Home \ Dom i ogród
 

Jak usunąć zwierzęta domowe z dywanu.

 

Czy Fido czy Kitty znów dają ci prezent? A może znalazłeś starą niespodziankę, kiedy poszłaś odbudować meble? Bez względu na to, kiedy to się stanie, upewnij się, że możesz przywrócić dawną świetność swojego dywanu lub innej powierzchni. Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina wiedzy na temat czyszczenia i odrobiny siły. Posiadanie zwierzaka nie oznacza, że ​​musisz poświęcić swój piękny dom. Możesz nauczyć się reagować na nowe plamy, stare plamy i korzystać z domowych środków, aby utrzymać dom w czystości.

              

Procedura .

    

    1      Czyszczenie nowych plam  .

    
   
 1.            1      Absorbuj bałagan. Używaj wilgotnych ręczników lub ręczników papierowych, rozłóż je i załaduj czymś, aby szybko zanurzyć świeże kałuże. Połóż ręczniki pod zimną wodą, a następnie wykręć je tak, aby były wilgotne, ale nie kapie z wody i nie nakłada na plamę. Nałóż na siebie coś ciężkiego, na przykład konserwy, parę butów, książkę. Wilgotność pomaga moczyc mocz, a waga popycha ręczniki na dywan. Pozostaw je na plamie przez co najmniej 10 minut. 
    
  • Jeśli chcesz używać ciężkich książek na ścianie, najpierw umieść warstwę plastiku lub folii na mokrych ręcznikach, aby zapobiec rozmoczeniu i zabrudzeniu papieru.
  •  
  • Jeśli plama była mokra przez ponad 10 minut, prawdopodobnie zostanie połknięta na dywanie. Rozłóż ręczniki o 50% szersze niż widoczne plamy i używaj więcej ręczników, więcej wody i większej wagi.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zetrzyj plamę ponownie wodą. Po podniesieniu ręcznika, nalej niewielką ilość wody z powrotem na plamę. Rozpocznij odlewanie po obwodzie plamy i powoli zbliż się do środka. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się moczu w wodzie na jeszcze szerszy krąg. Pozwól wodzie pracować przez około minutę przez plamę.       
 4.  
 5.             3      Zamiast tego spryskaj enzym. Enzymatyczne detergenty, nietoksyczne i skuteczne, działają poprzez rozprowadzanie plam na ich cząstkach podstawowych i niszczenie związków, które produkują zapachy i plamy. Użycie enzymatycznego środka czyszczącego jest najlepszym sposobem na pomoc w rozbiciu resztek białkowych z moczem, a także w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu, jako bodźca dla zwierząt domowych, do ponownego strawienia w tym samym miejscu. 
    
  • Możesz kupić środek czyszczący enzym w większości swoich potrzeb domowych, lub możesz stworzyć własną czystą wodę, brązowy cukier i skórkę pomarańczową.
  •  
  • Większość środków czyszczących do enzymów powinna być przechowywana przez kilka godzin w wilgotnym miejscu. Jednak niektórzy mogą korzystać z innej procedury, dlatego należy zapoznać się z instrukcjami na etykiecie. Jeśli czyścisz wełniany dywan, upewnij się, że środek czyszczący jest odpowiedni dla wełny.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Użyj innego ręcznika i zaabsorbuj detergent. Po namoczeniu bejcy przy użyciu środka czyszczącego, postępuj tak samo, jak przy pierwszej absorpcji i wyczyść czysty ręcznik nad enzymatycznym środkiem czyszczącym, aby go namoczyć i dokładnie wyczyścić. Połóż ręcznik na ciężkim przedmiocie i pozwól mu działać.       
 8.  
 9.             5      Pozwól ręcznikowi pracować przez noc. Gdy podniesiesz go rano, widoczna plama zniknie, jak również zapach.       
 10.  
 11.             6      Umyć lub wyrzucić ręczniki. Ponieważ ręcznik użyty do wchłonięcia moczu będzie miał niewielki ślad mdłości twojego zwierzaka, ważne jest, aby nie dopuścić do zmiany jego marki. Pomóż swojemu zwierzakowi uniknąć pokusy, podrzucając ręcznik. 
    
