać dziury specjalną substancją na bazie pyrethu, która ujawnia, gdzie ukrywają się robaki.       
 10.  
             

  Część 3      Deratyzacja i kontrola pościeli  .

    
   
 1.             1      Przestrzegaj zasad prawidłowego deratyzacji. Obejmują one kilka rozwiązań taktycznych, takich jak sanitacja i stosowanie środków chemicznych w wyznaczonych miejscach.       
 2.  
 3.             2      Wyprać urażoną odzież w temperaturze co najmniej 50 ° C. Małe przedmioty, których nie można myć można poddać działaniu gorącego powietrza. Przechowuj pojedyncze przedmioty w zamykanych plastikowych torebkach i umieść je na kilka dni w ciepłym, słonecznym miejscu. (Temperatura wewnątrz torby powinna być monitorowana za pomocą termometru, aby upewnić się, że osiągnęła co najmniej 50 ° C) Szczenięta umierają również w temperaturach poniżej zera, ale obiekty muszą być w tak chłodnym środowisku przez co najmniej 2 tygodnie. Próby ograniczenia i podwyższenia temperatury w mieszkaniu są całkowicie nieskuteczne i niepotrzebne. 
    
  • W bardzo wysokiej temperaturze prać bieliznę, torby ze skóry i tkaniny, pokrowce na materace, pluszowe misie itp. Perte w najwyższej możliwej temperaturze, a pranie z gorącym powietrzem w suszarce. Steam również zabija błędy. W niektórych dużych miastach są specjalne środki do prania, które koncentrują się na ubiorze ubrań i oferowaniu usług pralniczych, dopóki dom nie będzie w 100% czysty. Zapobiega to ponownemu czyszczeniu czystej bielizny.
  •  
  • Przedmioty, których nie można myć ani wybielać (np. Drogie skórzane portfele) można spryskiwać nietoksycznym środkiem owadobójczym przeciwko drzazgom (w większości zawierającym ziemię okrzemkową), zapakować w plastikową torebkę i pozostawić na kilka miesięcy.
  •  
  • Jeśli chcesz usunąć nieprzyjemny zapach, użyj suchego urządzenia czyszczącego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Celuj w pluskwy pary. Możesz otrzymać proste urządzenie, które tworzy parę, na przykład w sklepie z artykułami dla majsterkowiczów. Możesz również przekształcić prosty czajnik elektryczny w anaponit rurki, aby wypłynęła z niego gorąca para. Steam powinien zabić wszystkie robale i ich jaja. Dokładnie traktuj parę ze wszystkimi szwami, rogami i zakładkami.       
 6.  
 7.             4      Wyczerpaj cały dom. Usuwa robaki i jaja z materacy, ścian i innych powierzchni. Szczególnie upewnij się, że kładziesz narożniki, zagięcia i materace i tapicerkę w ogóle. Nie zapomnij o rogach dywanów i przejdź pod i za meblami. Kiedy skończysz, wyrzuć torbę z odkurzacza. Czyszczenie dywanu za pomocą pary jest również bardzo skuteczne w usuwaniu pozostałych błędów i jaj, które mogą przetrwać luzowanie. 
    
  • Luksing z filtrami HEPA jest bardzo skuteczny.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Napraw pęknięcia w tynku i przyklej ewentualną niepomalowaną tapetę, aby zapobiec gnijących pluskiew. Jeśli masz dzikie gniazda na fasadzie gniazd ptaków lub w domu, usuń je.       
 10.  
 11.             6      Rozważ użycie środków owadobójczych. Pozostałe insektycydy (zwykle zawierające piretroid) są stosowane jako miejscowe deratyzacje do pęknięć i rzeźb po usunięciu brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń za pomocą odkurzacza. Wiele powszechnych insektycydów w aerozolach powoduje jedynie rozproszenie robactwa, a ich wyniszczenie jest wtedy bardzo trudne. Środki owadobójcze w postaci proszku można stosować na ścianach, trudno dostępnych miejscach i na glebach. Proszek się uspokoił i robaki zostały zniszczone. 
    
  • Jeśli po pierwszym podaniu insektycydu nadal się pojawiają, powtórz deratyzację. Trudno znaleźć wszystkie błędy, a jaja, których nie straciłeś, mogą wykluwać nowe błędy.
  •  
  • Unikaj stosowania "programów" owadobójczych (które wymagają powtórzeń) z aptek, które są niepotrzebnie toksyczne i powodują bałagan. Wiele z tych programów również nie jest zbyt skutecznych i po prostu je wyrzucasz. Zobacz inne opcje.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Sprawdź usługi profesjonalnych firm scoutowych. Doświadczeni eksperci wiedzą, gdzie znaleźć błędy i mają dostęp do różnorodnych narzędzi. Dla właścicieli ziemskich i mieszkańców ważne jest, aby współpracowali przy deratyzacji. Jeśli twoje deratyzatory mają dostęp do wszystkich miejsc, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko pozbędziesz się błędów.       
 14.  
 15.             8      Odrzuć dotknięte obiekty. W niektórych przypadkach będziesz musiał wyrzucić materace i inne meble. Ponieważ błędy mogą się rozprzestrzeniać, konieczne będzie przyjrzenie się innym pomieszczeniom i sąsiednim domom. Aby oprzeć się pokusie wycofania mebli i dalszego rozprzestrzeniania się ich, łamać je lub w inny sposób niszczyć.       
 16.  
 17.             9      Użyj żelu krzemionkowego. Zmiażdżyć kilka kryształów żelu krzemionkowego i umieścić je w sypialni i materacu, wokół łóżka i wokół ścian. Drobny proszek z żelu krzemionkowego przykleja się do ciała pluskiew, nie będą w stanie go potrząsnąć i umrą z powodu odwodnienia. Nie należy zachować ostrożności podczas nakładania i wdychania proszku. 
    
