Home \ Dom i ogród
 

Jak pozbyć się resztek kleju z naklejki.

 

Pozostałości naklejki są dość denerwujące. Kupiłeś nową rzecz, usunąłeś metkę i zostawiłeś sobie lepkie miejsce, które może być trudne do pozbycia się. Wybór metody usuwania zależy od rozległości reszty naklejki. Jeśli plama jest mała, możesz spróbować ją zdrapać. Wiele produktów domowych, takich jak alkohol lub ocet, jest bardzo użytecznych, a lepka plama jest łatwa w użyciu. Jeśli Ci się nie uda, możesz pozwolić obszarowi zrelaksować się, aby zwolnić pozostałą część naklejki.

              

Procedura .

    

    1      Toczenie, tarcie i skrobanie  .

    
   
 1.                            1      Za pomocą palców przekręć naklejkę. Będzie lepiej, jeśli reszta naklejki będzie świeża i nadal nie wyschnie. Przesuń palcami po całym obszarze, w którym znajdował się klej, i naciśnij. Resztki kleju powinny być zwijane w łatwe do usunięcia rolki.       
 2.  
 3.                          2      Zgarnij skrawki nożyczkami, starymi kartami kredytowymi lub nożami. Jeśli używasz ostrego przedmiotu, przyłóż go płasko do powierzchni. W przeciwnym razie ryzykujesz cięcia przedmiotu i wybicie ostrego przedmiotu. Jeśli korzystasz z karty kredytowej, nie musisz się martwić o samopoczucie i zranienie.  
    
  • Należy zachować ostrożność podczas używania noża lub nożyczek na szklanej lub metalowej powierzchni. Możesz łatwo je zadrapać. Wypróbuj jedną z poniższych metod, aby usunąć naklejkę ze szkła lub metalu.  
  •  
  • Zszorstkuj, aby uniknąć możliwych obrażeń.
  •  
         
 4.  
 5.                          3      Przecedź taśmę samoprzylepną wokół palca i naciśnij ją na naklejce. Zamocuj taśmę wokół palca wskazującego i środkowego tak, aby część, która się przyklejała, znajdowała się na powierzchni. Naciśnij taśmę na pozostałości kleju i oderwij. Zwróć uwagę, że klej jest uwięziony na taśmie i kontynuuj, aż usuniesz jak najwięcej taśm.  
    
  • Jeśli taśma przestanie się kleić przed zakończeniem pracy, możesz spróbować użyć innej części palca lub po prostu wyciąć nowy kawałek taśmy.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Spróbuj usunąć resztę kleju za pomocą wilgotnej ściereczki. Możesz użyć uniwersalnych domowych serwetek czyszczących lub serwetek dezynfekujących. Smaruj powierzchnię, aż poczujesz brak kleju. Może się zdarzyć, że powierzchnia pozostanie sucha i nadal usuwać klej, aż do zejścia z powierzchni.                  
 8.  
             

    2      Mydło i ocet  .

    
   
 1.                          1      Napełnij pojemnik wodą z mydłem. Ta metoda działa najlepiej na takich przedmiotach, jak słoiki, które można całkowicie zanurzyć bez uszkadzania ich. Wybierz pojemnik, na przykład dużą miskę, w którą zmieści się Twój przedmiot, nawet jeśli dodasz kilka szklanek wody. Wymieszaj gorącą wodę i zmywarkę w wybranym pojemniku.  
    
  • Nie napełniaj pojemnika wodą do krawędzi tak, aby woda nie popychała Cię, dopóki nie włożysz przedmiotu, z którego usuwasz naklejkę.
  •  
         
 2.  
 3.                          2      Pozostaw powierzchnię na około pół godziny. Na przykład, jeśli używasz słoika, zanurz go tak, aby cała naklejka była pod wodą. Przez pół godziny klej rozpuszcza się, a jego pozostałości można łatwo usunąć.        
 4.  
 5.                          3      Wytrzyj powierzchnię wodą z mydłem. Po zbiciu szklanki przez pół godziny, powinieneś być w stanie usunąć wszelkie pozostałości kleju bez żadnych problemów. Namoczyć szmatkę i przetrzeć powierzchnię, aż do usunięcia resztek kleju.        
 6.  
 7.                          4      Usuń pozostałości kleju za pomocą octu. Jeśli nadal widać pozostałości kleju na powierzchni przedmiotu, dodaj ocet do miski na wodę. Resztki kleju będą już zmiękczone, a ocet pomoże całkowicie je usunąć.  
    
  • Nie używaj octu na marmur, kamień, aluminium lub żeliwo. Mogłoby to zrujnować ich powierzchnię i przedmioty zaczęłyby się ciąć.  
  •  
         
 8.  
             

