Home \ Dom i ogród
 

Jak zbudować sandbox.

 

Nic nierealne wspomnienia z dzieciństwa, takie jak lato i piaskownica. Twoje dzieci w piaskownicy będą nie tylko uczyć się umiejętności i cierpliwości w budowaniu zamków, jeździć ciężarówkami i pożyczać dzieci, ale także bawić się w piaskownicy, gdzie dzieci będą się spotykać, bawić i bawić, rozwijając swoją wyobraźnię. Konstrukcja samej piaskownicy nie jest dziecinną grą, ale nie jest skomplikowana i poradzisz sobie z nią w jedno popołudnie z odrobiną umiejętności. Nie tylko przyniesie Ci satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, ale także w oczach Twoich dzieci, uczyni cię prawdziwym bohaterem!

              

Procedura .

    

    1      Przygotowanie strony  .

    
   
 1.                            1      Wybierz odpowiednie miejsce. Planując piaskownicę, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych rzeczy. Jednym z nich jest wybór właściwej lokalizacji piaskownicy przed rozpoczęciem budowy.  
    
  • Cień. Twoje dzieci będą spędzać wiele godzin w piaskownicy, więc upewnij się, że pozostaje w miejscu, które jest chronione przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV. Może znajdować się w pobliżu domu lub dużego drzewa (należy uważać, aby nie uszkodzić korzeni podczas budowy piaskownicy). Możesz także użyć przenośnego parasola, który ma tę zaletę, że możesz go umieścić bezpośrednio w miejscu, w którym najsilniejsze słońce jest zagrożone.
  •  
  • Nadzór. Zbuduj piaskownicę, aby dorośli mogli ją łatwo zobaczyć i mogli łatwo nadzorować dzieci.
  •  
  • Przepustowość. Po letnim prysznicu piaskownica powinna naturalnie wyschnąć, więc wolisz stać w podniesionym miejscu, a nie w najgłębszej zatoce w ogrodzie.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Pobierz belki o odpowiednim rozmiarze. Zastanów się, jak długo powinna wyglądać każda strona piaskownicy i kupuj belki o kilka centymetrów krótsze - zakładając, że możesz sam wybrać długość belek w momencie zakupu. Jeśli tak nie jest, skróć belki do wymaganej długości samodzielnie.  
    
  • W naszym przykładzie będziemy pracować z piaskownicą w kształcie kwadratu o krawędzi 180 cm, więc przeciąć każdą belkę na długość 175 cm. Jeśli masz piłę tarczową, możesz sam wyciąć belki. Jeśli nie, belki mogą cię przeciąć na piły.
  •  
  • Belki o szerokości 10 x 10 cm są w rzeczywistości tylko 8,5 x 8,5. W przypadku tej konkretnej piaskownicy połączymy belki razem, aby wiązki musiały być nieco krótsze.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Ustaw swoje granice. Oznaczyć zewnętrzny obwód belek, usunąć je, a następnie wykopać wzdłuż obwodu dołu do głębokości około 15 cm. Ustaw swoje granice.        
 6.  
 7.                          4      Wlać warstwę piasku. Powinien mieć około 10 cm szerokości i 2,5 - 5 cm głębokości. Dolna warstwa belek osadzi się na tej warstwie, a jeśli grunt nie jest całkowicie płaski, piasek pomoże złagodzić nierówności.                  
 8.  
             

    2      Budowa piaskownicy  .

    
   
