Home \ Dom i ogród
 

Jak wyczyścić wnętrze pralki.

 

Wszystko musi być czyszczone od czasu do czasu, a pralka nie jest wyjątkiem. Po umyciu dużej ilości brudnego prania, wnętrze pralki może być zanurzone, a zapachy mogą przykleić się do ścian i przejść do ubrania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pralkę. Na szczęście prawdopodobnie nie będziesz potrzebować niczego, czego nie masz w domu.

              

Procedura .

    

    1      Czyszczenie pralki napełnionej od przodu  .

    
   
 1.            1      Napełnij pralkę gorącą wodą. Nowsze modele pralek ładowanych od przodu często mają cykle samooczyszczania, więc jeśli tak jest w przypadku pralki, w tym ustawieniu napełnij ją gorącą wodą. Jeśli nie masz cyklu samooczyszczania, po prostu napełnij go gorącą wodą.        
 2.  
 3.                          2      Dodaj litr wybielacza, aby usunąć plamy. Jeśli wnętrze pralki jest zabrudzone, wybielacz działa. Dodaj go przez tacę, aby wymieszać z gorącą wodą, a następnie pozwól maszynie wykonać resztę cyklu zmywania.        
 4.  
 5.                          3      Oczyść gumową uszczelkę na drzwiach. Ta strona jest podatna na wzrost pleśni, ponieważ woda może uwięzić między pieczęcią a pralką. Do czyszczenia pod uszczelką i wokół niej używaj uniwersalnego środka czyszczącego i gąbki lub papierowego ręcznika.        
 6.  
 7.                          4      Wyczyść tace. Upewnij się, że dozowniki proszku i płynnego detergentu nie zawierają włosów ani innych zabrudzeń. Użyj uniwersalnego detergentu lub roztworu octu / wody i gąbki, aby usunąć ślady detergentów, brudu i wszystkiego, co może zatykać pojemnik.                  
 8.  
             

    2      Czyszczenie pralki napełnionej z góry  .

    
   
 1.             1      Napełnij pralkę gorącą wodą. Najprostszym sposobem jest włączenie cyklu prania w wysokiej temperaturze i odcięcie go po pełnym napełnieniu pralki. Możesz również podgrzać wodę w kuchni i wlać ją do pralki.       
 2.  
 3.                          2      Dodaj litr wybielacza chlorowego. Włącz cykl prania na kilka sekund, aby wymieszać wybielacz z wodą, następnie wyłącz go i pozwól, aby mieszanka chloru działała przez co najmniej godzinę. Zaczyna usuwać brud, pleśń i inne tkaniny z pralki.  
    
  • Jeśli nie chcesz używać wybielacza, możesz zamiast tego użyć specjalnego detergentu. Są one przeznaczone do sprzedaży w sklepach samoobsługowych w nawie z detergentami.
  •  
  • Aby uzyskać naturalną alternatywę, dodaj litr białego octu zamiast wybielacza lub detergentu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zakończyć cykl prania. Po godzinie pralka powinna zakończyć cykl prania. W tym momencie dezynfekuje się wnętrze pralki. 
    
  • Jeśli po zakończeniu cyklu pojawi się wybielacz, napełnij go gorącą wodą i wlej do niego kroplę octu. Pozwolić na godzinę pracy, a następnie ponownie uruchomić cykl prania.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Wyczyść tace. Użyj roztworu wody i octu oraz pędzla do czyszczenia miejsc, w których wkładasz proszek lub płynny detergent. Brud, włosy i inne zabrudzenia gromadzą się tam, więc czyszczenie tych miejsc jest również ważną częścią utrzymania czystości pralki.        
 8.  
             

    3      Utrzymuj pralkę w czystości  .

    
   
 1.             1      Natychmiast zdejmij mokre ubranie. Utrzymywanie wilgotnych ubrań w urządzeniu, nawet przez kilka godzin, może prowadzić do wzrostu grzybów i grzybów, co wpływa na zapach twoich ubrań i funkcję pralki. Umieść mokre ubrania w suszarce lub na bielizny, gdy tylko cykl się zakończy.       
 2.  
 3.             2      Po umyciu pozostaw pralkę otwartą. Zamknięcie drzwi pralki po cyklu prania całkowicie oddaje wilgoć w środku, tworząc idealne środowisko dla rozwoju pleśni i grzybów. Aby temu zapobiec, po prostu pozostaw drzwi otwarte, aby pozostała woda mogła wyparować.       
 4.  
 5.             3      Upewnij się, że części pralki pozostają suche. Jeśli pralka jest wyposażona w proszek lub płyn do płukania tkanin, który wysycha podczas prania, wyciągnij go, aby wysuszyć po zakończeniu cyklu. Wróć do pralki tylko wtedy, gdy masz pewność, że jest całkowicie sucha.       
 6.  
 7.             4      Wykonuj duże czyszczenie pralki raz w miesiącu. Codzienna konserwacja pomaga zapobiegać nadmiernemu praniu pralki, ale nadal konieczne jest czyszczenie urządzenia co najmniej raz w miesiącu. Użyj jednej z powyższych metod, aby zachować świeżość i efektywność pralki przez wiele lat.       
 8.  
             

Wskazówki .

                  

Zasoby i cytaty .

                           
Dom i ogród popularny:
Jak uprawiać bonsai.

Jak pozbyć się gniazda os.

Jak wyhodować żeń szeń.

Jak wyhodować drzewo bananowe.

Jak wyciągnąć zamek.

Jak pozbyć się elektryczności statycznej.

Jak zbudować męski hack.

Jak malować parkiety.

Jak przetrwać apokalipsę.

Jak wyhodować kolendrę.

Jak uzyskać farbę akrylową ze swoich ubrań.

Jak zdobyć krew z prześcieradła.

Jak osuszyć lawendę.

Jak uzyskać farbę akrylową ze swoich ubrań.

Jak przyciąć jabłoń.

Jak założyć ogród.

Jak usunąć plamy z farby z dywanu.

Jak pozbyć się robaków.

Jak zainstalować płytę gipsowo kartonową.

Jak szybko posprzątać w pokoju.

Jak pozbyć się bluszczu.