  • Jeśli piłeś ręczniki papierowe, upewnij się, że zamknąłeś je w worku na śmieci i pozbyłeś się ich tak szybko, jak to możliwe, aby twój zwierzak nie próbował go wycisnąć ani wykopać z kosza.
  •  
  • Jeśli użyłeś ręczników, natychmiast włóż je do pralki i umyj je gorącą wódką, aby je dokładnie wyczyścić, jeśli nie chcesz ich natychmiast wyrzucać. Upewnij się, czyścić ręczniki dwa razy.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Rozważ dywaniki do czyszczenia parą. Jeśli środek czyszczący enzym nie usunął całkowicie plamy, rozważ zatrudnienie odkurzacza parowego lub zatrudnienie eksperta, który wykona dla ciebie pracę. Upewnij się, czy pytasz, czy dodają do swoich rozwiązań lek opracowany z wycieków zwierząt. Plamy są łatwiejsze do usunięcia, gdy są świeże, więc spróbuj szybko zdecydować, czy to jest to, co musisz zrobić. 
    
  • Ze względu na dużą ilość stężonych soli alkalicznych i silny zapach powodowany przez bakterie odżywiające się zawartymi w odpadach odpadami, może być konieczne profesjonalne czyszczenie. Sole alkaliczne mogą tworzyć środowisko o bardzo wysokim pH (10-10,4) i destabilizować zwykle stabilne barwniki, które powodują blaknięcie. Bardzo trudno jest sięgnąć bez odkurzacza parowego i specjalnego detergentu.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Czyszczenie starych plam  .

    
   
 1.             1      Znajdź stare plamy. Możesz mieć ogólne pojęcie o tym, gdzie mogą być stare plamy, przez zapach. Jeśli uważasz, że w niektórych miejscach mogą być jakieś stare plamy, zbadaj je przekrojowo i stopniowo oddal się od cuchnącego miejsca. Mocz zwierzęcy, którego szukasz, powinien być żółty lub zielonkawy. Spróbuj wyszukać w następujących miejscach: 
    
  • Półki
  •  
  • Meble
  •  
  • Dekoracje tkanin
  •  
  • Wewnętrzne otwory wentylacyjne
  •  
  • Miejsca, które wydają się mieć "otwory", takie jak przenośne przenośne nagrzewnice
  •  
  • Odzież, do której Twój kot może mieć
  •  
  • Inne małe miejsca, w których twój kot może dostać
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozważ ultrafioletowe światło dla dokładniejszego zbadania. Jeśli chcesz zachować ostrożność, kup przenośne światło UV lub "fluorescencyjne czarne". Poszukaj długiej żarówki na pokrycie większości kraju, najlepiej powyżej 30 cm. Tanie żarówki i walizki można znaleźć na większości rynków hobbystycznych. Chociaż światło sprzedaje się w zverimex, są one zazwyczaj mniejsze i droższe. Można je również nabyć w przystępnej cenie online, w zależności od tego, jak długo można czekać i mieszkać w otoczeniu zapachu.       
 4.  
 5.             3      Spójrz na noc lub w ciemność. Mocz zwierzęcy może być trudny do zobaczenia, zwłaszcza gdy jest starszy, więc zmaksymalizuj wysiłki, aby go znaleźć, wykorzystując ciemność. Albo poczekaj na noc, albo przyciemnij pokój tak bardzo, jak to możliwe.       
 6.  
 7.             4      Zaznacz każde znalezione miejsce. Jeśli jesteś na torze warp, upewnij się, że nie wyprzedzasz i nie wiesz, gdzie są wszystkie plamy. Przy wyszukiwaniu w okolicy trzymaj pasek z obrazem i zaznacz każde miejsce do czyszczenia za pomocą małego paska niebieskiej taśmy. Gdy znajdziesz wszystkie plamy, które chcesz wyczyścić, wróć z użyciem środków czyszczących i możesz łatwo znaleźć plamy.       
 8.  
 9.             5      Najpierw spróbuj enzymatycznego środka czyszczącego. Namoczyć miejsce zimną wodą destylowaną, wlać niewielką ilość na obwodzie plamy, przejść od zewnętrznej strony plamy do środka. Spryskaj enzymatyczny środek czyszczący na mokrą plamę i pozwól mu pracować przez noc. Jeśli dywan jest wełniany, upewnij się, że używasz odpowiedniego środka do czyszczenia wełny.       
 10.  
 11.             6      Namoczyć papier lub tkaninę zimną wodą i rozprowadzić na plamie. Załóż wilgotne chusteczki i pozostaw je na noc. Kiedy usuniesz dziś rano, możesz ocenić, czy nie musisz podjąć bardziej ekstremalnych działań.       
 12.  
 13.             7      Wyczyść stare plamy za pomocą odkurzacza parowego. Szczupły środek czyszczący może wytworzyć parę wystarczająco gorącą, aby dezynfekować dywan, po czym można go ponownie odkurzyć. Lub, jeśli plama jest szczególnie duża lub brudna, możesz zatrudnić eksperta, który sobie z tym poradzi.       
 14.  
 15.             8      Spróbuj najpierw wyczyścić plamę bez detergentu. Jeśli stwierdzisz, że nadal nie możesz usunąć plam, zapytaj przedstawicieli w wypożyczalni, co polecają, i spróbuj użyć jak najmniejszego detergentu. 
    
