Home \ Życie rodzinne
 

Jak być dobrą babcią.

 

Dobra babcia wie, jak to zrobić, aby jej wnuki czuły się świetnie i jednocześnie przygotowywały je do życia. Powinien odgrywać inną rolę niż rodzice dziecka, ale jednocześnie nie powinien przekraczać granic. Jeśli chcesz być dobrą babcią, musisz stworzyć z wnukami silny, dynamiczny związek pełen miłości i troski.

              

Procedura .

    

    1      Spędzaj czas z wnukami  .

    
   
 1.            1      Przygotuj swój plan gry. Dobrze jest wiedzieć, co zrobić z wnukami, kiedy przychodzą cię odwiedzić. Jeśli chcesz gdzieś wyjść, będziesz musiał powiedzieć rodzicom dzieci, jak się nimi ubrać i, jeśli to konieczne, poprosić ich o wsparcie finansowe. Warto również sprawdzić godziny otwarcia parków rozrywki, basenów i innych miejsc, aby sprawdzić odjazdy autobusów i pociągów, aby nie mieć do czynienia z ostatnią minutą. Planując dzienny plan, nie zapomnij się zrelaksować, aby nie zmęczyć się zbytnio. Nawet dzieci muszą odpoczywać od czasu do czasu.  
    
  • Spróbuj zrobić coś ze swoimi dziećmi, czego zazwyczaj nie robią rodzice. Zabierz ich na spacer do części miasta, gdzie nie idą, lub naucz ich czegoś, czego nie wiedzą ich rodzice. Dzięki temu czas spędzony razem dla dzieci będzie zabawny i korzystny.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Czasami nie musisz robić żadnych planów. Niech dzieci wyglądają tak, jak zwykle robią w domu w ciągu dnia. Prawdopodobnie będą zainteresowani i będą chcieli Ci pomóc. Poza tym będziesz mógł z nimi czatować. Weź te chwile, bo ty i twoje dzieci zbliżacie się do siebie. Dzieci chętnie pomogą Ci gotować, wyjść z tobą lub przyjrzeć się twojemu ulubionemu serialowi telewizyjnemu.  
    
  • Twoje wnuki są przyzwyczajeni do mieszkania w domu i będą zainteresowane twoim życiem. Nie popychaj się i nie nadrabiaj dla nich czegoś zabawnego - fajnie jest dla nich spędzić czas z tobą.
  •  
  • Warto jednak mieć na myśli pewną aktywność, taką jak oglądanie filmu lub pieczenie ciasta na wypadek, gdyby wnuki nie były obecne i chcą coś zrobić.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Przygotujcie swoje wnuki do życia w dorosłym świecie. Daj im swoje doświadczenie, opowiadając im historie z ich życia. Nie bój się dzielić z nimi osobliwości swojej przeszłości. Może to być dla nich dziwne, ale w przyszłości z pewnością docenią ciekawą przeszłość i pomogą lepiej zrozumieć nie tylko ciebie, ale także innych ludzi. Konto z pierwszej ręki jest najlepszym sposobem na poznanie przeszłych czasów, więc często rozmawiaj z wnukami.  
    
  • Opowiedz im o swoim życiu i doświadczeniach, które pomogły ci stworzyć swój światopogląd. Pokaż im, jak zmienił się świat, odkąd się wychowałeś, powiedz im, gdzie pracujesz, i naucz ich kilku rzeczy, które przydadzą im się w przyszłości.
  •  
  • Daj im lekcje życiowe, aby im odpowiadały, takie jak szczęśliwe małżeństwo lub opieka nad domem. Nie powinieneś mówić im wszystkich tych informacji naraz, w przeciwnym razie przestaną cię słuchać, ale powinieneś stopniowo uczyć ich różnych rzeczy, aby nie zapomnieli.
  •  
  • Powiedz wnukom, aby zapytali cię o wszystko, co ci zależy na swoim poprzednim życiu. Nie powinieneś po prostu z nimi rozmawiać, dać im szansę, by zapytać o siebie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Opowiedz im o swojej historii rodziny. Możliwe, że wnuki nie będą zainteresowane szczegółami historii twojej rodziny, ale powinieneś spróbować powiedzieć im o ważnych kochankach swojej rodziny, aby wiedzieć, kim są. Pokaż im zdjęcia swoich przodków i opowiedz im ciekawe historie o nich, aby je zapamiętać i poczuć, że są z nimi powiązane.  
    
