Home \ Dom i ogród
 

Jak zachować świeżość świeżej róży.

 

Róże to piękne pachnące kwiaty, które można znaleźć w wielu kolorach i rozmiarach. Kiedy odpowiednio się nimi zaopiekujesz, utrzymają cię w pięknej masie półtora tygodnia po cięciu. W tym artykule dowiesz się, jak dbać o różę, aby zachować jak najwięcej świeżości.

              

Procedura .

    

    1      Wybór świeżych róż  .

    
   
 1.            1      Odetnij kwiaty wcześnie rano. Jeśli odetniesz róże z własnego ogrodu, aby je odstawić, przetnij je tak wcześnie, jak to możliwe rano, zanim zrobią ciepło. Cięcie ich, gdy są zimne, nie będzie działało zaraz po cięciu. Natychmiast umieścić je w czystym wiadrze ze świeżą wodą. 
    
  • Dokładnie wlej wieczór przed pocięciem róż. Jeśli mają wystarczającą ilość wody, wytrzymają dłużej po cięciu.  
  •  
  • Wytnij nóżki czystymi nożycami pod kątem 45 stopni.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kupuj róża tylko od zaufanych kwiaciarni. Jeśli nie masz własnych róż, kupuj je tylko w dobrych kwiaciarniach. Zawsze będziesz mieć świeże i zdrowe róże. 
    
  • Zapytaj kwiaciarnie, jakie kwiaty przyniósł dzisiaj i czy ma trochę świeżych róż.
  •  
  • Kup róże, które były w chłodnym otoczeniu. Róże, które były w temperaturze pokojowej, nie wytrzymają tak długo.
  •  
         
 4.  
 5.             3      W miejscu, gdzie płatki stykają się z pędem kwiatu, naciśnij. Łatwo sprawdzić, czy są jeszcze świeże. W tym momencie kupuj kwiaty bardzo delikatnie. Jeśli dolny płatek jest wolny i gładki, róże są stare i nie powinieneś ich kupować. Jeśli ten bilet jest solidny i gładki, róże są świeże.       
 6.  
 7.                          4      Sprawdź, czy róże nie mają żadnych uszkodzeń ani złamanych płatków. Spójrz na wszystkie róże i upewnij się, że są w idealnym porządku. Kiedy przyniesiesz róże do domu, możesz usunąć kilka uszkodzonych płatków, ale nie zastąpisz uszkodzonych szczytów płatków.        
 8.  
 9.                          5      Już w drodze do domu, powinieneś włożyć róże do wody. Kiedy zostawiasz je na kilka minut bez wody, boli je i nie trwa długo. Weź garnek z małą ilością wody do kwiaciarni, aby wnieść do niej róże.                  
 10.  
             

    2      Przygotowanie łodyg  .

    
   
 1.                          1      Odetnij łodygi pod wodą. Po pocięciu łodyg na kwiaty pod wodą, będą one nadal świeże, a powietrze nie dotrze do łodyg. Kiedy powietrze dochodzi do łodygi ikry, natychmiast zaczyna powodować rozkład, tak jak powietrze dostaje się na przykład do świeżo pokrojonego jabłka. Kiedy podcinasz łodygi pod wodą, unikasz tego.        
 2.  
 3.                          2      Użyj noża lub specjalnego nożyca tnącego. Ostry nóż lub ostre nożyczki będą najbardziej odpowiednie dla ciebie. Za pomocą zwykłych nożyczek ściskasz łodygi kwiatów, co uniemożliwiłoby im wyssanie wystarczającej ilości wody. Jeśli umieścisz róże w niskim wazonie, pokrój je w razie potrzeby.  
    
  • Zawsze ciąć łodygi pod kątem 45 stopni - to ułatwi pobieranie wody.
  •  
  • Narzędzia muszą być absolutnie czyste. Nożyczki należy myć gorącą wodą i mydłem po każdym użyciu, aby uniknąć bakterii.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Usuń liście z łodygi. Część łodygi, która będzie pod wodą, nie powinna mieć żadnych liści, ponieważ liście pod wodą zaczynają gnić, a bakterie rosną w wodzie. Na szczycie łodygi możesz zostawić kilka liści, ale musisz zdjąć wszystkie pozostałe.        
 6.  
 7.                          4      Pokrój róże co kilka dni. Kiedy wycinasz łodygi co dwa lub trzy dni, róże stają się lepsze dla wody. Zawsze używaj tej samej procedury co przy pierwszym cięciu i nie zapomnij uciąć róż pod kątem 45 stopni.        
 8.  
             

    3      Róże  .

    
   
 1.             1      Użyj idealnie czystego wazonu. Jeśli spłukujesz tylko kadzie wodą, rozwijają się w nim bakterie szkodliwe dla świeżych róż. Zawsze czyść wazon z gorącą wodą z mydłem i szczoteczką. Przed kontynuowaniem należy dokładnie spłukać.       
 2.  
 3.                          2      Napełnij wazon świeżą wodą. Róże cięte potrzebują dużo wody. Napełnij wazon czystą zimną wodą z kranu i ułóż w niej róże, tak aby łodygi znajdowały się około 2 cm nad dnem. Będą mieli tyle wody, ile potrzebują.  
    
  • Możesz karmić róże substancjami odżywczymi. W ogrodnictwie kupujesz "jedzenie" dla róż, które wkładasz do wody, aby utrzymać je jak najdłużej.
  •  
  • Dodaj kilka kropli wybielacza do wody, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Nie możesz przesadzić, bo inaczej uszkodzisz róże.  
  •  
  • Do wody można również dodać monetę lub tabletkę aspiryny.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Zmieniaj wodę co kilka dni. Co dwa dni wymieniaj wodę na róże, aby upewnić się, że bakterie nie są obecne. Umieść świeżą wodę w wazonie, jedzenie dla róży i odpowiednią ilość wybielacza. Odetnij łodygi i ponownie ułóż kwiaty w wazonie.        
 6.  
 7.             4      Róże wymagają niższych temperatur. Trzymanie ich w chłodniejszym miejscu potrwa długo. Nie umieszczaj ich na oknach lub w cieplejszych pomieszczeniach. Możesz je również umieścić w lodówce w nocy.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (4)                   
Dom i ogród popularny:
Jak zmierzyć okno.

Jak usunąć plamy krwi.

Jak zmierzyć okno.

Jak pozbyć się nietoperzy.

Jak zebrać lawendę.

Jak myć i konserwować zmywarkę.

Jak uporządkować szafki kuchenne.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Jak usunąć tłuste lub olejowe plamy z ubrania.

Jak dodać sody jadalnej do prania.

Jak pozbyć się muchówek.

Jak myć ściany.

Jak wyczyścić łazienkę.

Jak zabić błędy.

Jak myć i konserwować zmywarkę.

Jak malować na tapetach.

Jak pozbyć się gumy do żucia z ubrań.

Jak usunąć tłuszcz z odzieży.

Jak wyczyścić mosiądz.

Jak usunąć cięcie metalu.

Jak wyhodować pomidory z nasion.