  • Wełna może zostać uszkodzona przez odkurzacz parowy, a także znoszenie wełnianego swetra podczas prania w gorącej wodzie. Jeśli na wełnianym dywanie jest plama, której nie chcesz uszkodzić, poważnie rozważ zatrudnienie eksperta.
  •  
         
 16.  
 17.             9      W razie potrzeby użyj utleniania. Alternatywą dla używania odkurzacza parowego do starych plam jest jego utlenienie. Uwalnianie tlenu jest skuteczne w usuwaniu zapachów i może być wykonane w domu. 
    
  • Wymieszaj ½ łyżeczki wybielacza z 1 litrem wody destylowanej. Wykonaj test części dywanu, której zwykle nie widać, i upewnij się, że farba nie jest uszkodzona. Następnie umieść roztwór w kąpieli i pozostaw go na dywanie przez co najmniej 10 minut.
  •  
  • Użyj odkurzacza lub ręcznika (jak opisano powyżej), aby usunąć roztwór. Konieczne może być kilkakrotne utlenienie dywanu przed usunięciem plamy. Pozostaw dywan do całkowitego wyschnięcia pomiędzy zabiegami.
  •  
  • Środki utleniające nigdy nie powinny być używane na wełnianych lub jedwabnych dywanach. Te preparaty są odpowiednie tylko dla włókien syntetycznych.
  •  
         
 18.  
             

    3      Użyj innych środków  .

    
   
 1.             1      Wypróbuj metodę odkurzacza. Zalej zimną plamę wodą i natychmiast osusz ją suchym / mokrym odkurzaczem. Powtórz co najmniej dwa razy lub tyle razy, ile potrzeba, aby usunąć kolor. Nie pozwól wodzie pracować; natychmiast odkurz go (w ciągu kilku sekund) po każdym zastosowaniu. 
    
  • Dodaj trochę soli do wody, ale nigdy nie dodawaj detergentu. Pozostałości pozostawione na dywanie przyciągną brud.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Użyj metody sody oczyszczonej i octu. Zamiast tego spryskaj oktet, posyp tyle sody, aby pokryć całą powierzchnię plamy. Przykryj plamę ręcznikiem przez 24 godziny, a następnie dokładnie umyj zimną wodą. Ta mieszanina powinna absorbować plamę i czyścić dokładnie i tanio.       
 4.  
 5.             3      Użyj metody nadtlenku wodoru i detergentu. Zacznij od pylenia plamy cienką warstwą jadalnej sody, a następnie mieszając kubek nadtlenku wodoru z łyżeczką detergentu w dozowniku. Delikatnie wymieszaj. Następnie dokładnie moczyć jadalną sodę i plamę. Użyj starej szczoteczki do zębów lub szczoteczki do zębów, aby delikatnie masować dywan na dywanie, a następnie pozwól mieszaninie pracować, aż wyschnie. Wyczyść bałagan i ponownie wyczyść zimną wodą.  
    