  • Możesz nawet napisać swoją historię rodzinie i przekazać ją wnuczkom, aby mogli ją przeczytać.
  •  
  • Niektóre młodsze dzieci nie są zainteresowane swoją historią rodzinną i nie będą chciały cię słuchać. W takim przypadku staraj się przekazywać te informacje stopniowo podczas codziennych zajęć, więc nie masz ochoty uczyć się z tobą w szkole.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dowiedz się czegoś od swoich wnuków. Twój związek nie powinien być jednostronny. Czas zmienia się szybko, a jeśli chcesz, aby twoje wnuki czuły się wyjątkowe, powinieneś także uczyć się od nich. Zapytaj ich o różne rzeczy w dzisiejszym świecie, pozwól im poznać technologię, itp. Jeśli potrafisz sobie poradzić z komputerem, możesz zapytać ich, na przykład, o modę lub to, co dzieje się dzisiaj wśród młodych ludzi. Okazuj zainteresowanie swoim światem i zobacz, że z przyjemnością z tobą porozmawiają.  
    
  • Ludzie lubią kogoś uczyć. Ucząc się od swoich wnucząt, będą wiedzieli, że są dla ciebie ważni i będą chcieli podzielić się z tobą swoją wiedzą.
  •  
  • Kiedykolwiek się czegoś od nich nauczysz, podziękuj im i pokaż, że doceniasz ich pomoc.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Być na ważnych wydarzeniach w ich życiu. Powinieneś starać się nie ominąć ważnych momentów w życiu swoich wnucząt, od urodzenia do ukończenia szkoły. Chociaż nie zawsze będziesz fizycznie obecny (szczególnie, jeśli mieszkasz daleko), zawsze dzwoń do nich przynajmniej i daj im znać, że o nich myślisz. Twoje wnuki będą pamiętać te chwile przez cały czas, więc powinieneś spróbować być ich częścią.  
    
  • Twoje wnuki będą szukać miłości i wsparcia, a nie krytyki. Zachęć ich do tego, co robią, i pokaż im, że jesteś z nich dumny, nawet jeśli nie zgadzasz się ze wszystkimi ich decyzjami.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Nie zapomnij znaleźć czasu dla siebie. Czas powinien być zrobiony, zanim będziesz mieć wnuki. Pamiętaj, że nie powinieneś robić dziecka za darmo, ważne jest ustawienie stałej granicy. Wyjaśnij swoim dzieciom, że twoje wnuki są szczęśliwe i oczekują każdej wizyty, ale nie jest w porządku spędzać wolnego czasu. Jeśli nie spędzasz dnia z wnukami, będziesz cieszyć się o wiele więcej i nie będziesz wyczerpany.  
    
  • Nie zakładaj, że będziesz automatycznie obserwował dzieci wraz z wnukami, ilekroć dzieci tego wymagają. Możesz spędzić tyle czasu, ile chcesz, ale porozmawiaj ze swoimi dziećmi na ustalonym planie, który możesz wykonać.
  •  
  • Jeśli czujesz presję i nie masz czasu dla siebie, twoje relacje z wnukami nie będą tak gorące, jak mogłoby być.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Opiekuj się wnukami  .

    
   
 1.             1      Zadbaj o swoje wnuki z miłością. Nie możesz zepsuć wnuków. Możesz ich pomylić, aby dowiedzieć się, że posiadanie wielu rzeczy jest dobre, ale na pewno nie. Naucz je podstawowych wartości, takich jak szacunek, wdzięczność i cierpliwość, i nie włączaj ich do niepotrzebnych rzeczy. Włącz je z uwielbieniem i miłością. Zwróć uwagę na wszystkie dobre rzeczy, które robią i nigdy nie zapomnij ich wychwalać. Daj im też wystarczająco dużo czasu i miejsca dla siebie. Kiedy dzieci będą wolne, będą z tobą bardziej zrelaksowane. W końcu mogą zostać wyprzedzeni przez rodziców. Kiedykolwiek zobaczysz swoje wnuki, przytul je i powiedz im, że je lubisz.  
    
