Home \ Życie rodzinne
 

Jak zatrzymać laktację.

 

Niezależnie od tego, co zdecydujesz się karmić piersią przez miesiąc lub rok, nadejdzie dzień, kiedy będziesz chciał rzucić palenie. Niektóre kobiety przestają laktować, ale większość kobiet nie. Oferujemy kilka wskazówek, aby zatrzymać laktację.

              

Procedura .

    

    1      Porada lekarza  .

    
   
 1.            1      Trzymaj dzieci tak często, jak to możliwe. Zacznij zastępować karmienie piersią raz lub dwa razy dziennie i stopniowo całkowicie zamień karmienie piersią. Jest to najbezpieczniejszy i najmniej bolesny sposób, ponieważ organizm stopniowo przestaje produkować mleko.  
    
  • Jeśli nie zabierzesz swojego dziecka stopniowo, twoje piersi będą wypełnione, zostaną wbite i będą cię ranić. Istnieje również ryzyko zapalenia gruczołu mlekowego (mastitis).  
  •  
  • Czy ssałeś mleko i chcesz przestać? Oto zwykły harmonogram, który pomoże ci zatrzymać ssanie powoli, ale z pewnością:
     
   • Dzień 1: Usuń 5 minut co 2-3 godziny
   •  
   • Dzień 2: Usuń 5 minut co 4-5 godzin
   •  
   • Dzień 3-7: ssanie do punktu komfortu
   •  
    
  •  
         
 2.  
 3.             2      Weź środek przeciwbólowy zawierający ibuprofen lub acetaminofen. To powinno uwolnić cię od bólu twoich piersi.        
 4.  
 5.             3      Unikaj stymulacji brodawek, ponieważ rozpoczyna się produkcja mleka. Noś opaskę, ale nie za ciasny stanik. Wybierz luźne ubranie, które nie będzie wykazywać okazjonalnych plam mleka; rozważ zastosowanie specjalnych wkładek do biustonosza, aby ochronić Cię przed plamami.  
    
  • Ciepły prysznic wyzwala mleko, pomagając złagodzić ciśnienie w klatce piersiowej i uwolnić cię. Unikaj bezpośredniej stymulacji piersi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nie stosuj mleka, gdy odczuwasz ucisk w klatce piersiowej. To sygnalizuje potrzebę dalszej produkcji mleka dla twojego organizmu. Jeśli ciśnienie jest nie do zniesienia, podnieś się na tyle, by cię ulżyć.        
 8.  
 9.             5      Pij dużo wody. Odwodnienie sprzyja produkcji mleka i nie pomoże.        
 10.  
 11.             6      W poważnych przypadkach należy zalecić lekarzowi estrogen. Zastrzyki zawierające estrogeny nie są obecnie popularne, ale były wcześniej stosowane do tłumienia produkcji estrogenu. Niektóre formy estrogenu zawierają znane substancje rakotwórcze.  
    
  • Jeśli masz ciągłe problemy z tłumieniem laktacji, skonsultuj się z lekarzem na temat przyjmowania takich leków, jak bromokryptyna (Parlodel). Lekarze często nie zalecają tego leku ze względu na zwiększone ryzyko nadciśnienia, udaru i ataku serca.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Przygotuj się na emocjonalną stronę. Poziomy hormonów spowalniają drastycznie i spowalniają twoje nastroje. Kobiety w takich czasach mogą odczuwać poczucie winy, smutek lub poczucie nieadekwatności. Pokonanie tych uczuć może być najtrudniejszą częścią tego procesu. Wspieranie otoczenia pomoże ci przezwyciężyć negatywne emocje.                  
 14.  
             

    2      Nieautoryzowana pomoc w opiece domowej  .

    
   
 1.             1      Sage. Szałwia zawiera naturalny estrogen. Ma reputację asystenta w powstrzymywaniu laktacji. Szałwia można spotkać w dwóch postaciach:  
    
  • Herbata: kup herbatę szałwiową w sklepie ze zdrową dietą i napij herbatę z mlekiem i miodem.
  •  
  • Nalewka: kupić nalewkę z łososia w sklepie ze zdrową żywnością, zmieszaną z odrobiną alkoholu. Efekt nalewki jest silniejszy niż efekt herbaty.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Ochłodzić piersi klasycznymi kafelkami lub użyć liści kapusty. Liście kapusty świetnie się sprawdzają, ponieważ zimno z lodówki dobrze ochłodzi całe twoje piersi i zawiera suplementy laktacyjne. Połóż je na całej piersi i sięgnij po kolejny, schłodzony liść, gdy używany jest ciepły i gotuje się.        
 4.  
 5.             3      Jedz witaminę B6. Witamina B6 ma reputację pomocnika w hamowaniu produkcji prolaktyny, a więc w produkcji mleka. Wiele badań wskazuje jednak, że ten wpływ witaminy B6 na zaprzestanie laktacji nie został ustalony.        
 6.  
             

Wskazówki .

                  

Ostrzeżenie .

               (2)                     
Życie rodzinne popularny:
Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Bycie dobrym mężem.

Jak zatrzymać laktację.

Jak rozpoznać najbardziej płodne dni poczęcia.

Jak uczyć dziecko posłuszeństwa.

Jak nauczyć dziecko spać w kołysce.

Jak kąpać się w ciąży.

Jak radzić sobie z rodzicami irytującego partnera.

Jak zaindukować laktację.

Jak wychowywać swoje dzieci w domu.

Jak rozpoznać najbardziej płodne dni poczęcia.

Jak korzystać z testu ciążowego.

Jak unieść dziecko.

Jak wrócić do życia.

Jak radzić sobie z rodzicami irytującego partnera.

Jak żyć po śmierci partnera życiowego.

Jak żyć po śmierci partnera życiowego.

Jak przełamać torbę płodu.

Jak uczyć dzieci swoich żywych wartości.

Jak przygotować się na dzieci.

Aby pokazać partnerowi, że naprawdę go kochasz.