 1.                          1      Połącz belki ze sobą. Umieść pierwszą warstwę belek w kwadracie, tak jak chcesz, aby piaskownica wypadła.        
 2.  
 3.                          2      Umieść pierwszą warstwę belek w wykopanym piasku. Zmierz każdy narożnik kwadratem i ustaw go pod kątem prostym. Połącz je za pomocą poprzecznego zgrubienia nad każdym narożnikiem, aby kąty proste nie poruszały się.        
 4.  
 5.                          3      Wyrównaj pierwszą warstwę belek. Po połączeniu belek i wyrównaniu wszystkich czterech naroży do kąta prostego, wepchnij gumowy drążek do samego końca w piasek. Zawsze sprawdzaj poziom belek, jeśli są proste. Zatrzymaj się, gdy kwadrat belek jest poziomy.        
 6.  
 7.                          4      Dodaj drugą warstwę. Ostrożnie usuń poprzeczne belki, które zostały połączone z rogami pierwszej warstwy, a następnie ułóż następną warstwę belek na pierwszej warstwie, jak pokazano na rysunku:        
 8.  
 9.                          5      Przykręć dwie pierwsze warstwy razem. Weź wiertarkę lub wkrętak i samogwintujące 6-calowe śruby, aby zabezpieczyć dwie warstwy razem. Zachowaj regularne odstępy między nimi, używając trzech śrub z każdej strony.        
 10.  
 11.                          6      Rozładuj piaskownicę. Umieść warstwę geowłókniny na dnie przyszłej piaskownicy, aby przekroczyła warstwę belek. Włącz to wszystko na dole i na obwodzie, aby wszystko dokładnie pokryć. Geowłóknina umożliwia odprowadzanie wody z piaskownicy i zapobiega jej wzrostowi w miednicy.        
 12.  
 13.                          7      Dodaj ostatnią warstwę belek. Zastosuj tę samą metodę co w poprzednim kroku, połóż trzecią warstwę belek i przykręć je do środka za pomocą wkrętów samogwintujących w drewnie. Zachowaj ostrożność, umieszczając je nieco obok śrub, które zostały dołączone do poprzednich warstw!        
 14.  
 15.                          8      Wytnij krawędzie geowłókniny. Użyj nożyczek przemysłowych lub przecinaka i wytnij nakładającą się geowłókninę.        
 16.  
 17.                          9      Wypełnij piaskownicę piaskiem! Aby dowiedzieć się, ile piasku potrzebujesz, użyj następującej formuły: Pomnóż długość, szerokość i głębokość w metrach (nie wypełniaj piaskownicy do krawędzi). Wynikowa liczba to liczba metrów sześciennych potrzebna do wypełnienia piaskownicy. Użyj oczyszczonego piasku, specjalnie zaprojektowanego dla dzieci. Jest o wiele bezpieczniejszy niż zwykły piasek.        
 18.  
             

    3      Umieść osłonę  .

    
   
 1.                          1      Zrób osłonę. Dobrze jest ukryć piaskownicę. Niestety, dzikie zwierzęta, często nawet domowe, chodzą na piasek, by cieszyć się potrzebą. Problem! Możesz zrobić prostą osłonę od dwóch starych drzwi, które mocują zawiasy do zewnętrznej krawędzi belek, lub możesz wykonać instrukcje opisane poniżej, aby wyprodukować dwie ławki, które poruszają się po piaskownicy. Takie ławki umożliwiają przesuwanie tylko części i tworzenie miejsc siedzących dla mamy i taty, którzy mogą obserwować swoje potomstwo bawiące się w piasku.        
 2.  
 3.                          2      Zdobądź osiem kolumn. Te posty powinny mieć około 10 x 10 cm szerokości. Ich długość zależy od wysokości zbudowania piaskownicy. Musi być co najmniej 38 cm (z ziemi) wyżej niż piaskownica. Na każdej z dwóch ławek będą potrzebne cztery belki.        
 4.  
 5.                          3      Buduj krótsze boki. Pobierz osiem tablic o szerokości 2,5 x 10 cm, łącząc belki (4 na każdą ławkę). Długość desek zależy od długości belek użytych do zbudowania piaskownicy. Po przycięciu pił do właściwego rozmiaru, weź dwie śruby samogwintujące do drewna (co najmniej dwa cale) i przymocuj każdą płytę na obu końcach tak, aby jeden koniec deski do krojenia znajdował się w płaszczyźnie z końcem słupków, a drugi koniec deski był wyrównany z ich krawędziami.  
    