  • Możesz krytykować swoje zachowanie od czasu do czasu, ale powinieneś starać się być źródłem radości i pozytywności. Twoje wnuki mają rodziców, którzy uczą ich, co jest dobre, a co złe. Nie powinieneś sprzeciwiać się swoim dzieciom, ale nie powinieneś być zbyt surowy.
  •  
  • Oczywiście nie powinieneś pozwalać swoim wnukom na łamanie zasad, w przeciwnym razie byłaby zdezorientowana i nie wiedziałaby, które zasady naprawdę muszą być przestrzegane, ale jednocześnie nie powinnaś być surowa i chwalić ich i pokazać im, że są wyjątkowe.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pamiętasz urodziny swoich wnuków. W dniu ich urodzin, kup im przemyślane prezenty, które nie będą zbyt drogie. Czasami możesz dać im to, co mówią, czasami dać im niespodziankę. Najważniejszą rzeczą jest być w tym ważnym dniu i pokazać im swoją miłość. Daj im prezent i powiedz, ile dla ciebie znaczą.  
    
  • Zanim podarujesz swoim wnukom prezent, porozmawiaj z rodzicami, aby nie mogli przez pomyłkę kupić tego, co już otrzymali od swoich rodziców.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pokaż im miłość. Powinieneś włączyć swoje wnuki z miłością i uczuciem. Przyjmij ich, pocałuj, pośpiesz i powiedz im, że zależy ci na nich. Kiedy siedzisz obok nich, trzymaj ich za rękę. Kiedy są nieco starsi, nie będą otwarci na wyrażanie uczuć, ale nadal powinniście je uwzględniać z miłością.  
    
  • Powinniście być źródłem ciepłych uczuć dla waszych wnucząt, aby wiedzieć, że mogą przyjść do was, kiedy potrzebują was pocieszyć.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Posłuchaj ich. Posłuchaj wszystkiego, co chcesz powiedzieć, i nie przerywaj im. Nie daj się rozproszyć i naprawdę poczuj, co ci mówią. Spójrz im w oczy i pokaż im, jak bardzo im zależy, ale nie udzielaj im rad, chyba że ci powiedzą. Najważniejsze, żeby ich nie oceniać i brać na serio wszystko, co mówią.  
    
  • Czasami wasze wnuki będą mówić rzeczy, których nie powiedzą rodzicom. Staraj się im pomóc, ale daj im znać, że powinni powierzyć pewne rzeczy swoim rodzicom.
  •  
  • Kiedy twoje wnuki z tobą rozmawiają, traktuj je z miłością. Przytul je i staraj się je pocieszyć.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Odpręż się wnukom. Już zdałeś rodzicielstwo i nauczyłeś się wychowywać swoje dzieci. Teraz możesz trochę odpocząć i skoncentrować się na zabawie swoich wnuków. Niektóre zasady będą musiały być egzekwowane, zwłaszcza jeśli twoje wnuki spędzają dużo czasu (np. Wakacje), ale powinieneś spróbować czuć się z nimi komfortowo. Czasami możesz także pozwolić im dodać deser. Powinni przyjść do ciebie, ponieważ dajesz im miłość, nie dlatego, że je kształcisz.  
    
  • Oczywiście nie powinniście ich psuć, więc ich rodzice są zaniepokojeni, że psujecie ich wychowanie. Znajdź sposób, by upewnić się, że zarówno twoje wnuki, jak i ich rodzice są szczęśliwi.
  •  
         
 10.  
             

