Home \ Dom i ogród
 

Jak usunąć linoleum.

 

Linoleum to naturalna i niedroga podłoga, którą często można znaleźć w kuchniach, przedsionkach, pralniach i salach konferencyjnych. Linoleum jest po prostu mocowane do podłoża w jeden z następujących sposobów: łączenie płaskie lub obwodowe. Podczas klejenia powierzchni klej jest pokryty całym podłożem, a klejenie dotyczy tylko krawędzi obwodowych i wewnętrznych połączeń. W każdym razie, usunięcie linoleum jest zwykle dość proste i przy odrobinie doświadczenia może poradzić sobie z każdym majstersztykiem. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

              

Procedura .

    

  Część 1      Usuwanie powierzchni linoleum  .

    

Podłoga z linoleum jest przyczepiana do podłoża za pomocą papieru lub podkładki klejącej. Tworzy to dwie warstwy. Zwykle łatwiej jest usunąć górną warstwę linoleum niż papier samoprzylepny lub matę. Jednak w niektórych przypadkach oba procesy można usunąć w tym samym czasie.

 
   
 1.            1      Wyczyść powierzchnię roboczą. Usuń cały duży sprzęt, meble i inne przeszkody linoleum.        
 2.  
 3.             2      Wytnij linoleum na 35 cm pasku za pomocą ostrego noża. Mniejsze i łatwiejsze do uchwycenia paski linoleum będą łatwiejsze do usunięcia niż całe arkusze.       
 4.  
 5.             3      Załaduj powierzchnię linoleum za pomocą pistoletu na gorące powietrze, aby zmiękczyć i usunąć. Aby górna warstwa była bardziej miękka i elastyczna, spróbuj ogrzać kawałek za sztukę za pomocą pistoletu na gorące powietrze. Usunięcie linoleum będzie znacznie łatwiejsze. 
    
  • A co, jeśli nie masz pistoletu na gorące powietrze? Suszarka może również działać, ale możliwe, że nie zapewni wystarczającej ilości ciepłego powietrza. Spróbuj i przekonaj się, czy suszarka do włosów o najlepszej wydajności usuwania linoleum jest jakoś łatwiejsza.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Usuń paski linoleum ręcznie. Użyj 10 cm szpatułki, aby dopasować krawędzie każdego paska, a następnie dokręć resztę. Sztywna obudowa zewnętrzna powinna być dobrze podarta, ale jeśli wkładka została przyklejona na całej powierzchni, mogą być fragmenty dolnej warstwy i klej, który musisz usunąć.       
 8.  
 9.             5      Drugą opcją jest zautomatyzowanie procesu za pomocą szlifierki oscylacyjnej z twardym ostrzem zgarniającym. Użyj małego rusztu na ostrzu narzędzia, aby nie dopuścić do przesiąkania go. Następnie włóż narzędzie w przecięte połączenia. Poluzuj linoleum wolną ręką. Kontynuuj wzdłuż naciętych połączeń i usuń górną warstwę linoleum. Może to w niektórych przypadkach być szybsze niż ręczne usuwanie.                 
 10.  
            

  Część 2      Usuwanie papieru lub podkładki klejącej  .

    

Usunięcie lepkiego papieru lub wkładki przytrzymującej wkładkę na podłożu może czasami być nieco trudne i czasochłonne. Pierwszy linoleum (zanim płyta wiórowa pojawiła się na świecie) został przymocowany do podłoża za pomocą kleju na bazie smoły. Jeśli masz bardzo stare płótno, które może być trudne do usunięcia, spróbuj skontaktować się z doświadczonym profesjonalistą.

 
   
 1.             1      W przypadku starszych linoleum rozważ odłączenie małego kawałka klejącego papieru lub kleju, który mógłbyś przetestować pod kątem obecności azbestu. Wiele starszych podłóg z linoleum zawiera płytki z azbestu lub płótna, które uwalnia małe włókna. Mogą one być niebezpieczne podczas oddychania. Chociaż można bezpiecznie i bezpiecznie usunąć azbest, może być łatwiej (i na pewno bezpieczniej) korzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się likwidacją. 
    