  • Ziemia okrzemkowa ma podobne właściwości i może być również stosowana do materacy i łóżek. Ostre mikroelementy ziemi okrzemkowej przyklejają się do ciała podłoża skalnego, przecinają je i zaczynają krwawić.
  •  
  • Jeśli masz kota, wymień kurczęta co 5 dni (co jest również krystalicznym żelem krzemionkowym, aby wysuszyć nowo wylęgnięte robale) Powtarzaj przez 5 tygodni
  •  
         
 18.  
 19.             10      Do czyszczenia używaj oleju z drzewa herbacianego lub oleju palmowego. Ten olej może pomóc w wyniszczeniu pościeli. 
    
  • Wyczyść cały dom bardzo dokładnie i wszędzie.
  •  
  • Odzież i pościel perte z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego.
  •  
  • Oczyść i wyczyść wszystkie dywany.
  •  
  • Zdemontuj wszystkie łóżka i opryskując drzewem herbacianym całość.
  •  
  • Zastosuj środki owadobójcze w pomieszczeniach i na zewnątrz. Aby uzyskać skuteczny spray: Wymieszaj około 500 ml wody z 18 kroplami olejku z drzewa herbacianego i spryskaj cały dom - dywany, łóżka i meble.
  •  
  • Użyj Alp, aby natychmiast zabić błędy. Jest tani i łatwo dostępny. Napełnij zawartość fiolki Alps w opryskiwaczu i spryskaj ją bezpośrednio na robaki i ich gniazda. Alkohol natychmiast spali owady. Możesz również umyć swoje materace i pościel z dodatkiem Alp do detergentu.
  •  
         
 20.  
             

  Część 4      Zapobiegawcze środki ostrożności przeciwko wejściu pluskiew  .

    
   
 1.             1      Walka z odpadami i składowiskiem. Szczenięta lubią loterie, a jeśli masz je blisko swojego domu, szczeniak może łatwo znaleźć drogę. Maczety również nie wyglądają dobrze i nie pachną. Z pewnością nie spodoba się to całej społeczności, w której mieszkasz.       
 2.  
 3.             2      Stosuj środki zapobiegawcze w domu. Jeśli kupisz nowy materac, zostaw go na nim. Kup specjalny ochraniacz na materac przed zadrapaniami. Upewnij się, że jest wykonany z solidnego materiału, który nie delikatnie się ściska, a także ma solidne zamki, które przetrwają. Nie kupuj tanich imitacji, które nie zapobiegną sklejaniu się robali przez osłonę na skórze.       
 4.  
 5.             3      Nie kupuj sof, sof lub innych mebli z drugiej ręki. Jeśli nie masz innej opcji, weź dokładnie te meble, zanim je przyniesiesz do domu.       
 6.  
 7.             4      Podczas podróży sprawdź, czy w pokoju i łóżku nie ma pluskiew. Warto poświęcić trochę czasu na zbadanie pokoju, a jeśli znajdziesz błąd, lepiej znajdź inny hotel. Nie jest dobrze przynosić do domu niechcianą pamiątkę, której tak trudno się pozbyć.       
 8.  
 9.             5      Nie pozostawiaj skrzynek na podłodze.        
 10.  
 11.             6      Uważaj. Magazyny, powierzchnie magazynowe, ciężarówki i pociągi mogą być skażone przez szczenięta, więc nawet meble, które były transportowane tymi środkami transportu lub były przechowywane na zanieczyszczonym terenie. Przyjrzyj się dokładnie nowym meblom i natychmiast skontaktuj się z profesjonalistą, jeśli znajdziesz błąd.       
 12.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.domyownpestcontrol.com/how-to-get-rid-of-bed-bugs-c-39_95.html  
 2.  
 3. http://www.sciencedaily.com/releases/2009/06/090602133555.htm  
 4.  
                         
Dom i ogród popularny:
Jak usunąć atrament z ubrania.

Jak wyciągnąć blokadę z klamry biurowej.

Jak czyścić materac.

Jak pozbyć się elektryczności statycznej.

Jak pozbyć się płaskich głów.

Jak dodać sody jadalnej do prania.

Jak hodować grzyby.

Jak wyhodować kolendrę.

Jak pozbyć się płaskich głów.

Jak pozbyć się wiewiórki na ziemi.

Jak sadzić czosnek.

Jak uprawiać świąteczny kaktus.

Jak pozbyć się bluszczu.

Jak pozbyć się ryby.

Jak usunąć zapach ciała z ubioru.

Jak pozbyć się vos.

Jak uprawiać sałatę.

Jak wyhodować drzewo bananowe.

Jak dbać o lilie.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Jak rozwiązać problem przy niskim ciśnieniu wody.