Home \ Dom i ogród
 

Jak przyciąć róże.

 

Cięcie krzewów róży jest korzystne dla dobrego zdrowia rośliny, a ponadto jest to praca kojąca dla ogrodnika. Cięcie sprzyja wzrostowi nowych kwiatów i liści, cyrkulacji powietrza i składników odżywczych oraz dodaje krzewom odpowiedniego kształtu. Jeśli jeszcze nie wycinałeś róż, nie martw się - roślina prawie nigdy cię nie skrzywdzi. Czytaj dalej i dowiedz się, jak prawidłowo przycinać róże.

              

Procedura .

    

    1      Prawidłowy czas cięcia  .

    
   
 1.                            1      Cięcie po ostatnich przymrozkach. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, może być od marca do maja. Tym razem najlepiej jest usunąć wszystkie martwe lub chore łodygi i liście różowych krzewów. Kiedy czekasz, aż mróz zniknie, nie będziesz musiał się martwić, że krzew zniszczy inne mrozy i niskie temperatury.       
 2.  
 3.                          2      Poczekaj na przycinanie, aż pojawią się pierwsze pąki. To znak, że krzew jest gotowy do przycinania. Kiedy zaczynają się pojawiać torebki, możesz przycinać je bardzo skutecznie i bez ryzyka uszkodzenia rośliny.  
    
  • Sprawdź łodygi i poszukaj pąków, z których będą tworzyć liście. Jeśli nie zauważyłeś wzrostu od jesieni i nie widzisz nowych pąków, poczekaj kilka tygodni, aby je wyciąć.
  •  
  • Kiedy pąki zaczynają być czerwonawe, jest to kolejny znak, że nadszedł czas, aby przycinać.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Bądź na bieżąco z jakim rodzajem róż rosną. Niektóre gatunki muszą odciąć się tuż po kwitnieniu, a nie po okresie odpoczynku. Chociaż prawdopodobnie nie zaszkodzi różom, jeśli je odetniesz w innym czasie, nie możesz oczekiwać uzyskania pożądanych rezultatów. Jeśli nie jesteś pewien, jakie masz róże, poszukaj następującego znaku, który mówi, kiedy czas jest odpowiedni do przycinania:  
    
  • Jeśli wiosną pojawi się wiele nowych łodyg, oznacza to, że tę różę należy przycinać w czasie, gdy jest ona uśpiona, tuż przed wzrostem pączków. Zaczekaj na cięcie do następnej wczesnej wiosny.
  •  
  • Jeśli kwiaty pojawiają się na starszych łodygach, a nie na nowo uprawianych, pokrój krzew po kwitnieniu.  
  •  
                   
 6.  
             

    2      Prawidłowa technika przycinania  .

    
   
 1.                          1      Zdobądź wysokiej jakości nożyce ogrodowe i szczypce. Nożyce są dostosowane do cieńszych, cieńszych gałązek i łodyg, mocniejsze szczypce są używane do twardszych, lżejszych części. Uważaj, aby twoje narzędzia były zawsze ostre, po prostu wyciąć je i nie zostawiaj wystrzępionych końcówek i połamanych gałązek.        
 2.  
 3.                          2      Dokładnie wyczyść narzędzia alkoholem przed cięciem. Powtórz to samo, co przejście z jednego buszu na drugi. Szczypce lub nożyczki zmiękną, aby zapobiec przenoszeniu chorób i pasożytów, takich jak czarna pleśń lub przędziorek.        
 4.  
 5.                          3      Cięcie pod kątem 45 stopni. Dzięki temu woda po "ranieniu" spływa, zamiast utknąć w miejscu. Pomaga zapobiegać chorobom i pleśniom, które często otwierają otwarte przestrzenie. Powinieneś obciąć łodygi tak, aby cięcie poszło ukośnie w kierunku środka buszu.        
 6.  
 7.                          4      Cięcie około 1 cm nad "siatką". Powieki są czerwonawe, powiększone na łodygach, z których rozwijają się nowe gałązki. Cięcie tuż nad powieką skupia siłę rośliny, aby stworzyć nową gałązkę. Wybierz takie oczka, które wskazują z buszu - gałęzie będą rosnąć lepiej niż do wewnątrz.        
 8.  
 9.                          5      Przykryj sekcje białym lub stolarskim. Nie jest to konieczne, ale jest bardzo przydatne, jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie występują problemy związane ze szkodnikami i chorobami. Klej zapobiega rozprzestrzenianiu się owadów na odsłonięty obszar, a także przenosi choroby.        
 10.  
             