  • Nadtlenek wodoru może uszkodzić niektóre rodzaje dywanów, dlatego ważne jest, aby przetestować dywan w niewielkim miejscu na dywanie, aby upewnić się, że nie spowoduje nieodwracalnego uszkodzenia dywanu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Unikaj amoniaku. Silnie alkaliczny amoniak nie powinien być nigdy używany do czyszczenia odłamków zwierzęcia. Pozostawia lepką pozostałość na dywanie i uszkadza włókna dywanu, przyciąga brud i inne zabrudzenia. Przyciągnie również zwierzęta do tego samego miejsca, ponieważ amoniak zawiera ten sam kwas moczowy i sól, które są obecne w moczu, które uwiedzie zwierzę, aby ponownie oznaczyć to miejsce. Nigdy nie używaj amoniaku do plam na zwierzętach.        
 8.  
             

Wskazówki .

    
   
 • Kup odstraszający spray, jeśli twoje zwierzę wciąż oddaje mocz w tym samym miejscu. Istnieje szeroka gama aerozoli dla różnych gatunków zwierząt, takich jak psy i koty. Poszukaj takiej, która odpowiada potrzebom Twojego domu (takiej, która jest bezpieczna do użytku w domach z dziećmi) i nie uszkodzi twojego szczególnego rodzaju dywanu.
 •  
 • Unikaj produktów takich jak "Oxy-Clean", które działają, tworząc nadtlenek wodoru, który ma więcej tlenu i może trwać dłużej niż chlor, co może spowodować uszkodzenie dywanu.
 •  
 • Zazwyczaj chemia gospodarcza nie usuwa plam i zapachów moczu. Kup enzymatyczny środek czyszczący opracowany specjalnie do tego zadania.
 •  
 • Niektóre zwierzęta nie znoszą zapachu octu, nawet po wyschnięciu. Ocet może również pomóc w maskowaniu zapachu przed własnym nosem, więc kilka kropel na dotkniętym terenie może pomóc odstraszać zwierzę przed ponownym użyciem witryny.
 •  
 • Wyczyść nieco większy obszar niż faktyczna plama. Jak widać na poniższym schemacie, mocz może być moczony w wykładzinie podłogowej o większej średnicy.
 •  
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu preparatów enzymatycznych. Zawsze testuj trwałość koloru przed użyciem jakiejkolwiek metody utleniania.
 •  
 • Kluczem jest cierpliwość. Najlepiej zrobić to kilka razy i pozostawić miejsce do wyschnięcia, zanim spróbujesz zrobić to wszystko naraz.
 •  
          (1)                     
Dom i ogród popularny:
Jak pozbyć się kikuta.

Jak usunąć okryte odpady okrywy.

Jak usunąć plamy z ubrań.

Jak usunąć kolor z okien.

Jak czyścić żelazko.

Jak wyczyścić czerwone wino z dywanu.

Jak włamać się do twojego domu.

Jak zrobić cel dla ogrodzenia.

Jak zbudować panel słoneczny.

Jak oddać do recyklingu.

Jak uprawiać truskawki.

Jak wyciągnąć zamek.

Znalezienie czegoś, co straciłeś.

Jak usunąć plamy atramentu z dywanu.

Jak uprawiać ananasa.

Jak rosną figi.

Jak zebrać lawendę.

Jak pozbyć się muchy w domu.

Jak pozbyć się ćmy w spiżarni.

Jak usunąć gumę z ubrań.

Jak pozbyć się zapachu moczu psa.