  • Tak czy inaczej, przygotuj się do noszenia okularów ochronnych i maski oddechowej, aby odfiltrować wszystkie włókna azbestowe na najbardziej podatnych częściach ciała. Oba powinny być użyte dla bezpieczeństwa, czy uważasz, że podłoga zawiera azbest, czy nie.
  •  
  • Innym sposobem zmniejszenia ryzyka związanego z płytkami lub szmatami z azbestu jest moczenie ich przed usunięciem wody. Suchy azbest może stosunkowo łatwo dostać się do powietrza, nawet jeśli nawet go nie zauważysz. Mokre są rozproszone gorzej. Jeśli masz drewniane podłogi, zachowaj ostrożność podczas moczenia podłoża. Wykonaj kilka kroków poniżej.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zarysuj klej lub klej za pomocą szpatułki na wrażliwych podłogach. W zależności od grubości kleju, będziesz musiał rozwinąć łagodne do ekstremalnego ciśnienia. Najprawdopodobniej spędzasz dużo czasu, ale nie ryzykujesz uszkodzenia parkietu. 
    
  • Możesz spróbować usunąć klej, a także usunąć górną warstwę, pistolet na gorące powietrze i oscylacyjną szlifierkę. Jednak może się okazać, że ostrze młynka trudno jest znaleźć pod klejem. Tak czy inaczej, pistolet na gorące powietrze zmiękczy klej, dzięki czemu łatwiej go wyjąć.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Jeśli masz bardziej wytrzymałą podłogę, zalej klej wrzącą wodą i pozostaw do wyschnięcia na około 15 minut. Powtórz, używaj wody tylko do betonu lub po prostu wymienialnej płyty wiórowej. Podczas korzystania z wody drewno może się skręcać, więc zachowaj ostrożność, jeśli próbujesz uratować parkiet pod linoleum. 
    
  • Wrzącą wodę dodaje się do kleju lub warstwy podłoża (bez podgrzewania lub gorzej) w następujący sposób. Podzielić podłogę na części za pomocą ręczników, które można wyrzucić. Wlać na nią gorącą wodę, tak aby większość była po prostu nasączona ręcznikiem, który podgrzewa klej. Po 15 minutach wyjąć ręczniki.
  •  
  • Teraz skrobię klej za pomocą ręcznego skrobaka. Możesz użyć większego skrobaka, ponieważ klej nawilżony będzie działał lepiej niż suchy.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Jeśli szukasz kęsa, spróbuj użyć usuwania tapet parowych. Możesz łatwo wypożyczyć go w lokalnym sklepie narzędziowym. Podgrzej urządzenie, umieść kolbę parową na kawałku kleju, a następnie pozwól mu parować przez 60 do 90 sekund. Przenieś odkurzacz parowy do sąsiedniego kawałka kleju i zeskrob go tutaj. 
    
  • Ten proces jest stosunkowo szybki w porównaniu do usuwania na sucho. 10 stóp kwadratowych podłogi nie powinno zająć ci więcej niż dwie godziny.
  •  
         
 8.  
            

  Część 3      Realizacja  .

    
   
 1.             1      Zastosuj środek do usuwania chemikaliów na wszystkich powierzchniach klejących. Większość zmywaczy używa tych samych aktywnych składników, które znajdują się w zmywaczu do farb. Dostajesz je w sklepie z narzędziami.       
 2.  
 3.             2      Zeskanuj wszystkie skrawki zeskrobanego kleju, aby nic nie pozostało. Ponieważ powinieneś już usunąć większość kleju, będzie to łatwe.       
 4.  
 5.             3      Wytrzyj lub wytrzeć świeżo naświetloną podłogę, aby pozbyć się drobnych zanieczyszczeń. Teraz masz gotowe wykończenia dla nowego pokrycia dachowego!       
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. https://advice.thisoldhouse.com/showthread.php?495-Underlayment  
 2.  
 3. http://www.onthehouse.com/qa/262  
 4.  
 5. https://advice.thisoldhouse.com/showthread.php?619-Removing-old-linoleum  
 6.  
                         
Dom i ogród popularny:
Jak wybaczyć pszczołom.

Jak pozbyć się komarów.

Jak myć poduszki.

Jak pozbyć się larw ćmy.

Jak pozbyć się strakapoud.

Jak pozbyć się różdżki.

Jak hodować bazylię.

Jak zabić mrówki bez użycia pestycydów.

Jak sprawdzić pH gleby.

Jak pozbyć się komarów.

Jak stworzyć oczko wodne.

Jak zrobić pokój.

Jak usunąć formę sufitu.

Jak pozbyć się błędów.

Jak uzyskać farbę akrylową ze swoich ubrań.

Jak zainstalować deski podłogowe.

Jak pozbyć się pająków w domu.

Jak zmierzyć okno.

Jak usunąć plamy z moczu z materacy.

Jak wyhodować żeń szeń.

Jak rosną figi.