    3      Cięcie sprawi, że róże staną się zdrowsze  .

    
   
 1.                          1      Regularnie usuwaj martwe łodygi i liście. Są przeważnie pomarszczone lub ciemnobrązowe do czarnych i nie rozwijają żadnych nowych gałązek ani kwiatów. Zdrowe łodygi są zielone lub jasnobrązowe i jędrne. Przetnij martwe części rośliny jak najbliżej podstawy buszu. Jeśli znajdziesz łodygę, która wciąż jest częściowo żywa, odetnij ją około 1 cm nad jedną z powiek.        
 2.  
 3.                          2      Wytnij pędy kiełkujące. To są nowe łodygi, które wychodzą z ziemi tuż obok oryginalnych różowych krzewów. Najczęściej nie tworzą żadnych kwiatów, tylko szybko rosną i zabierają pierwotny krzew substancji odżywczych i energii, dzięki czemu mogą zacząć więdnąć.  
    
  • Wytnij kiełki bezpośrednio u podstawy rośliny, a nie w ich połowie. Jeśli tego nie zrobisz, wróci jeszcze więcej.
  •  
  • Być może trzeba będzie trochę ziemi, aby dostać się do punktu, w którym rośnie kiełek.  
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Pozbądź się słabych i / lub skrzyżowanych gałęzi. Łodygi, które wyglądają na zbyt cienkie lub zbyt cienkie, lub gałązki, które krzyżują się w środku krzaków, są również dobre do cięcia u podstawy krzewu. Zniszczają róże, wyciskając zdrowe łodygi na ścieżki i usuwając z rośliny składniki odżywcze i tlen, a ponadto krzew może wyglądać na zaniedbanego i niewykształconego.        
 6.  
 7.                          4      Wytnij pozostałe zdrowe pędy. Należy pamiętać, że nowe gałązki zawsze wyrastają z uszu, więc staraj się przyciąć krzak do pożądanego kształtu. Wytnij 1 cm nad oczkami, tak aby nowe gałązki nie przeszkadzały w buszu. Pomyśl, jak wysoko chcesz krzaka róż i pokrój go zgodnie z nim.        
 8.  
 9.                          5      Pozbądź się kwitnących róż. W trakcie sezonu róża zakwitnie i ostatecznie zmieni się w jagody. Po rozkwicie, pokrój je, a przyniesiesz korzyść zdrowiu całego buszu. Substancje odżywcze, które roślina wysyła do kwitnącej róży, tworzą strzałę, która zostanie przekierowana do nowego kwiatu. Przyciąć kwiat blisko pierwszego liścia poniżej.        
 10.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

      

            (4)                     
Dom i ogród popularny:
Jak pozbyć się muszek owocowych.

Jak otworzyć puszkę bez otwieracza.

Jak wyhodować miętę.

Jak przyciągnąć pszczoły do ​​ogrodu.

Jak uprawiać aloes.

Jak usunąć tłuste lub olejowe plamy z ubrania.

Jak kopnąć drzwi.

Jak zbudować męski hack.

Jak hodować storczyki.

Jak sadzić kwiaty.

Jak hodować storczyki.

Jak wyczyścić olej z podjazdu.

Jak pozbyć się ryby.

Jak wyczyścić drewniane urządzenie kuchenne.

Jak naprawić wypchaną toaletę.

Jak przycinać hortensje.

Jak myć i konserwować zmywarkę.

Jak pozbyć się elektryczności statycznej.

Jak rozwinąć anthurię.

Jak uprawiać truskawki.

Jak usunąć wosk z dywanu.