Home \ Dom i ogród
 

Jak wyciągnąć kolce kaktusa.

 

Spacer po pustyni jest wyzwaniem samym w sobie, w którym doświadczasz tego, co nigdzie indziej na świecie. Niezależnie od tego, co wybierzesz na krótką wędrówkę, musisz obserwować kaktusy z cierniami, które mogą złapać twoje ubrania lub utknąć w skórze. Kaktusy, takie jak rodzaj Cholla lub Cylindermuntia, mają tysiące igieł tak cienkich jak włosy, które natychmiast wychwytują wszystko, co je ściera. Jeszcze bardziej niebezpieczne są opunki, które mają mocniejsze, bardzo ostre kolce, które mogą powodować podrażnienie skóry, jeśli osoba dotknięta chorobą nie od razu sięga.

              

Procedura .

    

    1      Draw glochids (małe igły, cienkie jak włosy)  .

    
   
 1.            1      Użyj kleju. Najczęstszym sposobem na wyciągnięcie kolców kaktusa jest zwykły biały szkolny klej. Kiedy położysz go na skórze, odrzucisz większość Glochidów. Rozłóż warstwę białego kleju na dotkniętym terenie za pomocą dołączonych cienkich kolców kaktusa. Zaczekaj 5-10 minut, zanim klej wyschnie, a następnie wyrzuć go. Glochidy przyklejają się do kleju i podążają za nim ze skóry, łatwo się pociągając. Powtórz proces w razie potrzeby, aby usunąć wszystkie skoki.        
 2.  
 3.                          2      Spróbuj użyć taśmy samoprzylepnej. Taśma hydrauliczna przemysłowa okazała się najlepsza przy wyciąganiu z glochide. Po prostu narysuj kawałek taśmy przez dotknięty obszar, gdzie ciernie zostały upuszczone. Naciśnij taśmę na skórze i wlej ją tak, aby kolce kaktusów dobrze się przykleiły. Następnie weź taśmę na jeden koniec i szybko, oderwij ją luźnymi włóknami. Powtórz procedurę w razie potrzeby, zawsze z nowym kawałkiem taśmy, aż usuniesz wszystkie resztki glochidu.        
 4.  
 5.                          3      Użyj pincety. Ciągnięcie sterczyn zajmuje trochę czasu, ale usuwa wszystkie widoczne włókna, które dostają się do skóry. Przenieś się do miejsca z dobrym oświetleniem - naturalne światło jest lepsze niż sztuczne - i jeśli to konieczne, weź lupę. Delikatnie wyciągnij każdą igłę ze skóry w miejsce, w którym spotyka się ze skórą. Połączenie tej techniki z jedną z opisanych powyżej metod będzie najskuteczniejsze i najmniej pracochłonne.        
 6.  
 7.                          4      Spróbuj użyć pończochy. Chociaż prawdopodobnie nie usuniesz w 100% zaciśniętych kół zębatych, jest to dobry sposób na szybkie usunięcie glochidów. Weź stare rajstopy z nylonu (takie, które możesz potem wyrzucić) i potrząśnij nim w kulkę. Szybko przenieś je na skórę po uszkodzonym obszarze - kolce kaktusów powinny przyklejać się do pończoch i ciągnąć je w jedną i drugą stronę. Kontynuuj i używaj czystego kawałka za każdym razem, gdy wyciągniesz wszystkie glochidy.        
 8.  
 9.                          5      Spróbuj zmielić ciernie. Jeśli masz kolce kaktusów przyklejone do części ciała, które nie są zbyt wrażliwe - jak stopy - możesz je zmiażdżyć. Nie wyciągasz ich, ale złamiesz ich palce. Użyj pumeksu i przejedź jej skórą tam i z powrotem przez dotknięty obszar. Następnie możesz umyć skórę wodą, aby usunąć pozostałe resztki pozostawione na niej.                  
 10.  
             

    2      Wyciąganie kołków (duże i mocne)  .

    
   
 1.                          1      Nie dotykaj kołków. Chociaż duże igły kaktusa mogą wydawać się łatwiejsze do chwytania i ciągnięcia, często zawierają również cienkie, owłosione kolce, znane jako glochidy. Dotykanie ich, choćby lekko, pozostanie uwięzione w skórze i będzie trudniejsze do usunięcia niż same ciernie. Pozostaw duży kolec w pokoju i wybierz odpowiednie narzędzia do jego wyciągnięcia.        
 2.  
 3.                          2      Wyciągnij wrzeciona szczypcami. Ostrożnie przyciśnij ciernie w ich podstawie między szczękami pincety jak najbliżej skóry. Powoli pociągnij za gardło, aby się wyślizgnąć. Pociągnij w kierunku, w którym utknął trzpień.        
 4.  
 5.                          3      Oczyść ranę. Ponieważ kolce kaktusa są dość duże, często pozostawiają małą linię przebicia, która może krwawić lub nie. Bez względu na obecność krwi należy ją dezynfekować, aby nie doszło do zapalenia. Użyj nadtlenku wodoru lub ekstraktu winylu, aby oczyścić żądło - wlej trochę wełny i dotknij ranczo. Następnie przykryj go plastrem lub sterylną gazą, jeśli to konieczne.        
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

                  

Zasoby i cytaty .

       
   
 1. http://www.kcet.org/living/travel/socal_wanderer/safety/how-to-remove-cactus-spines-from-your-perforated-body.html  
 2.  
 3. http://www.rootsimple.com/2010/11/cure-for-prickly-pear-stickers/  
 4.  
 5. http://visual.ly/removal-cactus-spines-skin-rei  
 6.  
                          
Dom i ogród popularny:
Jak pozbyć się muszek owocowych.

Jak sadzić kwiaty.

Jak przycinać róże.

Jak posprzątać w pokoju.

Jak pozbyć się pleśni.

Jak pozbyć się skunksów.

Jak rozwinąć anthurię.

Jak pozbyć się kurzu w domu.

Jak oszczędzać wodę.

Jak pozbyć się kurzu w domu.

Jak pozbyć się termitów.

Jak usunąć folię z okularów.

Jak rozwijać szczęście bambusa.

Jak uprawiać jeżyny.

Jak usunąć kolor z okien.

Jak osuszyć lawendę.

Jak zapobiegać przedostawaniu się pająków do domu.

Jak oczyścić skórę.

Jak dostosować swoje życie.

Jak wyczyścić łazienkę.

Jak rozwijać yuku.