Home \ Dom i ogród
 

Jak zbierać szczypiorek.

 

Szczypiorek ( Allium schoenoprasum ) to zioło, które ma nieskończone możliwości. Może być stosowany w sałatkach, zupach, potrawach mięsnych, serach... lista jest naprawdę nieskończona. Kultywowanie własnego szczypiorku to świetny pomysł, ale ważne jest również, aby wiedzieć, kiedy i jak je zbierać. Przejdź do kroku 1 i rozpocznij naukę o zbiorze szczypiorku.

              

Procedura .

    

  Część 1      Wiesz, kiedy i co zebrać  .

    
   
 1.            1      Wybierz prawidłową część zakładu. Szukaj długich, zielonych, pustych płatków. Wyglądają jak trawa, ale w rzeczywistości są liśćmi. Są to części rośliny, których chcesz użyć w swoich przepisach.  
    
  • Kwiaty szczypiorku są również jadalne, ale nie mają tego samego smaku co szczypiorek ze szczypiorkiem. Najlepiej używać ich jako dekorację do sałatek lub zup.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Wiesz, kiedy zacząć zbierać szczypiorek. Możesz rozpocząć przepis, gdy liście rosną wystarczająco duże, aby je wyciąć i wykorzystać.        
 4.  
 5.             3      Trzymaj kilka roślin naraz. Pomoże Ci to w zbiorach. Jeśli masz tylko jedną roślinę, możesz zebrać zbyt dużo, trzymając liście, zanim będą miały wystarczająco dużo czasu, aby się rozwijać. Jeśli masz kilka szczypiorków, możesz wziąć jedną z nich, a następnie poczekać, aż znowu się urośnie, podczas gdy zbierzesz liście innej rośliny.                  
 6.  
             

  Część 2      Zbiór szczypiorku  .

    
   
 1.             1      Chwyć książkę z biletami. Używaj ostrych, czystych nożyczek do usuwania liści. Nie przycinaj ich zbyt blisko cebuli, bo stracisz szansę, że szczypiorek znowu wzrośnie. Należy pozostawić około 1,5 cm liści przymocowanych do cebuli ponad glebą.  
    
  • Wytnij z zewnątrz pakietu. Zaostrzone nożyce działają najlepiej, ponieważ nie pasują do rośliny jak tępe nożyczki.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Używaj szczypiorku lub przechowuj je. Jeśli przechowujesz go na później, możliwe jest przechowywanie posiekanego szczypiorku w lodówce w zamkniętej plastikowej torbie na okres do jednego tygodnia. Można go również zamrozić w kostkach lodu lub wysuszyć.  
    
  • Inną dobrą metodą konserwacji jest przygotowanie octu szczypiorkowego.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Użyj szczypiorku w przepisach. Możesz użyć szczypiorku do sałatek. Świetnie nadaje się również do zraszania pieczonych ziemniaków. Możliwości korzystania z szczypiorku są naprawdę nieograniczone!        
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (1)                    
Dom i ogród popularny:
Jak zabić mrówki.

Jak przyciągnąć pszczoły do ​​ogrodu.

Jak usunąć rdzę chromową.

Jak hodować storczyki w domu.

Jak dostosować swoje życie.

Jak pozbyć się szczurów.

Jak wyczyścić toaletę.

Jak prasować.

Jak utworzyć trawnik.

Jak hodować storczyki w domu.

Jak usunąć klej ze skóry.

Jak przetrwać tsunami.

Jak obrać kukurydzę.

Jak kiełkować nasiona.

Jak hodować storczyki.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową.

Jak pozbyć się pleśni.

Jak otworzyć puszkę bez otwieracza.

Jak złożyć koszulkę.

Jak pozbyć się strakapoud.

Jak pozbyć się muszek owocowych.