  • W powyższym przykładzie, piaskowiec o boku 180 cm, krótszy koniec płyty łączącej powinien wynosić około 95 cm.
  •  
  • Wzór na obliczanie długości krótkiego końca łączących się desek wynosi ½ długości boku piaskownicy plus około 5 cm.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Połącz krótkie końce razem. Zdobądź sześć belek o szerokości 10 x 2,5 cm (trzy na każdej ławce). Będą to dłuższe boki stołu. Dokładna długość znowu będzie zależeć od długości krawędzi piaskownicy. Złącza na krótkich bokach będą skierowane do wewnątrz, natomiast deski na dłuższych krawędziach będą mocowane od zewnątrz (ponownie muszą być wyrównane z zewnętrznymi krawędziami belek zarówno na górnej, jak i dolnej krawędzi). Jeden długi bok każdej ławki będzie miał płytę tylko górną i dolną. Zabezpiecz dwie drewniane śruby na każdym końcu.  
    
  • W naszym przykładzie, gdzie piaskownica ma wymiary 180 x 180 cm, deski na długim boku stołu będą miały około 200 cm.
  •  
  • Wzór do obliczenia długości deski dla dłuższego boku stołu to boczna długość piaskownicy plus 20 cm.
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Dodaj środkową podpórkę. Weź jeszcze dwie drabinki o wymiarach 2,5 x 10 cm o tej samej długości, co skróty na krótszym boku i przymocuj je do środka każdej ławki, między długimi deskami a metalowymi mocowaniami. Podparcie powinno być płaską stroną do góry i wyrównane z deskami na dłuższych bokach stołu.  
    
  • Metalowe wypustki muszą być wystarczająco małe, aby zmieściły się pod rozpórką, a nie za dolną krawędzią desek po dłuższym boku.
  •  
  • Ułatw sobie pracę, zaznaczając środkową linię przedniego wspornika na dłuższych deskach. Później użyjesz go, aby dowiedzieć się, gdzie można usiąść na ławce.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Przymocuj siedzisko. Weź kostki o szerokości 2,5 x 10 cm i długości boków ławki i przymocuj je lub przykręć na końcach i środkowym wsporniku konstrukcji ławki. Najpierw umieść deski - zacznij od jednej strony i przejdź do drugiej. Umieść między planszami kwadraty przestrzeni, które mają być ułożone równomiernie, a odstępy między nimi są takie same.  
    
  • Jeśli podążysz za naszym przykładem modelu, będziesz potrzebował 10 desek na stół plus jeden dodatkowy, który przecinasz wzdłużnie na pół - jedna połowa trafia do każdej ławki. Innymi słowy, ogólnie potrzeba 21 tablic. Użyj pilarki tarczowej lub piły tarczowej, aby podciąć płytę wzdłużnie na pół.
  •  
  • Szczeliny między deskami umożliwiają cyrkulację powietrza i zapobiegają powstawaniu pleśni. To nie pozwoli kotom i innym zwierzętom wejść do piaskownicy!
  •  
  • Jeśli masz trudności ze znalezieniem środka stołu, aby podnieść deski, zmień go lub użyj oznaczeń wykonanych podczas mocowania środkowej rozpórki.
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Ustaw ławkę nad piaskownicą i przykryj ją. Możesz go otworzyć tylko częściowo, aby kanapa zakończyła się na końcu piaskownicy. Tworzysz miejsca siedzące zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.        
 14.  
 15.                          8      Maluj drewno w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Należy regularnie odkrywać ławki, aby formy nie rozprzestrzeniały się pod piaskiem.        
 16.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

    

     Materiały eksploatacyjne  .

   

     Narzędzia  .

               

Zasoby i cytaty .

                           
Dom i ogród popularny:
Jak usunąć tłuszcz z odzieży.

Jak uprawiać wino gronowe z nasion.

Jak wyczyścić mosiądz.

Jak połączyć dwa gospodarstwa domowe.

Jak w naturalny sposób pozbyć się mrówek.

Znalezienie czegoś, co straciłeś.

Jak hodować grzyby.

Jak robić ubrania.

Jak pozbyć się komarów.

Jak pozbyć się oleju jadalnego.

Jak pozbyć się much.

Jak usunąć plamy z koloru dżinsowych spodni.

Jak usunąć wosk z ubrań.

Jak usunąć cięcie metalu.

Jak pozbyć się gniazda os.

Jak usunąć zwierzę domowe z dywanu.

Jak zapukać w poliester.

Jak rozwijać szczęście bambusa.

Jak pozbyć się roztoczy.

Jak pozbyć się ćmy.

Jak dostosować swoje życie.