    3      Pozostałe artykuły gospodarstwa domowego  .

    
   
 1.             1      Jednorazowe rękawiczki i zabezpiecz powierzchnię roboczą. Niektóre z domowych środków zaradczych opisanych na tym etapie mogą podrażnić skórę. Odtłucz lateksowe rękawiczki, aby uniknąć podrażnień. Jeśli pracujesz na stole lub linii kuchennej, przed rozpoczęciem pracy umieść na nim starą gazetę.       
 2.  
 3.                          2      Wybierz odpowiedni produkt dla swojego przedmiotu. Wybór odpowiedniego produktu zależy od powierzchni, którą należy oczyścić i ilości kleju. Unikaj stosowania produktów na bazie oleju, gdy powierzchnia twojego przedmiotu jest porowata, a także zachowaj ostrożność podczas używania rdzy, takich jak ocet, metal i kamień. Niektóre produkty domowe są bardziej skuteczne niż produkty specjalnie przeznaczone do usuwania tych plam z kleju.        
 4.  
 5.                          3      Alkohol jest stosowany na większości powierzchni. Jest to najlepszy wybór, ponieważ alkohol nie pozostawia żadnych śladów, szybko wysycha i jest najbardziej skuteczny w usuwaniu resztek kleju. Jeśli nie masz alkoholu, możesz użyć wódki. Unikaj słodkiego alkoholu, takiego jak rum, ponieważ może on również przykleić się po wysuszeniu.  
    
  • Zwilżyć ściereczkę alkoholem i natrzeć nią powierzchnię.
  •  
  • Po około 15 sekundach czyszczenia sprawdź powierzchnię i sprawdź, ile kleju wciąż znajduje się na powierzchni. Kontynuuj czyszczenie, aż powierzchnia będzie czysta.
  •  
         
 6.  
 7.                          4      Użyć nieporowatych powierzchni do oleju stołowego. Jeśli wpuścisz odrobinę oleju do kleju, łatwiej będzie go wyjąć. Ponieważ olej nie zawiera silnych chemikaliów, może być idealnym narzędziem do wrażliwych powierzchni. Jednak niektóre powierzchnie mogą zatopić trochę oleju i pozostawić na nim plamę. Unikaj głównie drewna i tkaniny. Jeśli nie masz pewności, czy olej jest odpowiedni, wykonaj mały test na niewidocznym kawałku powierzchni. Jeśli możesz wytrzeć olej i nie widać plam, możesz kontynuować.  
    
  • Nałóż odrobinę oleju na papierową serwetkę i połóż na powierzchni.
  •  
  • Pozwól, aby olej dostał się do reszty kleju na kilka minut.
  •  
  • Usuń papierową serwetkę i zetrzyj lub zetrzyj pozostałości kleju.  
  •  
         
 8.  
 9.                          5      Zastosuj ocet na odporne plamy. Musisz zrobić trochę więcej wysiłku, niż używać alkoholu, ale jeśli zastosujesz ocet na plamę kleju, szorowanie również zniknie. Rozcieńcz ocet odrobiną wody, aby uzyskać właściwe rozwiązanie. Unikaj używania octu na marmurze, kamieniu, aluminium lub żeliwie. Powierzchnie te mogą uszkodzić ocet.  
    
  • Zwilż ściereczkę octem i dokładnie wytrzyj powierzchnię.
  •  
  • Po około 15 sekundach szorowania upewnij się, że klej utrzymuje się na powierzchni. Kontynuuj szorowanie, aż powierzchnia będzie czysta.
  •  
         
 10.  
 11.                          6      Nałóż masło orzechowe na powierzchnię osobnika z resztą kleju. Jest to doskonała alternatywa dla różnych produktów kwaśnych, a olej w niej zawarty skutecznie usuwa pozostałości kleju. Jeśli nie masz pewności, do jakiego produktu nadaje się powierzchnia, masło orzechowe jest bezpiecznym wyborem.  
    
  • Nałóż masło orzechowe na powierzchnię i pozwól mu pracować przez 15 minut.
  •  
  • Wytrzyj masło, większość kleju należy przetrzeć.  
  •  
         
 12.  
 13.                          7      Użyj specjalnego produktu, takiego jak Sonax. Został zaprojektowany specjalnie do usuwania pozostałości kleju. Jest bezpieczny dla wielu rodzajów powierzchni, ale może pozostawiać tłusty film.  
    
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami pakowania. Tam dowiesz się, na jakie powierzchnie produkt jest odpowiedni i jak z niego korzystać.
  •  
         
 14.  
 15.                          8      Usuń pozostałości kleju za pomocą majonezu. Majonez zawiera zarówno olej, jak i ocet i dlatego nadaje się do usuwania resztek kleju. Jednakże majonezu nie należy stosować na porowatych materiałach, takich jak drewno, plastik i tkanina, ponieważ mogą na nich pozostawiać tłuste plamy.  
    
  • Zastosuj majonez do pozostałości naklejki.
  •  
  • Pociągnij za powierzchnię, aby nakleić nalepkę.
  •  
         
 16.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

                  

Rzeczy, których potrzebujesz .

               (10)                     
Dom i ogród popularny:
Jak usunąć etykietę ze szkła.

Jak sprawdzić pH gleby.

Jak dodać sody jadalnej do prania.

Jak zabić błędy.

Jak wyprowadzić koty z ogrodu.

Jak szybko posprzątać w pokoju.

Jak wyhodować begonię.

Jak umyć ręce.

Jak uporządkować szafki kuchenne.

Jak pozbyć się ślimaków ogrodowych.

Jak uzyskać farbę akrylową ze swoich ubrań.

Jak przerwać używanie papieru.

Jak usunąć pchły z dywanu.

Jak pozbyć się błędów.

Jak rozwijać yuku.

Jak pozbyć się płaskich głów.

Jak zrobić własną energię elektryczną.

Jak uprawiać tulipany.

Jak wypuścić wypchany zlewozmywak.

Jak uprawiać jeżyny.

Jak poruszać się z lodówką.