    3      Szanuj rodziców swoich wnuków  .

    
   
 1.             1      Nie dawaj swoim dzieciom niechcianej porady. Nawet jeśli udało ci się wykształcić piętnaście dzieci i czujesz, że wiesz wszystko o rodzicielstwie, nigdy nie powinieneś udzielać swoim dzieciom porad dotyczących edukacji ich dzieci. Twoje dzieci i ich partnerzy mogą mieć inne zdanie na temat tego, jak kształcić dzieci niż ty i prawdopodobnie nie będą chcieli usłyszeć wszystkiego, co chcesz im powiedzieć. Jeśli powiedzą ci twoją radę, oczywiście możesz im je dać, ale nie powinieneś zakładać, że pójdą za nimi i że zrobią wszystko, co możesz.  
    
  • Kiedy zbyt często udzielasz swoim wnukom porad, mogą odejść i twoje relacje mogą ci przeszkadzać.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zaakceptuj swoją rolę w życiu swoich wnuków. Jeśli chcesz odnieść sukces jako babcia, powinieneś zaakceptować fakt, że jesteś babcią, a nie rodzicem dziecka. Twoim zadaniem jest spędzanie czasu z wnukiem, udzielanie mu porad i pomaganie rodzicom w razie potrzeby. Im wcześniej zaakceptujesz, że nie powinieneś przyjmować roli matki dziecka, tym szybciej zaczniesz się cieszyć byciem babcią.  
    
  • Nie powinieneś koncentrować się na wychowaniu i dziecku i jego przygotowaniu do życia. Pomyśl o miłości, trosce i wsparciu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zabierz własne życie. Możesz pomyśleć, że jak tylko wnuki przyjdą, musisz pozwolić im odejść i zaopiekować się nimi, ale najlepsze, co możesz zrobić, to zachować własne życie. Powinieneś mieć przyjaciół, chodzić wśród ludzi i mieć swoje hobby. Kiedy zostawisz wszystko dla swoich wnuków, wywierasz zbyt dużą presję na swoich rodziców.  
    
  • Znajdź sposób na spędzenie czasu z wnukami podczas robienia rzeczy, które chcesz zachować całe swoje życie z dala od wnuków. Oczywiście, twoje dzieci mogą potrzebować oglądać swoje wnuki w ostatniej chwili, ale nie powinieneś mieć całego dnia wolnego, jeśli tak się stanie.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pomóż swoim dzieciom w opiece domowej. Kiedy możesz, pomóż swoim dzieciom opiekować się domem, gotować, myć naczynia, robić zakupy itp. Nie powinieneś zajmować się pokojówką, ale powinieneś starać się dać swoim dzieciom więcej wolnego czasu na spędzenie z dziećmi - twoje wnuki.  
    
  • Twoje dzieci docenią to najbardziej, gdy dzieci się urodziły i nagle mają dużo pracy z obowiązkami rodzicielskimi.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Daj swoim dzieciom czas na spotkanie ze swoimi dziećmi. Czasami rodzice potrzebują niewiele czasu, aby spędzić czas ze swoimi dziećmi. Powinieneś być obecny we wszystkich ważnych momentach w życiu swoich wnuków, powinieneś zabrać je na wycieczki i spędzić z nimi czas, ale powinieneś także zapewnić, że wnuki mają dużo czasu tylko z rodzicami. Pomóż swoim dzieciom spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi.  
    
  • Co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu opiekuj się wnukami, aby rodzice mogli wyjść sam. Pozbądź się ich stresu i pozwól im robić to, co lubią i przez jakiś czas nie troszcz się o dzieci.
  •  
         
 10.  
            

Ostrzeżenie .

               (6)                     
Życie rodzinne popularny:
Jak masować dziecko.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak zachęcić partnera do zaangażowania.

Jak być dobrą babcią.

Jak poprawić laktację.

Jak dać swojemu dziecku bicie.

Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak poprosić kobietę o rękę.

Jak pozbyć się czkawki dziecka.

Jak poprawić laktację.

Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej matki.

Jak umierać w pokoju.

Dowiedz się, czy twój mąż oszukuje.

Jak umierać w pokoju.

Jak radzić sobie z dużymi zmianami w życiu.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

Jak zatrzymać laktację.

Jak uspokoić podrażniony żołądek u niemowląt.

Jak być dobrą babcią.

Jak rozpoznać oszustwo twojej żony.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy.